Pylera

Pylera jest środkiem przeznaczonym do stosowania w leczeniu osób dorosłych zakażonych bakterią Helicobacter pylori, u których występują lub wystąpiły wrzody żołądka. Jedną z częściej występujących chorób w społeczeństwie jest przewlekłe zapalenie żołądka, które jest definiowane jako reakcja zapalna błony śluzowej żołądka na skutek uszkodzenia. Głównym czynnikiem występowania tej dolegliwości jest zakażenie bakterią Helicobacter pylori, która może wywoływać wrzody żołądka oraz dwunastnicy. Patogenem tym można się zarazić, chociażby poprzez używanie zakażonej łyżeczki, smoczka, a także przez kontakty seksualne. Kolonizacja bakterii w błonie śluzowej żołądka przyczynia się do zmian zarówno w strukturze, jak i funkcjach bariery ochronnej.

Pylera Helicobacter pyloriDo czynników zwiększających ryzyko zakażenia się bakterią Helicobacter pylori należą:

 • złe warunki higieniczne,
 • złe warunki socjalne (w szczególności przepełnione pomieszczenia),
 • miejsce zamieszkania,
 • predyspozycje rasowe,
 • uwarunkowania genetyczne.

Zakażenie Helicobacter pylori może przebiegać zupełnie bezobjawowo, ale może być też związane ze stanem zapalnym żołądka. Jedną z chorób będących wynikiem infekcji tą bakterią jest choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy. W zwalczaniu jej objawów mogą być stosowane różne środki farmakologiczne, a jednym z nich jest Pylera. Na tej stronie prezentujemy Państwu najważniejsze informacje związane ze stosowaniem tego leku, dotyczące między innymi dawkowania, składu oraz przedawkowania. Ponadto na końcu znajduje się lista z zamiennikami, a także możliwość sprawdzenia, jaka jest cena leku i w której aptece jest dostępny.

W składzie preparatu znalazły się trzy substancje czynne: cytrynian potasowo-bizmutowy, metronidazol i chlorowodorek tetracykliny. Cytrynian potasowo-bizmutowy łączy się z białkami tkanek na dnie owrzodzenia, tworząc w ten sposób warstwę ochronną i działając niszcząco na Helicobacter pylori, natomiast metronidazol i chlorowodorek tetracykliny są zaliczane do grupy antybiotyków, których mechanizm działania polega na wytwarzaniu wewnątrz komórek związków odpowiedzialnych za unicestwianie DNA mikroorganizmów chorobotwórczych.

Lek Pylera powinien być przyjmowany wraz z omeprazolem, czyli środkiem hamującym nadmierne wydzielanie kwasu żołądkowego i zapobiegającym drażniącym działaniu treści żołądkowej na przełyk. Preparaty te przyjmowane równocześnie wywierają wspólne działanie mające na celu zwalczenie zakażenia oraz złagodzenie objawów towarzyszących procesowi zapalnemu błony śluzowej żołądka.

Jaki jest skład Pylera, jakie substancje zawiera?

W składzie leku Pylera znalazły się takie składniki aktywne jak bizmut potasu cytrynianu zasadowego, metronidazol i tetracyklina chlorowodorku. Jedna kapsułka zawiera w składzie 140 mg bizmutu potasu cytrynianu zasadowego (co stanowi równowartość 40 mg bizmutu tlenku), 125 mg metronidazolu oraz 125 mg tetracykliny chlorowodorku.

Pozostałe substancje leku to: magnezu stearynian (E572), laktoza jednowodna, talk (E553b), tytanu dwutlenek (E171), żelatyna oraz tusz do nadruku zawierający szelak, glikol propylenowy i żelaza tlenek czerwony (E 172).

Produkt zawiera także potas oraz laktozę.

Zobacz listę produktów zawierających substancję: , , .

Dawkowanie preparatu Pylera – jak stosować ten lek?

Lek należy stosować wyłącznie z zaleceniami wydanymi przez lekarza, wraz z inhibitorem pompy protonowej takim jak np. omeprazol. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do dawkowania leku należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty.

Osoby dorosłe i w podeszłym wieku

Zalecana dawka leku to trzy kapsułki po śniadaniu, trzy po obiedzie, trzy po kolacji oraz trzy przed udaniem się na spoczynek. Łącznie dwanaście kapsułek dziennie. Lek należy obficie popijać wodą, aby uniknąć podrażnienia gardła. Pełen cykl leczenia powinien trwać nie krócej niż dziesięć dni. Kapsułki należy przyjmować z omeprazolem w dawce 20 mg (dwie tabletki omeprazolu na dobę).

Dzienny schemat przyjmowania leku Pylera powinien prezentować się następująco:

 • po śniadaniu – trzy kapsułki leku wraz z jedną tabletką omeprazolu,
 • po obiedzie – trzy kapsułkileku,
 • po kolacji – trzy kapsułki leku oraz jedna tabletka omeprazolu,
 • przed zaśnięciem – trzy kapsułki leku.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku nieumyślnego zażycia większej niż zalecana dawka leku należy udać się do najbliższego punktu medycznego lub bezzwłocznie skontaktować się z lekarzem. Pacjent może wymagać leczenia szpitalnego.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Pylera – czy mogę spożywać alkohol?

Lekarstwo należy każdorazowo popijać wodą. W trakcie leczenia nie powinno się przyjmować produktów mlecznych (mleko, jogurt), a także napojów zawierających wapń, gdyż mogą mieć niekorzystny wpływ na działanie leku.

Podczas stosowania leku nie należy spożywać napojów alkoholowych. Picie alkoholu może przyczynić się do wystąpienia działań niepożądanych takich jak, chociażby wymioty, nudności, ból brzucha, ból głowy oraz uderzenia gorąca. W sytuacji, gdy pojawią się wyżej wymienione symptomy, należy poinformować o nich lekarza lub farmaceutę.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Pylera w okresie ciąży i karmienia piersią?

W sytuacji, kiedy pacjentka podejrzewa, że może być w ciąży, spodziewa się dziecka lub karmi piersią, przed zastosowaniem produktu leczniczego powinna o tym poinformować lekarza prowadzącego. W trakcie stosowania leku nie należy karmić piersią, gdyż składniki zawarte w preparacie mogą przeniknąć do mleka matki.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Pylera i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty. Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź dostępność produktu. Sprawdź także ceny leków OTC dostępnych bez recepty, dzięki ceneo.pl.

Ulotka Pylera – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

PYLERA, 140 mg + 125 mg + 125 mg kapsułki, twarde (Bismuthi kalii subcitras + Metronidazolum + Tetracyclini hydrochloridum)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Pylera m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

PYLERA, 140 mg + 125 mg + 125 mg kapsułki, twarde (Bismuthi kalii subcitras + Metronidazolum + Tetracyclini hydrochloridum)

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Pylera? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(421 ocen, średnia: 5,79 na 10)

375 OPINIE O LEKU

 1. Zakończyłem kurację dziesięciodniową. Po 24h od przyjęcia pierwszej dawki zmiana koloru stolca, zmęczenie, osłabienie, dziwny posmak w ustach. 2,3 dzień senność, dużo spałem. Później organizm się przyzwyczaił, było w miarę ok. Ostatniego dnia wysypało mnie na tułowiu, małe pryszcze, dużo. Po zakończeniu przyjmowania leku wszystkie objawy ustąpiły. Nie pamiętam innego leku, który tak działa na organizm. Mam nadzieję, że leczenie jest skuteczne, bo ciężko było przez te 10 dni, ale można wytrzymać…

 2. Ja biorę pylerę 3 dzień i jest strasznie. Już od początku mam mdłości, jadłowstręt, ból żołądka, głowy, osłabienie, senność, uczucie zimna. Nie wiem czy to wytrzymam 14 dni terapii. Ledwo żyję.

 3. Jestem w trakcie kuracji zapalenia zołądka wywołanego helicobacter pylori lekiem Pylera + omeprazol, 7 dzien aktualnie. Niestety muszę potwierdzić większość opinii tutaj – jest to bardzo mocna i wykańczająca kuracja. Zostało mi kilka dni, a odliczam strasznie do końca. Pojawiła sie większość objawów niepożądanych wymienionych w ulotce tj. bóle głowy, odbijanie, ciemny stolec, ogólnie bardzo złe samopoczucie, nudności, metaliczny posmak w ustach, suchość w jamie ustnej. Osłabienie w moim przypadku jest ogromne! Dziś wchodząc po schodach na trzecie piętro zdyszałam się jak jakaś staruszka z astmą, a na co dzień jestem aktywną osobą, chodzę po górach, siłownia, rower. Unikanie nabiału i produktów z jakimkolwiek wapniem też jest bardzo uciążliwe w moim przypadku, gdyż trzymając dietę lekką muszę się nakombinować nieziemsko z jedzeniem. Ale na szczęście jeszcze tylko 3 dni przyjmowania tego cholerstwa, mam nadzieję, że kuracja będzie miała pomyślny wynik.
  Chciałabym się dowiedzieć od osób po skończonym leczeniu Pylerą jak długo utrzymywało sie jeszcze złe samopoczucie, zmęczenie i ogólnie czy te objawy wszystkie mijają w przeciągu kilku dni po zakończeniu przyjmowania leku? Wyczytałam gdzieś, że bizmut może utrzymywać się w organizmie jeszcze do około 25 dni po zakończeniu leczenia.

  • Wczoraj zakonczylam leczenie pylera i tez jestem ciekawa ile czasu po zakonczeniu utrzymuja sie objawy uboczne. U mnie najgorsza dolegliwoscia byly mdlosci. Wczoraj wzielam ostatnie tabletki a mdlosci ogolne zle samopoczucie i drazliwosc wystepuja. Rozumiem, ze jestem jeszcze pod wplywem tych lekow, ale kiedy to sie skonczy….

   • U mnie ogólne objawy utrzymywały się jeszcze około 2 dni, ale łaknienie dopiero wróciło na dobre po tygodniu. W tej chwili nie wiem czy się wyleczyłam, bo nie zrobiłam jeszcze żadnych badań w tym kierunku. Ale niestety mam złe przeczucia – z powrotem mam objawy, które występowały przed leczeniem i które naprowadziły na zakażenie helicobacter :(

    • Jestem 3 tygodnie po zakonczeniu leczenia. Ogolnie jest lepej nz bylo, ale mam od czasu do czasu (nie mozna nazwac tego bolem) zoladka, ale po prostu mi dokucza. Mam nadzieje, ze wszystko sie unormuje

 4. Cześć. Skończyłem wczoraj 14 dniową kurację i nie było tak źle. Fakt – byłem osłabiony i miałem małe problemy gastryczne, ale do przeżycia. No i na sam koniec wyszła mi wysypka co podejrzewam też jest sprawką przyjmowania leku. Także nie zrażajcie się bo skutki uboczne nie u wszystkich są takie same a możliwe że niektórzy nie mają w ogóle.

 5. Witam! właśnie skończyłam kurację!!!!Hura…..ALE BYŁO KOSZMARNIE !!! Teraz dziwię się – że wytrwałam .Senność osłabienie,ból głowy ,nudności,brak łaknienia,zawroty głowy,wstrętny smak w ustach jakbym jadła jakiś metal i nareszcie koniec ale boję się czy to na pewno będzie już lepiej,bo w dalszym ciągu nie wchodzę w swoje spodnie,sukienki koszmar ! czekam na poprawę…….tylko jak długo i co będzie dalej………boję się tego……

 6. Witam. Dziś jest mój 7 dzień kuracji. Ciemny kał i ciemny mocz to norma przy tym antybiotyku. Ogólne zmęczenie mi towarzyszy i lekki ból głowy od pierwszego dnia. Czasem pobolewa coś żołądek. Trochę boli bardzo i ogólnie jestem spuchnieta, zatrzymuje mi wodę w organizmie. Ogólnie nie ma tragedii. Polecam przed braniem leku, podleczyć troszkę swój żołądek, ja mam wrzody dwunastnicy i przed rozpoczęciem antybiotyku przez 3 dni piłam Smecte w saszetkach i siemię lniane. Wydaje mi się, że jak oslonimy trochę żołądek to będzie nam lepiej. Plus dużo jeść i pić w trakcie kuracji.

 7. Ten lek jest nie do zniesienia. Jestem w piątym dniu leczenia i nie wiem jak dotrwać do końca. Po każdej dawce mam mega nudności, toaleta oblegana po kilkanaście razy dziennie. Osłabienie całkowite,zawroty głowy, brzucha i tylko łóżko ciagnie. Dziwny posmak w ustach przy reszcie przeszkadza najmniej. Z pozytywów mam to, że po trzech dniach przestała boleć głowa.
  Ogólnie sponiewierało mnie strasznie

 8. Cześć, właśnie mija mi 7 dzień kuracji. W zasadzie już drugiego dnia zaczęłam odczuwać skutki uboczne, na początku była to senność i ogólne osłabienie, a od 3-4 dnia zaczęły się potężne bóle głowy i wymioty (żadne leki nie pomagały, wylądowałam pod kroplówką z paracetamolem, który też nic nie dał), w końcu z przychodni przenieśli mnie do szpitala, ale lekarz tylko nakazał zaprzestania antybiotykoterapii (czego nie zrobiłam, bo w moim przypadku nie ma opcji na leczenie innymi antybiotykami przez alergię). Podejrzewam, że ból głowy wynikał z wysokiego wzrostu ciśnienia w głowie. Po powrocie ze szpitala, kiedy już mogłam coś przełknąć i przestałam wymiotować, dostałam strasznie silnej reakcji alergicznej – nie wiadomo, na co, bo nie jestem uczulona na żaden ze składników pokarmu – konieczne było wezwanie karetki i zastrzyki z adrenaliny. Kolejne dwa dni spałam po 20 godzin na dobę, i teraz powoli wracam do siebie. Osobom, które zmagają się z ciężkimi skutkami ubocznymi polecam gorąco – pijcie napary z lukrecji (bardzo wspomaga zabijanie bakterii) i kopru włoskiego (wspomaga trawienie). Mam nadzieję, że ta cała męczarnia, która w pewnym momencie mogła skończyć się tragicznie opłaci się… Nie zrażajcie się, dajcie sobie szansę.

 9. Od jutra zaczynam terapię. Ogólnie czuję się źle od dłuższego czasu. Rozpieranie w przełyku jest już nie do zniesienia.
  Mam pytanie co do probiotyku ? mój lekarz kazał zażywać tylko pylare z ipp w moim przypadku esomeprazol. Większość tutaj pisze o dodatkowej ochronie. Czy mam coś kupić jeszcze ?

 10. Ja również jestem świeżo po kuracji pylerą. Skutki uboczne, które mi towarzyszyły przez całą kurację: ciemny stolec, metaliczny posmak w ustach, ogólne osłabienie, suchość w ustach. Skutki które pojawiły się w 5-7 dniu kuracji (najgorszy okres): nudności, ból głowy, ból mięśni.
  Jadłem normalnie, oczywiście zgodnie z instrukcją przez 10 dni zero mleka oraz jego produktów oraz zero alkoholu.
  Ogólnie tragedii nie było.

 11. Cześć. Brałem lek Pylera w terminie od 06.03 do 15.03 zgodnie z ulotką wraz z IPP 2 x dziennie oraz osłonowo Lakcid Forte. Na początku byłem przestraszony po przeczytaniu skutków ubocznych z ulotki oraz w tych komentarzach. Ogólnie mogę stwierdzić że terapie przeszedłem całkiem dobrze. Moimi skutkami ubocznymi były głównie: Czarny stolec, metaliczny posmak w ustach (co niestety cały czas jak się utrzymuje choć mam wrażenie że posmak jest coraz słabszy), mdłości, jadłowstręt, uczucie niepewności i niepokoju oraz ogólne bardzo wyraźne osłabienie. Najbardziej nasiliło mi się to wszystko w piątym dniu brania leku ale kontynuowałem terapię do końca. Mam nadzieje że to pomoże pozbyć się tej bakterii która dawała mi coraz bardziej w kość. Ogólnie odczucia po terapii jak na razie pozytywne – minął mi dyskomfort w brzuchu oraz uczucie kłucia momentami. Niestety z minusów to nasilił mi się mocno refluks z którym teraz będę walczył… Po wykonaniu testu na obecność HP poinformuje o wynikach. Pozdrawiam i życzę wszystkim zdrowia.

 12. Cześć
  jak pisałam wcześniej (13.12.2019) brałam Pylerę pod koniec listopada 2019, niestety nie mogę potwierdzić żeby moje problemy żołądkowe ustąpiły. Owszem jest lepiej, mogę jeść praktycznie wszystko ale w umiarkowanych ilościach (najgorsze jest zjedzenie zbyt dużej ilości ciasta lub czekolady – wtedy zaczyna się ucisk). Ale skutki uboczne brania tego leku odczuwam do dziś – najbardziej jelitowe i problemy z nerkami. Około 4 lata temu leczyłam helikobacter zwykłym antybiotykiem był to Amotaks, tylko przyjmowałam go przez 30 dni i powiem Wam że efekt był lepszy i nie było skutków ubocznych. Antybiotyk ten brałam w lipcu a Pylerę w listopadzie – podobno lepiej przeprowadzać taką kuracje latem bo organizm jest wtedy odporniejszy na skutki uboczne, ale czy to prawda czy mit tego nie wiem. A zatem jeżeli będę musiała przechodzić tą kurację znowu za jakieś 4 lata to w życiu nie zdecyduję się na Pylere. Absolutnie nie polecam tego leku.

 13. Jestem tydzień po odstawieniu Pylery i muszę przyznać, że nie było łatwo.. Praktycznie przez cały okres brania leku odczuwałam silne mdłości, zero apetytu, zdarzyły się również wymioty pod koniec kuracji, ale najgorzej było między czwartym a siódmym dniem. Czułam też kłucie w brzuchu, po odstawieniu miałam wzdęcia. Nie miałam jednak biegunki, brałam osłonowo enterol, także mogę polecić ten probiotyk przy Pylerze, do tego texibax. Całe dnie spędzałam w łóżku, strasznie mi się dłużyło te 10 dni. Pierwszego dnia po odstawieniu czułam się praktycznie tak samo jak w trakcie brania leku, potem z każdym dniem było lepiej. Dziś jestem równo tydzień po odstawieniu antybiotyku i nadal odczuwam dziwny posmak w ustach, który był obecny w trakcie kuracji, wciąż też nie minęły do końca mdłości i częste odbijanie. Czekam na dalszy rozwój sytuacji…

 14. Witam, nie wiem jak przyjmować tę Pyrelę czy tak jak w ulotce czy tak jak powiedział lekarz żeby podzielić dobę na 4 równe okresy i dokładnie co 6 godzin przyjmować dawkę 3 tabletek, zastanawiam się bo nagadał mi głupot min żeby nie brać osłony tylko pić kefir a tu w ulotce jest napisane jak byk żeby nie stosować nabiału i wapnia, jakiś niedouczony, inhipitor pompy też kazał mi brać tylko raz dziennie rano w dodatku na cczo nie z antybiotykiem, Już w końcu nie wiem jak to zażywać..Czy ktoś też brał co 6 godzin czy po prostu 4 razy dziennie?

 15. W trakcie brania leku stosowałam się do zaleceń dietetycznych czyli zero produktów mlecznych, dużo warzyw, zero smażonego i było nawet nie żle. Brałam też Prokit, Emmanere i probiotyk na jelita. Obecnie jestem 3 tydzień po zakończeniu leczenia i jest źle: bóle brzucha, bóle pod żebrami, bóle mięśni, zimne stopy, metaliczny posmak nie mija, chociaż nadal biorę Prokit i Palprazox. Dla skutki uboczne po wybraniu leku są gorsze niż podczas brania leku. Czy ktoś miał takie objawy – jestem ciekawa kiedy to minie :)

 16. witam. Czy ktoś brał Pylerę przed jedzeniem. Ja mam zapisane przez lekarza 3tab. godz. przed posiłkiem i 3 przed snem. Po śniadaniu i kolacji 1 Polprazol. Czy ktoś miał taki schemat przyjmowania leku?

 17. Po krótce. Nie nastawiajcie sie źle do antybiotyku to podstawa. Trzeba zrozumieć że kazdy organizm różnie może zareagowac na dany lek to podstawa. Ja miałem bóle brzucha ok 4 m-ce. najpierw internista wcisnał mi na 2 m-ce Dexilant 60mg (nic nie pomogło) potem wizyta u Gastroenterologa który po oględzinach stwierdził że to wg niego sa bóle pochodzące od jelit. Znowu antybiotyk Xifaxan (czy cioś takiego) – nic to nie dało i w końcu USG brzucha (jelit) znowu wszytsko ok i to co niby najgorsze czyli gastroskopia ale na śpiąco (rewelacja). Wynik brak zmian patologicznych w obrębie żołądka i dwunastnicy za to w teście ureazowym wyszły helicobacterki. Ciekawostka jest fakt że wcześniej miałem zlecone badanie krwi w kierunku Helico i wynik był negatywny. To potwierdza fakt że badania z krwi sa o d…ę rozbić. W gastro na śpiąco pobrano wycinek śluzówki i co ? niestety wynik pozytywny. Zalecenie gastrologa – leczenie helico.
  Znajoma aptekarka poradziła że aktualnie najlepsze lekarstwo skojarzone (3 składniki) to PYLERA + omeoprazol (12tbl+2 IPP na dobę). Biore od 6 dni – ŻADNYCH SKUTKÓW UBOCZNYCH. Jedynie kolor stolca jest ciemny i mocz też jest troszkę ciemniejszy. Samopoczucie znacznie lepsze ponieważ bóle brzucha wreszcie po 4-mcach ustąpiły. Jeszcze zostaje mi 4 dni i mam szczera nadzieje że tym sposobem moja kuracja dobiegnie końca i wreszcie przestane sie leczyć jakimiś herbatkami zielonymi, rumiankami, mordercza dietą (schudłem z 4 kg) oraz siemieniem lnianym. Wracam do życia, brzuch nie boli wiec nastrój lepszy i chce się żyć.
  Pozdrawiam i życzę zdrówka i wyleczenia nawet z pomocą PYLERY. Tylk prośba nie nastawiajcie się negatywnie do leku bo ktoś się źle poczuł. Dobre nastawienie do połowa sukcesu w leczeniu !!!!!

  • Panie Krzysztofie, dzięki za pozytywny wpis i reakcje na pyrale i „”dodatki”” ,to samo mi przepisal gastrolog na HP.
   Fajna empatia bije z Pana osoby! Powodzenia

 18. Pierwsze 2 dni dobrze później zawroty głowy bałam się sama w domu zostać. Ciągle nudności. Trzeciego dnia byłam chyba z 10 razy w toalecie ale bez biegunki. Od 5go dnia bezsennośc , bóle stawów i mięśni. Pocenie się i dreszcze uczucie zimna w ciele. Ogólne otępienie i osłabienie. Zastanawiam się czy to wszystko nie jest od IPP, które tez biorę. Nie polecam leżenia po Pylerze podrażnia bardzo gardło. Bardzo pomagał mi Essox one taki syropek na ochronę sluzówki gardła i dużo piłam. Poduszkę podniosłam troche wyżej. Ogólnie to jest straszne świństwo..chyba nie powtórzyłabym tego jeszcze raz- bardzo się nacierpiałąm. Mam nadzieje ze teraz bedzie lepiej. Dam znać za miesiąc czy mam dalej helico bacter. Trzymajcie się.

  • Jestem 6 dzień po kuracji i powiem tak ze czytając Wasze wypowiedzi przeraziłam się !. Ja czuje sie dobrze tylko lekki metaliczny posmak w ustach. Do porannej i wieczornej dawki biorę Bioprazol 20mg i 2 razy dziennie Lacit Forte.Nie boli żołądek ani brzuch, żadnych wymiotów ani biegunek .Te 10 dni strasznie sie dłuży przez obowiązkowośc przyjmowania co 4 godz Pyrela.Mam nadzieje ze będzi dobrze.

 19. Biorę ten lek 5 dzień, nie mam żadnych dolegliwości, zmiana koloru stolca to normalne. Lek stosowany po stwierdzeniu Hb, zapalenie żołądka, wrzód dwunastnicy. Jem normalnie niczym się nie przejmuję, przy czym jak czytam jestem chyba nielicznym wyjątkiem.

 20. Dobra rada, tak jak w ulotce, nie jemy produktów mlecznych oraz tych z dużą zawartością wapnia. Dodatkowo, priobiotyk 2 godziny po przyjęciu leku. Dieta z dużą ilością warzyw.

 21. Jestem parę dni po kuracji, skutki uboczne wysypka I zielony stolec. Dzień 8 był fatalny, myślałam że nie dam rady,rozpacz.Teraz piję rano I wieczorem siemię lniane i rumianek I oczywiście naczczo nolpazę, coraz mniej boli żołądek. Brzuch mniejszy, brak wzdęć , mam nadzieję że będzie dobrze .Wszystkim życzę zdrówka ?

 22. 10 dni po antybiotyku, cały czas niestety miewam nudności. Nie mogę znaleźć „bezpiecznego” jedzenia. Kolor kału jest normalny, ale dalej troszkę wodnisty. Jednak czuje się tak, jakby bakterii już nie było. Niedobrze mi jest tylko po jedzeniu. Pewnie mnie teraz męczy po imprezie gdzie trochę zjadłem słodyczy. Powiedzcie mi, kiedy zrobić test na zobaczenie czy bakterii już nie ma? Słyszałem gdzieś że po 3 tygodniach ale już sam nie wiem.

  • 12 dzień po, najpierw miałem zatwierdzenie które teraz zmieniło się w biegunkę. Dosłownie na poczatku sie nie moglem zalatwic a po 2 minutach mam biegunkę, czy to te biegunki poantybiotykowe do mnie powróciły? Boże jak ja już chce zrobić ten test…

    • Brałem caly czas, caly dicoflor przy antybiotyku i pozniej cale sanprobi ibs. Teraz, juz miesiąc po antybiotyku zaczynam sie zle czuć, od nowa zgaga, nudności i czasem lekkie bóle brzucha. Mam nadzieję że to nie helicobacter bo na sama mysl mi się chce płakać. To było moje 2 leczenie…

     • Miałeś gastroskopię? Ja po kuracji czułam się gorzej niż przed. I w gastroskopii, która robiłam miesiąc po, wyszedł mi refluks żółciowy i żółciowe zapalenie żołądka. Stąd moje dolegliwości.

     • Nie miałem gastroskopii lecz znajomy gastrolog chce mnie wziąć za niedługo do szpitala, powiedział że chce zrobić wszystkie badania z krwi wliczając w nie testy na alergie pokarmowe, celiakia, laktoza itd. Powiedział mi, że jeżeli nie wyjdzie nic z tych badań to zrobi mi gastroskopię której się panicznie boje :(

     • Dlaczego boisz się gastroskopii ? ? Weź z usypianiem i obudzisz sie po całej akcji nawet nie wiedząc, że coś Ci robili. Dla mnie bomba

      PS

      Miałem wcześniej robione 3 razy i było bardzo różnie w zależności od kliniki. ale to było „na żywca”
      i już nigdy więcej bo od teraz tylko „przez sen” :)

 23. Witajcie,
  odbyłam kurację pylerą. Minął już tydzień od kiedy skończyłam kurację. Ogólnie czułam się praktycznie normalnie. Nastąpiła tylko zmiana koloru kału, lekkie nudności, ale trwające chwilę. Przyjmuję jeszcze nolpazę i tribux.
  Niestety teraz czuję się gorzej niż w czasie kuracji. W niedzielę rano miałam biegunkę, później cały dzień ogromne nudności bez wymiotów, przespałam prawie cały dzień, dostałam też wysokiej gorączki. Nie wiem czy to wirusówka czy związek z kuracją. W poniedziałek byłam jeszcze osłabiona, ale było lepiej. Wczoraj ok, natomiast dzisiaj od rana ból brzucha i biegunka.
  Czy mogę dopiero teraz w ten sposób reagować na tabletki?

  • Jak goraczka trwa, to trzrba do lekarza, bo moze byc zapalenie jelit. Jak nie ma goraczki, to trzrba przeczekac i brac probiotyki. Ja dzis 6 dzien po i tez czestosc wyprozniania wieksza i bol brzucha caly czas.

  • Witajcie
   od jutra ja zaczynam stosowanie
   Interesuje mnie jakie macie objawy jezeli chodzi o hp?
   bo u mnie nie ma zadnych objawow a bakterie mam tak wyszlo na tescie

   • Co do leczenia hp bez objawow zdania sa podzielone. Wiekszosc spoleczenstwa ma ta bakterie. U mnie bylo bardzo zle, ale tez nie wiem czy wszystkie objawy byly/sa od hp. Na gastroskopii wyszly tez nadzerki i GERD Bóle nadbrzusza, w tym tak silne, ze nogi uginaly sie. Wzdecia, gazy, ciezkosc po posilku,szybkie uczucie sytosci, dyskomfort nadbrzusza, zgaga, refluks, mdlosci/nudności, odbijanie na pusto, czasem przelewanie sie, czasem wymioty, zaparcia, czasem biegunki. Bole glodowe i mdłości. Jestem 11 dzien po drugim juz leczeniu i nadal nie wiem w ktora strone to pojdzie i czy bakterii juz nie ma.

   • Co do leczenia hp bez objawow zdania sa podzielone. Wiekszosc spoleczenstwa ma ta bakterie. U mnie bylo bardzo zle, ale tez nie wiem czy wszystkie objawy byly/sa od hp. Na gastroskopii wyszly tez nadzerki i GERD Bóle nadbrzusza, w tym tak silne, ze nogi uginaly sie. Wzdecia, gazy, ciezkosc po posilku,szybkie uczucie sytosci, dyskomfort nadbrzusza, zgaga, refluks, mdlosci/nudności, odbijanie na pusto, czasem przelewanie sie, czasem wymioty, zaparcia, czasem biegunki. Bole glodowe i mdłości. Jestem 11 dzien po drugim juz leczeniu i nadal nie wiem w ktora strone to pojdzie i czy bakterii juz nie ma. Lukasz dlaczego robiles badanie w kierunku hp?

 24. Jestem 4 dzien po kuracji, wiec moge napisac jak przebiegala. Najbardziej balam sie poczatku i reakcji organizmu, bo jestem uczulona na niektore antybiotyki. Ze skutkow ubocznych byly bóle glowy przez 3 dni, ale przemijajace, a mam migreny az do wymiotow, wiec tutaj nie bylo źle. Nie wiem czy to zwiazane,ale tez bol oka wystapil. Chwilowe nudnosci, zwiekszona ilosc prawidlowych stolców, momentami silne bole nadbrzusza, bole miesniowe, nerwowe, sennosc. Poza tym przebarwienie moczu i stolca, ktore nadal sa. Teraz czekam na cud. To moja druga kuracja, po pierwszej bylo tylko gorzej, do tego stopnia, ze zdecydowalam sie na kolejna. Poki co bez rewelacji niestety.

 25. Dziś skończyłem stosowanie w/w PYLERY.
  A więc tak: żadnych skutków ubocznych, nie nakrecajcie się. Nie jest tak źle, poza czarnym stolcem. Łykać i nie czekać. W końcu o zdrowie chodzi.

  • Winiar to ,ze ty nie miales skutkow ubocznych nie znaczy ,ze ktos inny nie bedzie ich mial,kazdy organizm reaguje inaczej na leki nawet na zwykla aspiryne,ja np.przeszlam kuracje okropnie juz nawet nie chce wspominac,nikt sie tu nie nakreca poprostu u ciebie obeszlo sie bez skutkow ubocznych a u innym moga wystapic,to chyba zrozumiale

 26. Wczoraj był 4 dzien zażywania, tragedia. Lekarz kazał nie zazywac ostatniej dawki na ten dzień. Dzisiaj znowu zazylem 1 dawke o 6 i biegunka trwa do teraz. Mój lekarz powiedział że to wszystko jest normalne, ten antybiotyk tak po prostu działa, sam go zazywal i miał dosyć. Powiedział że niestety trzeba te 10 dni jakoś przeżyć, na nudności czy bol brzucha powiedział żebym bral iberogast, świetne lekarstwo pomaga mi praktycznie w chwili zazycia, w dodatku nie na recepte. Ta bakteria to straszne cholerstwo, drugie leczenie teraz mam. Oby Pylera wykonała to co ma zrobić..

  • Bierzesz po jedzeniu? Zauwazylam, ze jak malo zjem, to mam gorsze objawy. Wlasciwie codziennie cos sie pojawia. Dzis 7 dzien i oby pomoglo. Zapraszam na grupe fb. Link ponizej.

    • U mnie nudnosci do tej pory sporadyczne i krotkie, teraz troche bardziej mdli. Za to mam napady okropnych bólów nadbrzusza, te same co przed kuracja. Jaki miales svhemat leczenia 1 raz? Tez mam teraz 2 kuracje, bo pierwsza tylko pogorszyla sprawe.

     • Kompletnie zapomniałem pierwszego leczenia, jakieś 2 antybiotyki naraz. Wszedłem tutaj bo zauważyłem właśnie na rękach czerwona wysypke a narazie nie mam jak skontaktować się z lekarzem, nie wiem czy powinienem się martwić. Wysypka wyszła dopiero dzisiaj po raz pierwszy.

     • Wysypka jednak od mydła, zauważyłem ze bylo przeterminowane, ups! Zauważyłem też że efekty uboczne sa znacznie mniejsze odkąd zazywam enterol 2 razy dziennie. Jeszcze tylko 3 dni i 2 dawki po tej 1 ominiętej, mam nadzieję że piekło minie :(. Dzisiaj skusiłem się na 2 kawalki placka, nie polecam! Nudności znowu, tragedia…

   • Jezu, nudności dalej się utrzymują. Ten placek z wczoraj chyba mnie próbuje zabić :( Nudności to najgorszy objaw gdyż mam diagnozowaną emetofobie, lek przed wymiotowaniem. Miałem nadzieję ze antybiotyk to usunie ale teraz po prostu chce mi sie plakac… Ehhh, muszę jakoś przeżyć te pare dni i zamknąć lodówkę na kłódkę!

     • Budze się dzisiaj, 8 dzień z antybiotykiem i czuje sie beznadziejnie. Odbija mi się metalowym smakiem, czuje sie bez sił i są do tego nudności. Super pakiet. Nie mam pojecia, może organizm podjął walkę z bakteria? Mam nadzieję że później będzie lepiej…

     • Oby tak było. Ja po wczorajszym dniu trace nadzieje. Nie dosc, ze bolalo i pieklo do 1 co najmniej, bo polozylam sie nie wytrzymujac senności, to rano po tylu godzinach bez jedzenia i picia brzuch na starcie boli i po lyknieciu tabletek czuje, ze znowu idzie zgaga.

  • Parę godzin temu zażyłem druga dawkę antybiotyku, teraz czuję taki dziwny ból w prawej dolnej części brzucha, zastanawiam się czy to wątroba cierpiąca od antybiotyku. Modlę się żeby przeżyć jakoś te ostatnie tabletki, patrzenie do środka pudełka poprawia mi humor, widzę że już prawie koniec. Coś czuje ze za 3 dni w ostatni dzień bede sie czuł TRA GI CZNIE.

   • Nie nakrecaj sie niepotrzebnie. Sama mam problem z lykaniem tabletek i lek przed skutkami ubocznymi i wiem co pisze. Trzeba podejsc na chlodno. U mnie o 20stej ostatnia dawka, niestety znowu mam zgage i bol. Jadlam obiad o 14stej, suchy ryz, klops gotowany bez sosu i buraczki, wszystkiego mala poracja. O 15stej mialam leki, zapilam duza iloscia wody i po 17stej zgaga i tak trzyma prawie 2h. Zastanawiam sie czy to zgaga czy to palenie od tych lekow.

     • Ja mam niestety jeszcze 2 dni… No, 1 i 3/4. Dzisiaj był straszny upał więc zjadlem loda wodnego, pisali ze raczej bezpieczne przy chorobie, nope, nudności. Najgorszy wybór życia. Przespałem również alarm wiec nie zazylem dzisiejszej 1. dawki, brawo dla mnie. Podobno nic sie nie dzieje, musze zazyc ja w ostatnim dniu, a raczej jego cząstce.

     • Normalnie nie chce mi sie zyc, budzę się dziś rano, nudności i biegiem do toalety bo musiało mnie przeczyscic. Biegunka jest tak jakby silniejsza i we większych wyproznieniach. Zazylem dawke, czekam na te ostatnie 3 tabletki i żeby efekty uboczne ustąpiły…

     • Nareszcie koniec antybiotyku, niestety nie efektów ubocznych, nudności i boli mnie dziwnie szyja. Masakra, co jak nie pomógł antybiotyk :(?

 27. Niestety po konsultacji z lekarzem odstawiłam Pyrele. Pieczenie w przełyku było nie do wytrzymania prawie brak śliny? oczywiście ze brałam ipp i Enterol Wytrzymałam 5 i pół dnia może to coś da!!! spróbuje naturalnych metod! Dodatkowo niestety mam grzybice układu pokarmowego i refluks! Ja już nie wiem co jeść bo coś na jedno pomaga na drugie szkodzi a lekarze patrzą na mnie jak na wariatkę ?

 28. Od wczoraj mam klucia silne z lewej strony brzucha a dzis tam juz boli mocniej i nadbrzusze tez. 2 dni bylo fajnie, sero bolu a teraz jest jak przed. Martwi mnie, ze boli glownie ta lewa strona. Ktos tak mial?

 29. Cześć biorę Pyrelę 5 dzień od wczoraj mam straszne drapanie pieczenie w gardle czy to zgada? Nigdy wczesniej tego nie miałam jedynie bywalo uścisku w gardle -podobno refluks !I zaczyna mnie pobolewac brzuch? zastanawiam się czy tego nie odstawić ? stosuje dietę tabletki biore regularnie popijam szklanka wody

  • Bierzesz do Pyleri IPP? Pieczenie w gardle, to moze byc zgaga, ale jako ze to antybiotyk, to moze tez byc poczatek grzybicy. Bierzesz probiotyki? Ja mam stwierdzony refluks, czyli gorna czesc zoladka mi nie styka do konca i jedzenie cofa sie powodujac zgage, ktora objawia sie m in pieczeniem w gardle, chociaz u mnie byla tak nasilona, ze mnie nie tylko pieklo, ale palilo od mgdalkow do zoladka. Czy po dawkach kladziesz sie?

  • Ja tez mialam pieczenie gardla i inne cuda niewidy ,ten lek umeczyl mnie niesamowicie ,spalam po dwie godziny bo nie moglam zasnac,ale dzisiaj o 24 biore ostatnia dawke,mam nadzieje ze jutro odespie wszystkie nieprzespane noce,okropny lek oby byl skuteczny

   • Niezle cuda widze. Ja niestety właśnie nie spie a dopiero polnoc. Boli i glowa i klatka piersiowa, mam tez Nerwobole w okolicy katku i ramion, szyi, a gdzie tu koniec jak dopiero 1 dzien minal.

    • Do Goska ,obserwuj swoj organizm bo naprawde wystepuja niespodzianki ,nie zrozum mnie zle,poprostu trzeba przez to przejsc wiem po sobie ,ze nie jest latwo,wytrzymalam ta kuracje tylko dlatego ,ze mam nadzieje iz Pylerka zadziala prawidlowo i bakteria zniknie,nie poddawaj sie mimo tych dolegliwosci

     • Oj obserwuje :) poza bolami wedrujacymi, ktore doprowadzaja do szalu i bolem glowy, doszly chwilowe nudnosci i boke brzucha. Ale dzis to juz kosmos. Kilka dni slabo spalam i chyba organizm dostal kopa, bo czuje się jak wymiete pranie, jakby ktos prad odcial, az nie chce sie oddychac z tej niemocy. Moze kawa by pomogla, piliscie w trakcie?

  • Ja brałam tak jak jest w ulotce, czyli po śniadaniu, po obiedzie, po kolacji i przed snem. Godzinowo wypadało to ok. 9, 13, 18 i 22. Wg mnie przy tym powinno się brać IPP.

   • Dzieki za odpowiedz. Tez tak uwazam, a moj lekarz stwierdzil ze to 3w1 i tam ipp jest. Ehhh. Mam jeszcze kilka kapsulek emanera, wiec moze starczy. Co do godzin brania, to chyba indywidualnie mozna ustawic, aby bylo o stalych porach.

    • Tez placilam 240zl na recepte,dzisiaj biore ten lek9 dzien,juz nie moge sie doczekac kiedy wezme ostatnia tabletke,skutki uboczne koszmarne przynajmniej u mnie,dwukrotnie chcialam przerwac kuracje bo juz nie dawalam rady,ale wiadomo kazdy organizm jest inny i kazdy musi sam przez to przejsc aby sie przekonac,lek okropny ale moze skuteczny,jednak mimo wszystko warto sprobowac,o skutkach nie pisze bo juz wszycy pisali i zgadzam sie z komentujacymi okropjenstwo!!!!

     • zazdroszcze, ze juz koniec blisko. ja nie wiem od kiedy zaczac przez upaly. przy tetracyklinie nie mozna sie wystawiac na slonce a u mnie nietety dziennie te ok 2h musze byc. zoladek i brzuch juz tak bola, ze prawie nic nie jem i tez nie wiem jak mam zjesc cos i zapic szklanka wody, kiedy ja pol szklanki wody wypije i zdycham z bolu, a gdzie tu jedzenie jeszcze.

  • W Pylerze nie ma w składzie IPP, nie wiem, czemu lekarz tak twierdzi. Bierz IPP i koniecznie dobre probiotyki. Ja brałam Enterol i Lacidofil. Radziłabym też, jak kobieta kobiecie, stosować Lactovaginal. To silny antybiotyk i niestety bardzo wyjaławia. Ja się nabawiłam grzybicy jamy ustnej i teraz biorę Nystatynę. A za Pylerę zapłaciłam 270 zł. Pani w aptece mnie pocieszyła, że kiedyś liczyły i jakby trzeba było te poszczególne antybiotyki kupić osobno, to cenowo by wyszło praktycznie tak samo.

    • Czy się pozbyłam helicobacter, to okaże się za miesiąc, bo wtedy dopiero można badanie zrobić. Jeśli natomiast chodzi o sam żołądek, to jeszcze czasem mnie pobolewa, ale to dopiero w tym tygodniu skończyłam brać Pylerę. Bakteria bakterią, ale śluzówka też musi się wygoić, więc dalej biorę IPP. Wczoraj się skusiłam na truskawki i potem mnie gniotło w żołądku. Ale mam nadzieję, że powoli się wszystko uspokoi.

     PS ten Anonim wyżej to ja :)

     • Oby pomogl wszystkim, bo nie chce kolejnej kuracji. Zaczęłam dzis brac. Po 3 dawce zaczęła mnie boleć klatka piersiowa za mostkiem i mam takie uczucie gniecenia bardzo nieprzyjemne. Mam nadzieje,ze to przejdzie. Do teho glowa pobolewa,ale pogoda taka ze moze to byc od wszystkiego. Biore probiotyk tak btw. A lactowaginal zaczne po Kuracji.

  • Lactovaginal radziłabym jednak w trakcie, tak jak inne probiotyki. On ma zapobiegać grzybicy. Jak zaczniesz dopiero po kuracji, to już niestety może być za późno.

   • Ona,czytalam zeby nie brac z lekami Bakteriobojczymi ale moze im chodzilo o aplikacje tam a nie ustna. Wy normalnie funkcjonowaliscie podczas terapii?w sensie praca, wyjazdy?

    • Tak, problem byłby wtedy raczej jakbyś dopochwowo brała i Lactovaginal, i jakiś antybiotyk. Ale jak antybiotyk jest doustnie, to dopochwowo jak najbardziej możesz. Ja mam o tyle lepiej, że obecnie jestem na wychowawczym i nie chodzę do pracy „tylko” zajmuję się dziećmi. Co przy takim osłabieniu też do łatwych nie należy ? Teraz te upały na pewno też nie pomagają.

     • Ja na szczescie tez w domu, ale wyprawa do szkoły w obie strony to wyczyn. Zwlaszcza, ze zaczal bolec brzuch i mam nudności.Kupilam Lactowaginal, dzieki za polecenie:)

  • Do Goska te upaly to faktycznie kiepsko wplywaja na organizm a po tym leku wystepuje oslabienie,nie wychodzilam na slonce bralam dodatkowo witamine d3 ,a wode pilam malymi lyczkami i w ciagu dnia pilam rumianek,jest ciezko ale warto probowac,zycze silnej woli

 30. Od razu uprzedzam: nie nastawiajcie się negatywnie! Kupiłam lek i dopiero potem przeczytałam tutejsze opinie. Byłam przerażona i wręcz myślałam o rezygnacji z kuracji. Cieszę się, że tego nie zrobiłam, bo naprawdę nie było tak źle. Choć na pewno nie było łatwo. Dzisiaj jest 10. dzień, więc kończę kurację. Najbardziej uciążliwe było duże osłabienie, zmęczenie i senność. Przez kilka dni też bolała mnie głowa. I tyle. Żadnych biegunek, zawrotów głowy. Mocz normalny, jedynie stolec ciemniejszy, ale to właściwie bez znaczenia. Żałuję, że tak negatywnie się nastawiłam, bo przez całe leczenie towarzyszył mi lęk, wyczekiwanie, aż w końcu zaczną się te straszne skutki uboczne. Nie popełniajcie tego błędu, bo naprawdę wcale w waszym przypadku nie musi być tak źle. Teraz będę czekać na badanie i mam nadzieję, że lek zadziałał.

  • Dodam jeszcze, że bardzo ważne jest, żeby pilnować zaleceń. Każdą dawkę popijałam pełną szklanką wody. Przyjmowanie leku o stałych porach. Żadnego mleka, jogurtów itp. Żadnego alkoholu. Do tego dobre probiotyki.

 31. Brałem lek od 7 do 16 maja 2019r. Po 2-3 dniach wymioty, biegunka ustały. Po 3-4 dniu pojawiły się za to Depresja, Czarny stolec, Zawroty głowy, Złe samopoczucie, Otępienie, Pisk w głowie. Lęk zostania samemu. Dziś mija 11 dzień od kiedy nie biorę Pylery i kurna. Depresja, Otępienie i takie uczucie napuchniętej głowy ( niby boli, a nie boli ) mi pozostały. Do tego bez senność. Dalej brak apetytu. Chudnę w oczach. Co robić? ( na razie biorę melisę w tabletkach, apap rano i nervosol, ale słabo to pomaga). Badanie kau tak jak piszecie dopiero koło 1 lipca, aby stwierdzić czy bakteria jest już ubita. KTOŚ MIAŁ TAKI PROBLEM? Wszyscy mówią, że nie jestem Sobą. A jak mam być jak czuje zawroty głowy i otępienie ;/

  • bardzo źle się czułam podczas brania tego leku. Wyleczyłam helikobakter ale objawy zostały … okazało się po roku że mam boreliozę a Pyrela mogła ją jeszcze bardziej pobudzić

 32. Jutro kończę stosowanie leku. Nie jest tak tragicznie, gorsze objawy miałam samej bakterii. Moja rada na przeżycie kuracji to dużo płynów zwłaszcza po przyjęciu tabletki i regularne treściwe posiłki przed. Ze skutków ubocznych mam czarny stolec, ciemny mocz, gorycz od żołądka, lekkie bóle głowy od piątego dnia, od 9 dnia kilkusekundowe zaburzenia widzenia- obraz się rozmywa.

 33. Witam, Biorę to cudo 5 dzień, samopoczucie zwłaszcza rano marne. Najgorszy ból żołądka, ale bardzo pomaga ciepła woda do popicia leku i w ciągu dnia również dużo płynów najlepiej ciepłych. A stolce miejmy nadzieję że wrócą do normy – robić na czarno żadna przyjemność. Dodatkowo ogólne zmęczenie, ból głowy, wzdęcia, mdłości, rozdrażnienie i raz zimno raz gorąco. :(

  • Jestem już po kuracji pylera i przeżyłam ? lekki ból brzucha i żołądka, dziwny posmak w buzi, zawroty głowy i uczucie jak bym miała zemdlec słabo strasznie się robiło,,raz zimno raz gorąco, ogólnie źle samopoczucie. Mam nadzieję że to cholerstwo znikło ale czytając opinie piszecie że ta bakteria wraca i co znowu pylera????? Macie tak że znowu trzeba się kątowac antybiotykiem ??

 34. Właśnie skończyłam stosować pylere (plus emanera) . Pierwsze 2 dni bez jakikolwiek objawów, od 3 dnia już zaczęłam czuć się coraz gorzej, suchość w jamie ustnej, nalot na języku, dreszcze, lekkie bóle brzucha, bezsenność, rano mnie ganiało do łazienki, ciemny stolec, plus do kobiet jeśli wiecie że będziecie miały okres to sobie wybierzcie inny termin przyjmowania leku ja się bałam brać przeciwbólowe i mało brakowało a z bólu bym wylądowała w szpitalu (chyba że objawy okresu wam nie przeszkadzają w codziennym życiu jak mi), ostatnie dni nasilił się gorzki posmak w ustach, plus ogólne osłabienie organizmu. Dzisiaj nadal czuje się jeszcze słabo i dostałam chyba jakiejś alergii, na łokciach pojawiły mi się takie wielkie bąble :( Pani z apteki powiedziała że po pylerze to różne dziwne rzeczy mogą się pojawić bo ludzie bardzo narzekają na ten lek. Podsumowując objawy miałam większość takie jak ludzie opisują, to moja 3 terapia i każda z nich była okropna, cieszę się że już po, trzymam za Was kciuki i za siebie żeby się wyleczyć z tego badziewia helicobacter!

 35. To już moja 3 kuracja przeciw helikobakter jutro zaczynam :( mam nadzieję że tym razem pomoże. Ostatnią kurację miałam w październiku a w styczniu już helikopter powrócił, jednak zdecydowałam się poczekać kilka miesięcy i zobaczyć czy da się tak żyć. Cóż nie da się :/ wprowadziłam dietę, przeważnie gotowanie na parze,ale i tak tydzień się super czułam a później przychodził znienacka ból brzucha, nudności na kolejne siedem dni i tak w kółko. Ponadto ile można jeść jedzenie robione tylko na parze :/ Te objawy które wypisujcie miałam już przy braniu poprzednich antybiotyków, więc zobaczymy jak będzie tym razem. Akurat w majówkę posiedzę w domu 10 dni żeby się nie stresować dojazdami do pracy :( życzcie powodzenia

  • Jestem już po terapii nie było tak źle lekkie bóle brzucha dziwny posmak w buzi i czasami zawroty głowy ale za to bardzo nasilil mi się refluks znów biorę prokit i dexilant i oczywiście dieta.

   • Zazdro że już po! 3 dzień u mnie dopiero,ale nie jest tak źle tylko mam wrażenie że już pocę się tym metronidazolem :D posmak oczywiście jest coraz gorszy ale zapijam sokiem pomarańczowym ,przetestowany sposób :D daj znać za jakiś czas czy pomogło!

 36. Niestety podzielam wcześniejsze opinie o tym leku. Samopoczucie od 6 dnia coraz gorsze. Dziś jestem pierwszy dzień po kuracji i jest jeszcze gorzej niż wczoraj. U mnie wystąpiły: metaliczny posmak w ustach, czarne stolce (niekiedy bardzo często oddawane ) , ciemny mocz, mdłości, ból głowy, zawroty głowy, problemy z widzeniem, ogólne osłabienie organizmu, stany depresyjne,.zaburzenia łaknienia. Nie jadłam nabiału (za wyjątkiem ostatniego dnia) i nie piłam alkoholu. Że względu na obowiązki nie byłam w stanie przyjmować tabletki o tych samych porach. Czuję się rozbita i nie mam siły podnieść się z łóżka. Mam nadzieję że ta ostra kuracja wyleczyła mnie z bakterii. Z plusów dodam że od momentu brania leku nie mam problemów z zaparciami, zgaga, boli brzucha, nie wymiotuje, nie mam biegunek. Jednak trzeba się nastawić na to że samopoczucie w trakcie kuracji jest tragiczne

 37. Witam.
  Właśnie kończę przyjmować Pylerę. Czuję się lepiej objawy uspokoiły się.
  Nie było to takie straszne jak tu piszą,
  Ciemny stolec i nić więcej.
  Myślę że leki osłonowe to podstawa.
  Ja przyjmowałem Pylerę 4 razy dziennie.
  Controloc 40 rano i wieczorem oraz, Enterol 250 trzy razy dziennie.
  Życzę zdrówka i wytrwałości.
  Pozdrawiam.

 38. Dziś jest pierwszy dzień po skończeniu kuracji i postanowiłam podzielić się swoją opinią, ponieważ po przeczytaniu tych wszystkich komentarzy byłam przerażona, a wcale nie było tak źle. Zaczęłam kuracje od soboty, w poniedziałek pojawił się dziwny posmak w buzi, który wciąż się utrzymuje. Dla mnie jest to uczucie jakby zjadło się coś bardzo kwaśnego. Od trzeciego dnia ściemniał mocz i wieczorami pojawiało się uczucie zmęczenia i jakbym miała być chora. Piątego dnia mnie przeczysciło na czarno, jak się nie poczyta o skutkach ubocznych to można się przerazić. Od tego czasu (przepraszam za dosłowność) każdy bąk kończy się kleksem :) także polecam uważać :) Brzuch jest lekko wzięty, ale to zapewne przez popijanie każdej dawki szklanką wody, a zazwyczaj następuje to po posiłku. Apetyt mam ciut mniejszy, często jestem głodna, ale dużo zjeść nie mogę. Bólów brzucha nie miałam wcale, a przed kuracją bez tabletek nie mogłam funkcjonować. Co do depresji to moim zdaniem może się ona brać z ogólnie złego samopoczucia i zmęczenia, gdybym miała możliwość chodziłabym spać zaraz po pracy, więc jest to trochę dołujące. Ósmego dnia nie byłam w stanie pracować – rano było ok, a z godziny na godzinę coraz więcej kichania, smarkania i łzawienia. Wieczorem zmierzyłam temperaturę – 35 stopni, także antybiotyk zapewne miał wpływ na ogólnie osłabienie. Wzięłam na noc paracetamol i rano już wszystko było ok. Po świętach wizyta u gastrologa i zobaczymy co dalej. Podsumowując – nie ma się co stresować i źle nastawiać.

  • Ale po co taki komentarz?kazdy opisuje wlasne doswiadczenia ,nikt tu nie przesadza ani nie klamie.metronidazol jest zle tolerowany przez wiekszosc ludzi,wystarczy przejrzec fora .to nie jest kwestia nastawiania sie tylko efektow ubocznych ,ktorevsa cholernie niemile.ja skonczylam kuracje tydzien temu,nasilil mi sie refluks po tym,miewam tez bole brzucha.w maju sprawdze cyz pomoglo,zrobie test a helico z kalu.i okaze sie czy ta katorga poszla na marne czy nie..

   • Mój komentarz jest właśnie po to, żeby się podzielić doświadczeniem z tym lekiem. Moim zdaniem nastawienie w mniejszym lub większym stopniu ma znaczenie, pojęcie ‚placebo’ nie wzięło się z nikąd. Źle znoszę choroby i wszelkie antybiotyki, a w tym przypadku nie odczułam tak uciążliwych efektów ubocznych jak większość ludzi, co może być pocieszeniem dla tych, którzy zaczynają kurację i są przerażeni efektami ubocznymi.

    • No ale to TY.nie jestes zadna wykladnia a wyrazasz sie jakbys nia byla.nikt sie tu nie nastawia przeciwko pylerze bo ja osobiscie nie czytalam ZADNYCH opinii nim zaczelam go brac.i moja opinia o tym leku bazuje wylacznie na osobistych doswiadczeniach.jak widac 90% ludzi tutaj ma podobne odczucia wiec ci ktorzy przechodza to lekko naleza do mniejszosci.zreszta metroniazol ktory jestvskladnikiem pylery ,ma okropne opinie nie od dzis.wystarczy wrzucic w google.ale to pewnie pol.internetu sie zmowilo i ma efekt placebo ???

    • Chciałam Wam tylko powiedzieć, że badanie z kału nie jest rzetelne(tak wiem,że mówią inaczej) . HP miałam już kilka razy, wypróbowałam wszystkie możliwe badania na HP. Wykazywały brak bakterii, a ja dalej czułam się źle…GASTROSKOPIA wykazała,że helikobakter jest już mocno zaawansowany w różnych miejscach, duże spustoszenie…. Lekarz powiedział, że tylko GASTROSKOPIA daje rzetelny wynik na helikobakter…więc zastanówcie się nad sposobem badania. Krew daje dobry wynik tylko w momencie kiedy nigdy nie leczyliscie się, a kał da wiarygodny wynik , jeśli próbka pobrana będzie z miejsca, w którym jest bakteria, a nie wiesz czy akurat w tym kawałku jest….

  • to chyba nie mozliwe. stosuje sie najwiecej 4 razy dziennie po 3 szt. do tego 2 razy dziennie omeprazol rano i przy kolacji. ostatnia dawka Pylery jest przed snem.

 39. Jestem trzy dni po zakończeniu kuracji i mam nadzieję, że pomogła. W trakcie jej trwania chciałam się poddać z powodu złego samopoczucia. Poza tym zero apetytu, stany depresyjne, metaliczny posmak w ustach trwający do dnia dzisiejszego. Najgorsze jest to, że strasznie schudłam ok. 4-5 kilogramów.

  • W styczniu miałam gastroskopię.wszystko czyściutko ,zero wrzodów ,polipów nadzerek ,odpukać, tylko dodatni HP i zapalenie błony żołądka.no wiec wyleczyć HP-szkoda tylko ze gastrolog przepisując pylere nie wspomniał jaki to szit.
   Jestem w 6 dniu kuracji i kurła odliczam godziny do końca..
   Raz ,ze jem dużo nabiału wiec dieta bezmleczna to dla mnie katorga.
   Dwa -efekty uboczne…
   Ból brzucha i to mega ,czarny stolec ,biegunki,ból głowy,mrowienie na ciele i twarzy,swędzenie,mdłości,zawroty głowy.aha jeszcze zamazane widzenie w pierwszym dniu.no miodzio.
   Nieraz czułam się jak naćpana po tym leku ,uczucie odrealnienia itp.
   Oj sorry nie powtórzę już tej kuracji,moze są ludzie którzy przychodzą to lekko ale widzę po komentach ze większość się meczy jak cholera..
   Nieźle..

 40. Ja też mam ten lek dostałam od lekarza receptę i wykupiłam w aptece ale jak przeczytałam komentarze to mi ciarki po plecach przeszły miałam zacząć od jutra leczenie ale się zastanawiam czy brać bo dietę i suplementy które biorę od roku pardzo porawiły moje samopoczucie i kondycję ale po badaniu wyszło że ona jednak dalej tam jest i mam dylemat leczyć lekiem PYRELA czy dalej stosować dietę i suplementację .Najbardziej przeraża mnie to że mogę ten lek bardzo żle znosić

  • Ja tez czytając te opinie tez mialam powazne obawy czy brac bo spusztoszenie jakie sieje w organizmie czytaj ulotke sa straszne. Ale jestem juz 6 dzien po kuracji i jest nawet ok boli lekko brzuch troche gania na kibelek i ten ciemny stolec takze musle ze kazdy przechodzi to inaczej.

 41. Hejka dla mnie te tabletki to katastrofa !!!!! Wybrałam całą kuracje 10 -cio dniowa skutki uboczne ochydne !!! Poprostu myślałam ze mnie wykończą a nie pomogą ?Zawroty głowy, podwójne widzenie wzdęcia jak balon , do tego ciemno zielony kolor kupy przez który wylądowałam w szpitalu ?Nie polecam !!!!! Mam nadzieje ze chociaż pozbyłam się Helikobakter bo jak nie to na nic moje męki były ?Jeszcze teraz mnie na wymioty bierze i mam nadzieje ze jutro będzie lepiej ?W Niemczech mieszkam wiec lek był całkowicie darmowy i jak czytam ze ludzie w Polsce płaca za ta mękę 300 zł to aż mnie oczy z orbit wychodzą ?Nirmalnie przerwała bym ta kuracje ale lekarz powiedział ze jak przerwę to wogole się ten helikobakter uodporni i będzie problem ?Tym co się zdecydowali życzę powodzenia i zdrowia ?Mam nadzieje ze te tabletki nie doprowadziły moich innych narządów do ruiny ?

 42. wczoraj kupilam Pylere i od jutra mam zamiar ja zazywac.Po przeczytaniu komentarzy jestem przerazona. Lek bez problemow dostepny w Rzeszowskich aptekach,od 220 do 280 zl.Pozdrawiam.

 43. Ja wytrzymałam 4 dni kuracji , niestety mam reakcje alergiczną , duszność po zażyciu leku Pylera do tego bóle głowy , spadek ciśnienia , tętna, do tego smoliste stolce czy brak apetytu ale to pryszcz do bólow brzucha i wzdęć silnych jakie się pojawiły i duszności ,jakby mi ktoś obręcz zakładał na szyję , już myślałam ,że będę musiała wzywać pogotowie , uważajcie przy tej kuracji , jest ciężka , koszmarne objawy uboczne , depresyjne stany i spadek nastroju to norma przy tym leku , ja mam helicobacter pylori w bardzo małej ilości , znikomej , tak potwierdziły badania gastroskopowe, więc może te 4 dni coś dały , nie mam wrzodów ale stan zapalny śluzówki żołądka , przez refluks przełykowy , więc mam nadzieję ,że dojdę do siebie przy ścisłej diecie , ziołach , oczywiście siemię lniane bardzo mi pomaga , mam zamiar też kupić miód Manuka, opinie o nim są interesujące , pomaga na wrzody i refluks, jest drogi ale warto bo Pylera też nie jest zbyt tania a musiałam ją odstawić ze względu na objawy uboczne ,być może innym ten lek służy i nie powoduje żadnych dolegliwości , niestety ja nie mogłam dłużej go stosować .

 44. leczyłam wcześniej trzema antybiotykami bezskutecznie bez względu co pisza przeleczona byłam Pylera 4 lata temu czuję sie dobrze a wreszcie mam spokój z żołądkiem oczywiście zero słodyczy, kawka mała sporadycznie alkohol okazjonalnie lampka wina i nordic walking prawie codziennie

 45. Jestem w 3 dniu kuracji.. Ale nie wiem czy dam radę do końca.. Straszny ból głowy, rano prawie zemdlałam w ostatnim momencie zdążyłam usiąść.. Brak apetytu.. Ogólnie totalne osłabienie..

 46. Ja skończyłem terapię 10 dni brania pylera, pomoglo po 1 dniu zero skutków ubocznych, tylko czarne zabarwienie kalu, bolał mnie brzuch ok 3 tyg przewlekłe kilka razy w ciągu dnia , morfologia ok badanie moczu ok badanie kalu helicobacter, zrobiłem gastroskopia potwierdziło bakterie i wrzod ma dwunastnicy 8mm , dostałem jeszcze dwa leki razem z pylera i jest super wszystkie bóle minęły

 47. Ja jestem dwa dni po kuracji. Dopiero dzisiaj wracam do sił.Pierwsze dwa dni kuracji były ok, potem straszne zmęczenie osłabienie,brak chęci do niczego.Delikatne nudności, trochę ból głowy, nie było źle, do przeżycia. Dzisiaj natomiast mamajakieś kłucie w brzuchu i zastanawiam się czy jelita nie dostały popalić. Czy bakteria wyleczona , czas pokaże.

 48. Witam wszystkich,

  Proszę o opinię kogoś komu pomógł lek Pylera. O negatywnych skutkach jego działania już wiem, tylko zastanawiam się czy warto podejmować to ryzyko. Interesuje mnie ilu osobom pomógł i czy w ogóle. Ktoś coś? Jest to dla mnie bardzo ważne, ponieważ moja narzeczona jest już po 2 kuracjach innymi antybiotykami i bez skutku. Pytanie czy warto wyniszczać sobie organizm, aby się dowiedzieć że to nie działa… Słyszałem, że tej bakterii nie da się całkiem wyplenić z organizmu…

  Pozdrawiam!

 49. osłabienie i zmęczenie może powodować IPP które bierzecie równolegle z tym lekiem, szczególnie omeprazol, ale także pantoprazol, jako że to inhibitory pompy protonowej a pompy protonowe są także obecne w mitochondriach czyli „fabrykach: energii. tetracyklina działa antagonistycznie na neuroprzekaźnik GABA przez co moze pobudzać i psychicznie i fizycznie, a metronidazol to nie pamietam juz … ale wszystkie antybiotyki mają działanie psychotropowe na układ nerwowy/mózg.

 50. Tak te w 3 dzień brania leku trafiłam do szpitala. Kazała natychmiast odstawić, omdlenia, wymioty, senność okazały się reakcja alergiczną. Bacznie się obserwujcie podczas brania leku. Ps. Leżąc podłączona pod kroplówką usłyszałam jak lekarka mówiła że ten lek miał być wycofany. Teraz to już wogole mieszane uczucia.

 51. Po zakończeniu terapii pojawiły się bóle brzucha w okolicy żołądka, częste odbijanie powietrzem co chwilę. Brzuch jak wzdęty jak balon. Czy ktoś też tak ma?

 52. Przez pierwsze 3 dni było w miarę w porządku. Czwartego musiałam wrócić z pracy w połowie dnia i do tej pory nie jestem w stanie pracować, siedzę w domu. Metaliczny posmak w ustach, suchość w jamie ustnej, nudności, 2 x wymioty, ból głowy, straszne osłabienie, problemy z zasypianiem, odbijanie, pogorszenie wzroku, wysypka na czole – na szczęście nie swędzaca. Przeczołgał mnie ten lek niesamowicie. Oslabienie i zawroty głowy, przyspieszone bicie serca. Na szczęście dziś ostatni dzień. Mam nadzieję że brałam lek nie na marne.

  • U mnie to samo, ale dopiero od 7 dnia zaczęły występować skutki uboczne , wcześniej nie doznała żadnych ,dzisiaj kończę kuracje i mam nadzieje ze pomogła. Czułam, że pylera mnie wykańcza, nie miałam siły przejść kilku metrów do tego stany depresyjne od 8 dnia.

 53. Witam.
  Jutro zaczyna stosować pylere i emmanere.
  Jak godzinkę i sobie to robiliście .
  Emmanere pół godziny wcześniej mam wziąść A potem pylere .
  Wszystko po jedzeniu ? Co 4 godz.

 54. Dzisiaj minął 8 dzień kuracji. Skutki uboczne to głównie pogorszenie stanu cery, zmagam się z trądzikiem już od wielu lat jednak po pierwszych dniach leku cera bardzo się pogorszyła. Ogólne zmęczenie i sporadyczne bóle brzucha. Wypróżnienia jak najbardziej w porzadku, jednak z większa częstotliwością. Metaliczny posmak w buzi ale do zniesienia. Co do apetytu to u mnie wręcz przeciwnie lek podziałał.

  • Dodam ze oprócz leku stosowałam także Enterol 2 razy dziennie między posiłkami oraz dexilant rano i wieczorem przed jedzeniem ?
   Lek stosowałam o godzinie 9, 13, 17 oraz 21 :)

 55. Jestem w 5 dniu kuracji, przez pierwsze 3 dni było okej, teraz jest tragedia.. osłabienie totalne, nie daje rady chodzić do pracy, metaliczny smak, zero apetytu, na siłe wciskam herbatniki żeby nie brać tabletek na pusty żołądek, straszne zawroty głowy, przyśpieszone bicie serca no i potworny ból żołądka, nie wiem jak wytrzymam kolejnych 5 dni.. zazdroszcze osobom którzy nie mieli żadnych skutków ubocznych.

  • Mam to samo. Przez pierwsze 3 dni było w miarę w porządku. Czwartego musiałam wrócić z pracy w połowie dnia i do tej pory nie jestem w stanie pracować, siedzę w domu. Metaliczny posmak w ustach, suchość w jamie ustnej, nudności, 2 x wymioty, ból głowy, straszne osłabienie, problemy z zasypianiem, odbijanie, pogorszenie wzroku, wysypka na czole – na szczęście nie swędzaca. Przeczołgał mnie ten lek niesamowicie. Oslabienie i zawroty głowy, przyspieszone bicie serca. Na szczęście dziś ostatni dzień. Mam nadzieję że brałam lek nie na marne.

 56. Dziś ostatni dzień. Było cieżko. Lek naprawde dawał we znaki o swoim działaniu na całym organizmie. Ból zoladka, mdłości odruchy wymiotne, ból głowy, kołatanie serca, zawroty głowy, odbijania co chwila, brak apetytu. Teraz pozostała słabość, zawroty i podrażnione gardło. Dam znac po wynikach czy pomogł :) powodzenia dla wszystkich którzy bedą zażywać lek. Nie martwcie sie tymi objawami :)

  • Ja dziś biorę 8 dzień i jest lepiej. Poprawę odczułam 6 dnia. Teraz tylko czasem mam mdłości i zawroty głowy. Pierwsze 5 dni były ciężkie. Dreszcze, raz zimno raz ciepło. Okropne mdłości co chwila odruchy wymiotne. Kompletny brak apetytu i jednego dnia i nocy potworny ból zoladka. Jeszcze 2,5 dnia :)

   • dzięki, ja na szczęscie miałem bardzo małe efekty ubczoczne, do zaniedbania.
    Niestety kuracja kompletnie nic mi nie dała, czuje się tak samo jak przed rozpoczęciem – na maxa wzdęty

 57. Witam. Czy lek trzeba brać w równych odstępach godzinowych? Czy jeśli np jem śniadanie 1.5 godziny pozniej niż zwykle i po tym wezmę lek to nie przeszkadza

 58. Dzisiaj mam 4 dzień kuracji. Pierwsze trzy dni przebiegały bez problemów, niestety dzisiaj się zaczęło: czuje się bardzo osłabiony, trzęsie mi się brzuch, biegunka, luźny czarny stolec, oraz zęby zaczęły reagować na ciepło i zimno. Zostało mi jeszcze 6 i pòł dnia. Dam znać co się będzie działo dalej.

 59. Dzisiaj 5 dzień Pylery, więc półmetek. Od 3 dnia ma mdłości i bóle brzucha i biegunkę. Niby nic strasznego się nie dzieje, ale nie wiem jak dotrwam do końca. Przed Pylerą brałam przez 2 miesiące vivomix-probiotyk i debutir. Podczas brania pylery, lekarz powiedział, że mam odstawić już probiotyk, więc odstawiłam. Dobrze, że jesteście, zawsze to lżej.

 60. Dzień dobry.
  Lek Pylera, jak i cała teoria o Helicobacter pylori to jedna wielka ściema. Oczywiście Helicobacter pylori może pogarszac stan nabłonkowych błon śluzowych jeśli sa one już wcześniej nadwyrężone, zniszczone lub owrzodzone, ale przyczyną takiego stanu rzeczy jest nieprawidłowa dbałosc o jakość naszego odzywiania. Kawa, alkohol, ostre przyprawy, cukier, słodycze, napoje gazowane, stres, niesystematyczne odżywianie i stany notorycznego stresu jaki towarzyszy dzisiejszemu życiu, to prawdziwa przyczyna problemów gastrycznych.
  Niestety skłonność pacjentów do jedzenia, wykorzystaują producenci leków, którzy serwują nam kurację Pylerą w cenie prawie 300zł, walcząć z wyimaginowanym przzeciwnikiem jakim jest Helicobacter .
  Gwarantuję Państwu, że jeśli przez okres 3 tygodni dochowacie po prostu diety, przestaniecie pić kawę, podjadać słodycze i zaczniecie jeść kilka razy dziennie bardzo małe ilości jedzenia, to wszyscy poczujecie się znacznie lepiej i ustąpia wszelkie wrzodowe objawy. Taka jest cudowna receptura na utrzymanie żołądka w zdrowiu. Mało i systematcyznie jeść. NIe jeść posiłków wieczornych oraz wprowadzić do życia odrobinę krótkiej aczkolwiek intensywnej aktywności fizycznej. NIESTETY innej recepty nie ma. Pylori to taka sama ściema, jak leczenie niespokojnych stóp, albo kolagen na zdrowe kolana. Tyle, że kosztuje znacznie więcej. Rola lekarzy jest leczenie ludzi, a rola koncernów farmaceutycznych jest zarabianie pieniędzy, a nie leczenie ludzi. Helicobacter pylori ze zdrowego żołądka sam zniknie jeśli tylko doprowadzimy swój żołądek do równowagi. W pierwszym okresie diety mogą być pomocne leki zmniejszające wydzielanie kwasu, jednakże nie polecam ich aplikacji w dłuższym niz 3 tygdnie okresie. Pozdrawiam.

  • Dzień dobry,jak doprowadziłby Pan do równowagi żołądek pod który podpięte jest jelito i cały żołądek jest w nadżerkach i cały żołądek pływa w masie żółci.Zaznaczam, że jestem abstynentką, nie pije kawy, herbata tylko zielona,nie jem ostrych przypraw i są coraz częściej stany kiedy ból jest niemiłosierny i nawet zupa przecierana nie daje rady złagodzić,przyjmuje non stop Controller 40mg i mam wrażenie że już bezskutecznie,pozdrawiam

 61. Dzień dobry,dzisiaj mój 5 dzień z Pylera,samopoczucie mocno kiepskie,ból brzucha,mdłości,czarny stolec od wczoraj(ale to pikuś),totalna niemoc i kłopoty ze snem,jestem śpiąca ale zasnąć nie mogę,kiepski stan psychiczny,bo zastanawiam się i trochę boję czytaj ten stan ustąpi po kuracji czy już zostanie,a jest podobny do tego przed leczeniem.Chcialabym się dowiedzieć od Państwa,którzy skończyli kurację jak długo zajęło dojscie do normalnego funkcjonowania i czy do niego doszli,czy objawy sprzed kuracji ustapily?

 62. Pylerę biorę 4 dzień. Nie czuję się dobrze. Wczoraj było wręcz fatalnie. Totalny brak energii, dreszcze, uczucie rozbicia, senność. Stolec od początku czarny ale ponoć mam się tym nie martwić. Mocz z nocy baaaardzo ciemny. Dziś samopoczucie jest w miare ok. Mam nadzieję, że „szok” jaki przeżył mój organizm po takiej dawce już minął. Osoby tu piszące, że Ci co się źle czują to histeryzują, są osobami, które poza czubkiem własnego nosa niczego dalej nie widzą. Kazdy ma inny organizm. Ja na swoim branie pylerii odczułam.

  • Normalne, że odczuwasz, to silny antybiotyk, ale ja na sobie próbowałam inne metody – bakteria ani drgnęła, mnie czyscilo, o czarnym stołku nawet nie wspomnę ale wszystko minęło.

 63. Jestem piaty dzien na leku, czuje sie bardzo dobrze, troche bardziej spiaca, ale bez innych wiekszych dolegliwosci. W zoladku zapanowal totalny spokoj i od nastepnego dnia brania leku nie budzi mnie o 5 rano bolem. Osobiscie dla mnie lek jest skuteczny. Zakupilam w niemieckiej aptece i biore z lekiem nexium 40 dzielac tabletke na pol, rowniez z niemieckiej apteki. Tabletki biore razem zaraz po posilku.

 64. Jestem po kontrolnej gastroskopii, pylere skończyłam w styczniu, każdy organizm jest inny i nie można się sugerować dolegliwościami innych osób, ja jestem chudzina i dałam radę z tym antybiotykiem, a lekarz sie bal jak to bedzie- jak tak mało waze. Dałam radę, najważniejsze że bakterii nie ma, test wyszedł ujemny.

 65. Leczenie HP zaczęłam od leków: Pantoprazol, amoksycylina + klarytomycyna. Po trzech dobach wystąpiły działania niepożądane. Terapia została przerwana. Po około tygodniu dostałam Pylerę. Lekarz kazał odstawić Pantoprazol. Panika bo zgage miałam tak okropną, że aż mnie ślinianki bolały. W aptece farmaceutka zaznaczyła, że powinnam z lekiem przyjmować jakikolwiek IPP bo tak jest w ulotce. Znowu do lekarza. Ten jednak zdania nie zmienił. Brać tak jak zalecił (żeby było przyjemniej bez leków osłonowych).
  Pierwszy dzień przespałam. Totalne osłabienie. Żołądek bolał niemiłosiernie. Po dwóch dobach dodatkowo pojawiły się czarne stolce, metaliczny posmak w ustach, zawroty głowy, opuchniety brzuch, dreszcze, dretwienie kończyn i jezyka. Ogólnie czułam się fatalnie. Bałam się tego leku. Jadłam tylko tyle ile musiałam. Żadnych produktów mlecznych, słodyczy. Do picia tylko woda. Nadeszła czwarta doba… I co? Zaczęło mnie swędzieć tam gdzie nie powinno… Infekcja intymna. Ale o dziwo ból żołądka ustal i zgaga zniknęła. Dotrwałam do pełnej ósmej doby bo miałam zatrucie pokarmowe. Lekarz kazał odstawić Pylerę. Przez cały okres brania tego leku czułam się jak zombie. Wszystkie objawy utrzymywały się kilka dni po odstawieniu. Osiem tygodni po kuracji mój brzuch żyje własnym życiem i wydaje różne dźwięki. Dodam jeszcze, że leczyłam się w Niemczech. Dzisiaj odebrałam wynik testu oddechowego. Jest negatywny.

  • Jestem czwarty dzień po kuracji i nadal czuję się nie najlepiej… Zwłaszcza dokucza mi piekący ból gardła oraz ból brzucha który nasila się po nocy. Po ilu dniach doszłaś do siebie?

 66. Jestem pare dni po zakończeniu kuracji która przebiegła bez problemowo. Czułem sie normalnie tak jabym nic nie brał. Jedynie po zakonczeniu przez 3 dni czułem metaliczny posmak ale też nie było to zbyt uciążliwe.

 67. Wczoraj zakończyłam kurację. Jestem dzisiaj pierwszy dzień bez Pylery i odczuwam dolegliwości żołądkowo-jelitowe. Mam nadzieje, że to po tym leku i że bakteria zniknęła bo miałam ją już drugi raz.

 68. Witam właśnie zakończyłam kurację ogólnie nie było źle 3 dni przed końcem miałam mdłości i czarny stolec oraz byłam i jestem osłabiona ale lepiej wytrwać 10 dni niż miec wieczne wymioty i ból brzucha pozdrawiam

  • Przepraszam jak przyjmowała pani leki osłonowe typu omeprazol czy ipp ?Internista twierdzi że powinnam brać przed śniadaniem i przed kolacją a w ulotce że po śniadaniu i kolacji razem z lekiem Pylera ?Już sama zgłupiałam?i jakie to były leki osłonowe. Z góry dziękuję ?

 69. Witam…jestem w 5 dniu kuracji i już nie mogę doczekać do końca… Choć przed antybiotykiem nie było lepiej. Ciemne stolce, ból (kujący) w nadbrzuszu oraz na plecach. Częste oddawanie moczu oraz odbijanie to objawy które aktualnie występują.

   • Ja jestem w czasie kuracji antybiotykiem Pyrela 5 dzień.Od dwóch dni czuje się fatalnie boli mnie głowa,nudności mam a dziś zawroty głowy do tego ból pleców.Mam nadzieję że jakoś to wytrzymam .Ta bakteria chyba musi mnie kochać bo mam ja już drugi raz

   • Przepraszam jak braliście państwo leki osłonowe typu omeprazol czy ipp ?Internista twierdzi że powinnam brać przed śniadaniem i przed kolacją a w ulotce że po śniadaniu i kolacji razem z lekiem Pylera ?Już sama zgłupiałam?i jakie to były leki osłonowe. Z góry dziękuję ?

 70. Skończyłam kurację.. od 5 dnia czułam się fatalnie, koszmarne oslabienie ,metaliczny posmak, zawroty głowy .Dzień po skończeniu leku nie jestem w stanie normalnie funkcjonować ,mam nadzieję ,że najgorsze już za mną i kuracja była skuteczna ..drugi raz bym się na nią zdecydowała

  • Tak, uprawiałam sport, jednak często z niego rezygnowałam, czułam ból i osłabienie i nie miałam siły ani ochoty na treningi. U mnie jednym ze skutków był i jest nadal ból pleców także nie idzie wysiedzieć za długo ani wyleżeć ani wystawać. Czasami drętwienie i brak siły w dłoniach zwłaszcza dokuczliwe podczas jazdy samochodem czy dźwigania ciężarów na siłowni. Ogólnie podczas brania tych tabletek nie należy się przemęczać. Nie powinno się ćwiczyć, sprzątać, myć okien, dźwigać zakupów, denerwować, kłócić itp. – wszystko odbija się na tym, że boli nas bardziej. Ogólnie żeby za dużo rąk nie podnosić ani się nie schylać. (oczywiście sprzątałam, ćwiczyłam itp. jednak później czułam ból i potrójne zmęczenie to samo jak się zje lub wypije to z czym nie współgra tabletka również da się to odczuć). Nie piszę tego, żeby kogoś przestraszyć tylko piszę bo uważam, że są to ważne sprawy a życzę każdemu żeby przechodził to jak najlżej i ze spokojem. Jedynym skutkiem ubocznym którego nie miałam to „nie latałam często do toalety” czarny stolec był ale raz góra 2 dziennie, tak to wszystkie możliwe skutki oboczne wystąpiły : stany depresyjne, płacz, bóle pleców,dreszcze, uczucie zimna, nudności, metaliczny posmak w ustach do teraz, mdłości – przez jałowe jedzenie, swędzenie skóry(2 dni), uczucie głodu i zmęczenia, odbijanie(jak piłam podczas posiłków lub od razu po nim – nie róbcie tak), suchość gardła i ust przez kilka pierwszych dni, ogólnie uczucie jakby nie było się sobą człowiek jest smutny i przybity ale 12 tabletek codziennie + 2 osłonowe to niezły wycisk dla organizmu. Pamiętajcie, że każdy organizm jest inny. Od jutra zaczynam dzień bez pylery ale leczenie skończę dopiero 8 maja także jeszcze 5 tygodni bez alkoholu, słodyczy, nabiału, smażonego, tłustego, papierosów itp. I to chyba jest najgorsze ta blokada z jedzeniem, piciem i przyjemnościami bo tylko to mnie wykańcza.

 71. Jestem w ostatnim dniu kuracji. Było ciężko to fakt. Duże osłabienie i to głównie dokucza. Reszte da sie wytrzymać czyli mdłości, powiększony brzuszek :), dreszcze, częste stolce.
  Brałam 4 razy po trzy tabletki razem z IPP i priobiotykiem. Od strony poprzednich dolegliwości uważam ze jest lepiej. Za kilka tygodni napiszę czy faktycznie objawy bakterii ustąpiły.

 72. Te ostatnie pozytywne komentarze to chyba od producenta leku . Sypneli spaprana serie ktora ludzia robila bajzel w zoladku i glowie – stad te braki trzeba bylo wyczyscic rynek – teraz beda puszczac serie sprawdzone (moze … ) . Z dala od tego syfu …

 73. Lek pylera nie spowodował u mnie żadnych skutków ubocznych. Każdy organizm reaguje inaczej. Mam nadzieję ze wyleczylam helicobacter.

  • Witam, to juz moj 7 dzien z antybiotykiem, da sie zniesc, chociaz jest ciezko: metaliczny posmak jest ze mna od samego poczatku, bole glowy(chociaz ich nigdy wczesniej nie mialam) szum w uszach, okropnie zle sie czuje- nie mam sily na nic, nudnosci, biegam do toalety kilka razy na dzien… Jeszcze tylko 3 dni! Mam nadzieje, ze wszystko minie! Bo juz nie moge siebie zniesc takiej przygnebionej! ;)

 74. Ostatni dzień z Pylerą i ogólnie nie jest aż tak tragicznie jak tu niektórzy piszą. Grunt to nie nastawiać się negatywnie i mieć świadomość, że każdy lek ma jakieś działanie uboczne. Lepsze koszmarne 10 dni kuracji, niż wieczna zgaga i pieczenie w żołądku.

 75. Ostatni dzień z Pylerą i ogólnie nie jest aż tak tragicznie jak tu niektórzy piszą. Grunt to nie nastawiać się negatywnie i mieć świadomość, że każdy lek ma jakieś działanie uboczne. Lepsze koszmarne 10 dni kuracji, niż wieczna zgaga i pieczenie w żołądku.

 76. Jestem 6 tyg po kuracji. Dzisiaj miałam gastroskopię – zapalenie zaleczone i ujemny helicobacter. U mnie kuracja bardzo skuteczna choć bardzo uciążliwa ale do przejścia.

 77. Od kilku dni szukam tego leku. Na stronie internetowej jest informacja, że nie ma go w Polsce. Nikt jednak nie jest w stanie mi powiedzieć czy nie ma go chwilowo, czy nie ma i nie będzie. W ostatnim badaniu wynik rekordowy: 198,176. Poprzednie leczenia nic nie dały. Co robić?

 78. Hej,
  Brałam Pylere od 3.01.2018 przez 10 dni i kompletnie nic mi nie było. Po Waszych komentarzach strasznie się bałam zacząć brać te tabletki ale nie ma się czego bać. Samochodem jeździłam, normalnie funkcjonowałam.
  Na wszelki wypadek nie jadłam nabiału, a kawę piłam bez mleka. Nie mam czasu iść do lekarza żeby zrobić badania czy ten lek w ogóle mi pomógł… ale dam znać jak tylko tylko będę po badaniach. Może wystarczy zrobić tylko badanie krwi bez tej okropnej gastroskopii….

 79. Wszyscy piszecie jak się czujecie w trakcie brania Pylera .Piszcie prosze, czy lek Wam pomogl, czy udało się pozbyc hp. Ja walczylam z hp bardzo dlugo. Pylere zastosowałam do końca, samopoczucie w miare. Niestety, mi nie pomogla, po badaniach okazalo sie, że hp nadal jest. Ostatecznie pomógł antybiogram , w czasie gastroskopii pobrano mi wycinki żołądka, następnie zbadano na jaki antybiotyk bakteria jest wrazliwa, następnie Przepisano mi odpowiedni antybiotyk celowany. Zrobiłam badania i w końcu pozbylam sie tego świństwa. Róbcie antybiogram!

 80. Kurację skończyłam 6 dni temu. Lek typu hardcore. Ogólne zmęczenie i objawy grypopodobne od 3- 4 dnia, dolegliwości żołądkowe, słabe samopoczucie, bóle/ nadwrażliwość zębów. Można jednak dać radę. Przy okazji wyleczyłam i inne dolegliwości:) teraz kontynuacja probiotyków a za miesiąc gastroskopia i zobaczymy efekt.

 81. Ja jestem juz po kuracji, skończyłam w niedziele. 3 dni przed zakończeniem poczułam osłabienie, uczucie olowianych rąk i nóg . A dziś mam poczucie odretwienia barków dziwne uczucie i ciekawe czy od lęku.

 82. Jestem już po kuracji. Nie było żadnych skutków ubocznych, oprócz czasami kręcenia w głowie, ale o tym wiedziałam i nie prowadziłam samochodów.
  Wydaje mi się z dużą rolę w tym mało to, że bardzo często i ostrożnie jadłam. W systemie w ten sam czas, żadnego mleka, o czegoś co by mogło spowodować dolegliwości żołądka. Jeszce brałam Contrlok i Dicloflor.
  Wszystkim zdrowia!

 83. Ja zakończyłam dwa dni temu, u mnie sprawa wyglądała nieciekawie , bo mam rekonstrukcję przewodu pokarmowego, do tego jestem drobna i i moja waga to 46 kg :), dlatego po tym co tu wyczytałam odwlekalam kurację od świąt. Ale powiem Wam, że nie było aż tak źle. Ból głowy, bieganie do toalety, pod koniec okrutne zmęczenie, ale ani żołądek ani brzuch mnie nie bolały, teraz pozostało osłabienie i luźne wypróżnienie, mam nadzieję , że to minie, pamiętajcie o probiotykach, ja biorę nadal sanprobi barier.

 84. 5 doba kuracji. Nie mam siły ruszyć ręką ani nogą, potwornie boli mnie głowa i średnio co godzinę biegam do toalety… Czarny stolec jest naturalny po bizymucie więc tym nie ma co się martwić. Liczę dawki do końca

 85. witam, mniej więcej miesiąc temu skończyłam przyjmowanie tego leku. Nie miałam żadnych przykrych dolegliwości. Jedynie lekkie osłabienie na sam koniec. Nie stosowałam specjalnej diety. Staram się od tamtej pory łykać probiotyki aby wesprzeć żołądek. Już niedługo kontrola i okaże się czy lek zadziałał. Mam nadzieję, że tak bo jedyne czego nie znosiłam to łykanie takiej ilości kapsułek.

 86. jutro ostatni dzień kuracji. Pierwsze 2 dni byly średnie, dobrze, ze zaczelam W sobotę, mogłam siedzieć W domu przez 2dni. Czarny stolec I metaliczny posmak, czasem bol glowy, dreszcze, uczucie kłucia W brzuchu – tragedii nie ma

 87. Dzisiaj biorę 3 dzień lek u mnie wystąpiły nudności, częste oddawanie stolca ,zawroty glowy ale mam nadzieję że wytrzymam ponieważ bakteria dokucza mi od sierpnia schudlam 13 kg ciągłe wymioty i złe samopoczucie . Wszystkim życzę zdrowia i powodzenia w skończeniu kuracji.

 88. Biorę ten lek od 7 dni ale po tym co tu się czyta to się strasznie bałam. NIC strasznego się nie dzieje. To chyba jacyś histerycy albo trolle wypisują tu głupoty. Nie pije mleka ani przetworów mlecznych zgodnie z ulotką oczywiście i jestem na diecie żołądkowej (kleiki, białe pieczywo, gotowane jabłka, kurczak, ryż) bo np. po mandarynce żołądek zaczął mnie ssać jak i po zrazie. Zażywam tez w nocy probiotyk (dwie godziny po ostatniej dawce antybiotyku). I piję szklankę wody po każdych 3 tabletkach. Ludzie bez histerii – ciemny stolec to nie koniec świata.

  • Każdy inaczej reaguje. U mnie przez pierwsze 5 dni nic, dopiero w 7 dniu zaczął sie bardzo silny bol w nadbrzuszu i opuchnięcie jelit. Został jeden dzien.

 89. stosuj po posiłkach tak jak w ulotce napisane będzie bezpieczniej dla ciebie ja tez mam po posiłkach brać przed posiłkiem bierz osłonowy lek ja mam dicoflor 60 dwa razy dziennie brać rano i po południu plus w tym samym casie lek zmniejszający ilość kwasu halides cy jakoś tak. Biorę 4 dzień unikam nabiału i alkoholu i jest wporądku. Może lekarz źle ci powiedział lub wytłumaczył ewentualnie skontaktuj się z nim lub bierz tak jak w ulotce nie ma co ryzykować .

  • JA juz mam siodmy dzien kuracji. Praktycznie zadnych skutkow ubocznych.Biorę lek z nastawieniem pomocy, poniewaz hardkor mialam przed kuracją. Teraz czuję duza poprawę i mam nadzieję,ze w koncu pozbędę się tej bakterii.Lek biorę 4 razy dziennie z posiłkiem + Ranloc 2 * pol godz przed posiłkiem i probiotyk 1*dzienie

 90. Witam, Zaczęłam dziś kurację tym lekiem, ale mam zagwostkę: lekarz zalecił mi branie leku na 30 min przed posiłkami i przed snem, a w ulotce wyraźnie napisano PO posiłkach.
  Czy ktoś miał podobne zalecenia?

 91. Witam w ulotce pisze żeby nie jeść produktów które mają wapń np. Mleko itp ale nie tylko w nabiale jest wapń jajka majonez niektóre warzywa mam to wszystko odstawić? Nie napisano czy po zjedzeniu po prostu źle się czujemy czy to źle działa na skuteczność tego leku. Jeśli ktoś coś wie proszę o info. Ja biorę drugi dzień jest ok. Metaliczny smak i czarny stolec pozatym nie mam innych objawów zobaczymy co dalej.

  • Nie bój się! Ja tez po lekturze forum mocno sie przestraszyłam. Dzisiaj 9 doba, jutro kończe i oprócz czarnych stolców i lekkiego osłabienia czuję się bardzo dobrze!! Cieszę się, że nie zrezygnowałam z kuracji , chociaż myslałam o tym.

 92. Ulka.
  Ja niestety po dwóch dawkach lek musiałam odstawić. Spuchła mi twarz i była bardzo czerwona. Dostałam 40 mg encotonu (steryd) i mam go brać przez kilka dni, ponoć to pokrzywka. Mąż jak mnie zobaczyl to co 5 minut pytał czy nie mam duszności. Lekarz stwierdził ze to reakcja na któryś składnik. Wcześnie przeszłam już dwie kuracje amotaksem i metronidazolem
  Pan doktor kazał przyjść po świętach to zobaczy co dalej.

 93. Piąty dzień zażywania. Nie mam wogóle sił… Mam silne mdłości, bóle całej jamy brzusznej. Jedyne co da się znieść to suchość w gardle i czarny stolec ;( Jeszcze kolejne 5 dni…

  • Jak tak czytam wasze wypowiedzi to zastanawiam się czy nie wyrzucić tego do kosza! Zaczynam w poniedziałek. Do świąt skończę i mam nadzieje ze to jakoś przeżyje.

   • SPOKOJNIE, WYTRZYMASZ.JA BIORĘ DZIŚ OSTATNI DZIEŃ,MAM MDŁOŚCI, UCZUCIE PEŁNOŚCI I CZUJĘ SIĘ BARDZO SŁABO,ALE NIE PRZERWAŁAM BO WIEM,ŻE WARTO SIE TEJ BAKTERII POZBYĆ. SĄDZĘ,ŻE NAJBARDZIEJ NAS ZATRUWA BIZMUT. TO PRZECIEŻ METAL CIĘŻKI.
    P.S NIESTETY PIJĘ KAWĘ Z MLEKIEM:(

 94. Dziś 5 dzień kuracji. Druga doba – dramat. Drapałam ściany z niemocy i bólu. Na szczęście kolejny dzień było już ok. Czarne stolce, częste bieganie do łazienki, metaliczny posmak w ustach, ból brzucha i spuchnięta dolna warga. Poza tym jest mi bardzo zimno. Zmęczenie, senność… jeszcze tylko 5 dni. Martwię się tym jak bardzo wyjałowiony będzie organizm po tym leczeniu …

 95. Witam. W opiniach wyczytałem już wszystko; nawet po co truć się lekami jak są inne metody (stosowałem i nie pomogło) No niestety w dzisiejszych czasach czasami tak trzeba że bez lekarstw ani rusz. Zakończyłem kurację 23 listopada. Po 3 dniach moje dolegliwości już ustały. Poza tym metalicznym posmakiem nic mi nie było. Czułem się dobrze a nawet bardzo dobrze. Mam nadzieję że choróbsko nie powróci. Jak widać każdy organizm inaczej reaguje. Ja osobiście polecam Pylerę

 96. Niestety i u mnie wystąpiły skutki uboczne. Gorzki posmak w ustach, częste oddawanie stolca (nawet 5-7 razy dziennie) w tym czarny stolec. Poza tym ogólne osłabienie.
  Po skończonej kuracji nadal utrzymują się skutki uboczne. Jelita wyjałowione, burczenie/przelewanie w brzuchu, odbijanie po posiłkach. Do toalety latam 3 razy dziennie :(. Stolec ciągle papkowaty.
  Jednym słowem masakra.

 97. Oprócz zaburzenia smaku , swędzenia skóry ciała i smolistych wypróżnień nie zauważyłem innych dolegliwości. Jednak zmęczenie, bóle mięśni etc. dokuczają mi na co dzień, więc nie wypowiem się jak duży wpływ ma na to Pylera.
  Z helicobakterem użeram się od 15 lat. Za pierwszym razem dostałem pojedynczy antybiotyk , który chyba za bardzo nie pomógł. Od dziecka mam słabą odporność, więc staram się antybiotyków nie brać w ogóle. Na Pylore musiałem się zdecydować , bo ostatnio nie byłem już w stanie normalnie funkcjonować.
  Jeżeli ktoś nie może / nie chce brać antybiotyków to może spróbować posiłkować się innymi środkami . Osobiście przetestowałem parę preparatów i na wymioty , jak i wyciszenie helicoptera pomagały Mastika , trawa(niektóre odmiany) , olejek z oregano i probiotyk sanprobi barrier. Przetrwałem tak dwie reemisje.

 98. Witam Wszystkich Pylerowiczow – zapisalam sie do klubu piec dni temu. Kuracje przechodze koszmarnie .ciagle uczucie goryczy w ustach i to jest wlasciwie najciezsze w tej calej kuracji.Nieopatrznie spozylam dzisiaj jogurt i to jest rzeczywiscie szok nie moge sie pozbierac,czekam na sen- moze zasne bez tabletki i przespie ten horror smakowy.Przestrzegam przed piciem jogurtu, innych bedacych na kuracji ( mysle tu o ,ktorzy jak ja nieopatrznie siegna po jogurt,kefir badz mleko – nie robcie tego – ja mam caly dzien z glowy cierpie okrutne meki !!!!! Uprzedzam przyjacielsko – Pylerka Aleksandra

 99. Ludzie – Wy się leczycie czy trujecie? Jak czytam wasze opinie o samopoczuciu w trakcie zażywania tego antybiotyku. to zastanawiam się czy śmiać się czy płakać. Ciągle wierzycie, że chemia Wam pomoże. Zacznijcie myśleć samodzielnie, próbujcie zainteresować się alternatywnymi nieszkodliwymi metodami leczenia i przywracania organizmu do równowagi. Warto poświęcić troszkę czasu na zastanowienie się nad tym co robię dla siebie, co jadam , jak przygotowuję pokarmy, z czego. Zrobić od czasu do czasu własny ocet winny z jabłek, (niewielki koszt a korzyść olbrzymia), zakwaszać nim przewód pokarmowy wypijając 2-3 łyżki rano . Dalej polecam czytać blogi : akademiawitalności- nieoceniona wiedza praktyczna, zainteresować się zaleceniami p. Jerzego Zięby (inżyniera maszyn ) oraz dr Huberta Czerniaka. Pozdrawiam szczególnie tych myślących.

  • Rozumiem , ze nigdy nie byłeś poważnie chory. Czytałam wszystkie książki Zięby wiec teorie jakaś mam … w praktyce zastosowanie tej teorii jest nie wykonalne. Mamy obecnie chemię we wszystkim. W żywności , powietrzu i wodzie a lekarze leczą objawy i nie mówią o tym jak zapobiegać chorobom. Zmiana nawyków żywieniowych i suplementacja pewnie ustrzeże przed niektórymi schorzeniami ale nie uchroni przed wszystkim. Jak pewnie wiesz , stan zapalny organizmu ( i chorobę) może wywołac i niedobór witamin , i niedobór minerałów , toksyny , bakterie itd Dostarczenie organizmowi w odpowiedniej ilości wszystkich niezbędnych elementów i składników każdego dnia nie jest możliwe ( chemia jest wszędzie , nie tylko w lekach ). Jak juz sie zachoruje to witaminami i właściwym odżywianiem wielu schorzeń sie nie wyleczy.

  • BRAWO! JAKŻE MIŁO PRZECZYTAĆ COŚ CO JA MYSLĘ OD LAT! RACJA W STU PROCENTACH, DAWNO WIADOMO, ŻE LEKI BARDZIEJ TRUJA I LOBBY FARMACEUTYCZNE ROBIĄ KASĘ NA STRACHU I NIEWIEDZY. CIESZE SIE , ŻE KTOS MYSLI TAK JAK JA. NAJŁATWIEJ ZIEBĘ WYSMIEWAC I OBRZUCAĆ BŁOTEM. OD HIPOKRATESA WIADOMO CO POMAGA A CO SZKODZI A LUDZIE ZATRACILI SIE W CHEMICZNYM ZARCIU BO KOLOROWE I GOTOWE I JEST EFEKT-ZABURZONA RÓWNOWAGA W ORGANIŹMIE. POZDRAWIAM I ŻYCZĘ ZDROWIA

   • Proponuję pożyć trochę z h.pylori, wrzodami i zapaleniem śluzówki żołądka kiedy człowiek ledwo żyje, nic nie je, ma mdłości i nudności, olbrzymie bóle i szuka ratunku przez parę lat…

   • Ciemnogród. Łatwo się wymądrzać jak się nie ma dolegliwości i proponować ocet jabłkowy. Ja 8 lat leczyłam się metodami naturalnymi i d…a. Właśnie skończyłam kuracje Pylerą i mam nadzieję, że wreszcie zwalczę gada. Ogólne samopoczucie nie złe.

 100. Jestem w połowie kuracji. Przeraziły mnie niektóre objawy wymienione na forum. Dla mnie to najcięższa terapia antybiotykowa jaka wogole przechodziłam. Poza pylera biorę :probiotyk , meteospasmyl i dexilant. Mam mdłości , czuje ciągły głód , mam czarne wypróżnienia , bóle głowy i żołądka. Kryzys był 3 dnia. Mam nadzieje, ze dotrwam i nie dojdą inne , gorsze skutki uboczne tego leczenia pylera. Mimo tego, uważam ze, bakteria która chcemy wyleczyć może ( nieleczona ) spowodować o wiele gorsze problemy zdrowotne np. Wrzody żołądka, stany przedrakowe, a nawet raka zoladka.

 101. Wczoraj skończyłam kurację lekiem Pylera , miałam tylko czarne stolce i troszeczkę metalicznego posmaku w ustach . Nie było żle , ale nie spożywałam ani kropli mlecznych pokarmów ani kropli alkoholu i zażywałam probiotyki.

  • A mnie lakarka nie kazała jeść omeprazolu . Jak przeczytałam ulotkę leku i wróciłam do niej z zapytaniem, to mi powiedziała ,ona mnie leczy i mam się stosować do jej zaleceń (farmaceuta też mi powiedział ,że leży lek brać razem z omeprazolem ). Męczę się bo strasznie mi się odbija a nic nie mogę zażyć z leków eliminujacych zgaga

   • A masz jakieś inne choroby o których lekarka wie? Może dodatkowo leczysz się na coś innego? Jeśli nie, od razu poszłabym do innego lekarza. Lek powinno się brać jak napisane w ulotce

 102. Cześć jutro ostatni dzień kuracji. Od pierwszego dnia miałam młodości,gorzki smak w ustach,coś okropnego. Osłabienie,ataki paniki,szum w głowie. Czarny srtolec. Ciężka kuracja. Cieszę się,że to się skończy. Czuję,że mam mniej wzdęć, nie ma problemu z przelykiem,więc jest nadzieja,że bakteria wybita. Zobaczymy.

 103. Jestem w 4 dniu (pylera + controloc + probiotyk) – osłabienie totalne , jest mi strasznie zimno , zmęczenie i mega osłabienia od 2go dnia. Dziś rano napuchłem przy ósemkach , u dentysty pomigli na chwilę – liczyłem że sie poprawi (byłem o 9tej) jest 22ga a ja mam rope przy praktycznie każdym zębie … dramat , nie da się dotknąć dziąsła choć by palcem bo jest mega ból . . Jak to dopuścili do sprzedaży …. Jutro dzwonie do lekaża od jelit pytać czy truć sie dalej , na 99% przerywam . A dentysta licze że rano uratuje mi zęby … jestem wściekły że tak sie dałem załatwić za prawie 300zł …

  • Dopisuje gdyby kogoś interesowała historia :
   Wrzodziejące zapalenie dziąseł – dziękuje pylera . Po odstawieniu pylery 24h powrot sił , brak zimna. Teraz pozostaje „wyprostowanie” problemu z dziąsłami …. na szczęście antybiotyki widać że robią co trzeba .
   NIE POLECAM PYLERY …

 104. Jutro ostatni dzień kuracji. Oprócz Pylery brałam 2x dziennie Emanerę + 1x Multilac.
  Różowo nie było, ale da się przeżyć.
  Od rana lekkie zawroty głowy, po południu wzdęcia, zgagi, odbijanie itp, ale może to też jakieś błędy w diecie. Metaliczny posmak pojawił się w 6 dniu kuracji, ale jest i tak znacznie mniejszy niż przy zażywaniu preparatów z żelazem. Chyba mam teraz nadwrażliwość na dźwięki, co przy pracy na open space jest uciążliwe, ale mam nadzieję, że to minie po kuracji.
  I to tyle z narzekań ;)
  Powodzenia :)

 105. Jutro kończę kuracje, strasznie boli mnie żołądek. Straciłam od trzech dni apetyt. Drażnią mnie wszystkie zapachy. Stolec jest czarny ale nie mogę się do końca roku wypróżnić, dreszcze i zawroty głowy. Metal w ustach. Mam dosyć….

 106. jestem po kuracji
  czytajac wczesniejopinie byłam przerażona…
  Ja przeszłam wszytsko bezboleśnie, bezobjawowo,,ale przed jak i po brałam duzo probiotyków.
  Bóle ustały,,oby tak zostało
  polecam ten lek

 107. H.p. jest bakterią która można się zarazić drogą pokarmową od innej osoby, sztućce ale i też pocałunki. Tak więc jeśli HP się powtarza to prawdopodobnie ktoś z domowników też go ma ( może być że bez objawów). Wniosek – niestety należy diagnozować wszystkich z którymi mieszkamy.

 108. Przed kuracją naczytałam się tych negatywnych opinii o leku i już chciałam się żegnać z najbliższymi. Jednak musiałam się zmierzyć z bakterią i wytrzymać to wszystko o czym tutaj piszecie. ZACZĘŁAM i czekałam , aż zacznie mi się coś dziać, kolejne tabletki lądowały w moim żołądku, a u mnie oprócz metalicznego posmaku w ustach i lekkiej senności , czarnych stolców nic mi nie było. Wybrałam lek w całości, czyli 120 kapsułek w 10 dni i żyję. Oczywiście brałam jednocześnie probiotyki, wykluczyłam na ten czas nabiał jak nakazuje producent leku. Mam nadzieję, że jak zrobię badanie kontrolne na helicobakter to wynik będzie ujemny. Lek nie był tani, bo zapłaciłam za opakowanie / 120 kps – 260 zł. ale ponoś jest skuteczny i zawiera w jednej kapsułce aż trzy składniki. Podsumowując: Nie taki diabeł straszny , jak go malują.

 109. Jak w koncu zlikwidowac ta bakterie?,2 lata temu,bralam przez 10 dni sporo antybiotykow/nie Pylere/
  dostałam po tej kuracji grzybice jamy ustnej,ktora również musialam leczyć.A teraz powtórka,znowu mam bakterie,czy tego nie mozna skutecznie wyleczyć?
  Z tego o czym tutaj czytam,raczej nie bede leczyla sie Pylera.Wiec czym?

 110. Zakonczylem kuracje miesiac temu. Podczas kuracji metaliczny posamk czarne stolce wysypka na calych plecach. Kilka dni po zakonczeniu nega rozwolnienie. Obecnie miesiac po kuracji bole powrocily. Juz nie wiem co robic. Mam wrzod dwunastnicy i Helicobacter

 111. Biorę lek pylera z emmanerą (koszt jednego i drugiego 300 zl) , wszystko było okej, do 9 dnia kiedy zaczęła się wysypka, brałam jeszcze lek przez 9 dzień a wysypka zaczęła się nasilać. Krosty i guzy na całym ciele, strasznie swędzące, tragedia. Odstawiałam tabletki na wieczór, zaczęło mi wszystko puchnąć twarz również, ogólnie każde miejsce na ciele. W szpitalu podali zastrzyki ponewaz wystąpiła silna reakcja alergiczna, niestety nikt nie jest w stanie powiedzieć czy to przez lek, ale nic nowego nie przyjmowałam. 10 dawki juz nie przyjęłam, lek jeszcze działa, wysypka oraz silne osłabienie ogranizmu utrzymuje sie nadal.

  • Nigdy nie opiniuję żadnych leków, ale uznałam że w tym przypadku powinnam przestrzec. Lekarze polecali mi ten lek jako bardzo skuteczny i nowej generacji. Uznałam że spróbuję, tym bardziej, że 3 lata wcześniej przechodziłam eradykację i usłyszałam opinię, że helicobacter się uodparnia na te same antybiotyki /wtedy był to ospamox+Metronidazol/. Już w pierwszym dniu brania Pylera pojawił się metaliczny posmak i lekkie mdłości. Czwartego dnia już nie byłam w stanie wziąć tego świństwa. Cały czas było mi niedobrze, uczucie jakby kluchy w gardle, bóle brzucha, częste wypróżnienia, duże osłabienie, nie mogłam patrzeć na jedzenie i zamiast przytyć to znów chyba schudłam. Uważam, że ten

 112. Pierwsze 7dni było fantastyczne. Jedynym efektem ubocznym było ciemne (czarne) zabarwienie stolca i częste wypróżnianie. 8,9 i 10 dzień przyjmowania leków to była tragedia. Brak apetytu, ospałość. Obecnie jestem 4dni po zakończeniu kuracji tym lekiem i nadal jestem potwornie słaba, gazy, wzdęcia i bóle brzucha powróciły, czuję się chora, obolała i „połamana”. Jutro idę na wizytę do lekarza, który przepisał mi ten lek. Tak nie da się funkcjonować!

 113. Ja jestem w piątym dniu leczenia lekiem pylera, cztery dni w miarę spoko, piąty dzień masakrze, przede wszystkim brak apetytu, osłabienie, wzdęcia, częste odbijanie, co jakiś czas lekkie skurcze , nudności, te ilości wody ktòre trzeba wypijać po leku dla mnie dużo,, tym bardziej że przyjmowałam podczas tego leku, jeszcze inne leki na zespòł jelita drażliwego, odstawłiłam je bo bym się wykończyła , najgorsze że jutro do pracy.

 114. Jestem w trakcie kuracji pylera i IPP40 samopoczucie jest tragiczne… wczoraj to drugi dzień brania tego specyfiku… czwartej dawki juz nie wzięłam bo zaczely się wymioty.. bezsenność, rano bolaly mnie rece, głowa, doszło rozwolnienie…na widok jedzenia mam mdłości… masakra a jeszcze osiem dni zostało?

 115. Biorę lek piąty dzień, samopoczucie okropne, nudności, metaliczny smak w ustach,osłabienie, zmęczenie, nie wiem czy nie zakończyć leczenia…

 116. Po raz drugi biorę antybiotyk Pyrela na helico bakterię. 3 i pól roku temu po raz pierwszy i potem spokój dobre samopoczucie. W październiku 2016 nawrót bakterii. Nadżerki w przewodzie pokarmowym skłoniły mnie do ponownej terapii. Lek jest drogi (250 zł) ale skuteczny. Poprzednio miałam dobre samopoczucie podczas brania tego leku mam nadzieję że teraz będzie podobnie.

 117. ja tez brałam ten antybiotyk brałam przez 10 dni czułam się fatalnie ale nie wiem czy bakteria jest zlikwidowana mam pytanie czy antybiotyk dziaa po skończonej kuracj odp

 118. MAM PYTANIE. LEKARZ NIE POWIEDZIAŁ MI, ŻE STOSUJĄC LEK PYLERA NIE MOŻNA SPOŻYWAĆ PRODUKTÓW MLECZNYCH. A JA CHCIAŁEM ZDROWO SIĘ ODŻYWIAĆ, WIĘC DZIŚ RANO BIAŁY TWARÓG, POTEM KAWA NA CHUDYM MLEKU I JOGURT, CZY TO GROŹNE???

 119. Witam skończyłam kurację 10 dniową początek był spoko pózniej już gorzej szczególnie zapalenie pochwy oraz uczucie wzdęć Po kuracji lekka poprawa ale nie minął miesiąc i czuje ze mam nawroty choroby niewiele zjem mam zgagę ,uczucie tak jak by mi przełyku jakaś gula siedziała Muszę iść do lekarza ale nie wiem co będzie dalej szczególnie że na wyniku miałam ++ 2 plusy :( Brałam pylera 120 kapsułek i IIP

  • Jestem w trakcie leczenia Pylera.Mam złe samopoczucie i jest mi zimno.Ale to są skutki uboczne i trzeba poprostu to przejść.Jutro mam koniec terapii
   miesiąc przerwy i do kontroli,okaże się czy bakteria zabita. W każdej kuracji silnymi lekami potrzeba chyba trochę cierpliwości i samozaparcia.Pozdrawiam

 120. Pierwsze 3 dni OK później już tylko gorzej . Codzienne nudności, bóle brzócha, bóle żołądka, wzdęcia , brak apetytu, metaliczny posmak w ustach, pod koniec kuracji kolki wątrobowe. Ogólne złe samopoczucie. Zostało już tylko 6 kapsułek. Po takiej kuracji chyba minie trochę czasu zanim organizm wróci do normy.

 121. Trzeci dzień kuracji. Pierwszy dzień nawet całkiem ok. 2 dzień pojawiły się mdłości,lekkie bóle żołądka , lekkie oszołomienie. 3 dzień może być tylko lekkie mdłości oraz metaliczny posmak w ustach. Jeszcze tylko 7 dni ….. ;-)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.