Diklofenak – informacje o substancji czynnej

Diklofenak należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalny (NLPZ). Substancja ta stosowana jest przede wszystkim w reumatologii. Najczęściej składnik ten występuje w postaci soli sodowej. Produkty lecznicze zawierające diklofenak są dostępne najczęściej w postaci tabletek, czopków oraz żeli.

Substancja ta wyróżnia się szybkością działania. Lek wchłania się z przewodu pokarmowego w ciągu 15-30 minut. Lek ma silne działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne oraz przeciwgorączkowe.

Substancja dostępna jest na rynku w wariantach na receptę oraz bez recepty. W tym drugim przypadku dotyczy to postaci leku o mniejszej mocy. Osoby chorujące na astmę, wrzody, niewydolność nerek i wątroby oraz na nadciśnienie powinny skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem tej substancji.

Wskazania do stosowania: reumatoidalne zapalenie stawów, choroba zwyrodnieniowa stawów obwodowych kręgosłupa, choroby układowe tkanki łącznej, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, leczenie bólu pooperacyjnego, leczenie napadów migreny z aurą lub bez aury, bolesne miesiączkowanie.

Zapoznaj się z listą leków zawierających substancję czynną diklofenak.