Pylera

Lek Pylera jest środkiem przeznaczonym do stosowania w leczeniu osób dorosłych zakażonych bakterią Helicobacter pylori, u których występują lub wystąpiły wrzody żołądka. Jedną z częściej występujących chorób w społeczeństwie jest przewlekłe zapalenie żołądka, które jest definiowane jako reakcja zapalna błony śluzowej żołądka na skutek uszkodzenia. Głównym czynnikiem występowania tej dolegliwości jest zakażenie bakterią Helicobacter pylori, która może wywoływać wrzody żołądka oraz dwunastnicy. Patogenem tym można się zarazić, chociażby poprzez używanie zakażonej łyżeczki, smoczka, a także przez kontakty seksualne. Kolonizacja bakterii w błonie śluzowej żołądka przyczynia się do zmian zarówno w strukturze, jak i funkcjach bariery ochronnej.

Pylera Helicobacter pyloriDo czynników zwiększających ryzyko zakażenia się bakterią Helicobacter pylori należą:

 • złe warunki higieniczne,
 • złe warunki socjalne (w szczególności przepełnione pomieszczenia),
 • miejsce zamieszkania,
 • predyspozycje rasowe,
 • uwarunkowania genetyczne.

Zakażenie Helicobacter pylori może przebiegać zupełnie bezobjawowo, ale może być też związane ze stanem zapalnym żołądka. Jedną z chorób będących wynikiem infekcji tą bakterią jest choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy. W zwalczaniu jej objawów mogą być stosowane różne środki farmakologiczne, a jednym z nich jest lek Pylera. Na tej stronie prezentujemy Państwu najważniejsze informacje związane ze stosowaniem tego leku, dotyczące między innymi dawkowania, składu oraz przedawkowania. Ponadto na końcu znajduje się lista z zamiennikami, a także możliwość sprawdzenia, jaka jest cena leku i w której aptece jest dostępny.

W składzie preparatu znalazły się trzy substancje czynne: cytrynian potasowo-bizmutowy, metronidazol i chlorowodorek tetracykliny. Cytrynian potasowo-bizmutowy łączy się z białkami tkanek na dnie owrzodzenia, tworząc w ten sposób warstwę ochronną i działając niszcząco na Helicobacter pylori, natomiast metronidazol i chlorowodorek tetracykliny są zaliczane do grupy antybiotyków, których mechanizm działania polega na wytwarzaniu wewnątrz komórek związków odpowiedzialnych za unicestwianie DNA mikroorganizmów chorobotwórczych.

Lek Pylera powinien być przyjmowany wraz z omeprazolem, czyli środkiem hamującym nadmierne wydzielanie kwasu żołądkowego i zapobiegającym drażniącym działaniu treści żołądkowej na przełyk. Preparaty te przyjmowane równocześnie wywierają wspólne działanie mające na celu zwalczenie zakażenia oraz złagodzenie objawów towarzyszących procesowi zapalnemu błony śluzowej żołądka.

Jaki jest skład Pylera, jakie substancje zawiera?

W składzie leku Pylera znalazły się takie składniki aktywne jak bizmut potasu cytrynianu zasadowego, metronidazol i tetracyklina chlorowodorku. Jedna kapsułka zawiera w składzie 140 mg bizmutu potasu cytrynianu zasadowego (co stanowi równowartość 40 mg bizmutu tlenku), 125 mg metronidazolu oraz 125 mg tetracykliny chlorowodorku.

Pozostałe substancje leku to: magnezu stearynian (E572), laktoza jednowodna, talk (E553b), tytanu dwutlenek (E171), żelatyna oraz tusz do nadruku zawierający szelak, glikol propylenowy i żelaza tlenek czerwony (E 172).

Produkt zawiera także potas oraz laktozę.

Zobacz listę produktów zawierających substancję: , , .

Zachęcamy także do zapoznania się z wykazem substancji aktywnych. Jest to materiał profesjonalny, który opracowany został przez farmaceutę.

Znajdziesz tu opisy działania substancji, wskazania oraz działania niepożądane. Ponadto do każdej substancji przyporządkowano listę leków, wyrobów medycznych, suplementów diety, które zawierają ją w swoim składzie.

Dawkowanie preparatu Pylera – jak stosować ten lek?

Lek należy stosować wyłącznie z zaleceniami wydanymi przez lekarza, wraz z inhibitorem pompy protonowej takim jak np. omeprazol. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do dawkowania leku należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty.

Osoby dorosłe i w podeszłym wieku

Zalecana dawka leku to trzy kapsułki po śniadaniu, trzy po obiedzie, trzy po kolacji oraz trzy przed udaniem się na spoczynek. Łącznie dwanaście kapsułek dziennie. Lek należy obficie popijać wodą, aby uniknąć podrażnienia gardła. Pełen cykl leczenia powinien trwać nie krócej niż dziesięć dni. Kapsułki należy przyjmować z omeprazolem w dawce 20 mg (dwie tabletki omeprazolu na dobę).

Dzienny schemat przyjmowania leku Pylera powinien prezentować się następująco:

 • po śniadaniu – trzy kapsułki leku wraz z jedną tabletką omeprazolu,
 • po obiedzie – trzy kapsułkileku,
 • po kolacji – trzy kapsułki leku oraz jedna tabletka omeprazolu,
 • przed zaśnięciem – trzy kapsułki leku.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku nieumyślnego zażycia większej niż zalecana dawka leku należy udać się do najbliższego punktu medycznego lub bezzwłocznie skontaktować się z lekarzem. Pacjent może wymagać leczenia szpitalnego.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Pylera – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Pylera należy każdorazowo popijać wodą. W trakcie leczenia nie powinno się przyjmować produktów mlecznych (mleko, jogurt), a także napojów zawierających wapń, gdyż mogą mieć niekorzystny wpływ na działanie leku.

Podczas stosowania leku nie należy spożywać napojów alkoholowych. Picie alkoholu może przyczynić się do wystąpienia działań niepożądanych takich jak, chociażby wymioty, nudności, ból brzucha, ból głowy oraz uderzenia gorąca. W sytuacji, gdy pojawią się wyżej wymienione symptomy, należy poinformować o nich lekarza lub farmaceutę.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Pylera w okresie ciąży i karmienia piersią?

W sytuacji, kiedy pacjentka podejrzewa, że może być w ciąży, spodziewa się dziecka lub karmi piersią, przed zastosowaniem leku Pylera powinna o tym poinformować lekarza prowadzącego. W trakcie stosowania leku nie należy karmić piersią, gdyż składniki zawarte w preparacie mogą przeniknąć do mleka matki.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Pylera i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie.- sprawdź cenę produktu.

Ulotka Pylera – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka Pylera. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

PYLERA, 140 mg + 125 mg + 125 mg kapsułki, twarde (Bismuthi kalii subcitras + Metronidazolum + Tetracyclini hydrochloridum)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Pylera m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

PYLERA, 140 mg + 125 mg + 125 mg kapsułki, twarde (Bismuthi kalii subcitras + Metronidazolum + Tetracyclini hydrochloridum)

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Pylera? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 1000 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(414 ocen, średnia: 5,81 na 10)

358 OPINIE O LEKU

 1. Ja również jestem świeżo po kuracji pylerą. Skutki uboczne, które mi towarzyszyły przez całą kurację: ciemny stolec, metaliczny posmak w ustach, ogólne osłabienie, suchość w ustach. Skutki które pojawiły się w 5-7 dniu kuracji (najgorszy okres): nudności, ból głowy, ból mięśni.
  Jadłem normalnie, oczywiście zgodnie z instrukcją przez 10 dni zero mleka oraz jego produktów oraz zero alkoholu.
  Ogólnie tragedii nie było.

 2. Cześć. Brałem lek Pylera w terminie od 06.03 do 15.03 zgodnie z ulotką wraz z IPP 2 x dziennie oraz osłonowo Lakcid Forte. Na początku byłem przestraszony po przeczytaniu skutków ubocznych z ulotki oraz w tych komentarzach. Ogólnie mogę stwierdzić że terapie przeszedłem całkiem dobrze. Moimi skutkami ubocznymi były głównie: Czarny stolec, metaliczny posmak w ustach (co niestety cały czas jak się utrzymuje choć mam wrażenie że posmak jest coraz słabszy), mdłości, jadłowstręt, uczucie niepewności i niepokoju oraz ogólne bardzo wyraźne osłabienie. Najbardziej nasiliło mi się to wszystko w piątym dniu brania leku ale kontynuowałem terapię do końca. Mam nadzieje że to pomoże pozbyć się tej bakterii która dawała mi coraz bardziej w kość. Ogólnie odczucia po terapii jak na razie pozytywne – minął mi dyskomfort w brzuchu oraz uczucie kłucia momentami. Niestety z minusów to nasilił mi się mocno refluks z którym teraz będę walczył… Po wykonaniu testu na obecność HP poinformuje o wynikach. Pozdrawiam i życzę wszystkim zdrowia.

 3. Cześć
  jak pisałam wcześniej (13.12.2019) brałam Pylerę pod koniec listopada 2019, niestety nie mogę potwierdzić żeby moje problemy żołądkowe ustąpiły. Owszem jest lepiej, mogę jeść praktycznie wszystko ale w umiarkowanych ilościach (najgorsze jest zjedzenie zbyt dużej ilości ciasta lub czekolady – wtedy zaczyna się ucisk). Ale skutki uboczne brania tego leku odczuwam do dziś – najbardziej jelitowe i problemy z nerkami. Około 4 lata temu leczyłam helikobacter zwykłym antybiotykiem był to Amotaks, tylko przyjmowałam go przez 30 dni i powiem Wam że efekt był lepszy i nie było skutków ubocznych. Antybiotyk ten brałam w lipcu a Pylerę w listopadzie – podobno lepiej przeprowadzać taką kuracje latem bo organizm jest wtedy odporniejszy na skutki uboczne, ale czy to prawda czy mit tego nie wiem. A zatem jeżeli będę musiała przechodzić tą kurację znowu za jakieś 4 lata to w życiu nie zdecyduję się na Pylere. Absolutnie nie polecam tego leku.

 4. Jestem tydzień po odstawieniu Pylery i muszę przyznać, że nie było łatwo.. Praktycznie przez cały okres brania leku odczuwałam silne mdłości, zero apetytu, zdarzyły się również wymioty pod koniec kuracji, ale najgorzej było między czwartym a siódmym dniem. Czułam też kłucie w brzuchu, po odstawieniu miałam wzdęcia. Nie miałam jednak biegunki, brałam osłonowo enterol, także mogę polecić ten probiotyk przy Pylerze, do tego texibax. Całe dnie spędzałam w łóżku, strasznie mi się dłużyło te 10 dni. Pierwszego dnia po odstawieniu czułam się praktycznie tak samo jak w trakcie brania leku, potem z każdym dniem było lepiej. Dziś jestem równo tydzień po odstawieniu antybiotyku i nadal odczuwam dziwny posmak w ustach, który był obecny w trakcie kuracji, wciąż też nie minęły do końca mdłości i częste odbijanie. Czekam na dalszy rozwój sytuacji…

 5. Witam, nie wiem jak przyjmować tę Pyrelę czy tak jak w ulotce czy tak jak powiedział lekarz żeby podzielić dobę na 4 równe okresy i dokładnie co 6 godzin przyjmować dawkę 3 tabletek, zastanawiam się bo nagadał mi głupot min żeby nie brać osłony tylko pić kefir a tu w ulotce jest napisane jak byk żeby nie stosować nabiału i wapnia, jakiś niedouczony, inhipitor pompy też kazał mi brać tylko raz dziennie rano w dodatku na cczo nie z antybiotykiem, Już w końcu nie wiem jak to zażywać..Czy ktoś też brał co 6 godzin czy po prostu 4 razy dziennie?

 6. W trakcie brania leku stosowałam się do zaleceń dietetycznych czyli zero produktów mlecznych, dużo warzyw, zero smażonego i było nawet nie żle. Brałam też Prokit, Emmanere i probiotyk na jelita. Obecnie jestem 3 tydzień po zakończeniu leczenia i jest źle: bóle brzucha, bóle pod żebrami, bóle mięśni, zimne stopy, metaliczny posmak nie mija, chociaż nadal biorę Prokit i Palprazox. Dla skutki uboczne po wybraniu leku są gorsze niż podczas brania leku. Czy ktoś miał takie objawy – jestem ciekawa kiedy to minie :)

 7. witam. Czy ktoś brał Pylerę przed jedzeniem. Ja mam zapisane przez lekarza 3tab. godz. przed posiłkiem i 3 przed snem. Po śniadaniu i kolacji 1 Polprazol. Czy ktoś miał taki schemat przyjmowania leku?

 8. Po krótce. Nie nastawiajcie sie źle do antybiotyku to podstawa. Trzeba zrozumieć że kazdy organizm różnie może zareagowac na dany lek to podstawa. Ja miałem bóle brzucha ok 4 m-ce. najpierw internista wcisnał mi na 2 m-ce Dexilant 60mg (nic nie pomogło) potem wizyta u Gastroenterologa który po oględzinach stwierdził że to wg niego sa bóle pochodzące od jelit. Znowu antybiotyk Xifaxan (czy cioś takiego) – nic to nie dało i w końcu USG brzucha (jelit) znowu wszytsko ok i to co niby najgorsze czyli gastroskopia ale na śpiąco (rewelacja). Wynik brak zmian patologicznych w obrębie żołądka i dwunastnicy za to w teście ureazowym wyszły helicobacterki. Ciekawostka jest fakt że wcześniej miałem zlecone badanie krwi w kierunku Helico i wynik był negatywny. To potwierdza fakt że badania z krwi sa o d…ę rozbić. W gastro na śpiąco pobrano wycinek śluzówki i co ? niestety wynik pozytywny. Zalecenie gastrologa – leczenie helico.
  Znajoma aptekarka poradziła że aktualnie najlepsze lekarstwo skojarzone (3 składniki) to PYLERA + omeoprazol (12tbl+2 IPP na dobę). Biore od 6 dni – ŻADNYCH SKUTKÓW UBOCZNYCH. Jedynie kolor stolca jest ciemny i mocz też jest troszkę ciemniejszy. Samopoczucie znacznie lepsze ponieważ bóle brzucha wreszcie po 4-mcach ustąpiły. Jeszcze zostaje mi 4 dni i mam szczera nadzieje że tym sposobem moja kuracja dobiegnie końca i wreszcie przestane sie leczyć jakimiś herbatkami zielonymi, rumiankami, mordercza dietą (schudłem z 4 kg) oraz siemieniem lnianym. Wracam do życia, brzuch nie boli wiec nastrój lepszy i chce się żyć.
  Pozdrawiam i życzę zdrówka i wyleczenia nawet z pomocą PYLERY. Tylk prośba nie nastawiajcie się negatywnie do leku bo ktoś się źle poczuł. Dobre nastawienie do połowa sukcesu w leczeniu !!!!!

  • Panie Krzysztofie, dzięki za pozytywny wpis i reakcje na pyrale i „”dodatki”” ,to samo mi przepisal gastrolog na HP.
   Fajna empatia bije z Pana osoby! Powodzenia

 9. Pierwsze 2 dni dobrze później zawroty głowy bałam się sama w domu zostać. Ciągle nudności. Trzeciego dnia byłam chyba z 10 razy w toalecie ale bez biegunki. Od 5go dnia bezsennośc , bóle stawów i mięśni. Pocenie się i dreszcze uczucie zimna w ciele. Ogólne otępienie i osłabienie. Zastanawiam się czy to wszystko nie jest od IPP, które tez biorę. Nie polecam leżenia po Pylerze podrażnia bardzo gardło. Bardzo pomagał mi Essox one taki syropek na ochronę sluzówki gardła i dużo piłam. Poduszkę podniosłam troche wyżej. Ogólnie to jest straszne świństwo..chyba nie powtórzyłabym tego jeszcze raz- bardzo się nacierpiałąm. Mam nadzieje ze teraz bedzie lepiej. Dam znać za miesiąc czy mam dalej helico bacter. Trzymajcie się.

  • Jestem 6 dzień po kuracji i powiem tak ze czytając Wasze wypowiedzi przeraziłam się !. Ja czuje sie dobrze tylko lekki metaliczny posmak w ustach. Do porannej i wieczornej dawki biorę Bioprazol 20mg i 2 razy dziennie Lacit Forte.Nie boli żołądek ani brzuch, żadnych wymiotów ani biegunek .Te 10 dni strasznie sie dłuży przez obowiązkowośc przyjmowania co 4 godz Pyrela.Mam nadzieje ze będzi dobrze.

 10. Biorę ten lek 5 dzień, nie mam żadnych dolegliwości, zmiana koloru stolca to normalne. Lek stosowany po stwierdzeniu Hb, zapalenie żołądka, wrzód dwunastnicy. Jem normalnie niczym się nie przejmuję, przy czym jak czytam jestem chyba nielicznym wyjątkiem.

 11. Dobra rada, tak jak w ulotce, nie jemy produktów mlecznych oraz tych z dużą zawartością wapnia. Dodatkowo, priobiotyk 2 godziny po przyjęciu leku. Dieta z dużą ilością warzyw.

 12. Jestem parę dni po kuracji, skutki uboczne wysypka I zielony stolec. Dzień 8 był fatalny, myślałam że nie dam rady,rozpacz.Teraz piję rano I wieczorem siemię lniane i rumianek I oczywiście naczczo nolpazę, coraz mniej boli żołądek. Brzuch mniejszy, brak wzdęć , mam nadzieję że będzie dobrze .Wszystkim życzę zdrówka 😊

 13. 10 dni po antybiotyku, cały czas niestety miewam nudności. Nie mogę znaleźć „bezpiecznego” jedzenia. Kolor kału jest normalny, ale dalej troszkę wodnisty. Jednak czuje się tak, jakby bakterii już nie było. Niedobrze mi jest tylko po jedzeniu. Pewnie mnie teraz męczy po imprezie gdzie trochę zjadłem słodyczy. Powiedzcie mi, kiedy zrobić test na zobaczenie czy bakterii już nie ma? Słyszałem gdzieś że po 3 tygodniach ale już sam nie wiem.

  • 12 dzień po, najpierw miałem zatwierdzenie które teraz zmieniło się w biegunkę. Dosłownie na poczatku sie nie moglem zalatwic a po 2 minutach mam biegunkę, czy to te biegunki poantybiotykowe do mnie powróciły? Boże jak ja już chce zrobić ten test…

    • Brałem caly czas, caly dicoflor przy antybiotyku i pozniej cale sanprobi ibs. Teraz, juz miesiąc po antybiotyku zaczynam sie zle czuć, od nowa zgaga, nudności i czasem lekkie bóle brzucha. Mam nadzieję że to nie helicobacter bo na sama mysl mi się chce płakać. To było moje 2 leczenie…

     • Miałeś gastroskopię? Ja po kuracji czułam się gorzej niż przed. I w gastroskopii, która robiłam miesiąc po, wyszedł mi refluks żółciowy i żółciowe zapalenie żołądka. Stąd moje dolegliwości.

     • Nie miałem gastroskopii lecz znajomy gastrolog chce mnie wziąć za niedługo do szpitala, powiedział że chce zrobić wszystkie badania z krwi wliczając w nie testy na alergie pokarmowe, celiakia, laktoza itd. Powiedział mi, że jeżeli nie wyjdzie nic z tych badań to zrobi mi gastroskopię której się panicznie boje :(

     • Dlaczego boisz się gastroskopii ? ? Weź z usypianiem i obudzisz sie po całej akcji nawet nie wiedząc, że coś Ci robili. Dla mnie bomba

      PS

      Miałem wcześniej robione 3 razy i było bardzo różnie w zależności od kliniki. ale to było „na żywca”
      i już nigdy więcej bo od teraz tylko „przez sen” :)

 14. Witajcie,
  odbyłam kurację pylerą. Minął już tydzień od kiedy skończyłam kurację. Ogólnie czułam się praktycznie normalnie. Nastąpiła tylko zmiana koloru kału, lekkie nudności, ale trwające chwilę. Przyjmuję jeszcze nolpazę i tribux.
  Niestety teraz czuję się gorzej niż w czasie kuracji. W niedzielę rano miałam biegunkę, później cały dzień ogromne nudności bez wymiotów, przespałam prawie cały dzień, dostałam też wysokiej gorączki. Nie wiem czy to wirusówka czy związek z kuracją. W poniedziałek byłam jeszcze osłabiona, ale było lepiej. Wczoraj ok, natomiast dzisiaj od rana ból brzucha i biegunka.
  Czy mogę dopiero teraz w ten sposób reagować na tabletki?

  • Jak goraczka trwa, to trzrba do lekarza, bo moze byc zapalenie jelit. Jak nie ma goraczki, to trzrba przeczekac i brac probiotyki. Ja dzis 6 dzien po i tez czestosc wyprozniania wieksza i bol brzucha caly czas.

  • Witajcie
   od jutra ja zaczynam stosowanie
   Interesuje mnie jakie macie objawy jezeli chodzi o hp?
   bo u mnie nie ma zadnych objawow a bakterie mam tak wyszlo na tescie

   • Co do leczenia hp bez objawow zdania sa podzielone. Wiekszosc spoleczenstwa ma ta bakterie. U mnie bylo bardzo zle, ale tez nie wiem czy wszystkie objawy byly/sa od hp. Na gastroskopii wyszly tez nadzerki i GERD Bóle nadbrzusza, w tym tak silne, ze nogi uginaly sie. Wzdecia, gazy, ciezkosc po posilku,szybkie uczucie sytosci, dyskomfort nadbrzusza, zgaga, refluks, mdlosci/nudności, odbijanie na pusto, czasem przelewanie sie, czasem wymioty, zaparcia, czasem biegunki. Bole glodowe i mdłości. Jestem 11 dzien po drugim juz leczeniu i nadal nie wiem w ktora strone to pojdzie i czy bakterii juz nie ma.

   • Co do leczenia hp bez objawow zdania sa podzielone. Wiekszosc spoleczenstwa ma ta bakterie. U mnie bylo bardzo zle, ale tez nie wiem czy wszystkie objawy byly/sa od hp. Na gastroskopii wyszly tez nadzerki i GERD Bóle nadbrzusza, w tym tak silne, ze nogi uginaly sie. Wzdecia, gazy, ciezkosc po posilku,szybkie uczucie sytosci, dyskomfort nadbrzusza, zgaga, refluks, mdlosci/nudności, odbijanie na pusto, czasem przelewanie sie, czasem wymioty, zaparcia, czasem biegunki. Bole glodowe i mdłości. Jestem 11 dzien po drugim juz leczeniu i nadal nie wiem w ktora strone to pojdzie i czy bakterii juz nie ma. Lukasz dlaczego robiles badanie w kierunku hp?

 15. Jestem 4 dzien po kuracji, wiec moge napisac jak przebiegala. Najbardziej balam sie poczatku i reakcji organizmu, bo jestem uczulona na niektore antybiotyki. Ze skutkow ubocznych byly bóle glowy przez 3 dni, ale przemijajace, a mam migreny az do wymiotow, wiec tutaj nie bylo źle. Nie wiem czy to zwiazane,ale tez bol oka wystapil. Chwilowe nudnosci, zwiekszona ilosc prawidlowych stolców, momentami silne bole nadbrzusza, bole miesniowe, nerwowe, sennosc. Poza tym przebarwienie moczu i stolca, ktore nadal sa. Teraz czekam na cud. To moja druga kuracja, po pierwszej bylo tylko gorzej, do tego stopnia, ze zdecydowalam sie na kolejna. Poki co bez rewelacji niestety.

 16. Dziś skończyłem stosowanie w/w PYLERY.
  A więc tak: żadnych skutków ubocznych, nie nakrecajcie się. Nie jest tak źle, poza czarnym stolcem. Łykać i nie czekać. W końcu o zdrowie chodzi.

  • Winiar to ,ze ty nie miales skutkow ubocznych nie znaczy ,ze ktos inny nie bedzie ich mial,kazdy organizm reaguje inaczej na leki nawet na zwykla aspiryne,ja np.przeszlam kuracje okropnie juz nawet nie chce wspominac,nikt sie tu nie nakreca poprostu u ciebie obeszlo sie bez skutkow ubocznych a u innym moga wystapic,to chyba zrozumiale

 17. Wczoraj był 4 dzien zażywania, tragedia. Lekarz kazał nie zazywac ostatniej dawki na ten dzień. Dzisiaj znowu zazylem 1 dawke o 6 i biegunka trwa do teraz. Mój lekarz powiedział że to wszystko jest normalne, ten antybiotyk tak po prostu działa, sam go zazywal i miał dosyć. Powiedział że niestety trzeba te 10 dni jakoś przeżyć, na nudności czy bol brzucha powiedział żebym bral iberogast, świetne lekarstwo pomaga mi praktycznie w chwili zazycia, w dodatku nie na recepte. Ta bakteria to straszne cholerstwo, drugie leczenie teraz mam. Oby Pylera wykonała to co ma zrobić..

  • Bierzesz po jedzeniu? Zauwazylam, ze jak malo zjem, to mam gorsze objawy. Wlasciwie codziennie cos sie pojawia. Dzis 7 dzien i oby pomoglo. Zapraszam na grupe fb. Link ponizej.

    • U mnie nudnosci do tej pory sporadyczne i krotkie, teraz troche bardziej mdli. Za to mam napady okropnych bólów nadbrzusza, te same co przed kuracja. Jaki miales svhemat leczenia 1 raz? Tez mam teraz 2 kuracje, bo pierwsza tylko pogorszyla sprawe.

     • Kompletnie zapomniałem pierwszego leczenia, jakieś 2 antybiotyki naraz. Wszedłem tutaj bo zauważyłem właśnie na rękach czerwona wysypke a narazie nie mam jak skontaktować się z lekarzem, nie wiem czy powinienem się martwić. Wysypka wyszła dopiero dzisiaj po raz pierwszy.

     • Wysypka jednak od mydła, zauważyłem ze bylo przeterminowane, ups! Zauważyłem też że efekty uboczne sa znacznie mniejsze odkąd zazywam enterol 2 razy dziennie. Jeszcze tylko 3 dni i 2 dawki po tej 1 ominiętej, mam nadzieję że piekło minie :(. Dzisiaj skusiłem się na 2 kawalki placka, nie polecam! Nudności znowu, tragedia…

   • Jezu, nudności dalej się utrzymują. Ten placek z wczoraj chyba mnie próbuje zabić :( Nudności to najgorszy objaw gdyż mam diagnozowaną emetofobie, lek przed wymiotowaniem. Miałem nadzieję ze antybiotyk to usunie ale teraz po prostu chce mi sie plakac… Ehhh, muszę jakoś przeżyć te pare dni i zamknąć lodówkę na kłódkę!

     • Budze się dzisiaj, 8 dzień z antybiotykiem i czuje sie beznadziejnie. Odbija mi się metalowym smakiem, czuje sie bez sił i są do tego nudności. Super pakiet. Nie mam pojecia, może organizm podjął walkę z bakteria? Mam nadzieję że później będzie lepiej…

     • Oby tak było. Ja po wczorajszym dniu trace nadzieje. Nie dosc, ze bolalo i pieklo do 1 co najmniej, bo polozylam sie nie wytrzymujac senności, to rano po tylu godzinach bez jedzenia i picia brzuch na starcie boli i po lyknieciu tabletek czuje, ze znowu idzie zgaga.

  • Parę godzin temu zażyłem druga dawkę antybiotyku, teraz czuję taki dziwny ból w prawej dolnej części brzucha, zastanawiam się czy to wątroba cierpiąca od antybiotyku. Modlę się żeby przeżyć jakoś te ostatnie tabletki, patrzenie do środka pudełka poprawia mi humor, widzę że już prawie koniec. Coś czuje ze za 3 dni w ostatni dzień bede sie czuł TRA GI CZNIE.

   • Nie nakrecaj sie niepotrzebnie. Sama mam problem z lykaniem tabletek i lek przed skutkami ubocznymi i wiem co pisze. Trzeba podejsc na chlodno. U mnie o 20stej ostatnia dawka, niestety znowu mam zgage i bol. Jadlam obiad o 14stej, suchy ryz, klops gotowany bez sosu i buraczki, wszystkiego mala poracja. O 15stej mialam leki, zapilam duza iloscia wody i po 17stej zgaga i tak trzyma prawie 2h. Zastanawiam sie czy to zgaga czy to palenie od tych lekow.

     • Ja mam niestety jeszcze 2 dni… No, 1 i 3/4. Dzisiaj był straszny upał więc zjadlem loda wodnego, pisali ze raczej bezpieczne przy chorobie, nope, nudności. Najgorszy wybór życia. Przespałem również alarm wiec nie zazylem dzisiejszej 1. dawki, brawo dla mnie. Podobno nic sie nie dzieje, musze zazyc ja w ostatnim dniu, a raczej jego cząstce.

     • Normalnie nie chce mi sie zyc, budzę się dziś rano, nudności i biegiem do toalety bo musiało mnie przeczyscic. Biegunka jest tak jakby silniejsza i we większych wyproznieniach. Zazylem dawke, czekam na te ostatnie 3 tabletki i żeby efekty uboczne ustąpiły…

     • Nareszcie koniec antybiotyku, niestety nie efektów ubocznych, nudności i boli mnie dziwnie szyja. Masakra, co jak nie pomógł antybiotyk :(?

 18. Niestety po konsultacji z lekarzem odstawiłam Pyrele. Pieczenie w przełyku było nie do wytrzymania prawie brak śliny😔 oczywiście ze brałam ipp i Enterol Wytrzymałam 5 i pół dnia może to coś da!!! spróbuje naturalnych metod! Dodatkowo niestety mam grzybice układu pokarmowego i refluks! Ja już nie wiem co jeść bo coś na jedno pomaga na drugie szkodzi a lekarze patrzą na mnie jak na wariatkę 😭

 19. Od wczoraj mam klucia silne z lewej strony brzucha a dzis tam juz boli mocniej i nadbrzusze tez. 2 dni bylo fajnie, sero bolu a teraz jest jak przed. Martwi mnie, ze boli glownie ta lewa strona. Ktos tak mial?

 20. Cześć biorę Pyrelę 5 dzień od wczoraj mam straszne drapanie pieczenie w gardle czy to zgada? Nigdy wczesniej tego nie miałam jedynie bywalo uścisku w gardle -podobno refluks !I zaczyna mnie pobolewac brzuch😐 zastanawiam się czy tego nie odstawić 🤔 stosuje dietę tabletki biore regularnie popijam szklanka wody

  • Bierzesz do Pyleri IPP? Pieczenie w gardle, to moze byc zgaga, ale jako ze to antybiotyk, to moze tez byc poczatek grzybicy. Bierzesz probiotyki? Ja mam stwierdzony refluks, czyli gorna czesc zoladka mi nie styka do konca i jedzenie cofa sie powodujac zgage, ktora objawia sie m in pieczeniem w gardle, chociaz u mnie byla tak nasilona, ze mnie nie tylko pieklo, ale palilo od mgdalkow do zoladka. Czy po dawkach kladziesz sie?

  • Ja tez mialam pieczenie gardla i inne cuda niewidy ,ten lek umeczyl mnie niesamowicie ,spalam po dwie godziny bo nie moglam zasnac,ale dzisiaj o 24 biore ostatnia dawke,mam nadzieje ze jutro odespie wszystkie nieprzespane noce,okropny lek oby byl skuteczny

   • Niezle cuda widze. Ja niestety właśnie nie spie a dopiero polnoc. Boli i glowa i klatka piersiowa, mam tez Nerwobole w okolicy katku i ramion, szyi, a gdzie tu koniec jak dopiero 1 dzien minal.

    • Do Goska ,obserwuj swoj organizm bo naprawde wystepuja niespodzianki ,nie zrozum mnie zle,poprostu trzeba przez to przejsc wiem po sobie ,ze nie jest latwo,wytrzymalam ta kuracje tylko dlatego ,ze mam nadzieje iz Pylerka zadziala prawidlowo i bakteria zniknie,nie poddawaj sie mimo tych dolegliwosci

     • Oj obserwuje :) poza bolami wedrujacymi, ktore doprowadzaja do szalu i bolem glowy, doszly chwilowe nudnosci i boke brzucha. Ale dzis to juz kosmos. Kilka dni slabo spalam i chyba organizm dostal kopa, bo czuje się jak wymiete pranie, jakby ktos prad odcial, az nie chce sie oddychac z tej niemocy. Moze kawa by pomogla, piliscie w trakcie?

  • Ja brałam tak jak jest w ulotce, czyli po śniadaniu, po obiedzie, po kolacji i przed snem. Godzinowo wypadało to ok. 9, 13, 18 i 22. Wg mnie przy tym powinno się brać IPP.

   • Dzieki za odpowiedz. Tez tak uwazam, a moj lekarz stwierdzil ze to 3w1 i tam ipp jest. Ehhh. Mam jeszcze kilka kapsulek emanera, wiec moze starczy. Co do godzin brania, to chyba indywidualnie mozna ustawic, aby bylo o stalych porach.

    • Tez placilam 240zl na recepte,dzisiaj biore ten lek9 dzien,juz nie moge sie doczekac kiedy wezme ostatnia tabletke,skutki uboczne koszmarne przynajmniej u mnie,dwukrotnie chcialam przerwac kuracje bo juz nie dawalam rady,ale wiadomo kazdy organizm jest inny i kazdy musi sam przez to przejsc aby sie przekonac,lek okropny ale moze skuteczny,jednak mimo wszystko warto sprobowac,o skutkach nie pisze bo juz wszycy pisali i zgadzam sie z komentujacymi okropjenstwo!!!!

     • zazdroszcze, ze juz koniec blisko. ja nie wiem od kiedy zaczac przez upaly. przy tetracyklinie nie mozna sie wystawiac na slonce a u mnie nietety dziennie te ok 2h musze byc. zoladek i brzuch juz tak bola, ze prawie nic nie jem i tez nie wiem jak mam zjesc cos i zapic szklanka wody, kiedy ja pol szklanki wody wypije i zdycham z bolu, a gdzie tu jedzenie jeszcze.

  • W Pylerze nie ma w składzie IPP, nie wiem, czemu lekarz tak twierdzi. Bierz IPP i koniecznie dobre probiotyki. Ja brałam Enterol i Lacidofil. Radziłabym też, jak kobieta kobiecie, stosować Lactovaginal. To silny antybiotyk i niestety bardzo wyjaławia. Ja się nabawiłam grzybicy jamy ustnej i teraz biorę Nystatynę. A za Pylerę zapłaciłam 270 zł. Pani w aptece mnie pocieszyła, że kiedyś liczyły i jakby trzeba było te poszczególne antybiotyki kupić osobno, to cenowo by wyszło praktycznie tak samo.

    • Czy się pozbyłam helicobacter, to okaże się za miesiąc, bo wtedy dopiero można badanie zrobić. Jeśli natomiast chodzi o sam żołądek, to jeszcze czasem mnie pobolewa, ale to dopiero w tym tygodniu skończyłam brać Pylerę. Bakteria bakterią, ale śluzówka też musi się wygoić, więc dalej biorę IPP. Wczoraj się skusiłam na truskawki i potem mnie gniotło w żołądku. Ale mam nadzieję, że powoli się wszystko uspokoi.

     PS ten Anonim wyżej to ja :)

     • Oby pomogl wszystkim, bo nie chce kolejnej kuracji. Zaczęłam dzis brac. Po 3 dawce zaczęła mnie boleć klatka piersiowa za mostkiem i mam takie uczucie gniecenia bardzo nieprzyjemne. Mam nadzieje,ze to przejdzie. Do teho glowa pobolewa,ale pogoda taka ze moze to byc od wszystkiego. Biore probiotyk tak btw. A lactowaginal zaczne po Kuracji.

  • Lactovaginal radziłabym jednak w trakcie, tak jak inne probiotyki. On ma zapobiegać grzybicy. Jak zaczniesz dopiero po kuracji, to już niestety może być za późno.

   • Ona,czytalam zeby nie brac z lekami Bakteriobojczymi ale moze im chodzilo o aplikacje tam a nie ustna. Wy normalnie funkcjonowaliscie podczas terapii?w sensie praca, wyjazdy?

    • Tak, problem byłby wtedy raczej jakbyś dopochwowo brała i Lactovaginal, i jakiś antybiotyk. Ale jak antybiotyk jest doustnie, to dopochwowo jak najbardziej możesz. Ja mam o tyle lepiej, że obecnie jestem na wychowawczym i nie chodzę do pracy „tylko” zajmuję się dziećmi. Co przy takim osłabieniu też do łatwych nie należy 😄 Teraz te upały na pewno też nie pomagają.

     • Ja na szczescie tez w domu, ale wyprawa do szkoły w obie strony to wyczyn. Zwlaszcza, ze zaczal bolec brzuch i mam nudności.Kupilam Lactowaginal, dzieki za polecenie:)

  • Do Goska te upaly to faktycznie kiepsko wplywaja na organizm a po tym leku wystepuje oslabienie,nie wychodzilam na slonce bralam dodatkowo witamine d3 ,a wode pilam malymi lyczkami i w ciagu dnia pilam rumianek,jest ciezko ale warto probowac,zycze silnej woli

 21. Od razu uprzedzam: nie nastawiajcie się negatywnie! Kupiłam lek i dopiero potem przeczytałam tutejsze opinie. Byłam przerażona i wręcz myślałam o rezygnacji z kuracji. Cieszę się, że tego nie zrobiłam, bo naprawdę nie było tak źle. Choć na pewno nie było łatwo. Dzisiaj jest 10. dzień, więc kończę kurację. Najbardziej uciążliwe było duże osłabienie, zmęczenie i senność. Przez kilka dni też bolała mnie głowa. I tyle. Żadnych biegunek, zawrotów głowy. Mocz normalny, jedynie stolec ciemniejszy, ale to właściwie bez znaczenia. Żałuję, że tak negatywnie się nastawiłam, bo przez całe leczenie towarzyszył mi lęk, wyczekiwanie, aż w końcu zaczną się te straszne skutki uboczne. Nie popełniajcie tego błędu, bo naprawdę wcale w waszym przypadku nie musi być tak źle. Teraz będę czekać na badanie i mam nadzieję, że lek zadziałał.

  • Dodam jeszcze, że bardzo ważne jest, żeby pilnować zaleceń. Każdą dawkę popijałam pełną szklanką wody. Przyjmowanie leku o stałych porach. Żadnego mleka, jogurtów itp. Żadnego alkoholu. Do tego dobre probiotyki.

 22. Brałem lek od 7 do 16 maja 2019r. Po 2-3 dniach wymioty, biegunka ustały. Po 3-4 dniu pojawiły się za to Depresja, Czarny stolec, Zawroty głowy, Złe samopoczucie, Otępienie, Pisk w głowie. Lęk zostania samemu. Dziś mija 11 dzień od kiedy nie biorę Pylery i kurna. Depresja, Otępienie i takie uczucie napuchniętej głowy ( niby boli, a nie boli ) mi pozostały. Do tego bez senność. Dalej brak apetytu. Chudnę w oczach. Co robić? ( na razie biorę melisę w tabletkach, apap rano i nervosol, ale słabo to pomaga). Badanie kau tak jak piszecie dopiero koło 1 lipca, aby stwierdzić czy bakteria jest już ubita. KTOŚ MIAŁ TAKI PROBLEM? Wszyscy mówią, że nie jestem Sobą. A jak mam być jak czuje zawroty głowy i otępienie ;/

  • bardzo źle się czułam podczas brania tego leku. Wyleczyłam helikobakter ale objawy zostały … okazało się po roku że mam boreliozę a Pyrela mogła ją jeszcze bardziej pobudzić

 23. Jutro kończę stosowanie leku. Nie jest tak tragicznie, gorsze objawy miałam samej bakterii. Moja rada na przeżycie kuracji to dużo płynów zwłaszcza po przyjęciu tabletki i regularne treściwe posiłki przed. Ze skutków ubocznych mam czarny stolec, ciemny mocz, gorycz od żołądka, lekkie bóle głowy od piątego dnia, od 9 dnia kilkusekundowe zaburzenia widzenia- obraz się rozmywa.

 24. Witam, Biorę to cudo 5 dzień, samopoczucie zwłaszcza rano marne. Najgorszy ból żołądka, ale bardzo pomaga ciepła woda do popicia leku i w ciągu dnia również dużo płynów najlepiej ciepłych. A stolce miejmy nadzieję że wrócą do normy – robić na czarno żadna przyjemność. Dodatkowo ogólne zmęczenie, ból głowy, wzdęcia, mdłości, rozdrażnienie i raz zimno raz gorąco. :(

  • Jestem już po kuracji pylera i przeżyłam 😁 lekki ból brzucha i żołądka, dziwny posmak w buzi, zawroty głowy i uczucie jak bym miała zemdlec słabo strasznie się robiło,,raz zimno raz gorąco, ogólnie źle samopoczucie. Mam nadzieję że to cholerstwo znikło ale czytając opinie piszecie że ta bakteria wraca i co znowu pylera????? Macie tak że znowu trzeba się kątowac antybiotykiem ??

 25. Właśnie skończyłam stosować pylere (plus emanera) . Pierwsze 2 dni bez jakikolwiek objawów, od 3 dnia już zaczęłam czuć się coraz gorzej, suchość w jamie ustnej, nalot na języku, dreszcze, lekkie bóle brzucha, bezsenność, rano mnie ganiało do łazienki, ciemny stolec, plus do kobiet jeśli wiecie że będziecie miały okres to sobie wybierzcie inny termin przyjmowania leku ja się bałam brać przeciwbólowe i mało brakowało a z bólu bym wylądowała w szpitalu (chyba że objawy okresu wam nie przeszkadzają w codziennym życiu jak mi), ostatnie dni nasilił się gorzki posmak w ustach, plus ogólne osłabienie organizmu. Dzisiaj nadal czuje się jeszcze słabo i dostałam chyba jakiejś alergii, na łokciach pojawiły mi się takie wielkie bąble :( Pani z apteki powiedziała że po pylerze to różne dziwne rzeczy mogą się pojawić bo ludzie bardzo narzekają na ten lek. Podsumowując objawy miałam większość takie jak ludzie opisują, to moja 3 terapia i każda z nich była okropna, cieszę się że już po, trzymam za Was kciuki i za siebie żeby się wyleczyć z tego badziewia helicobacter!

 26. To już moja 3 kuracja przeciw helikobakter jutro zaczynam :( mam nadzieję że tym razem pomoże. Ostatnią kurację miałam w październiku a w styczniu już helikopter powrócił, jednak zdecydowałam się poczekać kilka miesięcy i zobaczyć czy da się tak żyć. Cóż nie da się :/ wprowadziłam dietę, przeważnie gotowanie na parze,ale i tak tydzień się super czułam a później przychodził znienacka ból brzucha, nudności na kolejne siedem dni i tak w kółko. Ponadto ile można jeść jedzenie robione tylko na parze :/ Te objawy które wypisujcie miałam już przy braniu poprzednich antybiotyków, więc zobaczymy jak będzie tym razem. Akurat w majówkę posiedzę w domu 10 dni żeby się nie stresować dojazdami do pracy :( życzcie powodzenia

  • Jestem już po terapii nie było tak źle lekkie bóle brzucha dziwny posmak w buzi i czasami zawroty głowy ale za to bardzo nasilil mi się refluks znów biorę prokit i dexilant i oczywiście dieta.

   • Zazdro że już po! 3 dzień u mnie dopiero,ale nie jest tak źle tylko mam wrażenie że już pocę się tym metronidazolem :D posmak oczywiście jest coraz gorszy ale zapijam sokiem pomarańczowym ,przetestowany sposób :D daj znać za jakiś czas czy pomogło!

 27. Niestety podzielam wcześniejsze opinie o tym leku. Samopoczucie od 6 dnia coraz gorsze. Dziś jestem pierwszy dzień po kuracji i jest jeszcze gorzej niż wczoraj. U mnie wystąpiły: metaliczny posmak w ustach, czarne stolce (niekiedy bardzo często oddawane ) , ciemny mocz, mdłości, ból głowy, zawroty głowy, problemy z widzeniem, ogólne osłabienie organizmu, stany depresyjne,.zaburzenia łaknienia. Nie jadłam nabiału (za wyjątkiem ostatniego dnia) i nie piłam alkoholu. Że względu na obowiązki nie byłam w stanie przyjmować tabletki o tych samych porach. Czuję się rozbita i nie mam siły podnieść się z łóżka. Mam nadzieję że ta ostra kuracja wyleczyła mnie z bakterii. Z plusów dodam że od momentu brania leku nie mam problemów z zaparciami, zgaga, boli brzucha, nie wymiotuje, nie mam biegunek. Jednak trzeba się nastawić na to że samopoczucie w trakcie kuracji jest tragiczne

 28. Witam.
  Właśnie kończę przyjmować Pylerę. Czuję się lepiej objawy uspokoiły się.
  Nie było to takie straszne jak tu piszą,
  Ciemny stolec i nić więcej.
  Myślę że leki osłonowe to podstawa.
  Ja przyjmowałem Pylerę 4 razy dziennie.
  Controloc 40 rano i wieczorem oraz, Enterol 250 trzy razy dziennie.
  Życzę zdrówka i wytrwałości.
  Pozdrawiam.

 29. Dziś jest pierwszy dzień po skończeniu kuracji i postanowiłam podzielić się swoją opinią, ponieważ po przeczytaniu tych wszystkich komentarzy byłam przerażona, a wcale nie było tak źle. Zaczęłam kuracje od soboty, w poniedziałek pojawił się dziwny posmak w buzi, który wciąż się utrzymuje. Dla mnie jest to uczucie jakby zjadło się coś bardzo kwaśnego. Od trzeciego dnia ściemniał mocz i wieczorami pojawiało się uczucie zmęczenia i jakbym miała być chora. Piątego dnia mnie przeczysciło na czarno, jak się nie poczyta o skutkach ubocznych to można się przerazić. Od tego czasu (przepraszam za dosłowność) każdy bąk kończy się kleksem :) także polecam uważać :) Brzuch jest lekko wzięty, ale to zapewne przez popijanie każdej dawki szklanką wody, a zazwyczaj następuje to po posiłku. Apetyt mam ciut mniejszy, często jestem głodna, ale dużo zjeść nie mogę. Bólów brzucha nie miałam wcale, a przed kuracją bez tabletek nie mogłam funkcjonować. Co do depresji to moim zdaniem może się ona brać z ogólnie złego samopoczucia i zmęczenia, gdybym miała możliwość chodziłabym spać zaraz po pracy, więc jest to trochę dołujące. Ósmego dnia nie byłam w stanie pracować – rano było ok, a z godziny na godzinę coraz więcej kichania, smarkania i łzawienia. Wieczorem zmierzyłam temperaturę – 35 stopni, także antybiotyk zapewne miał wpływ na ogólnie osłabienie. Wzięłam na noc paracetamol i rano już wszystko było ok. Po świętach wizyta u gastrologa i zobaczymy co dalej. Podsumowując – nie ma się co stresować i źle nastawiać.

  • Ale po co taki komentarz?kazdy opisuje wlasne doswiadczenia ,nikt tu nie przesadza ani nie klamie.metronidazol jest zle tolerowany przez wiekszosc ludzi,wystarczy przejrzec fora .to nie jest kwestia nastawiania sie tylko efektow ubocznych ,ktorevsa cholernie niemile.ja skonczylam kuracje tydzien temu,nasilil mi sie refluks po tym,miewam tez bole brzucha.w maju sprawdze cyz pomoglo,zrobie test a helico z kalu.i okaze sie czy ta katorga poszla na marne czy nie..

   • Mój komentarz jest właśnie po to, żeby się podzielić doświadczeniem z tym lekiem. Moim zdaniem nastawienie w mniejszym lub większym stopniu ma znaczenie, pojęcie ‚placebo’ nie wzięło się z nikąd. Źle znoszę choroby i wszelkie antybiotyki, a w tym przypadku nie odczułam tak uciążliwych efektów ubocznych jak większość ludzi, co może być pocieszeniem dla tych, którzy zaczynają kurację i są przerażeni efektami ubocznymi.

    • No ale to TY.nie jestes zadna wykladnia a wyrazasz sie jakbys nia byla.nikt sie tu nie nastawia przeciwko pylerze bo ja osobiscie nie czytalam ZADNYCH opinii nim zaczelam go brac.i moja opinia o tym leku bazuje wylacznie na osobistych doswiadczeniach.jak widac 90% ludzi tutaj ma podobne odczucia wiec ci ktorzy przechodza to lekko naleza do mniejszosci.zreszta metroniazol ktory jestvskladnikiem pylery ,ma okropne opinie nie od dzis.wystarczy wrzucic w google.ale to pewnie pol.internetu sie zmowilo i ma efekt placebo 😁😁😁

  • to chyba nie mozliwe. stosuje sie najwiecej 4 razy dziennie po 3 szt. do tego 2 razy dziennie omeprazol rano i przy kolacji. ostatnia dawka Pylery jest przed snem.

 30. Jestem trzy dni po zakończeniu kuracji i mam nadzieję, że pomogła. W trakcie jej trwania chciałam się poddać z powodu złego samopoczucia. Poza tym zero apetytu, stany depresyjne, metaliczny posmak w ustach trwający do dnia dzisiejszego. Najgorsze jest to, że strasznie schudłam ok. 4-5 kilogramów.

  • W styczniu miałam gastroskopię.wszystko czyściutko ,zero wrzodów ,polipów nadzerek ,odpukać, tylko dodatni HP i zapalenie błony żołądka.no wiec wyleczyć HP-szkoda tylko ze gastrolog przepisując pylere nie wspomniał jaki to szit.
   Jestem w 6 dniu kuracji i kurła odliczam godziny do końca..
   Raz ,ze jem dużo nabiału wiec dieta bezmleczna to dla mnie katorga.
   Dwa -efekty uboczne…
   Ból brzucha i to mega ,czarny stolec ,biegunki,ból głowy,mrowienie na ciele i twarzy,swędzenie,mdłości,zawroty głowy.aha jeszcze zamazane widzenie w pierwszym dniu.no miodzio.
   Nieraz czułam się jak naćpana po tym leku ,uczucie odrealnienia itp.
   Oj sorry nie powtórzę już tej kuracji,moze są ludzie którzy przychodzą to lekko ale widzę po komentach ze większość się meczy jak cholera..
   Nieźle..

 31. Ja też mam ten lek dostałam od lekarza receptę i wykupiłam w aptece ale jak przeczytałam komentarze to mi ciarki po plecach przeszły miałam zacząć od jutra leczenie ale się zastanawiam czy brać bo dietę i suplementy które biorę od roku pardzo porawiły moje samopoczucie i kondycję ale po badaniu wyszło że ona jednak dalej tam jest i mam dylemat leczyć lekiem PYRELA czy dalej stosować dietę i suplementację .Najbardziej przeraża mnie to że mogę ten lek bardzo żle znosić

  • Ja tez czytając te opinie tez mialam powazne obawy czy brac bo spusztoszenie jakie sieje w organizmie czytaj ulotke sa straszne. Ale jestem juz 6 dzien po kuracji i jest nawet ok boli lekko brzuch troche gania na kibelek i ten ciemny stolec takze musle ze kazdy przechodzi to inaczej.

 32. Hejka dla mnie te tabletki to katastrofa !!!!! Wybrałam całą kuracje 10 -cio dniowa skutki uboczne ochydne !!! Poprostu myślałam ze mnie wykończą a nie pomogą 🥴Zawroty głowy, podwójne widzenie wzdęcia jak balon , do tego ciemno zielony kolor kupy przez który wylądowałam w szpitalu 🙄Nie polecam !!!!! Mam nadzieje ze chociaż pozbyłam się Helikobakter bo jak nie to na nic moje męki były 🤢Jeszcze teraz mnie na wymioty bierze i mam nadzieje ze jutro będzie lepiej 😩W Niemczech mieszkam wiec lek był całkowicie darmowy i jak czytam ze ludzie w Polsce płaca za ta mękę 300 zł to aż mnie oczy z orbit wychodzą 😱Nirmalnie przerwała bym ta kuracje ale lekarz powiedział ze jak przerwę to wogole się ten helikobakter uodporni i będzie problem 😩Tym co się zdecydowali życzę powodzenia i zdrowia 😉Mam nadzieje ze te tabletki nie doprowadziły moich innych narządów do ruiny 🙁

 33. wczoraj kupilam Pylere i od jutra mam zamiar ja zazywac.Po przeczytaniu komentarzy jestem przerazona. Lek bez problemow dostepny w Rzeszowskich aptekach,od 220 do 280 zl.Pozdrawiam.

 34. Ja wytrzymałam 4 dni kuracji , niestety mam reakcje alergiczną , duszność po zażyciu leku Pylera do tego bóle głowy , spadek ciśnienia , tętna, do tego smoliste stolce czy brak apetytu ale to pryszcz do bólow brzucha i wzdęć silnych jakie się pojawiły i duszności ,jakby mi ktoś obręcz zakładał na szyję , już myślałam ,że będę musiała wzywać pogotowie , uważajcie przy tej kuracji , jest ciężka , koszmarne objawy uboczne , depresyjne stany i spadek nastroju to norma przy tym leku , ja mam helicobacter pylori w bardzo małej ilości , znikomej , tak potwierdziły badania gastroskopowe, więc może te 4 dni coś dały , nie mam wrzodów ale stan zapalny śluzówki żołądka , przez refluks przełykowy , więc mam nadzieję ,że dojdę do siebie przy ścisłej diecie , ziołach , oczywiście siemię lniane bardzo mi pomaga , mam zamiar też kupić miód Manuka, opinie o nim są interesujące , pomaga na wrzody i refluks, jest drogi ale warto bo Pylera też nie jest zbyt tania a musiałam ją odstawić ze względu na objawy uboczne ,być może innym ten lek służy i nie powoduje żadnych dolegliwości , niestety ja nie mogłam dłużej go stosować .

 35. leczyłam wcześniej trzema antybiotykami bezskutecznie bez względu co pisza przeleczona byłam Pylera 4 lata temu czuję sie dobrze a wreszcie mam spokój z żołądkiem oczywiście zero słodyczy, kawka mała sporadycznie alkohol okazjonalnie lampka wina i nordic walking prawie codziennie

 36. Jestem w 3 dniu kuracji.. Ale nie wiem czy dam radę do końca.. Straszny ból głowy, rano prawie zemdlałam w ostatnim momencie zdążyłam usiąść.. Brak apetytu.. Ogólnie totalne osłabienie..

 37. Ja skończyłem terapię 10 dni brania pylera, pomoglo po 1 dniu zero skutków ubocznych, tylko czarne zabarwienie kalu, bolał mnie brzuch ok 3 tyg przewlekłe kilka razy w ciągu dnia , morfologia ok badanie moczu ok badanie kalu helicobacter, zrobiłem gastroskopia potwierdziło bakterie i wrzod ma dwunastnicy 8mm , dostałem jeszcze dwa leki razem z pylera i jest super wszystkie bóle minęły

 38. Ja jestem dwa dni po kuracji. Dopiero dzisiaj wracam do sił.Pierwsze dwa dni kuracji były ok, potem straszne zmęczenie osłabienie,brak chęci do niczego.Delikatne nudności, trochę ból głowy, nie było źle, do przeżycia. Dzisiaj natomiast mamajakieś kłucie w brzuchu i zastanawiam się czy jelita nie dostały popalić. Czy bakteria wyleczona , czas pokaże.

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.