Vesicare

Nietrzymanie moczu to problem niezwykle wstydliwy i dotyczy zarówno kobiet (w zdecydowanej większości), jak i mężczyzn. Jest dolegliwością, która może bardzo uprzykrzać codzienne funkcjonowanie. Niekontrolowane wycieki moczu mogą pojawiać się w dzień i w nocy, a ich przyczyna być bardzo różna. W przypadku kobiet jest to najczęściej problem związany z przebytymi porodami, operacjami ginekologicznymi czy zaburzeniami hormonalnymi. Z kolei u mężczyzn jest to np. skutkiem operacji gruczołu krokowego. Oprócz tego w przypadku obu płci na nietrzymanie moczu wypływać mogą m.in. nieprawidłowości związane z funkcjonowaniem dróg moczowych, infekcje dróg moczowych, kamica nerkowa, zaparcia.

Aby prawidłowo zdiagnozować to schorzenie, należy udać się do lekarza. Jest wiele sposobów na to, by poradzić sobie z nietrzymaniem moczu. Oprócz ćwiczenia mięśni Kegla (mięśni dna miednicy), ważna jest także właściwa dieta bogata w błonnik. Ponadto stosuje się także leczenie farmakologiczne. Jednym z leków jest Vesicare. Jego cenę oraz opinie o nim można sprawdzić w poniższych informacjach. Na stronie dostępna jest też ulotka tego leku. Można poznać także propozycje zamiennika.  

Działanie i wskazania

W leku Vesicare znajduje się substancja czynna należąca do grupy leków cholinolitycznych, których celem jest zmniejszanie aktywności nadreaktywnego pęcherza moczowego – tabletki rozkurczają jego mięśnie gładkie. Dzięki temu można zachować dłuższe odstępy w korzystaniu z toalety i zwiększać ilość moczu utrzymywanego w pęcherzu. Preparat Vesicare polecany jest w leczeniu objawów pęcherza nadreaktywnego, czyli:

 • parcia naglącego – to inaczej epizody niespodziewanej, pilnej potrzeby oddania moczu,
 • częstomoczu,
 • nietrzymania moczu – czyli sytuacji, w których chory nie zdążył skorzystać z toalety.

Vesicare cena - refundacja, interakcje - dostepność w aptekach

Skorzystaj z wyszukiwarki, dzięki której znajdziesz następujące informacje o leku Vesicare:

 • cena leku Vesicare (ile kosztuje lek w zależności od poziomu refundacji)
 • czy lek przepisywany jest na receptę, czy jest dostępny bez recepty?
 • interakcje leku Vesicare z innymi lekami
 • lista leków refundowanych oraz leków 75+
 • adresy i numery telefonów aptek

Sprawdź ile kosztuje Vesicare - cena leku.

Skład

Substancją czynną leku Vesicare jest solifenacyny bursztynian w ilości 5 mg lub 10 mg

Pozostałe składniki to skrobia kukurydziana, laktoza jednowodna, hypromeloza (E464), magnezu stearynian, makrogol, talk, tytanu dwutlenek (E171), żelaza tlenek (E172) .

Zobacz listę preparatów zawierających: .

Dawkowanie

Lek Vesicare powinien być zawsze stosowany zgodnie z zaleceniami lekarza, a w przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy się z nim skontaktować się lub zapytać farmaceutę.

Tabletkę Vesicare połyka się w całości, popijając płynem podczas jedzenia lub niezależnie od posiłków. Nie należy jej rozgniatać.

Z reguły stosowana dawka wynosi 5 mg na dobę. Lekarz może zaleci jednak jej zwiększenie do 10 mg na dobę.

Przedawkowanie

Po zażyciu zbyt wielu tabletek leku Vesicare, jak również wtedy, gdy przypadkowo połknie je dziecko, należy jak najszybciej poinformować o tym lekarza lub farmaceutę.

Do objawów przedawkowania zalicza się m.in.:

 • ból głowy,
 • suchość skóry,
 • suchość w jamie ustnej,
 • refluks żołądkowo-przełykowy,
 • zawroty głowy,
 • senność,
 • zaburzenia smaku,
 • zaburzenia widzenia, omamy (halucynacje),
 • nadmierne pobudzenie,
 • napady drgawek (konwulsje),
 • trudności w oddychaniu,
 • obrzęki kończyn dolnych,
 • rzyspieszone bicie serca (tachykardia),
 • gromadzenie się moczu w pęcherzu (zatrzymanie moczu),
 • rozszerzone źrenice.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Jeśli chodzi o przyjmowanie tabletek Vesicare, to można to robić zarówno podczas jedzenia, jak i niezależnie od posiłków. Nie stwierdzono związku leku z alkoholem.

Spożywanie alkoholu podczas farmakoterapii może zmieniać działanie leków. Mogą nasilić się działania niepożądane leku, a terapia może się okazać nieskuteczna. Zaburzenie wchłaniania, dystrybucji substancji czynnej oraz jej wydalania z organizmu stanowi wielkie zagrożenie dla organizmu. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Ze względu na brak danych klinicznych na temat zastosowania leku u kobiet w ciąży, zaleca się zachowanie w ich przypadku ostrożności (chyba że jest to bezwzględnie konieczne). Vesicare nie wolno stosować za to w okresie karmienia piersią, ponieważ zawarta w tabletkach solifenacyna przenika do mleka matki.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów o Vesicare - forum o lekach

Aktualna ocena:
12345678910
(80 ocen, średnia: 5,46 na 10)
Loading...

9 KOMENTARZE

 1. biorę vesicare 5mg od 9miesięcy .Do tej pory działał rewelacyjnie .Mogłam żyć normalnie bez bólu i przesypiać noce .Ale zaczynają się teraz pobolewania w podbrzuszu i to mnie niepokoi .czyżby lek przestawał działać/oby nie

 2. Biore na razie 2 tygodnie. Chialam sprawdzic czy dziala na mnie lepiej niz Mirabegron (Metmiga) 50mg. Oczy mam tak suche, ze na pewno nie zostane przy tym leku i wroce do poprzedniego.

 3. Brałam vesicare 5 mg przez 6 m-cy, teraz mija ok. 1, 5 roku jak nie biorę i przez cały ten czas nie mam żadnych dolegliwości ze strony pęcherza, nie brałam na to schorzenie innych leków , od razu dostałam ten lek jako najnowszy i najskuteczniejszy, co w moim przypadku się potwierdziło !

 4. Witam,vesicare zażywam 5 mg o5 rano od 2 lat.W 60% pomógł mi .To znaczy nie mam niespodzianek typu idę drogą i nie mogę powstrzymać opróżniania pęcherza.Jednak odwiedzam toaletę często i to mnie ratuje.Może mam za małą dawkę? Podsumowując : Jest lepiej i czuję się pewniej od kiedy to biorę.

 5. Stosuję lek od 2 tygodni. Żadnej poprawy ( wydaje mi się, że jest nawet gorzej z problemem utrzymaniem moczu ). Odczuwam suchość w ustach, zmęczenie i lekkie zawroty głowy . Kurację zaproponował mój ginekolog na lekkie nietrzymanie moczu ( np. przy kasłaniu ), 2 opakowania Vesicare 10mg/ po 1 tabletce dziennie. Zastanawiam się, czy nie przerwać leczenie. Proszę o opinie innych użytkowniczek .

 6. Lek vesicare jest drogim lekiem biorę już 2 miesiąc i żadnej poprawy-jezyk mi się rozpulchnił,stopy i kostki opuchnięte,sucho w ustach,i jest mały problem z oddawaniem moczu-zatrzymuje się?wiec ja z niego rezygnuję !!!!!lepsze działanie było po Driptane.

 7. mnie puchną stopy i kostki oraz mam sucho w ustach – stosuje już miesiąc i poprawy nie widzę.

Please enter your comment!
Please enter your name here