Spis leków zawierających substancję: Teofilina

Baladex

Baladex

Baladex to lek w postaci syropu przeznaczony do zapobiegawczego i leczniczego stosowania w stanach duszności w przebiegu astmy oskrzelowej, a także w przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc. Baladex to preparat złożony, który zawiera w składzie teofilinę i gwajafenezynę.

Euphyllin CR Retard

Euphyllin CR Retard to lek w postaci tabletek powlekanych o przedłużonym uwalnianiu do stosowania doustnego. Substancją czynną tego leku jest teofilina. Teofilina działa rozkurczająco na mięśnie gładkie oskrzeli i naczyń płucnych i hamuje uwalnianie pewnych substancji z komórek biorących udział w reakcjach zapalnych. Lek jest stosowany w astmie oskrzelowej oraz przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc (POChP) w zapobieganiu i leczeniu zaburzeń oddechowych wywołanych skurczem oskrzeli. Euphyllin CR Retard jest dostępny na receptę.

Euphyllin long

Euphyllin long to lek w postaci kapsułek o zmodyfikowanym uwalnianiu, który zawiera substancję czynną – teofilinę. Lek ten działa rozkurczająco na mięśnie gładkie oskrzeli i naczyń płucnych, a także hamuje wydzielanie substancji biorących udział w reakcjach zapalnych. Euphyllin long jest stosowany w leczeniu i zapobieganiu skurczom oskrzeli w przebiegu astmy oskrzelowej i przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP). Jest dostępny na receptę.

Theophyllinum Baxter

Theophyllinum Baxter to lek w postaci roztworu do infuzji, zawierający substancję czynną teofilinę. Jest stosowany w leczeniu objawowym duszności w przebiegu astmy oskrzelowej, przewlekłego zapalenia oskrzeli, rozedmy płuc, stanu astmatycznego. Lek ten jest dostępny na receptę.

Theophyllinum Tramco

Theophyllinum Tramco to lek z grupy metyloksantyn, który działa rozkurczająco na mięśnie gładkie oskrzeli, oskrzelików i naczyń krwionośnych płuc. Zmniejsza nasilenie reakcji alergicznych, usprawnia mechanizm rzęskowy oczyszczania oskrzeli i zmniejsza częstość napadów duszności nocnej oraz nadreaktywność oskrzeli. Jest stosowany w leczeniu objawowym stanów chorobowych z ostrymi napadami duszności, związanych ze zwężeniem oskrzeli, w przebiegu astmy oskrzelowej, przewlekłego zapalenia oskrzeli, rozedmy płuc, stanu astmatycznego. Lek jest dostępny na receptę.

Theospirex

Theospirex

Theospirex to lek zawierający substancję czynną teofilinę. Jest to lek o działaniu rozkurczającym mięśnie gładkie oskrzeli, oskrzelików oraz naczyń krwionośnych. Stosowany jest w leczeniu przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP) oraz astmy oskrzelowej. Lek dostępny jest na receptę.

Theospirex retard

Theospirex retard to lek zawierający teofilinę w postaci tabletek powlekanych o przedłużonym działaniu. Lek wykazuje działanie rozkurczające mięśnie gładkie oskrzeli, oskrzelików i naczyń krwionośnych oraz hamuje uwalnianie mediatorów z komórek biorących udział w reakcjach zapalnych. Jest stosowany w leczeniu astmy oskrzelowej i przewlekłej obturacyjnej choroby płuc. Theospirex retard jest dostępny na receptę.

Theovent

Theovent to lek zawierający teofilinę, który ma właściwości rozkurczające mięśnie gładkie oskrzeli, co ułatwia przepływ powietrza w drogach oddechowych. Jest stosowany w leczeniu astmy oskrzelowej i przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP). Lek jest dostępny na receptę. Theovent występuje w postaci tabletek oraz tabletek o przedłużonym uwalnianiu.