Septolete Plus o smaku truskawkowym

Działanie i wskazania

Pastylki Septolete plus o smaku truskawkowym wykazują miejscowe działanie przeciwbólowe i odkażające. Odkażają jamę ustną i gardło oraz łagodzą ból związany z zakażeniami jamy ustnej i gardła.

Pastylki zawierają substancję odkażającą, chlorek cetylopirydyniowy, który działa bakteriobójczo, działa również na niektóre grzyby i wirusy. W ten sposób chlorek cetylopirydyniowy łagodzi stany zapalne w jamie ustnej i gardle i zapobiega rozwojowi cięższych bakteryjnych zakażeń. Benzokaina jest środkiem miejscowo znieczulającym, łagodzącym ból w czasie przełykania, który często towarzyszy zakażeniom jamy ustnej i gardła.

Pastylki Septolete plus o smaku truskawkowym stosuje się w celu odkażania i łagodzenia bólu w lekkich zakażeniach jamy ustnej i gardła.

Skład

Substancjami czynnymi leku są benzokaina i chlorek cetylopirydyniowy. Każda pastylka zawiera 5 mg benzokainy i 1 mg chlorku cetylopirydyniowego.

Ponadto lek zawiera: aromat truskawkowy [sorbitol (E 420), glikol propylenowy (E 1520), maltodekstryna, guma arabska (E 414)], lewomentol, mannitol (E 421), krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian, maltitol (E 965), tytanu dwutlenek (E 171), czerwień Allura (E 129), powidon K25, karmina (E 120), glicerol (E 422), olej rycynowy, olejek miętowy, maltitol płynny (sucha masa), Capol 600 Pharma [wosk pszczeli (E 901), wosk Carnauba (E 903), szelak (E 904)].

Dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat:
Ssać 1 pastylkę co 2-3 godziny. Maksymalna zalecana dawka wynosi do 8 pastylek na dobę.

Septolete plus o smaku truskawkowym nie jest zalecany dla dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Septolete plus o smaku truskawkowym nie należy stosować bezpośrednio przed posiłkiem lub podczas posiłków. Nie należy jeść ani pić przynajmniej przez jedną godzinę po zastosowaniu leku.

Przedawkowanie

Biorąc pod uwagę ilość substancji czynnych w każdej pastylce, ryzyko przedawkowania jest bardzo małe. Przyjęcie większej niż zalecana liczby pastylek może prowadzić do zaburzeń żołądka i jelit, takich jak nudności, wymiotów i biegunki. W takim przypadku należy przerwać stosowanie leku, pić duże ilości wody lub mleka oraz skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Septolete plus o smaku truskawkowym nie należy stosować jednocześnie z mlekiem, ponieważ mleko zmniejsza jego skuteczność.

Septolete plus o smaku truskawkowym nie należy stosować bezpośrednio przed posiłkiem lub podczas posiłków. Nie należy jeść ani pić przynajmniej przez jedną godzinę po zastosowaniu Septolete plus o smaku truskawkowym.

Nie powinno się spożywać alkoholu w trakcie stosowania jakichkolwiek leków - zobacz więcej.

Ciąża i karmienie piersią

Septolete plus o smaku truskawkowym nie jest zalecany do stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią ze względu na ograniczone dane dotyczące bezpieczeństwa stosowania u kobiet w ciąży i kobiet karmiących piersią.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Brak danych o ewentualnym wpływie pastylek Septolete plus o smaku truskawkowym na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów / forum

Aktualna ocena:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Please enter your comment!
Please enter your name here