Konsultacja merytoryczna:

Hascosept Dental

Substancją czynną leku jest chlorowodorek benzydaminy, który działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Hascosept Dental stosowany miejscowo działa znieczulająco i odkażająco.

Wskazania do stosowania

Leczenie objawów związanych ze:

  • stanem zapalnym jamy ustnej w zakażeniach bakteryjnych i wirusowych (aftozy przewlekłe i nawrotowe, choroby przyzębia, parodontoza, obrzęk, ból, zaczerwienienie),
  • stanem zapalnym błon śluzowych po radioterapii,
  • stanami po zabiegach operacyjnych w laryngologii i stomatologii, a także po intubacji.

Jaki jest skład Hascosept Dental, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest benzydaminy chlorowodorek.
1 ml roztworu zawiera 1,5 mg benzydaminy chlorowodorku.

Pozostałe składniki to: błękit patentowy V (E 131), żółcień chinolinowa (E 104), aromat miętowy (AR0960), glicerol, etanol 96%, sacharyna (E 954), sodu wodorowęglan, metylu parahydroksybenzoesan (E 218), polisorbat 20, woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Hascosept Dental – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Do stosowania na błonę śluzową jamy ustnej.
Przed pierwszym użyciem należy kilkakrotnie nacisnąć przycisk pompki w celu uzyskania prawidłowego rozpylania.
Należy nałożyć aplikator, skierować jego wylot w stronę ogniska zapalnego w jamie ustnej i mocno nacisnąć przycisk.

Dawkowanie
Stosować 2 do 6 razy na dobę. Jedna dawka zawiera 0,14 ml roztworu.
Dzieci w wieku poniżej 6 lat: 1 dawka leku na 4 kg masy ciała, od 2 do 6 razy na dobę.
Bez względu na masę ciała, jednorazowo nie należy przekraczać 4 dawek.
Dzieci w wieku od 6 do 12 lat: 4 dawki leku, od 2 do 6 razy na dobę.
Dzieci w wieku powyżej 12 lat i dorośli: od 4 do 8 dawek leku, od 2 do 6 razy na dobę.
Nie stosować dawki większej niż zalecana.
Leczenie ciągłe nie powinno przekraczać siedmiu dni, a o jego ewentualnym przedłużeniu powinien zadecydować lekarz.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie zastosowania większej niż zalecana dawki leku należy zwrócić się do lekarza, który zleci odpowiednie postępowanie.

Lek po zastosowaniu miejscowym praktycznie nie działa ogólnie, tak więc ryzyko przedawkowania jest minimalne.
Przypadkowe połknięcie małej objętości roztworu do płukania jamy ustnej Hascosept Dental nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Niemniej, w razie połknięcia (np. przez dzieci) bardzo dużej ilości leku Hascosept Dental, mogą wystąpić: wymioty, bóle brzucha, niepokój, lęk, drgawki, ataksja (zaburzenia czynności ruchowej), gorączka, tachykardia (przyspieszenie akcji serca) i ewentualne zahamowanie czynności ośrodka oddechowego.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Hascosept Dental – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Hascosept Dental w okresie ciąży i karmienia piersią?

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Lekarz zadecyduje o możliwości stosowania leku u kobiet w ciąży i u kobiet karmiących piersią.

Ulotka Hascosept Dental – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

HASCOSEPT DENTAL 1,5 mg/ml, aerozol do stosowania w jamie ustnej, roztwór (Benzydamini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 22 razy

Rozmiar plku 181.56 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Hascosept Dental m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

HASCOSEPT DENTAL 1,5 mg/ml, aerozol do stosowania w jamie ustnej, roztwór (Benzydamini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 19 razy

Rozmiar plku 182.32 KB

Cena - ile kosztuje Hascosept Dental?

Cena Hascosept Dental i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Hascosept Dental.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Hascosept Dental? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Kinon witamina K2 tabletki (Opakowanie: 30 )Kinon witamina K2 tabletki (Opakowanie: 30 ) to suplement diety zawierający witaminę K2-MK-7. Witamina K2 wpływa korzystnie na utrzymanie zdrowych kości, a także reguluje proces krzepnięcia krwi.

Suplementacja witaminy K2 jest szczególnie istotna w przypadku osteoporozy, ale także zaburzeń jelit i wątroby.Efekt działania Kinon witamina K2 tabletki (Opakowanie: 30 )Kinon K2 zawiera postać witaminy K w ł…

Zastosowanie Emolium A-Topic trójaktywny krem (Opakowanie: 50 ml)Emolium A-Topic trójaktywny krem (Opakowanie: 50 ml) to krem przeznaczony dla skóry wrażliwej, atopowej i skłonnej do podrażnień. Łagodzi dolegliwości związane z nadmierną suchością i sprawia, że cera wygląda młodziej i zdrowiej. Może być stosowany u niemowląt od 1. miesiąca życia.Efekt działania Emolium A-Topic trójaktywny krem (Opakowanie: 50 ml)…

Zastosowanie La Roche Posay Effaclar płyn micelarny (Opakowanie: 200 ml)Czy Twoja skóra jest tłusta i skłonna do wyprysków, przez co obawiasz się o stosowanie kosmetyków demakijażu, które mogą pogłębić stany zapalne skóry? Zdecyduj się na delikatny, a przy tym niesamowicie skuteczne usuwanie make-upu! La Roche Posay Effaclar płyn micelarny (Opakowanie: 200 ml) łączy w sobie wodę termalną z La Roche-Posay…

Oleum Ricini Phytopharm (Opakowanie: 30 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

Zastosowanie Curaprox Enzycal 950 delikatna pasta do zębów z fluorem (Opakowanie: 75 ml)Z pewnością każdy z nas pragnie dbać o higienę jamy ustnej najlepiej, jak potrafi. Wówczas starannie dobieramy szczoteczkę i pastę do zębów najbardziej nam odpowiadającą. Curaprox Enzycal 950 delikatna pasta do zębów z fluorem (Opakowanie: 75 ml) to doskonały wybór dla każdego, kto ceni sobie niezwykle łagodny i…