SEPTOLETE PLUS O SMAKU TRUSKAWKOWYM

KATEGORIA:
LEKI PRZECIWBÓLOWE

SUBSTANCJA CZYNNA:
,

SEPTOLETE PLUS O SMAKU TRUSKAWKOWYM - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku SEPTOLETE PLUS O SMAKU TRUSKAWKOWYM. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku SEPTOLETE PLUS O SMAKU TRUSKAWKOWYM w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA SEPTOLETE PLUS O SMAKU TRUSKAWKOWYM? – OPIS I WSKAZANIA

Pastylki Septolete plus o smaku truskawkowym wykazują miejscowe działanie przeciwbólowe i odkażające. Odkażają jamę ustną i gardło oraz łagodzą ból związany z zakażeniami jamy ustnej i gardła.

Pastylki zawierają substancję odkażającą, chlorek cetylopirydyniowy, który działa bakteriobójczo, działa również na niektóre grzyby i wirusy. W ten sposób chlorek cetylopirydyniowy łagodzi stany zapalne w jamie ustnej i gardle i zapobiega rozwojowi cięższych bakteryjnych zakażeń. Benzokaina jest środkiem miejscowo znieczulającym, łagodzącym ból w czasie przełykania, który często towarzyszy zakażeniom jamy ustnej i gardła.

Pastylki Septolete plus o smaku truskawkowym stosuje się w celu odkażania i łagodzenia bólu w lekkich zakażeniach jamy ustnej i gardła.

SKŁAD SEPTOLETE PLUS O SMAKU TRUSKAWKOWYM, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancjami czynnymi leku są benzokaina i chlorek cetylopirydyniowy. Każda pastylka zawiera 5 mg benzokainy i 1 mg chlorku cetylopirydyniowego.

Ponadto lek zawiera: aromat truskawkowy [sorbitol (E 420), glikol propylenowy (E 1520), maltodekstryna, guma arabska (E 414)], lewomentol, mannitol (E 421), krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian, maltitol (E 965), tytanu dwutlenek (E 171), czerwień Allura (E 129), powidon K25, karmina (E 120), glicerol (E 422), olej rycynowy, olejek miętowy, maltitol płynny (sucha masa), Capol 600 Pharma [wosk pszczeli (E 901), wosk Carnauba (E 903), szelak (E 904)].

JAKIE JEST DAWKOWANIE SEPTOLETE PLUS O SMAKU TRUSKAWKOWYM? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat:
Ssać 1 pastylkę co 2-3 godziny. Maksymalna zalecana dawka wynosi do 8 pastylek na dobę.

Septolete plus o smaku truskawkowym nie jest zalecany dla dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Septolete plus o smaku truskawkowym nie należy stosować bezpośrednio przed posiłkiem lub podczas posiłków. Nie należy jeść ani pić przynajmniej przez jedną godzinę po zastosowaniu leku.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI SEPTOLETE PLUS O SMAKU TRUSKAWKOWYM, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Biorąc pod uwagę ilość substancji czynnych w każdej pastylce, ryzyko przedawkowania jest bardzo małe. Przyjęcie większej niż zalecana liczby pastylek może prowadzić do zaburzeń żołądka i jelit, takich jak nudności, wymiotów i biegunki. W takim przypadku należy przerwać stosowanie leku, pić duże ilości wody lub mleka oraz skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Septolete plus o smaku truskawkowym nie należy stosować jednocześnie z mlekiem, ponieważ mleko zmniejsza jego skuteczność.

Septolete plus o smaku truskawkowym nie należy stosować bezpośrednio przed posiłkiem lub podczas posiłków. Nie należy jeść ani pić przynajmniej przez jedną godzinę po zastosowaniu Septolete plus o smaku truskawkowym.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ SEPTOLETE PLUS O SMAKU TRUSKAWKOWYM W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Septolete plus o smaku truskawkowym nie jest zalecany do stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią ze względu na ograniczone dane dotyczące bezpieczeństwa stosowania u kobiet w ciąży i kobiet karmiących piersią.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Brak danych o ewentualnym wpływie pastylek Septolete plus o smaku truskawkowym na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

ULOTKA LEKU SEPTOLETE PLUS O SMAKU TRUSKAWKOWYM – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – SEPTOLETE PLUS O SMAKU TRUSKAWKOWYM CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - SEPTOLETE PLUS O SMAKU TRUSKAWKOWYM CENA, REFUNDACJA

SEPTOLETE PLUS O SMAKU TRUSKAWKOWYM OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here