Konsultacja merytoryczna:

Septolete ultra o smaku eukaliptusowym

Septolete ultra o smaku eukaliptusowym - ulotka, opinie, cena, dawkowanie, zamienniki

Sertraline Vitama zawiera substancję czynną sertralinę. Sertralina należy do grupy leków nazywanych selektywnymi inhibitorami zwrotnego wychwytu serotoniny (SSRI); leki te stosowane są w leczeniu zaburzeń depresyjnych i (lub) zaburzeń lękowych.

Sertraline Vitama może być stosowany w leczeniu:
– depresji i zapobieganiu nawrotowi depresji (u dorosłych),
– zespołu lęku społecznego (u dorosłych),
– zespołu lęku pourazowego (PTSD) (u dorosłych),
– lęku napadowego (u dorosłych),
– zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych (ZO-K) (u dorosłych oraz dzieci i młodzieży w wieku 6-17 lat).

Depresja jest jednostką chorobową z towarzyszącymi objawami odczuwania smutku, większymi niż w przeszłości trudnościami ze spaniem lub z odczuwaniem radości z życia.

ZO-K i lęk napadowy są chorobami związanymi z lękiem, z towarzyszącymi objawami odczuwania ciągłego niepokoju z powodu uporczywych wyobrażeń (obsesji), które powodują wykonywanie powtarzalnych rytuałów (czynności przymusowe-kompulsje).

Zespół lęku pourazowego (PTSD) jest stanem, który może wystąpić po bardzo traumatycznym przeżyciu i cechuje się pewnymi objawami podobnymi do depresji i lęku. Zespół lęku społecznego (fobia społeczna) jest chorobą związaną z lękiem. Charakteryzuje się uczuciem nasilonego lęku lub stresu w sytuacjach społecznych (takich jak rozmowa z obcymi osobami, przemawianie przed grupą ludzi, jedzenie lub picie w obecności innych ludzi lub martwienie się o swoje potencjalnie zawstydzające zachowanie).

Lekarz zadecydował, że ten lek nadaje się do leczenia choroby występującej u pacjenta.
Pacjent powinien poradzić się lekarza, jeśli nie jest pewien, dlaczego otrzymuje Sertraline Vitama.

Serdecznie zachęcamy do zakupów za pośrednictwem naszego sklepu - przejdź do BL Market.

Więcej informacji na temat leku Septolete ultra o smaku eukaliptusowym:

Skład

– Substancjami czynnymi leku są: chlorowodorek benzydaminy i chlorek cetylpirydyniowy.
Każda pastylka zawiera 3 mg chlorowodorku benzydaminy i 1 mg chlorku cetylopirydyniowego.

– Pozostałe składniki leku: olejek eukaliptusowy, lewomentol, kwas cytrynowy (E 330), sukraloza (E 955), izomalt (E 953), błękit brylantowy FCF (E 133).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie / stosowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dorośli
Zalecane dawkowanie to 3-4 pastylki dziennie. Pastylkę należy wolno ssać co 3 do 6 godzin.

Dzieci w wieku powyżej 12 lat
Zalecane dawkowanie to 3-4 pastylki dziennie. Pastylkę należy wolno ssać co 3 do 6 godzin.

Dzieci w wieku od 6 do 12 lat
Zalecane dawkowanie to 3 pastylki dziennie. Pastylkę należy wolno ssać co 3 do 6 godzin.

Dzieci w wieku poniżej 6 lat:
Septolete ultra o smaku eukaliptusowym jest przeciwwskazany u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Nie należy przekraczać zalecanej dawki
Nie należy stosować Septolete ultra o smaku eukaliptusowym przed lub w trakcie posiłku.
Nie należy pić ani jeść przez co najmniej 1 godzinę po zastosowaniu leku.
Dla optymalnego działania, nie zaleca się stosowania produktu bezpośrednio przed lub po umyciu zębów.

Czas trwania leczenia
Nie należy stosować leku dłużej niż 7 dni. Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 3 dniach, lub jeśli występują inne objawy, takie jak gorączka, należy skonsultować się z lekarzem.

Przedawkowanie

W razie przypadkowego spożycia nadmiernej dawki leku, należy natychmiast powiadomić lekarza lub udać się do najbliższego szpitala.

Pokarm, napoje (alkohol)

Nie należy przyjmować pastylki Septolete ultra o smaku eukaliptusowym jednocześnie z mlekiem, ponieważ mleko zmniejsza ich skuteczność.
Nie należy stosować Septolete ultra o smaku eukaliptusowym przed lub w trakcie posiłku. Nie należy pić ani jeść przez co najmniej 1 godzinę po zastosowaniu Septolete ultra o smaku eukaliptusowym.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Nie zaleca się stosowania produktu Septolete ultra o smaku eukaliptusowym w okresie ciąży

Przed zastosowaniem leku Septolete ultra o smaku eukaliptusowym w trakcie kamienia piersią należy omówić to z lekarzem. Lekarz zaleci, czy należy przerwać karmienie piersią czy też należy przerwać leczenie.

Septolete ultra o smaku eukaliptusowym ulotka

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Septolete ultra o smaku eukaliptusowym, 3 mg + 1 mg, pastylki twarde (benzydamini hydrochloridum + cetylpyridinii chloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 311.81 KB

ChPL

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Septolete ultra o smaku eukaliptusowym m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Septolete ultra o smaku eukaliptusowym, 3 mg + 1 mg, pastylki twarde (benzydamini hydrochloridum + cetylpyridinii chloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 313.16 KB

Septolete ultra o smaku eukaliptusowym cena

Cena Septolete ultra o smaku eukaliptusowym i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Septolete ultra o smaku eukaliptusowym.

Septolete ultra o smaku eukaliptusowym opinie - forum pacjentów

Stosujesz Septolete ultra o smaku eukaliptusowym? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz