Substancja czynna: Solifenacyna

Solifenacyna – lek działający rozkurczowo na drogi moczowe. Mechanizm działania solifenacyny polega na zmniejszaniu wewnątrzkomórkowego stężenia jonów wapnia, dzięki czemu zmniejsza się napięcie mięśnia wypieracza pęcherza moczowego. Wskazaniem do stosowania solifenacyny jest leczenie naglącego nietrzymania moczu, naglącego parcia oraz częstomoczu u pacjentów z zespołem pęcherza nadreaktywnego.   

Solifenacyna dostępna jest w postaci tabletek. Terapię zaczyna się od dawki 5 mg, a w przypadku dobrej tolerancji leku może być podwyższona do 10 mg na dobę. Skuteczność leczenia można stwierdzić po tygodniu od rozpoczęcia przyjmowania solifenacyny. 

Możliwe działania niepożądane: suchość w jamie ustnej, niewyraźne widzenie, niestrawność, ból brzucha, nudności, zaparcia, zmęczenie, obrzęki, trudności w oddawaniu moczu, wysypka, świąd, senność, zaburzenia smaku. 

Uwaga: Niektóre z działań niepożądanych (niewyraźne widzenie, senność) mogą negatywnie wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi urządzeń mechanicznych. 

Zapisz się do newslettera,
aby być na bieżąco z nowymi lekami

Zapisz się do newslettera,
aby pobrać plik