Sabadilla officinarum

Sabadilla officinarum to lek homeopatyczny, który nie posiada konkretnych wskazań leczniczych. Ten sam lek można stosować w leczeniu różnych chorób, a jego wskazania terapeutyczne są bardzo szerokie. Ze względu na szerokie zastosowanie do leku nie dodaje się ulotki informacyjnej i nie umieszcza się na opakowaniu informacji dotyczących sposobu dawkowania. Lek jest dostępny bez recepty.

Sabal serrulata

Sabal serrulata to lek homeopatyczny, który nie posiada konkretnych wskazań leczniczych. Można go stosować w leczeniu różnych chorób. Ze względu na szerokie zastosowanie do leku nie dodaje się ulotki, ani informacji związanych ze sposobem dawkowania. Wskazania do stosowania dotyczą przede wszystkim zaburzeń czynnościowych wynikających z przerostu prostaty, wśród których można wymienić częste nocne oddawanie moczu, trudności w rozpoczęciu mikcji lub zmniejszenie siły strumienia moczu, uczucie ciężaru w obrębie krocza. Lek jest dostępny bez recepty.

Sabal-Homaccord

Sabal-Homaccord to homeopatyczny produkt leczniczy dostępny w postaci kropli doustnych. Jest stosowany wspomagająco w objawach łagodnego rozrostu prostaty. Produkt leczniczy jest przeznaczony dla dorosłych mężczyzn. Nie jest wymagana recepta do zakupu tego leku.

Sabervel

Sabervel to lek zawierający substancję czynną irbesartan, który należy do grupy leków znanych jako antagoniści receptora angiotensyny II. Angiotensyna II jest substancją wytwarzaną w organizmie, która wiąże się z receptorami w naczyniach krwionośnych, powodując ich zwężenie. Sabervel jest stosowany w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego (nadciśnienie tętnicze) oraz do ochrony nerek u pacjentów z cukrzycą typu 2 i chorobą nerek. Jest dostępny na receptę.

Sabina

Sabina to lek homeopatyczny, który nie ma konkretnych wskazań terapeutycznych. Jego zastosowanie zależy od indywidualnej decyzji lekarza. Lek jest dostępny w postaci granulek. Nie jest wymagana recepta do zakupu tego leku.

Sabril

Sabril to lek przeciwpadaczkowy, który zawiera substancję czynną wigabatrynę. Jest to selektywny, nieodwracalny inhibitor aminotransferazy kwasu gamma-aminomasłowego (GABA), jednego z głównych neuroprzekaźników o działaniu hamującym w mózgu. Lek jest wskazany do leczenia w skojarzeniu z innymi lekami przeciwpadaczkowymi pacjentów z napadami częściowymi opornymi na leczenie, które są lub nie są wtórnie uogólnione. Może być również stosowany w monoterapii napadów padaczkowych u niemowląt (zespół Westa). Sabril jest dostępny na receptę.

Sabumalin

Sabumalin to lek dostępny na receptę, który jest stosowany w leczeniu trudności z oddychaniem spowodowanych różnymi chorobami, takimi jak astma oskrzelowa, przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP), przewlekłe zapalenie oskrzeli i rozedma płuc. Lek ten rozszerza drogi oddechowe i ułatwia przepływ powietrza przez nie. Sabumalin jest wskazany u dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku od 4 do 11 lat.

Sachodent

Sachodent to lek w postaci żelu, który skutecznie łagodzi ból, stany zapalne, podrażnienia, uszkodzenia lub owrzodzenia jamy ustnej. Jest on przeznaczony dla osób dorosłych oraz młodzieży powyżej 16 roku życia. Dzięki szybkiemu wchłanianiu przez błonę śluzową, Sachodent działa natychmiastowo, przynosząc ulgę w bólu już po 2-3 minutach od nałożenia na dotknięty obszar. Efekt ten utrzymuje się przez około 2-3 godziny. Produkt leczniczy Sachodent ma postać żelu i jest stosowany w leczeniu bólu, stanów zapalnych, podrażnień, uszkodzeń lub owrzodzeń jamy ustnej. Sachodent jest dostępny bez recepty.

Sachol żel stomatologiczny

Sachol to żel stomatologiczny, który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i miejscowo odkażająco. Zawiera chlorek cetalkoniowy oraz salicylan choliny. Stosuje się go w stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej, zapaleniach dziąseł czy chorobach przyzębia. Sachol jest wskazany do stosowania miejscowego w nadżerkach i owrzodzeniach jamy ustnej, zapalenia dziąseł oraz w chorobach przyzębia. Jest dostępny bez recepty.

Sademlip

Lek Sademlip to połączenie dwóch składników leczniczych: sytagliptyny i metforminy. Sytagliptyna należy do grupy inhibitorów DPP-4, a metformina to biguanid. Działanie tych leków jest skoordynowane i pomaga w regulacji poziomu cukru we krwi u pacjentów z cukrzycą typu 2. Lek ten jest dostępny na receptę.

Sagalix

Sagalix to lek, który zawiera substancję czynną omeprazol. Należy on do grupy leków zwanych „inhibitorami pompy protonowej”, które zmniejszają ilość kwasu wytwarzanego przez żołądek. Sagalix jest stosowany w leczeniu różnych stanów chorobowych u dorosłych i dzieci, takich jak choroba refluksowa przełyku (GERD), wrzody w górnym odcinku jelita cienkiego (wrzód dwunastnicy) lub żołądka (wrzód żołądka), wrzody zakażone bakteriami Helicobacter pylori oraz wrzody spowodowane przez leki niesteroidowe przeciwzapalne (NLPZ). Lek jest dostępny na receptę.

Sal Carolinum Factitium effervescens

Sal Carolinum Factitium effervescens to lek dostępny bez recepty, który zawiera sztuczną sól karlsbadzką. Ta sól zawiera siarczan sodu i siarczan potasu, które działają przeczyszczająco, żółciotwórczo i żółciopędnie, a także przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie. Lek jest stosowany pomocniczo w zaparciu, przewlekłym zapaleniu pęcherzyka żółciowego, kamicy żółciowej, zaburzeniach czynności dróg żółciowych oraz otyłości.

Sal Ems factitium

Sal Ems Factitium to lek mający pomocnicze działanie w stanach zapalnych dróg oddechowych i astmie oskrzelowej. Lek ma działanie wykrztuśne i alkalizujące, zawiera mieszaninę alkalicznych soli pobudzających wydzielanie śluzu w drogach oddechowych. Wodorowęglan sodu, który jest jednym ze składników, alkalizuje wydzielinę oskrzeli, co prowadzi do jej upłynnienia i ułatwia odkrztuszanie. Lek jest dostępny bez recepty.

Sal Vichy Factitium

Sal Vichy Factitium to produkt leczniczy, będący mieszaniną soli alkalicznych w postaci tabletek musujących. Działa zobojętniająco na kwaśną treść żołądka, zwiększa rezerwę alkaliczną krwi, pobudza produkcję i wydzielanie żółci. Jest stosowany jako leczenie pomocnicze w nadkwaśności treści żołądka, przewlekłym zapaleniu pęcherzyka żółciowego oraz kamicy żółciowej. Sal Vichy Factitium jest dostępny bez recepty.

Salaza

Salaza to lek zawierający substancję czynną mesalazynę, która należy do grupy leków nazywanej dojelitowymi lekami przeciwzapalnymi. Jest stosowany w leczeniu wrzodziejącego zapalenia jelita grubego. Lek jest dostępny w formie tabletek dojelitowych, które ułatwiają dostarczenie substancji czynnej do właściwego miejsca wchłaniania. Salaza jest wydawany na podstawie recepty.

Salazopyrin EN

Salazopyrin EN to lek przeciwzapalny dostępny na receptę. Zawiera substancję czynną sulfasalazynę. Stosowany jest w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów oraz chorób zapalnych jelit, takich jak wrzodziejące zapalenie jelita grubego i choroba Crohna. Lek ten jest dostępny w postaci tabletek dojelitowych.

Salbetan

Salbetan to lek w postaci roztworu na skórę, który zawiera dwa aktywne składniki: betametazonu dipropionian i kwas salicylowy. Betametazonu dipropionian działa przeciwzapalnie, zmniejszając stan zapalny i reakcje alergiczne w obrębie skóry, a kwas salicylowy działa złuszczająco, ułatwiając wchłanianie betametazonu. Lek jest stosowany w leczeniu łuszczycy. Salbetan jest dostępny na receptę.

Salbutamol Hasco

Salbutamol Hasco to lek w formie syropu, który zawiera substancję czynną – salbutamol. Jest stosowany w stanach skurczowych oskrzeli w przebiegu astmy oskrzelowej i w odwracalnej obturacji dróg oddechowych. Lek jest dostępny na receptę.

Salbutamol WZF

Salbutamol WZF

Salbutamol WZF to lek z grupy beta-adrenomimetyków, który powoduje rozkurczenie mięśni oskrzeli i dróg oddechowych. Jest stosowany w leczeniu astmy i innych stanów skurczowych dróg oddechowych. Salbutamol WZF występuje w postaci roztworu do wstrzykiwań, który jest używany w ciężkich przypadkach, gdy pacjenci mają poważne trudności z oddychaniem. Jest dostępny na receptę.

Salcrozine

Salcrozine to lek zawierający substancję czynną mesalazynę, która jest lekiem przeciwzapalnym stosowanym w leczeniu wrzodziejącego zapalenia jelita grubego. Lek jest wskazany do stosowania we wrzodziejącym zapaleniu dalszego odcinka jelita grubego, to jest chorobie zapalnej ostatniego odcinka jelita grubego, to znaczy jelita grubego i odbytnicy. Stosowany jest w celu leczenia w fazie zaostrzenia o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu oraz utrzymania remisji. Lek jest dostępny na receptę.

Saldiam

Saldiam to lek stosowany w bólach reumatoidalnych mięśni i stawów. Może być również używany w stanach zwyrodnieniowych stawów barku, kręgosłupa, kolan oraz stawów rąk i stóp. Jest dostępny bez recepty. Pamiętaj, aby przed użyciem skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Salflumix Easyhaler

Salflumix Easyhaler to inhalator stosowany w leczeniu astmy i przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP). Składa się z dwóch aktywnych składników: salmeterolu, który działa rozszerzająco na oskrzela, oraz flutykazonu propionianu, który działa poprzez zmniejszenie obrzęku i podrażnień w płucach. Lek jest dostępny na receptę. Wskazania do stosowania to astma oskrzelowa oraz przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP).

Salicortex

Salicortex

Salicortex to naturalny preparat w postaci tabletek, który zawiera korę wierzby. Jest stosowany pomocniczo przy przeziębieniach i stanach gorączkowych towarzyszących chorobie. Ponadto, Salicortex jest wskazany do stosowania pomocniczo w dolegliwościach i bólach kostno-stawowych. Lek jest dostępny bez recepty.

Salicylol

Salicylol to lek dostępny bez recepty, który jest stosowany miejscowo na skórę. Substancją czynną preparatu jest kwas salicylowy w roztworze olejowym. Stosowany na skórę działa przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo. Wykazuje działanie przeciwłuszczycowe i łagodne keratolityczne (zmiękcza i ułatwia usuwanie zgrubiałego, zrogowaciałego naskórka). Preparat jest wskazany szczególnie w leczeniu chorób skóry głowy takich jak uporczywy łupież, łojotokowe zapalenie skóry, zakażenia grzybicze. Pomocniczo może być stosowany w leczeniu trądziku.

Sallevia

Sallevia to lek dostępny bez recepty, który jest stosowany jako środek antyseptyczny i przeciwzapalny na błony śluzowe jamy ustnej i gardła w przypadku stanów zapalnych. Składniki aktywne leku to różne olejki, takie jak olejek goździkowy, mentol, olejek miętowy, cyneol, olejek tymiankowy, olejek majerankowy i olejek szałwiowy. Ponadto zawiera wyciąg płynny złożony z koszyczków rumianku, liści szałwii, ziela krwawnika, ziela mięty pieprzowej, ziela tymianku i owoców kopru. Lek stosuje się na błony śluzowe jamy ustnej oraz dogardłowo w postaci rozcieńczonej.

Salmeson

Salmeson to lek na receptę, który działa na układ oddechowy. Zawiera substancję czynną salmeterol, która rozszerza mięśnie gładkie oskrzeli, ułatwiając przepływ powietrza z i do płuc. Lek jest stosowany w leczeniu przewlekłej obturacyjnej choroby płuc oraz astmy oskrzelowej. Wskazany jest do stosowania w terapii astmy oskrzelowej, szczególnie jest rekomendowany w przypadku występowania trudności z zasypianiem, częstych przebudzeń nocnych, wczesnego budzenia w godzinach porannych związanych ze stresem bądź zmianą stref czasowych.

Salmex

Salmex to lek wziewny, który zawiera dwie substancje czynne: salmeterol i propionian flutykazonu. Jest stosowany w regularnym leczeniu astmy oskrzelowej oraz przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc (POChP). Działa poprzez rozszerzanie oskrzeli i zmniejszanie stanu zapalnego w drogach oddechowych, co przyczynia się do złagodzenia objawów astmy. Salmex jest dostępny na receptę.

Salofalk

Salofalk to lek przeciwzapalny stosowany w leczeniu chorób zapalnych jelit, takich jak choroba Leśniowskiego-Crohna oraz wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Substancją czynną leku jest mesalazyna, pochodna kwasu salicylowego, która hamuje aktywność cyklooksygenaz i lipooksygenaz, tj. enzymów biorących udział w syntezie prostaglandyn i leukotrienów. Lek jest dostępny na receptę.

Salofalk 1 g

Salofalk 1 g to lek w postaci czopków, który zawiera substancję czynną mesalazynę. Mesalazyna jest środkiem przeciwzapalnym, stosowanym w leczeniu chorób zapalnych jelit. Lek jest stosowany w leczeniu ostrego łagodnego do umiarkowanego wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, ograniczającego się do odbytnicy. Salofalk 1 g jest dostępny na receptę.

Salofalk 250

Salofalk 250 to lek, który zawiera substancję czynną mesalazynę. Jest to lek o miejscowym działaniu przeciwzapalnym, stosowany w chorobach zapalnych jelita grubego. Salofalk 250 jest wskazany do stosowania w przypadku wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, zarówno w fazie zaostrzenia jak i w zapobieganiu nawrotom, oraz w chorobie Leśniowskiego i Crohna, w fazie zaostrzenia. Salofalk 250 jest dostępny na receptę.

Salofalk 500

Salofalk 500 to lek przeciwzapalny zawierający 500 mg mesalazyny. Jest dostępny na receptę. Stosowany jest w leczeniu chorób zapalnych jelit, takich jak choroba Leśniowskiego-Crohna oraz wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Działa miejscowo w obszarze, w którym toczy się proces zapalny.

Salonpas

Salonpas to lek dostępny bez recepty, który ma działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Jest to plaster zawierający mentol i salicylan metylu. Stosowany jest w objawowym leczeniu bólów mięśni i stawów spowodowanych nadwyrężeniami i skręceniami. Produkt przeznaczony jest dla osób dorosłych.

Salpirin

Salpirin to lek przeciwzapalny o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Stosowany jest przy bólach o słabym i umiarkowanym nasileniu, takich jak ból zębów, stawów, mięśni, ból głowy; przy bolesnych miesiączkach; przy bólach i stanach zapalnych w chorobach reumatycznych oraz przy gorączce. Substancją czynną leku jest kwas acetylosalicylowy. Lek wchłania się wolniej niż w postaci zwykłej tabletki. Salpirin dostępny jest bez recepty.

Salson

Salson to lek zawierający substancję czynną gliklazyd, który zmniejsza stężenie cukru we krwi. Jest stosowany w leczeniu i zapobieganiu cukrzycy typu 2. Każda tabletka o zmodyfikowanym uwalnianiu zawiera 60 mg gliklazydu. Lek jest dostępny na receptę.

Salvacyl

Salvacyl to lek na receptę, który jest stosowany w terapii hormonalnej. Zawiera substancję czynną tryptorelinę. Lek jest dostępny w postaci iniekcji. Wskazania do stosowania leku Salvacyl obejmują leczenie raka prostaty, endometriozy, mięśniaków macicy oraz przedwczesnej aktywacji osi podwzgórze-przysadka.

Salviasept

Salviasept

Salviasept to preparat dostępny bez recepty, który jest ceniony za swoje właściwości przeciwzapalne i antyseptyczne. Jest stosowany w leczeniu stanów zapalnych jamy ustnej i gardła, a także parodontozy. Składniki aktywne to olejek goździkowy, mentol, olejek miętowy, cyneol, olejek tymiankowy, olejek majerankowy i olejek szałwiowy. Ze względu na brak danych nie zaleca się stosowania u dzieci i młodzieży poniżej 18 lat.

Sambucus nigra

Sambucus Nigra to homeopatyczny lek, który ma działanie na błony śluzowe dróg oddechowych i gruczoły potowe. Jest zalecany w przypadkach takich jak suchy nieżyt błon śluzowych nosa, zapalenie krtani, krztusiec i duszność astmatyczna.

Samsca

Samsca to lek zawierający substancję czynną o nazwie tolvaptan. Jest stosowany w leczeniu objawów niskiego stężenia sodu we krwi (hyponatremia) u dorosłych pacjentów z zespołem nieadekwatnego wydzielania hormonu antydiuretycznego (SIADH). Lek jest dostępny na receptę.

Sancuso

Sancuso to lek stosowany w profilaktyce nudności i wymiotów spowodowanych chemioterapią przeciwnowotworową. Jest dostępny w postaci plastrów transdermalnych, które uwalniają substancję czynną – granisetron – przez skórę. Lek jest dostępny na receptę.

Sandimmun

Sandimmun to lek immunosupresyjny, który zawiera substancję czynną cyklosporynę. Jest dostępny na receptę. Lek ten jest stosowany w celu zmniejszenia reakcji immunologicznej organizmu. Wskazaniami do stosowania Sandimmun są: zapobieganie odrzucaniu przeszczepu u pacjentów, którzy otrzymali allogeniczny przeszczep nerki, wątroby, serca, serca i płuc, płuc lub trzustki oraz leczenie odrzucania przeszczepu u pacjentów uprzednio otrzymujących inne leki immunosupresyjne.

Sandimmun Neoral

Sandimmun Neoral to lek immunosupresyjny, który zawiera substancję czynną cyklosporynę. Jest stosowany w celu zapobiegania odrzucaniu przeszczepów po allogenicznej transplantacji narządów, takich jak nerka, wątroba, serce. Ponadto, jest używany w leczeniu chorób autoimmunologicznych, w których układ immunologiczny atakuje komórki własnego organizmu. Lek jest dostępny na receptę.

Sandoglobulin P

Sandoglobulin P to proszek do sporządzania roztworu do infuzji, który zawiera ludzką normalną immunoglobulinę. Immunoglobulina ta ma szeroki zakres działania przeciwko bakteriom, wirusom i innym czynnikom zakaźnym. Lek jest stosowany w leczeniu substytucyjnym w przypadku pierwotnych niedoborów odporności, takich jak wrodzona agammaglobulinemia lub hipogammaglobulinemia, pospolity zmienny niedobór odporności, ciężkie złożone niedobory odporności, zespół Wiskotta-Aldricha, szpiczak mnogi lub przewlekła białaczka limfatyczna z ciężką wtórną hipogammaglobulinemią i nawracającymi zakażeniami oraz dzieci z wrodzonym AIDS i nawracającymi zakażeniami. Sandoglobulin P jest dostępny na receptę.

Sandostatin

Sandostatin to lek syntetyczny, który jest pochodną somatostatyny – substancji występującej naturalnie w organizmie człowieka. Jego działanie polega na hamowaniu niektórych hormonów, w tym hormonu wzrostu. W porównaniu do somatostatyny, Sandostatin działa silniej i dłużej. Jest stosowany w leczeniu objawów związanych z hormonalnie czynnymi guzami żołądka, jelit i trzustki, a także w leczeniu akromegalii. Lek jest dostępny na receptę.

Sandostatin LAR

Sandostatin LAR to lek dostępny na receptę, który zawiera substancję czynną oktreotyd. Jest to cykliczny oktapeptyd, inhibitor hormonu wzrostu. Lek jest stosowany w leczeniu akromegalii u pacjentów, u których leczenie chirurgiczne lub radioterapia są niewskazane albo nieskuteczne, bądź będących w okresie przejściowym, przed wystąpieniem pełnych efektów radioterapii. Ponadto, Sandostatin LAR jest stosowany w leczeniu objawów związanych z hormonalnie czynnymi guzami żołądka, jelit i trzustki.

Sanergy Heavy

Sanergy Heavy zawiera substancję czynną bupiwakainy chlorowodorek, który jest miejscowym znieczulającym z grupy amidów. Lek ten blokuje przewodzenie sygnałów nerwowych, co prowadzi do znieczulenia obszaru, w którym jest stosowany. Jest on powszechnie stosowany w chirurgii, położnictwie oraz w różnych zabiegach terapeutycznych i diagnostycznych. Sanergy Heavy jest lekiem na receptę.

Sanguinaria canadensis

Sanguinaria canadensis to lek homeopatyczny, który jest szczególnie polecany dla kobiet w okresie okołomonopauzalnym. Jego działanie lecznicze obejmuje układ krążenia, układ oddechowy oraz przewód pokarmowy. Lek ten można stosować w leczeniu różnych chorób, a jego wskazania terapeutyczne są bardzo szerokie. Nie jest wymagana recepta do zakupu tego leku.

Sankombi D5

Sankombi D5 to homeopatyczny produkt leczniczy dostępny na receptę. Jest to lek w postaci kropli, który jest stosowany w stanach obniżonej odporności. Produkt przeznaczony jest do stosowania wewnętrznego – doustnego oraz zewnętrznego jako wcierka na zmieniony chorobowo obszar. Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta.

Sanosvit Calcium

Sanosvit Calcium

Sanosvit Calcium to lek w postaci syropu, który zawiera glukonolaktobionian wapnia i laktobionian wapnia. Wapń jest niezbędny dla utrzymania równowagi wodno-elektrolitowej organizmu oraz dla prawidłowego funkcjonowania wielu mechanizmów regulacyjnych. Sanosvit Calcium jest stosowany w profilaktyce i uzupełnianiu niedoboru wapnia w organizmie, np. w okresie ciąży lub laktacji, w leczeniu osteoporozy, a także wspomagająco w leczeniu objawów alergii. Sanosvit Calcium jest dostępny bez recepty.

Sansik

Sansik to lek, który zawiera substancję czynną linagliptynę. Należy do grupy doustnych leków przeciwcukrzycowych, które pomagają organizmowi w zmniejszaniu ilości cukru we krwi. Jest stosowany w leczeniu cukrzycy typu 2 u osób dorosłych, kiedy tej choroby nie można kontrolować we właściwy sposób za pomocą jednego doustnego leku przeciwcukrzycowego (metformina lub pochodne sulfonylomocznika) lub samej diety i ćwiczeń fizycznych. Lek Sansik jest dostępny na receptę.

Santaherba

Santaherba to homeopatyczny lek w postaci kropli doustnych. Jest stosowany jako środek wspomagający w leczeniu kataru siennego. Składniki aktywne leku to m.in. Yerba santa D3, Ipeca D4, Lobelia inflata D3, Adrenalinum D6, Belladonna D4, Stramonium D4, Solidago D3, Ephedra D4, Galeopsis TM, Sambucus TM, Crataegus TM. Lek jest dostępny bez recepty.

Sanukehl Staph D6

Sanukehl Staph D6 to homeopatyczny produkt leczniczy dostępny w postaci kropli. Zawiera wyizolowane polisacharydy Staphylococcus aureus, które działają jak hapteny – wiążą się z antygenami gronkowca, dzięki czemu czynią je lepiej rozpoznawalnymi dla układu obronnego gospodarza. Stosowany jest w leczeniu różnego rodzaju zakażeń pochodzenia gronkowcowego, zapalenia mieszków włosowych, zapalenia skóry, stanów zapalnych w okolicy oczu (jęczmień, gradówka), zapalenia ucha, błon śluzowych, zatok, wyrostka sutkowatego, opon mózgowo- rdzeniowych, szpiku, nerek, zakażenia dróg moczowo- płciowych, czyraków. Jest dostępny na receptę.

Sanuvis

Sanuvis to lek homeopatyczny, który korzystnie wpływa na przemianę materii. Jest stosowany głównie w regulacji gospodarki kwasowo-zasadowej, ale również w zaburzeniach przemiany materii czy schorzeniach skóry. Wskazania do stosowania to regulacja gospodarki kwasowo-zasadowej organizmu, stany przed i po operacji, zaburzenia przemiany materii, przewlekłe schorzenia skóry, zaburzenia czynności serca i przewodu pokarmowego. Lek jest dostępny na receptę.

Sanval

Sanval to lek nasenny, który zawiera substancję czynną zolpidem. Jest stosowany w krótkotrwałym leczeniu bezsenności u dorosłych. Lek przyspiesza zasypianie, zmniejsza liczbę przebudzeń, wydłuża czas trwania snu i poprawia jego jakość. Sanval jest dostępny na receptę.

Sapoven

Sapoven

Sapoven to lek dostępny bez recepty, który zawiera trokserutynę oraz wyciąg z nasion kasztanowca. Jest to preparat chroniący ściany naczyń krwionośnych i wzmacniający naczynia włosowate. Stosuje się go w przewlekłej niewydolności żylnej kończyn dolnych, w tym w leczeniu zaburzeń krążenia żylnego w obrębie kończyn dolnych (z objawami obrzęków, uczuciem świądu), w dolegliwościach związanych z żylakami i w stanach przedżylakowych, a także pomocniczo w obrzękach pourazowych oraz po zabiegach chirurgicznych.

Sapoven T

Sapoven T

Sapoven T to lek dostępny bez recepty, który zawiera trokserutynę i wyciąg z nasion kasztanowca. Działa przeciwwysiękowo i przeciwobrzękowo, poprawiając elastyczność i stan napięcia ścian naczyń żylnych. Jest stosowany w leczeniu objawów przewlekłej niewydolności żylnej kończyn dolnych, takich jak uczucie bólu, obrzęk nóg, nocne kurcze łydek oraz uczucie ciężkości nóg.

Saquinavir Sandoz

Saquinavir Sandoz to lek przeciwwirusowy, który jest stosowany w leczeniu zakażeń wirusem HIV. Działa poprzez blokowanie enzymu, który jest niezbędny dla replikacji wirusa HIV, co pomaga zahamować rozwój infekcji. Saquinavir Sandoz jest dostępny na receptę i jest zwykle stosowany w skojarzeniu z innymi lekami przeciwwirusowymi w ramach skojarzonej terapii przeciwretrowirusowej (cART). Wskazania do stosowania tego leku obejmują leczenie dorosłych i dzieci zakażonych wirusem HIV, które wcześniej nie były leczone lekami przeciwwirusowymi lub które nie reagują na inne leki przeciwwirusowe.

Saridon

Saridon

Saridon to lek dostępny bez recepty, który zawiera paracetamol i propyfenazon – substancje o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, a także kofeinę, która nasila działanie paracetamolu. Lek działa już po 30 minutach od zażycia. Wskazaniami do stosowania Saridon są bóle głowy, zębów, reumatyczne, bóle po zabiegach chirurgicznych, bolesne miesiączkowanie oraz ból i gorączka w przebiegu przeziębienia lub grypy.

Sarovex

Sarovex to lek przeciwpłytkowy zawierający substancję czynną klopidogrel. Klopidogrel jest prolekiem, który zostaje szybko wchłonięty i przekształcony w wątrobie do postaci aktywnej. Działa poprzez hamowanie agregacji (sklejania) płytek krwi, co zmniejsza ryzyko tworzenia się zakrzepów krwi. Wskazany jest do stosowania u dorosłych pacjentów w celu zapobiegania powstawaniu zakrzepów (skrzeplin) w stwardniałych miażdżycowo naczyniach krwionośnych (tętnicach), które mogą prowadzić do wystąpienia zdarzeń takich jak udar mózgu, zawał serca lub zgon. Lek jest dostępny na receptę.

Sarpin

Sarpin to lek na receptę, który zawiera dwie substancje czynne: amlodypinę i walsartan. Jest stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego, czyli stanu, w którym ciśnienie krwi jest zbyt wysokie. Amlodypina należy do grupy leków zwanych antagonistami wapnia, które rozszerzają naczynia krwionośne, co obniża ciśnienie krwi. Walsartan jest inhibitorem receptora angiotensyny II, co oznacza, że blokuje działanie hormonu angiotensyny II, co prowadzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych i obniżenia ciśnienia krwi.

Sarsaparilla

Sarsaparilla to lek homeopatyczny, który nie posiada konkretnych wskazań leczniczych. Ze względu na swoje szerokie zastosowanie, może być stosowany w leczeniu różnych chorób. Lek ten jest dostępny bez recepty. Substancją czynną leku jest kolcorośl (Smilax spp.), dużego pnącego krzewu pochodzącego z Ameryki Południowej i Środkowej. W przeszłości, sarsaparilla była stosowana w terapii kiły.

Sartesta

Sartesta to lek na receptę, który zawiera dwie substancje czynne: amlodypinę i walsartan. Te substancje pomagają kontrolować podwyższone ciśnienie tętnicze. Lek jest stosowany w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego u dorosłych pacjentów, u których ciśnienie nie jest dostatecznie kontrolowane podczas stosowania tylko amlodypiny lub tylko walsartanu.

Sarve 50 mg

Sarve 50 mg to lek zawierający substancję czynną losartan, który należy do grupy leków określanych jako antagoniści receptora angiotensyny II. Losartan działa poprzez zapobieganie wiązaniu się angiotensyny II z receptorami w ścianach naczyń krwionośnych, co prowadzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych i obniżenia ciśnienia tętniczego. Lek jest stosowany w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego (nadciśnienia) u dorosłych oraz u dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 18 lat, w celu ochrony nerek u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym i cukrzycą typu 2, z laboratoryjnie potwierdzonymi zaburzeniami czynności nerek i białkomoczem ≥ 0,5 g na dobę, a także w leczeniu pacjentów z przewlekłą niewydolnością serca. Sarve 50 mg jest dostępny na receptę.

Sastium

Sastium to lek, którego substancją czynną jest sertralina. Sertralina należy do grupy leków nazywanych selektywnymi inhibitorami zwrotnego wychwytu serotoniny (SSRI). Lek Sastium jest stosowany w leczeniu epizodów dużej depresji, zapobieganiu nawrotom epizodów dużej depresji, lęku napadowego z towarzyszącą (lub nie) agorafobią, zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych (ZO-K) u pacjentów dorosłych oraz dzieci i młodzieży w wieku 6-17 lat, zespołu lęku społecznego oraz zespołu lęku pourazowego. Jest dostępny na receptę.

Sativex

Sativex to aerozol do stosowania w jamie ustnej, który zawiera kannabinoidy, w tym kannabidiol i delta-9-tetrahydrokannabinol. Jest dostępny na receptę. Lek jest wskazany do łagodzenia umiarkowanych lub ciężkich objawów spastyczności u pacjentów ze stwardnieniem rozsianym, którzy nie reagują na inne leki łagodzące objawy spastyczności. Sativex jest stosowany jako terapia dodatkowa do innych leków przeciwspastycznym.

Savandra

Savandra to lek wpływający na ośrodkowy układ nerwowy o działaniu przeciwdepresyjnym. Jest stosowany w leczeniu dużych epizodów depresji oraz różnego rodzaju zaburzeń lękowych. Lek jest dostępny na receptę.

Savarix

Savarix

Savarix to innowacyjny żel do stosowania na skórę, który zawiera trzy składniki aktywne: heparynę sodową, wyciąg z kasztanowca oraz benzokainę. Dzięki synergicznemu działaniu tych substancji, lek działa kompleksowo i skutecznie łagodzi objawy związane z chorobami żył. Jest stosowany pomocniczo, miejscowo, w zapobieganiu i leczeniu: żylaków kończyn dolnych, obrzęków, podskórnych wylewów (siniaków) pourazowych, powstających wskutek stłuczenia lub skręcenia, zaburzeń krążenia żylnego, bólu i uczucia ciężkości nóg. Savarix jest dostępny na receptę.

Savene

Savene to lek stosowany w leczeniu dorosłych pacjentów z ekstrawazacją antracyklin. Ekstrawazacja to przypadkowe podanie leku do tkanek otaczających żyłę, zamiast do żyły. Antracykliny to grupa leków stosowanych w leczeniu nowotworów. Savene jest dostępny na receptę.

Saxenda

Saxenda to lek stosowany w leczeniu otyłości u dorosłych osób z indeksem masy ciała (BMI) równym lub większym niż 30 kg/m², lub 27 kg/m² w przypadku występowania powiązanych z nadwagą lub otyłością problemów zdrowotnych, takich jak cukrzyca typu 2, nadciśnienie tętnicze, dyslipidemia. Saxenda działa poprzez zwiększenie uczucia sytości i zmniejszenie apetytu. Substancją czynną zawartą w leku Saxenda jest liraglutyd będący agonistą receptora glukagonopodobnego peptydu typu 1 (GLP-1). Produkt leczniczy wydawany jest na receptę.

Saxotin

Saxotin to lek doustny przeciwcukrzycowy, który zawiera substancję czynną wildagliptynę. Jest przeznaczony dla dorosłych pacjentów z cukrzycą typu 2, u których dieta i ćwiczenia fizyczne nie wystarczają do opanowania choroby. Lek pomaga kontrolować poziom cukru we krwi. Lekarz może przepisać go jako jedyny lek lub w połączeniu z innymi lekami przeciwcukrzycowymi, jeśli te okazały się nieskuteczne. Saxotin jest dostępny na receptę.

Scaldex

Scaldex to wyjątkowy lek w postaci maści, który łączy w sobie naturalne składniki, antybiotyk o szerokim spektrum działania oraz witaminę A. Dzięki synergicznemu działaniu propolisu, nagietka i bacytracyny, lek wykazuje silne właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Stosuje się go w leczeniu oparzeń termicznych I i II stopnia, lekkich odmrożeń I i II stopnia, trudno gojących się płytkich ran, odleżyn I i II stopnia oraz zropienia drobnych ran. Lek jest dostępny bez recepty.

Scaliant

Scaliant to lek na receptę, który zawiera dwie substancje czynne: bisoprololu fumaran i peryndopryl z argininą. Stosuje się go w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego (nadciśnienia tętniczego) oraz w celu zmniejszenia ryzyka zdarzeń sercowych, takich jak zawał serca, u pacjentów ze stabilną chorobą wieńcową. Lek ten jest dostępny w postaci tabletek powlekanych.

Scandivin

Scandivin, zawierający chlorowodorek mepiwakainy, to szybko działający środek miejscowo znieczulający stosowany w stomatologii. Jest on szczególnie przydatny w różnego rodzaju zabiegach stomatologicznych, zarówno zachowawczych, jak i chirurgicznych. Lek ten jest dostępny na receptę. Wskazania do jego stosowania obejmują wszelkie zabiegi stomatologiczne u osób dorosłych, młodzieży i dzieci powyżej 4 lat (około 20 kg masy ciała).

Scandonest 30 mg/ml

Scandonest 30 mg/ml to preparat znieczulający miejscowo, który jest stosowany podczas krótszych zabiegów stomatologicznych do miejscowych znieczuleń. Substancją czynną preparatu jest mepiwakaina. Lek jest dostępny na receptę.

Scenesse

Scenesse to lek zawierający afamelanotyd. Jest to implant, który jest stosowany do zastrzeżonego leczenia. Afamelanotyd jest syntetycznym analogiem α-melanotropiny, hormonu stymulującego melanocyty, który zwiększa produkcję melaniny w skórze.

Scholl Zestaw na grzybicę paznokci

Scholl Zestaw na grzybicę paznokci to preparat, który zawiera substancję czynną amorolfinę. Jest to lek przeciwgrzybiczy, który skutecznie zwalcza różnego rodzaju grzyby, które mogą powodować zakażenia paznokci. Wskazany jest do stosowania w leczeniu łagodnej dystalnej i bocznej grzybicy podpaznokciowej wywołanej przez dermatofity, drożdżaki i pleśnie, ograniczonej do dwóch paznokci, u osób dorosłych. Lek jest dostępny na receptę.

Schwef-Heel

Schwef-Heel to homeopatyczny produkt leczniczy, który występuje w postaci kropli doustnych. Jest stosowany wspomagająco w łagodnych chorobach skóry, takich jak wyprysk. Nie jest wymagana recepta do zakupu tego leku.

Scintimun

Scintimun to lek stosowany w medycynie nuklearnej do diagnostyki infekcji i stanów zapalnych. Jest to lek radiofarmaceutyczny, który zawiera przeciwciało monoklonalne znakowane technetem (99mTc). Scintimun jest stosowany do diagnostyki obrazowej i lokalizacji ognisk infekcji i stanów zapalnych u dorosłych pacjentów. Jest dostępny na receptę.

Scopolamine butylbromide Kalceks

Scopolamine butylbromide Kalceks to lek, który zawiera substancję czynną hioscyny butylobromek. Należy on do grupy leków zwanych “rozkurczowymi”, które pomagają w łagodzeniu skurczów mięśni gładkich przewodu pokarmowego i układu moczowo-płciowego. Dzięki temu zmniejszają napięcie narządów wewnętrznych i związany z nim ból spastyczny. Wskazania do stosowania to ostry skurcz przewodu pokarmowego, dróg żółciowych, trzustki i układu moczowo-płciowego. Lek jest dostępny na receptę.

Scopolan

Scopolan

Scopolan to lek o działaniu rozkurczowym, przeciwbólowym, przeciwzapalnym oraz przeciwgorączkowym. Substancje czynne (butylobromek hioscyny oraz metamizol sodowy) redukują stany skurczowe mięśni gładkich jamy brzusznej, dróg żółciowych i układu moczowo-płciowego. Stosowany jest w przypadku silnych dolegliwości bólowych i stanów skurczowych w obrębie jamy brzusznej. Lek jest dostępny bez recepty.

Scopolan Compositum

Scopolan Compositum to lek złożony, zawierający butylobromek hioscyny i metamizol sodowy jednowodny. Butylobromek hioscyny działa rozkurczowo na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, dróg żółciowych i układu moczowo-płciowego, a metamizol sodowy wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Lek jest wskazany do krótkotrwałego leczenia bólu o dużym nasileniu w stanach skurczowych przewodu pokarmowego, dróg żółciowych i układu moczowo-płciowego. Scopolan Compositum jest dostępny bez recepty.

Scorbolamid

Scorbolamid

Scorbolamid to lek dostępny bez recepty, który zawiera trzy substancje czynne: salicylamid, kwas askorbowy oraz rutozyd. Salicylamid działa przeciwgorączkowo, przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Rutozyd wzmacnia ściany naczyń krwionośnych i zwiększa ich elastyczność, a kwas askorbowy uzupełnia niedobór witaminy C, wspomagając organizm w czasie infekcji. Lek jest wskazany do stosowania przy gorączce i bólu związanym z przeziębieniem lub grypą, bólach głowy oraz nerwobólach.

Scorbolamid Extra

Scorbolamid Extra

Scorbolamid Extra to lek dostępny bez recepty, który zawiera cztery substancje czynne: salicylamid, rutozyd, cynk oraz witaminę C. Jest stosowany w objawowym leczeniu przeziębienia i grypy, łagodząc takie objawy jak gorączka i ból głowy. Dodatkowo, wspomaga organizm przy infekcjach wirusowych i bakteryjnych oraz pomaga w utrzymaniu odporności organizmu w stanach zwiększonego zapotrzebowania na witaminę C i cynk.

Scorbolamid Extra Hot

Scorbolamid Extra Hot

Scorbolamid Extra Hot to lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym, przeciwzapalnym i uszczelniającym naczynia krwionośne. Zawiera salicylamid, rutozyd, witaminę C oraz cynk. Jest wskazany do stosowania w przypadku gorączki i objawów związanych z przeziębieniem lub grypą, bólu głowy, a także w celu wspomagania odporności organizmu w stanach zwiększonego zapotrzebowania na witaminę C i cynk. Lek jest dostępny bez recepty.

Seasonique

Seasonique to doustny środek antykoncepcyjny o rozszerzonym cyklu. Lek jest dostępny w blistrach zawierających po 91 tabletek do przyjmowania raz na dobę w kolejności wskazanej na opakowaniu. Produkt Seasonique jest dostępny wyłącznie na podstawie recepty wystawionej przez lekarza. Wskazaniem do stosowania jest antykoncepcja.

Sebidin

Sebidin

Sebidin to lek w postaci tabletek do ssania, który zawiera dichlorowodorek chlorheksydyny i kwas askorbinowy. Chlorheksydyna wykazuje właściwości przeciwbakteryjne, działając zarówno bakteriostatycznie, jak i bakteriobójczo wobec bakterii Gram-dodatnich, Gram-ujemnych oraz drożdżaków Candida albicans. Sebidin pomaga także w uzupełnieniu zwiększonego zapotrzebowania na witaminę C, które występuje w stanach zapalnych błony śluzowej gardła i krtani. Głównym wskazaniem do stosowania tego leku jest łagodzenie objawów, takich jak ból i podrażnienie gardła oraz bezgłos, który może towarzyszyć infekcjom jamy ustnej lub gardła. Sebidin jest dostępny bez recepty.

Sebidin Intensive

Sebidin Intensive to lek w postaci tabletek do ssania, który zawiera 5 mg dichlorowodorku chlorheksydyny oraz 5 mg benzokainy. Jest stosowany w przypadku wystąpienia bólu i podrażnienia gardła oraz bezgłosu w przebiegu zakażeń jamy ustnej i gardła. Może być także stosowany w leczeniu drobnych owrzodzeń błony śluzowej jamy ustnej (aft). Lek jest dostępny bez recepty.

Sebidin Plus

Sebidin Plus

Sebidin Plus to lek antyseptyczny w postaci tabletek do ssania, który ma działanie przeciwbakteryjne i wspomaga regenerację tkanek. Jest stosowany w medycynie rodzinnej, stomatologii i otolaryngologii do leczenia zapalenia błony śluzowej gardła, dziąseł oraz innych chorób związanych ze stosowaniem źle dopasowanych urządzeń protetycznych. Lek oddziałuje na układ oddechowy i pokarmowy, ma właściwości przeciwgrzybicze i bakteriobójcze. Sebidin Plus jest dostępny bez recepty.

Sebivo

Sebivo to lek stosowany w leczeniu przewlekłego wirusowego zapalenia wątroby typu B u dorosłych pacjentów z dowodami na aktywną replikację wirusa i aktywne zapalenie wątroby. Substancją czynną leku jest telbiwudyna. Lek jest dostępny na receptę.

Secale Cornutum

Secale Cornutum to homeopatyczny produkt leczniczy, który nie posiada konkretnych wskazań leczniczych. Ten sam lek można stosować w leczeniu różnych chorób, a jego wskazania terapeutyczne są bardzo szerokie. Ze względu na szerokie zastosowanie do leku nie dołącza się ulotki informacyjnej i nie umieszcza się na opakowaniu informacji dotyczących sposobu dawkowania. Lek jest dostępny bez recepty.

Sectral

Sectral to lek beta-adrenolityczny, który jest stosowany do zmniejszania częstości rytmu serca, zwłaszcza podczas wysiłku, oraz do obniżania ciśnienia krwi u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym. Lek ten działa również antyarytmicznie. Jest dostępny na receptę.

Seculact

Seculact to doustny środek antykoncepcyjny zawierający progestagen – dezogestrel. Działa poprzez hamowanie owulacji i zagęszczanie śluzu w szyjce macicy, co utrudnia migrację plemników. Jest stosowany do zapobiegania ciąży. Seculact jest dostępny na receptę.

Sedaconda

Sedaconda to lek, który zawiera izofluran – substancję czynną z grupy leków znieczulających. Jego działaniem jest wprowadzenie pacjenta w stan uspokojenia, senności lub snu. Lek ten jest przeznaczony dla dorosłych pacjentów, którzy wymagają wentylacji mechanicznej podczas intensywnej opieki medycznej. Sedaconda jest dostępny w postaci płynu do inhalacji parowej i należy go stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. Lek ten ma pewne przeciwwskazania i może powodować skutki uboczne, dlatego należy go używać ostrożnie i pod kontrolą medyczną. Sedaconda nie jest na receptę.

Sedalia

Sedalia to lek homeopatyczny, który jest stosowany wspomagająco w stanach niepokoju, trudnościach w zasypianiu oraz zaburzeniach snu. Produkt leczniczy można stosować u dzieci powyżej 1. roku życia. Jest dostępny bez recepty. Wskazaniem do stosowania Sedalia jest wspomaganie podczas trudności przy zasypianiu, w stanach niepokoju, zaburzeniach snu.

Sedam

Sedam to lek psychotropowy z grupy pochodnych benzodiazepiny, zawierający substancję czynną bromazepam. W małych dawkach zmniejsza napięcie nerwowe, pobudzenie i lęk oraz działa łagodnie nasennie. W dużych dawkach działa uspokajająco i zmniejsza napięcie mięśni. Jest dostępny na receptę. Wskazaniami do stosowania leku Sedam są uogólnione zaburzenia lękowe, zaburzenia autonomicznego układu nerwowego, stany lękowe w przebiegu przewlekłych chorób ośrodkowego układu nerwowego oraz zaburzenia stresowe pourazowe z objawami lęku.

Sedatif PC

Sedatif PC to homeopatyczny produkt leczniczy, który jest dostępny bez recepty. Jest stosowany wspomagająco w stanach nadmiernej pobudliwości nerwowej, nadmiernej nerwowości spowodowanej codziennymi stresami, drażliwości, objawach nerwicy wegetatywnej oraz zaburzeniach snu. Lek jest przeznaczony dla osób dorosłych oraz dzieci.

Sedistress

Sedistress to lek ziołowy, który zawiera wyciąg z ziela męczennicy. Jest stosowany w łagodnych stanach napięcia nerwowego oraz w trudnościach z zasypianiem. Działanie leku oparte jest na doświadczeniu płynącym z długiego okresu stosowania leku. Jest dostępny bez recepty.

Sedival

Sedival to lek przeciwdepresyjny, który zawiera substancję czynną agomelatynę. Jest stosowany w leczeniu dużych epizodów depresyjnych u dorosłych. Dawkowanie zależy od indywidualnej oceny pacjenta, początkowo wynosi 25 mg/dzień, a w razie braku poprawy po 2 tygodniach dawkę można zwiększyć do 50 mg/dzień. Lek jest dostępny na receptę.

Sedomix

Sedomix to lek roślinny w postaci płynu doustnego, który działa uspokajająco i ułatwia zasypianie. Składniki aktywne to wyciągi i nalewki z różnych ziół, takich jak szyszki chmielu, ziele owsa, ziele dziurawca, ziele melisy, korzeń kozłka, kwiatostan głogu i owoce róży. Sedomix jest tradycyjnie stosowany w stanach napięcia nerwowego, wykazując działanie uspokajające i ułatwiające zasypianie. Jest dostępny bez recepty.

Sedron

Sedron to lek z grupy bisfosfonianów, który zawiera substancję czynną zwaną kwasem alendronowym. Jest przeznaczony dla kobiet po menopauzie, cierpiących na osteoporozę. Lek ten działa poprzez hamowanie resorpcji kości osteoklastycznej, nie wpływając bezpośrednio na proces ich tworzenia. Sedron jest dostępny na receptę. Wskazaniem do stosowania Sedronu jest leczenie osteoporozy u dorosłych kobiet po menopauzie w celu zmniejszenia ryzyka złamań kręgów i szyjki kości udowej.

Seebri Breezhaler

Seebri Breezhaler to lek wziewny, który zawiera substancję czynną – bromek glikopironiowy. Jest to długo działający lek przeciwcholinergiczny, który działa poprzez blokowanie zwężającego oskrzela działania acetylocholiny na mięśnie gładkie dróg oddechowych, powodując w ten sposób ich rozszerzenie. Lek jest przeznaczony do podtrzymującego leczenia rozszerzającego oskrzela, w celu złagodzenia objawów choroby u dorosłych pacjentów z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (POChP). Seebri Breezhaler jest dostępny na receptę.

Kategoria leków na literę “S” zawiera wiele różnych produktów leczniczych. Nasz strona oferuje encyklopedię leków, w której każdy może zapoznać się z treścią ulotki wybranej spośród tysięcy haseł uporządkowanych alfabetycznie. Znajdują się tam podstawowe informacje na temat leku, dawkowania oraz wskazań do jego zastosowania.

Ważne jest, aby pamiętać, że informacje zawarte w tych źródłach nie mogą całkowicie zastąpić rozmowy i wizyty u lekarza. Dlatego zawsze zaleca się konsultację z profesjonalnym pracownikiem służby zdrowia przed rozpoczęciem jakiegokolwiek leczenia.

Jeśli chodzi o stronę baza-lekow.com.pl, to jest to bogate źródło informacji na temat leków dostępnych na rynku.

Leki na literę S to grupa produktów medycznych, które mają na celu leczenie lub zapobieganie różnym chorobom i dolegliwościom. W tej kategorii znajdują się między innymi:

 • leki na choroby układu nerwowego, które poprawiają funkcje poznawcze, pamięć, nastrój lub zmniejszają drgawki, np. w chorobie Alzheimera, depresji, padaczce lub chorobie Parkinsona.
 • leki na choroby układu hormonalnego, które regulują poziom hormonów w organizmie, np. w niedoczynności tarczycy, cukrzycy, nadczynności przytarczyc lub chorobach nadnerczy.
 • leki na choroby układu krwiotwórczego, które wpływają na liczbę i funkcję krwinek, np. w anemii, białaczce, hemofilii lub zakrzepicy .
 • leki na choroby układu kostnego, które wzmacniają kości i zapobiegają ich złamaniom, np. w osteoporozie, chorobie Pageta, hiperkalcemii lub hiperparatereozie .
 • leki na choroby układu moczowo-płciowego, które leczą lub zapobiegają różnym schorzeniom związanym z układem moczowym lub narządami płciowymi, np. w zakażeniach dróg moczowych, nietrzymaniu moczu, zaburzeniach erekcji lub antykoncepcji .
 • leki na choroby układu pokarmowego, które leczą lub zapobiegają różnym schorzeniom związanymi z układem pokarmowym, np. w wrzodziejącym zapaleniu jelita grubego, zespole jelita drażliwego, zaparciach lub biegunce .
 • leki na choroby układu oddechowego, które leczą lub zapobiegają różnym schorzeniom związanymi z układem oddechowym, np. w astmie, przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc, zapaleniu oskrzeli lub kaszlu .
 • leki na choroby układu krążenia, które leczą lub zapobiegają różnym schorzeniom związanymi z układem krążenia, np. w nadciśnieniu tętniczym, niewydolności serca, chorobie wieńcowej lub migotaniu przedsionków .
 • leki na choroby układu immunologicznego, które leczą lub zapobiegają różnym schorzeniom związanymi z układem odpornościowym, np. w reumatoidalnym zapaleniu stawów, łuszczycowym zapaleniu stawów, toczeniu rumieniowatym układowym lub chorobie Crohna .
 • leki na choroby skóry, które leczą lub zapobiegają różnym schorzeniom skóry, np. w trądziku, łuszczycy, egzemie lub grzybicy .
 • leki na choroby oczu, które leczą lub zapobiegają różnym schorzeniom oczu, np. w zapaleniu spojówek, jaskrze, zaćmie lub zwyrodnieniu plamki .
 • leki na choroby nowotworowe, które hamują wzrost i rozprzestrzenianie się komórek rakowych, np. w raku jajnika, sutka, prostaty, żołądka lub mięsaka .
 • leki na choroby zakaźne, które zwalczają zakażenia wywołane przez bakterie, wirusy, grzyby lub pasożyty, np. w gruźlicy, boreliozie, grypie, opryszczce lub malarii .
 • leki na choroby alergiczne, które łagodzą objawy alergiczne, np. w katarze siennym, pokrzywce, alergicznym zapaleniu spojówek lub astmie .
 • leki na choroby bólowe, które łagodzą ból o różnym nasileniu i pochodzeniu, np. w bólu głowy, zęba, menstruacyjnym, mięśniowym, stawowym lub nowotworowym .