Solifenacin US Pharmacia

Solifenacin US Pharmacia to lek stosowany w leczeniu objawowym naglącego nietrzymania moczu i (lub) częstomoczu oraz parcia naglącego, które mogą występować u pacjentów z zespołem pęcherza nadreaktywnego. Działa poprzez rozkurczanie mięśni gładkich pęcherza moczowego, co zmniejsza częstość oddawania moczu. Lek jest dostępny na receptę.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Substancja czynna leku Solifenacin US Pharmacia należy do grupy leków cholinolitycznych. Leki te zmniejszają aktywność nadreaktywnego pęcherza moczowego. Takie działanie pozwala na dłuższe odstępy w korzystaniu z toalety i zwiększa ilość moczu utrzymywanego w pęcherzu.

Solifenacin US Pharmacia stosuje się w leczeniu objawów pęcherza nadreaktywnego. Należą do nich: parcia naglące, czyli epizody niespodziewanej, pilnej potrzeby oddania moczu, częstomocz i nietrzymanie moczu, związane z tym, że chory nie zdążył skorzystać z toalety.

Skład

− Substancją czynną leku Solifenacin US Pharmacia jest bursztynian solifenacyny. Każda tabletka powlekana zawiera 5 mg bursztynianu solifenacyny, co odpowiada 3,8 mg solifenacyny.

− Pozostałe składniki to skrobia żelowana kukurydziana, celuloza mikrokrystaliczna, laktoza, jednowodna, mannitol, sukraloza, aromat truskawkowo-waniliowy (substancje aromatyczne, naturalne substancje aromatyczne, naturalne preparaty aromatyczne, karmel (E 150c), maltodekstryna, sól amonowa kwasu lukrecjowego, guma arabska (E 414), sorbitol (E 420)), kroskarmeloza sodowa, stearynian magnezu.

Dawkowanie

Instrukcja właściwego stosowania:
Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza.
W przypadku wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.
Przyjmować doustnie. Tabletkę należy rozgryźć i żuć do rozpuszczenia. Nie należy połykać tabletek w całości. Lek można przyjmować podczas jedzenia lub niezależnie od posiłków, zależnie od upodobań pacjenta. Zwykle stosuje się dawkę 5 mg na dobę, chyba że lekarz zaleci stosowanie dawki 10 mg na dobę.

Przedawkowanie

W przypadku zażycia zbyt wielu tabletek leku Solifenacin US Pharmacia lub jeśli lek ten przypadkowo połknie dziecko, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą lub udać się do oddziału ratunkowego najbliższego szpitala.

Objawy przedawkowania mogą być następujące: ból głowy, suchość w jamie ustnej, zawroty głowy, senność i zaburzenia widzenia, halucynacje, nadmierne pobudzenie, napady drgawek (konwulsje), trudności w oddychaniu, przyspieszone bicie serca (tachykardia), gromadzenie się moczu w pęcherzu (zatrzymanie moczu) oraz rozszerzone źrenice.
Szczególną ostrożność należy zachować u pacjentów z ryzykiem wydłużenia odstępu QT lub z istotnymi, współistniejącymi chorobami serca (np. niedokrwienie mięśnia sercowego, zaburzenia rytmu, zastoinowa niewydolność serca).

Jedzenie i picie (alkohol)

Lek można przyjmować podczas jedzenia lub niezależnie od posiłków.

Ciąża i karmienie piersią

Nie należy stosować leku Solifenacin US Pharmacia podczas ciąży, gdyż nie ma danych dotyczących stosowania solifenacyny w czasie ciąży u ludzi i nie jest znane potencjalne zagrożenie związane ze stosowaniem u ludzi.

Nie należy stosować leku Solifenacin US Pharmacia podczas karmienia piersią, gdyż nie ma danych dotyczących przenikania leku do mleka kobiecego a u myszy solifenacyna przenika do mleka matki.

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ulotka Solifenacin US Pharmacia

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Solifenacin US Pharmacia (forum)

Stosujesz Solifenacin US Pharmacia? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na naszym forum.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Solifenacin US Pharmacia. Podziel się doświadczeniami na forum.