Septolete Plus o smaku truskawkowym

Pastylki Septolete plus o smaku truskawkowym wykazują miejscowe działanie przeciwbólowe i odkażające. Odkażają jamę ustną i gardło oraz łagodzą ból związany z zakażeniami jamy ustnej i gardła.

Pastylki zawierają substancję odkażającą, chlorek cetylopirydyniowy, który działa bakteriobójczo, działa również na niektóre grzyby i wirusy. W ten sposób chlorek cetylopirydyniowy łagodzi stany zapalne w jamie ustnej i gardle i zapobiega rozwojowi cięższych bakteryjnych zakażeń. Benzokaina jest środkiem miejscowo znieczulającym, łagodzącym ból w czasie przełykania, który często towarzyszy zakażeniom jamy ustnej i gardła.

Pastylki Septolete plus o smaku truskawkowym stosuje się w celu odkażania i łagodzenia bólu w lekkich zakażeniach jamy ustnej i gardła.

Jaki jest skład Septolete Plus o smaku truskawkowym, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są benzokaina i chlorek cetylopirydyniowy. Każda pastylka zawiera 5 mg benzokainy i 1 mg chlorku cetylopirydyniowego.

Ponadto lek zawiera: aromat truskawkowy [sorbitol (E 420), glikol propylenowy (E 1520), maltodekstryna, guma arabska (E 414)], lewomentol, mannitol (E 421), krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian, maltitol (E 965), tytanu dwutlenek (E 171), czerwień Allura (E 129), powidon K25, karmina (E 120), glicerol (E 422), olej rycynowy, olejek miętowy, maltitol płynny (sucha masa), Capol 600 Pharma [wosk pszczeli (E 901), wosk Carnauba (E 903), szelak (E 904)].

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Septolete Plus o smaku truskawkowym – jak stosować ten lek?

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat:
Ssać 1 pastylkę co 2-3 godziny. Maksymalna zalecana dawka wynosi do 8 pastylek na dobę.

Septolete plus o smaku truskawkowym nie jest zalecany dla dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Septolete plus o smaku truskawkowym nie należy stosować bezpośrednio przed posiłkiem lub podczas posiłków. Nie należy jeść ani pić przynajmniej przez jedną godzinę po zastosowaniu leku.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Biorąc pod uwagę ilość substancji czynnych w każdej pastylce, ryzyko przedawkowania jest bardzo małe. Przyjęcie większej niż zalecana liczby pastylek może prowadzić do zaburzeń żołądka i jelit, takich jak nudności, wymiotów i biegunki. W takim przypadku należy przerwać stosowanie leku, pić duże ilości wody lub mleka oraz skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Septolete Plus o smaku truskawkowym – czy mogę spożywać alkohol?

Septolete plus o smaku truskawkowym nie należy stosować jednocześnie z mlekiem, ponieważ mleko zmniejsza jego skuteczność.

Septolete plus o smaku truskawkowym nie należy stosować bezpośrednio przed posiłkiem lub podczas posiłków. Nie należy jeść ani pić przynajmniej przez jedną godzinę po zastosowaniu Septolete plus o smaku truskawkowym.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Septolete Plus o smaku truskawkowym w okresie ciąży i karmienia piersią?

Septolete plus o smaku truskawkowym nie jest zalecany do stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią ze względu na ograniczone dane dotyczące bezpieczeństwa stosowania u kobiet w ciąży i kobiet karmiących piersią.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Brak danych o ewentualnym wpływie pastylek Septolete plus o smaku truskawkowym na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Ulotka Septolete Plus o smaku truskawkowym – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Rydapt 25 mg kapsułki miękkie (midostauryna)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Septolete Plus o smaku truskawkowym m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Rydapt 25 mg kapsułki miękkie (midostauryna)

Opinie o Septolete Plus o smaku truskawkowym - forum pacjentów

Stosujesz Septolete Plus o smaku truskawkowym? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz