Solifenacin Medreg

Solifenacin Medreg to lek na receptę, który jest wskazany u dorosłych w leczeniu objawowym naglącego nietrzymania moczu i (lub) częstomoczu oraz parcia naglącego, które mogą występować u pacjentów z zespołem pęcherza nadreaktywnego. Lek ten działa poprzez zmniejszenie aktywności nadreaktywnego pęcherza moczowego, co pozwala na dłuższe odstępy między korzystaniem z toalety i zwiększa ilość moczu utrzymywanego w pęcherzu. Dawkowanie jest ustalane indywidualnie przez lekarza.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Substancja czynna leku Solifenacin Medreg należy do grupy leków cholinolitycznych. Leki te zmniejszają aktywność nadreaktywnego pęcherza moczowego. Takie działanie pozwala na dłuższe odstępy w korzystaniu z toalety i zwiększa ilość moczu utrzymywanego w pęcherzu.

Lek stosuje się w leczeniu objawów pęcherza nadreaktywnego. Należą do nich: parcia naglące, czyli epizody niespodziewanej, pilnej potrzeby oddania moczu, częstomocz i nietrzymanie moczu, związane z tym, że chory nie zdążył skorzystać z toalety.

Skład

Substancją czynną leku jest solifenacyny bursztynian.

5 mg, tabletki powlekane:
Każda tabletka zawiera 5 mg solifenacyny bursztynianu co odpowiada 3,8 mg solifenacyny. Solifenacin Medreg, 10 mg, tabletki powlekane:
Każda tabletka zawiera 10 mg solifenacyny bursztynianu, co odpowiada 7,5 mg solifenacyny.

Pozostałe składniki to:

Rdzeń tabletki: laktoza jednowodna, laktoza jednowodna (suszona rozpyłowo), skrobia kukurydziana, talk, magnezu stearynian.

Otoczka tabletki:

5 mg, tabletki powlekane: Opadry yellow OY 32823 (hypromeloza 6cP (E 464), tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 400, żelaza tlenek żółty (E 172), żelaza tlenek czerwony (E 172).

10 mg, tabletki powlekane: Opadry white 03B28796 (hypromeloza 6cP (E 464), tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 400, opadry brown 02F23883 (hypromeloza 5cP (E 464), tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 6000, żelaza tlenek żółty (E 172), żelaza tlenek czerwony (E 172).

Dawkowanie

Zwykle stosuje się dawkę 5 mg dziennie, chyba że lekarz zaleci stosowanie dawki 10 mg.

Tabletkę należy połknąć w całości, popijając ją płynem. Lek można przyjmować podczas jedzenia lub niezależnie od posiłków, zależnie od upodobań pacjenta. Tabletki nie należy rozgniatać.

Przedawkowanie

W przypadku zastosowania zbyt wielu tabletek leku Solifenacin Medreg lub jeśli lek przypadkowo połknie dziecko, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Objawy przedawkowania mogą być następujące: ból głowy, suchość w jamie ustnej, zawroty głowy, senność i zaburzenia widzenia, omamy (halucynacje), nadmierne pobudzenie, napady drgawek (konwulsje), trudności w oddychaniu, przyspieszone bicie serca (tachykardia), nadmierne gromadzenie się moczu w pęcherzu (zatrzymanie moczu) oraz rozszerzenie źrenic.

Jedzenie i picie (alkohol)

Solifenacin Medreg można przyjmować podczas jedzenia lub niezależnie od posiłków w zależności od upodobań pacjenta.

Ciąża i karmienie piersią

Nie należy stosować leku podczas ciąży, chyba że lekarz uzna, że jest to bezwzględnie konieczne.

Nie należy stosować leku podczas karmienia piersią, gdyż solifenacyna przenika do mleka matki.

Ulotka Solifenacin Medreg

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Solifenacin Medreg (forum)

Stosujesz Solifenacin Medreg? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Solifenacin Medreg. Podziel się doświadczeniami na forum.