PYLERA

WSKAZANIA

JAKIE SĄ WSKAZANIA DO STOSOWANIA LEKU PYLERA ORAZ JAK DZIAŁA TEN LEK?

Lek Pylera zawiera 3 rożne substancje czynne: cytrynian potasowo-bizmutowy, metronidazol i chlorowodorek tetracykliny. Tetracyklina i metronidazol należą do grupy leków nazywanych antybiotykami. Cytrynian potasowo-bizmutowy wspomaga antybiotyki w leczeniu zakażenia.

Lek Pylera zawiera grupę substancji stosowanych w leczeniu dorosłych pacjentów zakażonych Helicobacter pylori (H. pylori), u których występują lub występowały wrzody żołądka. H. pylori to bakteria obecna w błonie śluzowej żołądka.

Lek Pylera należy zażywać razem z lekiem zwanym omperazolem. Omeprazol to lek działający poprzez zmniejszenie ilości kwasu wytwarzanego przez żołądek. Lek Pylera przyjmowany jednocześnie z inhibitorem pompy protonowej (np. omeprazolem) wywiera wspólne działanie mające na celu wyleczenie zakażenia i złagodzenie procesu zapalnego błony śluzowej żołądka.

SKŁAD

JAKI JEST SKŁAD LEKU PYLERA ? JAKĄ ZAWIERA SUBSTANCJĘ CZYNNĄ ORAZ SUBSTANCJE POMOCNICZE?

Substancjami czynnymi leku są bizmut potasu cytrynianu zasadowego, metronidazol i tetracyklina chlorowodorku.
Każda kapsułka zawiera 140 mg bizmutu potasu cytrynianu zasadowego (co odpowiada 40 mg bizmutu tlenku), 125 mg metronidazolu, 125 mg tetracykliny chlorowodorku.

Pozostałe składniki to: magnezu stearynian (E572), laktoza jednowodna, talk (E553b), tytanu dwutlenek (E171), żelatyna oraz tusz do nadruku zawierający szelak, glikol propylenowy i żelaza tlenek czerwony (E 172).

Lek zawiera laktozę i potas.

DAWKOWANIE

JAKIE JEST ZALECANE DAWKOWANIE LEKU PYLERA? JAK BEZPIECZNIE STOSOWAĆ TEN LEK? JAK DŁUGO STOSOWAĆ? INSTRUKCJA STOSOWANIA.

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. Lek Pylera należy zażywać razem z lekiem zwanym inhibitorem pompy protonowej (np. omeprazolem). W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Dorośli i osoby w podeszłym wieku
Należy przyjmować 3 kapsułki leku Pylera po śniadaniu, 3 kapsułki po obiedzie, 3 kapsułki po kolacji oraz 3 kapsułki przed snem (najlepiej po przekąsce) w sumie 12 kapsułek na dobę.

Należy połykać kapsułki w całości popijając pełną szklanką wody, aby uniknąć podrażnienia gardła.

Ważne jest, aby zakończyć pełny cykl leczenia (10 dni) i zażyć wszystkie 120 kapsułek.

Należy przyjmować jedną tabletkę (kapsułkę) omeprazolu 20 mg razem z dawkami leku Pylera z przyjmowanymi po śniadaniu i kolacji (w sumie 2 tabletki (kapsułki) omeprazolu na dobę).

Dobowy schemat dawkowania leku Pylera

Po śniadaniu (Pora przyjęcia dawki) – 3 (Liczba kapsułek leku) – 1 (Liczba kapsułek /tabletek omeprazolu)
Po obiedzie (Pora przyjęcia dawki) – 3 (Liczba kapsułek leku) – 0 (Liczba kapsułek /tabletek omeprazolu)
Po kolacji (Pora przyjęcia dawki) – 3 (Liczba kapsułek leku) – 1 (Liczba kapsułek /tabletek omeprazolu)
Przed snem (najlepiej po przekąsce) (Pora przyjęcia dawki) – 3 (Liczba kapsułek leku) – 0 (Liczba kapsułek /tabletek omeprazolu).

PRZYJĘCIE ZBYT DUŻEJ DAWKI

JAK POSTĘPOWAĆ W PRZYPADKU PRZEDAWKOWANIA LEKU? CO ZROBIĆ, GDY PRZYPADKOWO PRZYJĘTO WIĘKSZĄ DAWKĘ LEKU NIŻ ZALECANA?

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku Pylera należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym lub udać się na izbę przyjęć najbliższego szpitala. Należy zabrać ze sobą butelkę po leku oraz pozostałe kapsułki, aby lekarz wiedział, jaki lek został przyjęty.

PRZYJMOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

ZASTOSOWANIE LEKU PRZY JEDNOCZESNYM SPOŻYWANIU POKARMÓW I NAPOJÓW. CZY MOŻNA JEŚĆ I PIĆ STOSUJĄC LEK? CZY MOŻNA PIĆ ALKOHOL?

Lek Pylera należy zażywać popijając pełną szklanką wody, po posiłkach i przed snem (najlepiej po przekąsce).

Nie należy jeść ani pić produktów mlecznych (np. mleko lub jogurt) lub napojów z dodatkiem wapnia w tym samym czasie, gdy przyjmuje się lek oraz w trakcie leczenia, ponieważ może to wpływać na działanie leku.

Nie należy pić alkoholu podczas stosowania leku i przez 24 godziny od zakończenia leczenia.

Picie alkoholu w trakcie leczenia może wywoływać nieprzyjemne reakcje niepożądane, takie jak uczucie nudności, wymioty, bol brzucha (skurcze brzucha), uderzenia gorąca i bol głowy.

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych obecnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Nie zaleca sie spożywania alkoholu w trakcie stosowania leków. Istnieją pewne grupy leków, w przypadku których picie alkoholu jest kategorycznie zakazane. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź interakcje leków z alkoholem.

STOSOWANIE W CIĄŻY ORAZ PODCZAS KARMIENIA PIERSIĄ

CZY KOBIETA BĘDĄCA W CIĄŻY LUB KARMIĄCA PIERSIĄ MOŻE ZAŻYWAĆ LEK? JAKIE ŚRODKI OSTROŻNOŚCI NALEŻY ZACHOWAĆ?

Nie należy stosować leku, jeżeli pacjentka jest, może być lub podejrzewa, że może być w ciąży.

W przypadku zajścia w ciążę w trakcie leczenia, należy skontaktować się z lekarzem.

Podczas stosowania leku nie należy karmić piersią, ponieważ niewielkie ilości składników leku Pylera mogą przenikać do mleka matki.

ULOTKA (SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE)

Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku, działania niepożądane, sposób przechowywania, inne ostrzeżenia.

ULOTKA LEKU PYLERA (pliki PDF lub DOC)


CHPL – CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

CHPL zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznyc.

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO - PYLERA CHPL (pliki PDF lub DOC)


CENA LEKU - REZERWACJA W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy. Sprawdź ile kosztuje ten lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Możliwość rezerwacji leków zarówno na receptę, jak i bez recepty. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy ten lek jest refundowany (poziom refundacji) oraz czy wymagana jest recepta. Jedna z postaci farmaceutycznych tego leku posiada następujący nr BLOZ: 8951301.

Sprawdź cenę leku oraz gdzie kupić lek.

Portal baza-lekow.com.pl założony został w 2013 roku. Prowadzony jest przy współpracy z copywriterami posiadającymi wykształcenie medyczne. Wszelkie informacje merytoryczne o lekach, przygotowane zostały w oparciu o dane publikowane przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych oraz Europejską Agencję Leków.

OPINIE PACJENTÓW / FORUM O LEKACH

Portal baza-lekow.com.pl oprócz dostarczania podstawowych informacji o lekach, jest także platformą wymiany doświadczeń pacjentów. Jest to pewnego rodzaju forum o lekach Poznaj opinie pacjentów stosujących ten produkt lub podziel się własnymi spostrzeżeniami i oceń skuteczność leku.

204 KOMENTARZE

 1. osłabienie i zmęczenie może powodować IPP które bierzecie równolegle z tym lekiem, szczególnie omeprazol, ale także pantoprazol, jako że to inhibitory pompy protonowej a pompy protonowe są także obecne w mitochondriach czyli „fabrykach: energii. tetracyklina działa antagonistycznie na neuroprzekaźnik GABA przez co moze pobudzać i psychicznie i fizycznie, a metronidazol to nie pamietam juz … ale wszystkie antybiotyki mają działanie psychotropowe na układ nerwowy/mózg.

 2. Jestem ciekawabo zakończyłam dopiero kuracje, a obawiam się czy bakteria została zniszczona , czy jest tu ktoś to zrobil badania i czy pylera mu pomogła? 😏

 3. Tak te w 3 dzień brania leku trafiłam do szpitala. Kazała natychmiast odstawić, omdlenia, wymioty, senność okazały się reakcja alergiczną. Bacznie się obserwujcie podczas brania leku. Ps. Leżąc podłączona pod kroplówką usłyszałam jak lekarka mówiła że ten lek miał być wycofany. Teraz to już wogole mieszane uczucia.

 4. Dziś 3 dzień brania tego paskudztwa, nudnosci, ból glowy- okropny do tego dziś doszły wymioty. Nie wiem czy dam radę dokończyć kurację,😔

 5. Po zakończeniu terapii pojawiły się bóle brzucha w okolicy żołądka, częste odbijanie powietrzem co chwilę. Brzuch jak wzdęty jak balon. Czy ktoś też tak ma?

 6. Przez pierwsze 3 dni było w miarę w porządku. Czwartego musiałam wrócić z pracy w połowie dnia i do tej pory nie jestem w stanie pracować, siedzę w domu. Metaliczny posmak w ustach, suchość w jamie ustnej, nudności, 2 x wymioty, ból głowy, straszne osłabienie, problemy z zasypianiem, odbijanie, pogorszenie wzroku, wysypka na czole – na szczęście nie swędzaca. Przeczołgał mnie ten lek niesamowicie. Oslabienie i zawroty głowy, przyspieszone bicie serca. Na szczęście dziś ostatni dzień. Mam nadzieję że brałam lek nie na marne.

  • U mnie to samo, ale dopiero od 7 dnia zaczęły występować skutki uboczne , wcześniej nie doznała żadnych ,dzisiaj kończę kuracje i mam nadzieje ze pomogła. Czułam, że pylera mnie wykańcza, nie miałam siły przejść kilku metrów do tego stany depresyjne od 8 dnia.

 7. Witam.
  Jutro zaczyna stosować pylere i emmanere.
  Jak godzinkę i sobie to robiliście .
  Emmanere pół godziny wcześniej mam wziąść A potem pylere .
  Wszystko po jedzeniu ? Co 4 godz.

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here