VESICARE

Nietrzymanie moczu to problem niezwykle wstydliwy i dotyczy zarówno kobiet (w zdecydowanej większości), jak i mężczyzn. Jest dolegliwością, która może bardzo uprzykrzać codzienne funkcjonowanie. Niekontrolowane wycieki moczu mogą pojawiać się w dzień i w nocy, a ich przyczyna być bardzo różna. W przypadku kobiet jest to najczęściej problem związany z przebytymi porodami, operacjami ginekologicznymi czy zaburzeniami hormonalnymi. Z kolei u mężczyzn jest to np. skutkiem operacji gruczołu krokowego. Oprócz tego w przypadku obu płci na nietrzymanie moczu wypływać mogą m.in. nieprawidłowości związane z funkcjonowaniem dróg moczowych, infekcje dróg moczowych, kamica nerkowa, zaparcia.

Aby prawidłowo zdiagnozować to schorzenie, należy udać się do lekarza. Jest wiele sposobów na to, by poradzić sobie z nietrzymaniem moczu. Oprócz ćwiczenia mięśni Kegla (mięśni dna miednicy), ważna jest także właściwa dieta bogata w błonnik. Ponadto stosuje się także leczenie farmakologiczne. Jednym z leków jest Vesicare. Jego cenę oraz opinie o nim można sprawdzić w poniższych informacjach. Na stronie dostępna jest też ulotka tego leku. Można poznać także propozycje zamiennika.  

CO TO JEST I JAK DZIAŁA VESICARE? – OPIS I WSKAZANIA

W leku Vesicare znajduje się substancja czynna należąca do grupy leków cholinolitycznych, których celem jest zmniejszanie aktywności nadreaktywnego pęcherza moczowego – tabletki rozkurczają jego mięśnie gładkie. Dzięki temu można zachować dłuższe odstępy w korzystaniu z toalety i zwiększać ilość moczu utrzymywanego w pęcherzu. Preparat Vesicare polecany jest w leczeniu objawów pęcherza nadreaktywnego, czyli:

 • parcia naglącego – to inaczej epizody niespodziewanej, pilnej potrzeby oddania moczu,
 • częstomoczu,
 • nietrzymania moczu – czyli sytuacji, w których chory nie zdążył skorzystać z toalety.

SKŁAD VESICARE, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną leku Vesicare jest solifenacyny bursztynian w ilości 5 mg lub 10 mg

Pozostałe składniki to skrobia kukurydziana, laktoza jednowodna, hypromeloza (E464), magnezu stearynian, makrogol, talk, tytanu dwutlenek (E171), żelaza tlenek (E172) .

JAKIE JEST DAWKOWANIE VESICARE? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Lek Vesicare powinien być zawsze stosowany zgodnie z zaleceniami lekarza, a w przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy się z nim skontaktować się lub zapytać farmaceutę.

Tabletkę Vesicare połyka się w całości, popijając płynem podczas jedzenia lub niezależnie od posiłków. Nie należy jej rozgniatać.

Z reguły stosowana dawka wynosi 5 mg na dobę. Lekarz może zaleci jednak jej zwiększenie do 10 mg na dobę.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI VESICARE, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Po zażyciu zbyt wielu tabletek leku Vesicare, jak również wtedy, gdy przypadkowo połknie je dziecko, należy jak najszybciej poinformować o tym lekarza lub farmaceutę.

Do objawów przedawkowania zalicza się m.in.:

 • ból głowy,
 • suchość skóry,
 • suchość w jamie ustnej,
 • refluks żołądkowo-przełykowy,
 • zawroty głowy,
 • senność,
 • zaburzenia smaku,
 • zaburzenia widzenia, omamy (halucynacje),
 • nadmierne pobudzenie,
 • napady drgawek (konwulsje),
 • trudności w oddychaniu,
 • obrzęki kończyn dolnych,
 • rzyspieszone bicie serca (tachykardia),
 • gromadzenie się moczu w pęcherzu (zatrzymanie moczu),
 • rozszerzone źrenice.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Jeśli chodzi o przyjmowanie tabletek Vesicare, to można to robić zarówno podczas jedzenia, jak i niezależnie od posiłków. Nie stwierdzono związku leku z alkoholem.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ VESICARE W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Ze względu na brak danych klinicznych na temat zastosowania leku u kobiet w ciąży, zaleca się zachowanie w ich przypadku ostrożności (chyba że jest to bezwzględnie konieczne). Vesicare nie wolno stosować za to w okresie karmienia piersią, ponieważ zawarta w tabletkach solifenacyna przenika do mleka matki.

ULOTKA LEKU VESICARE – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – VESICARE CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE


REZERWACJA LEKU W APTECE - VESICARE CENA, REFUNDACJA

VESICARE OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
(78 ocen, średnia: 5,53 na 10)
Loading...

8 KOMENTARZE

 1. biorę vesicare 5mg od 9miesięcy .Do tej pory działał rewelacyjnie .Mogłam żyć normalnie bez bólu i przesypiać noce .Ale zaczynają się teraz pobolewania w podbrzuszu i to mnie niepokoi .czyżby lek przestawał działać/oby nie

 2. Biore na razie 2 tygodnie. Chialam sprawdzic czy dziala na mnie lepiej niz Mirabegron (Metmiga) 50mg. Oczy mam tak suche, ze na pewno nie zostane przy tym leku i wroce do poprzedniego.

 3. Brałam vesicare 5 mg przez 6 m-cy, teraz mija ok. 1, 5 roku jak nie biorę i przez cały ten czas nie mam żadnych dolegliwości ze strony pęcherza, nie brałam na to schorzenie innych leków , od razu dostałam ten lek jako najnowszy i najskuteczniejszy, co w moim przypadku się potwierdziło !

 4. Witam,vesicare zażywam 5 mg o5 rano od 2 lat.W 60% pomógł mi .To znaczy nie mam niespodzianek typu idę drogą i nie mogę powstrzymać opróżniania pęcherza.Jednak odwiedzam toaletę często i to mnie ratuje.Może mam za małą dawkę? Podsumowując : Jest lepiej i czuję się pewniej od kiedy to biorę.

 5. Stosuję lek od 2 tygodni. Żadnej poprawy ( wydaje mi się, że jest nawet gorzej z problemem utrzymaniem moczu ). Odczuwam suchość w ustach, zmęczenie i lekkie zawroty głowy . Kurację zaproponował mój ginekolog na lekkie nietrzymanie moczu ( np. przy kasłaniu ), 2 opakowania Vesicare 10mg/ po 1 tabletce dziennie. Zastanawiam się, czy nie przerwać leczenie. Proszę o opinie innych użytkowniczek .

 6. Lek vesicare jest drogim lekiem biorę już 2 miesiąc i żadnej poprawy-jezyk mi się rozpulchnił,stopy i kostki opuchnięte,sucho w ustach,i jest mały problem z oddawaniem moczu-zatrzymuje się?wiec ja z niego rezygnuję !!!!!lepsze działanie było po Driptane.

 7. mnie puchną stopy i kostki oraz mam sucho w ustach – stosuje już miesiąc i poprawy nie widzę.

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here