Solifenacyna Symphar to lek, który zawiera substancję czynną solifenacynę. Jest to lek o działaniu antycholinergicznym, który jest wykorzystywany w leczeniu zespołu pęcherza nadreaktywnego. Działa poprzez zmniejszenie częstości oddawania moczu, łagodzenie uczucia napierania na pęcherz moczowy oraz zwiększanie jego objętości. Lek jest dostępny na receptę. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Solifenacyna Symphar. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.
Ostrzeżenie dotyczące zażywania leków: To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. Lek stosuj tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Ostrzeżenie dotyczące opinii pacjentów: Opinie o lekach, które można znaleźć online, są zawsze subiektywne i mogą się różnić w zależności od doświadczeń i reakcji organizmu każdej osoby. Nie należy polegać wyłącznie na tych opiniach przy podejmowaniu decyzji dotyczących swojego zdrowia. Zawsze skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem, zmianą lub zakończeniem jakiejkolwiek terapii medycznej. Pamiętaj, że informacje zawarte w ulotce dołączonej do opakowania leku są wynikiem długotrwałych badań i obserwacji.
Jak działa lek Solifenacyna Symphar i jakie są wskazania do stosowania?
Substancja czynna leku Solifenacyna Symphar należy do grupy leków zwanych lekami cholinolitycznymi. Leki te stosowane są w celu zmniejszenia aktywności nadreaktywnego pęcherza moczowego. Takie działanie pozwala na dłuższe odstępy w korzystaniu z toalety i zwiększa ilość moczu utrzymywanego w pęcherzu.
Lek Solifenacyna Symphar stosuje się w leczeniu objawów pęcherza nadreaktywnego. Należą do nich: parcia naglące, czyli epizody niespodziewanej, pilnej potrzeby oddania moczu, częstomocz i nietrzymanie moczu, związane z tym, że chory nie zdążył skorzystać z toalety.
Jaki jest skład Solifenacyna Symphar, jakie substancje zawiera?
Substancją czynną leku jest solifenacyny bursztynian.
5 mg: każda tabletka powlekana zawiera 5 mg solifenacyny bursztynianu.
10 mg: każda tabletka powlekana zawiera 10 mg solifenacyny bursztynianu.
Pozostałe składniki to:
Rdzeń tabletki: skrobia kukurydziana, laktoza jednowodna, hypromeloza 6cPs, magnezu stearynian.
Otoczka tabletki: hypromeloza, makrogol 8000, talk, tytanu dwutlenek oraz żelaza tlenek żółty (E172) dla mocy 5 mg i żelaza tlenek czerwony (E172) dla mocy 10 mg.
Zobacz listę produktów zawierających substancje:
Solifenacyna.Dawkowanie preparatu Solifenacyna Symphar – jak stosować?
Tabletkę należy połknąć w całości, popijając ją płynem np. szklanką wody. Lek można przyjmować podczas jedzenia lub niezależnie od posiłków, wedle upodobań pacjenta. Tabletek nie należy rozgniatać.
Zwykle stosuje się dawkę 5 mg na dobę, chyba że lekarz zaleci stosowanie dawki 10 mg na dobę.
Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki
Objawy przedawkowania mogą być następujące: ból głowy, suchość w jamie ustnej, zawroty głowy, senność i zaburzenia widzenia, omamy (halucynacje), nadmierne pobudzenie, napady drgawek (konwulsje), trudności w oddychaniu, przyspieszone bicie serca (tachykardia), gromadzenie się moczu w pęcherzu (zatrzymanie moczu) oraz rozszerzone źrenice.
Co mogę jeść i pić podczas stosowania Solifenacyna Symphar – czy mogę spożywać alkohol?
Lek Solifenacyna Symphar można przyjmować podczas jedzenia lub niezależnie od posiłków.
Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.
Czy można stosować Solifenacyna Symphar w okresie ciąży i karmienia piersią?
Nie należy stosować leku Solifenacyna Symphar podczas ciąży, chyba że jest to bezwzględnie konieczne.
Nie należy stosować leku Solifenacyna Symphar podczas karmienia piersią, gdyż solifenacyna przenika do mleka ludzkiego.
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Prowadzenie pojazdów
Lek Solifenacyna Symphar może powodować niewyraźne widzenie, rzadziej senność lub uczucie zmęczenia. Jeśli występują takie działania niepożądane nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać żadnych urządzeń mechanicznych.
Żródła / Bibliografia:
Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Solifenacyna Symphar
Ulotka Solifenacyna Symphar – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)
Pobrano 16 razy
Rozmiar plku 63.51 KB
Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów
Pobrano 12 razy
Rozmiar plku 107.76 KB
Nie zawsze leki o identycznej nazwie międzynarodowej i formie mogą być stosowane zamiennie. Decydującym czynnikiem jest zawartość składnika aktywnego, czyli dawka leku. Warto podkreślić, że nawet jeśli nazwa międzynarodowa, forma leku i dawka składnika aktywnego są takie same, pacjent nie zawsze ma możliwość skorzystania z zamiennika. Przykładowo, niektórzy pacjenci mogą być uczuleni na jedną z substancji pomocniczych zawartych w leku.
Sprawdź cenę i dostępność Solifenacyna Symphar w najbliższej aptece
Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Solifenacyna Symphar
Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów
Stosujesz Solifenacyna Symphar? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.
Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.