Produkty dentystyczne, stomatologiczne

Lista produktów stosowanych w stomatologii (znieczulenia i inne materiały dentystyczne).

Zobacz także:

Produkty stosowane w ochronie i higienie jamy ustnej

Leki stomatologiczne

Wszyscy dobrze zdajemy sobie sprawę z tego jak ból zęba może sprawić, że nie będziemy mogli się skupić na niczym innym. Ta sama sytuacja dotyczy bólu po zabiegach stomatologicznych, przy stanach zapalnych, oraz różnego rodzaju skaleczeniach. Na rynku istnieje szereg leków, zarówno do używania na co dzień,w domu, jak i mających zastosowanie jedynie w gabinecie stomatologicznym, lub przepisywanym na receptę przez stomatologa.

Codzienna profilaktyka ochrony zębów i higiena jamy ustnej

Aby długo cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem oraz unikać bólu zęba, niezwykle ważna jest w tym przypadku profilaktyka. Codzienne, przynajmniej dwukrotne szorowanie zębów przy pomocy szczoteczki i pasty to zębów pozwoli nam oddalić widmo długiej i bolesnej wizyty w gabinecie stomatologicznym. Zalecane jest mycie zębów po każdym posiłku, zwłaszcza po zjedzeniu słodyczy. Bardzo skuteczne są również nici stomatologiczne, służące do usunięcia resztek pokarmów z przestrzeni między zębami. Szczególnie warto zwracać na to uwagę dzieciom od najmłodszych lat, wpajanie zdrowych nawyków pozwoli uchronić się przed groźbą próchnicy.

Okresowe wizyty w gabinecie stomatologicznym

Każdy ma lepsze, lub gorsze wspomnienia z wizyt w gabinecie dentystycznym. Wielu osobom to miejsce kojarzy się z bolesnymi zabiegami. Jednak współczesna technika stomatologiczna posiada możliwości, dzięki którym jeżeli już musi dojść do jakiegoś zabiegu, będzie on niemal bezbolesny. Dlatego pamiętajmy, o tym, aby co najmniej raz na pół roku wybrać się do dentysty na wizytę kontrolną. Stara prawda wciąż ma tu zastosowanie – lepiej zapobiegać niż leczyć.