Skyrizi

Lek Skyrizi zawiera substancję czynną ryzankizumab.

Lek Skyrizi stosowany jest w leczeniu umiarkowanej do ciężkiej łuszczycy plackowatej u dorosłych pacjentów.

Jak działa lek Skyrizi
Ten lek działa blokując w organizmie białko zwane IL-23, które powoduje zapalenie. Lek zmniejsza stan zapalny. Zmniejsza on również takie objawy łuszczycy, jak pieczenie, świąd, ból, zaczerwienienie i złuszczanie

Jaki jest skład Skyrizi, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest ryzankizumab. Każda ampułko-strzykawka zawiera 75 mg ryzankizumabu w 0,83 ml roztworu.

Pozostałe składniki to: disodu bursztynian sześciowodny, kwas bursztynowy, sorbitol,
polisorbat 20 i woda do wstrzykiwań.

Zobacz krótki, przystępny opis farmaceuty na temat substancji czynnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Skyrizi – jak stosować ten lek?

Ten lek jest podawany pod skórę w 2 wstrzyknięciach (podanie podskórne).

Jak dużo leku Skyrizi zastosować
Dawka wynosi 150 mg i jest podawana w dwóch wstrzyknięciach po 75 mg

Pierwsza dawka

150 mg (dwa wstrzyknięcia po 75 mg) – Kiedy zaleci lekarz

Druga dawka

150 mg (dwa wstrzyknięcia po 75 mg) – 4 tygodnie po pierwszej dawce

Kolejne dawki

150 mg (dwa wstrzyknięcia po 75 mg) – Co 12 tygodni, rozpoczynając po
drugiej dawce

Pacjent i lekarz, farmaceuta lub pielęgniarka zdecydują, czy pacjent powinien samodzielnie wstrzykiwać sobie lek. Nie należy wstrzykiwać sobie samodzielnie leku przed odpowiednim przeszkoleniem przez lekarza, farmaceutę lub pielęgniarkę. Opiekun pacjenta może również wstrzykiwać lek po odpowiednim przeszkoleniu.

Przed samodzielnym wstrzyknięciem leku Skyrizi uważnie przeczytać punkt 7 „Instrukcja użycia leku” na końcu załączonej ulotki.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli pacjent przyjął większą dawkę leku Skyrizi niż zalecono lub gdy dawka leku została przyjęta wcześniej niż zalecono.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Skyrizi – czy mogę spożywać alkohol?

Brak odrębnych zaleceń.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Skyrizi w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku, ponieważ nie wiadomo jak ten lek będzie działać na dziecko.

Jeśli istnieje możliwość zajścia w ciążę, pacjentka powinna stosować antykoncepcję w czasie stosowania tego leku i przez co najmniej 21 tygodni po przyjęciu ostatniej dawki leku Skyrizi.

Jeśli pacjentka karmi piersią lub planuje karmić piersią, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.

Ulotka Skyrizi – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Pylera m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

 

Opinie o Pylera - forum pacjentów

Stosujesz Skyrizi? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź opinie pacjentów z ostatnich 12 miesięcy.

5 komentarzy do “Skyrizi”

 1. Witam wszystkie Biedronki ja właśnie wziąłem drugi zastrzyk a miałem zajęte 99% ciała i powie szczerze lek jest rewelacyjny prawie wszystko znikło.polecam wszystkim

  Odpowiedz
 2. Uczestnicze w badaniach nad tym lekiem, mam ŁZS, już 116 tydzień, lek rewelacyjny. Cena niestety zaporowa poki co:(

  Odpowiedz
   • Witam. Mój mąż dostał go w szpilalu. Zalecił mi lekarz. To jest lek (zastrzyk) który jest na receptę. Pozdrawiam. Mąż miał paskudną tuszczyce obejmującą cała powierzchnię ciała. Po tym zastrzyku 99% zniknęło.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz