Belaristo

Belaristo to lek na receptę, którego substancją czynną jest solifenacyna w postaci bursztynianu. Należy on do grupy leków antycholinergicznych, które zmniejszają aktywność nadreaktywnego pęcherza moczowego. Dzięki temu działaniu, pacjent może korzystać z toalety rzadziej i zwiększa się ilość moczu utrzymywanego w pęcherzu. Lek stosuje się w leczeniu objawów pęcherza nadreaktywnego, takich jak parcie naglące, częstomocz i nietrzymanie moczu.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Substancja czynna leku Belaristo należy do grupy leków antycholinergicznych. Leki te zmniejszają aktywność nadreaktywnego pęcherza moczowego. Takie działanie pozwala na dłuższe odstępy w korzystaniu z toalety i zwiększa ilość moczu utrzymywanego w pęcherzu.

Lek Belaristo stosuje się w leczeniu objawów pęcherza nadreaktywnego. Objawy te obejmują: silną i nagłą potrzebę oddania moczu bez wcześniejszego ostrzeżenia (parcia naglące), częste oddawanie moczu lub nietrzymanie moczu związane z tym, że chory nie zdążył skorzystać z toalety.

Skład

Substancją czynną leku jest solifenacyny bursztynian.
Każda tabletka powlekana Belaristo, 5 mg zawiera 5 mg bursztynianu solifenacyny.
Każda tabletka powlekana Belaristo, 10 mg zawiera 10 mg bursztynianu solifenacyny.

Pozostałe składniki to: Skrobia żelowana (kukurydziana) , laktoza bezwodna, hypromeloza 2910 (E 464), magnezu stearynian, krzemionka koloidalna, bezwodna, makrogol, talk, tytanu dwutlenek (E 171) i żelaza tlenek czerwony (E 172).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Tabletkę należy połknąć, popijając ją niewielką ilością płynu. Tabletki nie należy rozgryzać. Lek można przyjmować podczas jedzenia lub niezależnie od posiłków zależnie od upodobań pacjenta.

Zwykle stosuje się dawkę 5 mg na dobę, chyba że lekarz zaleci stosowanie dawki 10 mg.

Tabletkę leku Belaristo, 10 mg, tabletki powlekane, można podzielić na równe dawki.

Przedawkowanie

W przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku Belaristo lub jeśli lek Belaristo przypadkowo połknie dziecko należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.
Objawy przedawkowania mogą być następujące: ból głowy, suchość w jamie ustnej, zawroty głowy, senność i zaburzenia widzenia, postrzeganie rzeczy, których nie ma (omamy), nadmierne pobudzenie, napady drgawek (konwulsje), trudności w oddychaniu, przyspieszone bicie serca (tachykardia), nadmierne gromadzenie się moczu w pęcherzu (zatrzymanie moczu) oraz rozszerzenie źrenic (mydriasis).

Jedzenie i picie (alkohol)

Lek Belaristo można przyjmować podczas jedzenia lub między posiłkami w zależności od preferencji pacjenta.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Nie należy stosować leku Belaristo podczas ciąży, chyba że lekarz uzna, że jest to bezwzględnie konieczne.
Nie należy stosować leku Belaristo podczas karmienia piersią, gdyż solifenacyna przenika do mleka ludzkiego.

Ulotka Belaristo

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Belaristo (forum)

Stosujesz Belaristo? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Belaristo. Podziel się doświadczeniami na forum.