Konsultacja merytoryczna:

SOLINCO

Substancja czynna leku SOLINCO należy do grupy leków cholinolitycznych. Leki te zmniejszają aktywność nadreaktywnego pęcherza moczowego. Takie działanie pozwala na dłuższe odstępy w korzystaniu z toalety i zwiększa ilość moczu utrzymywanego w pęcherzu.

SOLINCO stosuje się w leczeniu objawów pęcherza nadreaktywnego. Należą do nich: parcia naglące, czyli epizody niespodziewanej, pilnej potrzeby oddania moczu, częstomocz i nietrzymanie moczu, związane z tym, że chory nie zdążył skorzystać z toalety

Jaki jest skład SOLINCO, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest solifenacyny bursztynian.

Każda tabletka powlekana zawiera 5 mg lub 10 mg solifenacyny bursztynianu.

Pozostałe składniki to:
laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, hypromeloza 6cP, magnezu stearynian

Otoczka tabletki: hypromeloza, Makrogol 8000, talk, tytanu dwutlenek (E 171), tlenek żelaza żółty (E 172) (SOLINCO, 5 mg, tabletki powlekane), tlenek żelaza czerwony (E 172) (SOLINCO, 10 mg, tabletki powlekane)

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu SOLINCO – jak stosować ten lek?

Tabletkę należy połknąć w całości, popijając ją płynem, np. szklanką wody. Lek można przyjmować podczas jedzenia lub niezależnie od posiłków, zależnie od upodobań pacjenta. Tabletki nie należy rozgniatać.

Zwykle stosuje się dawkę 5 mg na dobę, chyba że lekarz zaleci stosowanie dawki 10 mg na dobę.

Stosowanie u dzieci i młodzież
Lek SOLINCO nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku zażycia zbyt wielu tabletek leku SOLINCO lub jeśli SOLINCO przypadkowo połknie dziecko, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Objawy przedawkowania mogą być następujące: ból głowy, suchość w jamie ustnej, zawroty głowy, senność i zaburzenia widzenia, omamy (halucynacje), nadmierne pobudzenie, napady drgawek (konwulsje), trudności w oddychaniu, przyspieszone bicie serca (tachykardia), gromadzenie się moczu w pęcherzu (zatrzymanie moczu) oraz rozszerzone źrenice.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania SOLINCO – czy mogę spożywać alkohol?

Lek można przyjmować podczas jedzenia lub niezależnie od posiłków.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować SOLINCO w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie należy stosować leku podczas ciąży, chyba że jest to bezwzględnie konieczne.

Nie należy stosować leku podczas karmienia piersią, gdyż solifenacyna przenika do mleka ludzkiego.

Jeżeli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ulotka SOLINCO – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

SOLINCO, 5 mg, 10 mg, tabletki powlekane (Solifenacini succinas)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 29 razy

Rozmiar plku 125.53 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat SOLINCO m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

SOLINCO, 5 mg, 10 mg, tabletki powlekane (Solifenacini succinas)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 10 razy

Rozmiar plku 233.91 KB

Cena - ile kosztuje SOLINCO?

Cena SOLINCO i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę SOLINCO.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz SOLINCO? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

2 komentarze do “SOLINCO”

  1. wszystki te leki mają tą samą czynną substancje to po co taka ich ilość????? dla zmylenia pacjęta że jak nie ten to inny????? mają silne działania ubocze jak to w farmakologii na jedno pomorze a na inne zaszkodzi. Skandal!!!!!

    Odpowiedz
    • firmy zmieniają nazwe leku a to samo działanie , w komuniżmie to byla kara , a dziś na pożądku dziennym , chwyt marketingowy , gowno prawda , chwyt zlodziejski!!!!!!!!!

      Odpowiedz

Dodaj komentarz