Ibuprofen TZF

Ibuprofen TZF: 200 mg, 400 mg, 600 mg Ibuprofen TZF należy do grupy leków zwanych NLPZ (niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi) o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym. Wskazania do stosowania: Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego: • bóle głowy (w tym migreny), • bóle zębów, • bóle mięśni, stawów i kości (w tym bóle pleców), … Czytaj dalej

Ibuvit D3

Ibuvit D

Ibuvit D3 2000 IU lub 4000 IU (jednostek międzynarodowych) zawiera jako substancję czynną cholekalcyferol, który jest identyczny z witaminą D wytwarzaną w organizmie człowieka. Witamina D znajduje się w niektórych produktach spożywczych, jest również wytwarzana w organizmie, gdy skóra jest eksponowana na promieniowanie słoneczne. Witamina D zwiększa wchłanianie wapnia z jelit i zmniejsza jego wydalanie … Czytaj dalej

Ibuprofen/ Paracetamol Sandoz

Ibuprofen/Paracetamol Sandoz zawiera dwie substancje czynne (dzięki którym lek odpowiednio działa). Są to ibuprofen oraz paracetamol. Ibuprofen należy do grupy leków określanych jako niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ). Działan ie leków z grupy NLPZ polega na łagodzeniu ból u , zmniejszaniu obrzęk u i obniża niu wysokiej temperatury ciała. Paracetamol jest lekiem przeciwbólowym, który w inny … Czytaj dalej

Ibuprofen/Paracetamol Mylan

Ibuprofen/Paracetamol Mylan zawiera dwie substancje czynne (dzięki którym lek odpowiednio działa). Są to ibuprofen i paracetamol. Ibuprofen należy do grupy leków znanych jako niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ). Działanie leków z grupy NLPZ polega na zmniejszaniu bólu, zmniejszaniu obrzęku oraz obniżaniu wysokiej temperatury ciała. Paracetamol jest lekiem przeciwbólowym, który łagodzi ból i gorączkę, działając inaczej niż … Czytaj dalej

IBUM FORTE PURE

Lek IBUM FORTE PURE zawiera ibuprofen – substancję z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), mających działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Wskazania do stosowania • Gorączka różnego pochodzenia, między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia, a także w przebiegu odczynu poszczepiennego; • Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, takie jak: – bóle głowy, gardła i … Czytaj dalej

Irinotecan SUN

Irinotecan SUN jest lekiem przeciwnowotworowym, zawierającym jako substancję czynną irynotekanu chlorowodorek trójwodny. Irynotekanu chlorowodorek trójwodny zakłóca wzrost i rozprzestrzenianie się komórek rakowych w organizmie. Irinotecan SUN jest wskazany w skojarzeniu z innymi lekami stosowanymi w leczeniu pacjentów z zaawansowanym lub przerzutowym rakiem jelita grubego lub odbytnicy. Irinotecan SUN można stosować samodzielnie u pacjentów z przerzutowym … Czytaj dalej

IBU-SPA

Lek IBU-SPA zawiera dwie substancje czynne: ibuprofen i kofeinę. Ibuprofen należy do grupy leków zwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ). Leki z grupy NLPZ zapewniają ulgę poprzez zmianę sposobu, w jaki organizm reaguje na ból. Kofeina należy do grupy leków określanych jako środki stymulujące. Lek IBU-SPA jest wskazany do stosowania w krótkotrwałym leczeniu objawowym ostrego umiarkowanego … Czytaj dalej

Ibuprofen Aristo

Lek Ibuprofen Aristo zawiera substancję czynną ibuprofen. Ibuprofen należy do grupu leków NLPZ (niesteroidowe leki przeciwzapalne). Lek Ibuprofen Aristo łagodzi ból i działa przeciwzapalnie. Ibuprofen Aristo, 200 mg Lek Ibuprofen Aristo stosuje się w krótkotrwałym objawowym leczeniu bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego i (lub) gorączki u dorosłych, młodzieży i dzieci o masie ciała powyżej … Czytaj dalej

INUPRIN

Lek INUPRIN zawiera jako substancję czynną inozyny pranobeks, która wykazuje działanie przeciwwirusowe i pobudzające czynność układu odpornościowego. Wskazania do stosowania Lek INUPRIN jest wskazany do stosowania u dorosłych i dzieci powyżej 1 roku życia. – Wspomagająco u osób o obniżonej odporności, w przypadku nawracających infekcji górnych dróg oddechowych. – W leczeniu opryszczki warg i skóry … Czytaj dalej

INUPRIN FORTE

Lek INUPRIN FORTE zawiera jako substancję czynną inozyny pranobeks, która wykazuje działanie przeciwwirusowe i pobudzające czynność układu odpornościowego. Wskazania do stosowania Lek INUPRIN FORTE jest wskazany do stosowania u dorosłych i dzieci powyżej 1 roku życia. – Wspomagająco u osób o obniżonej odporności, w przypadku nawracających infekcji górnych dróg oddechowych. – W leczeniu opryszczki warg … Czytaj dalej

Ibuprofen Altan

Ibuprofen należy do grupy leków zwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ). Ten lek jest stosowany u dorosłych w krótkotrwałym leczeniu objawowym ostrego bólu o umiarkowanym natężeniu, gdy podawanie drogą dożylną jest klinicznie uzasadnione, gdy inne drogi podawania nie są możliwe. Skład Substancją czynną leku jest ibuprofen. Każdy ml roztworu zawiera 4 mg ibuprofenu. Każda torebka 100 … Czytaj dalej

ITULAZAX

Co to jest lek ITULAZAX ITULAZAX zawiera wyciąg alergenowy pyłku brzozy. Lek ma postać liofilizatu doustnego, jest podobny do tabletki, ale bardziej miękki i wchłania się do ustroju po umieszczeniu go pod językiem. W jakim celu stosuje się lek ITULAZAX Leczenie: – alergicznego nieżytu nosa i (lub) – zapalenia spojówek wywołanych pyłkiem takich drzew, jak … Czytaj dalej

Ibuprofen Lysine Chanelle Medical

Ibuprofen Lysine Chanelle Medical należy do grupy leków znanych jako niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ). NLPZ zapewniają ulgę, zmieniając reakcję organizmu na ból i wysoką temperaturę. • Do krótkotrwałego leczenia objawowego łagodnych lub umiarkowanych dolegliwości bólowych i (lub) gorączki. Lek Ibuprofen Lysine Chanelle Medical 200 mg jest przeznaczony do stosowania u dorosłych, młodzieży i dzieci o … Czytaj dalej

Imatinib Altan

Imatinib Altan jest lekiem zawierającym substancję czynną o nazwie imatynib. Lek ten działa poprzez hamowanie wzrostu nieprawidłowych komórek w przebiegu chorób wymienionych poniżej. Należą do nich niektóre rodzaje nowotworów. Imatinib Altan jest wskazany w leczeniu dorosłych pacjentów i dzieci z: – Ostrą białaczką limfoblastyczną z chromosomem Philadelphia (ang. Ph-positive ALL). Białaczka jest nowotworem wywodzącym się … Czytaj dalej

inVirum

Substancją czynną leku Invirum jest acyklowir, który hamuje namnażanie chorobotwórczych dla człowieka wirusów z grupy Herpes. Lek Invirum stosuje się w leczeniu: – nawrotowej opryszczki warg i twarzy wywołanej przez wirus opryszczki pospolitej (Herpes simplex) u dorosłych; – nawrotowej opryszczki zewnętrznych narządów płciowych wywołanej przez wirus opryszczki pospolitej (Herpes simplex) u dorosłych. W przypadku zakażeń … Czytaj dalej

Ibunid dla dzieci Forte

5 ml zawiesiny doustnej leku Ibunid dla dzieci Forte zawiera 200 mg ibuprofenu, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Lek łagodzi takie dolegliwości jak gorączka, ból i obrzęk. Lek Ibunid dla dzieci Forte jest przeznaczony do stosowania u niemowląt i dzieci w następujących przypadkach: – gorączka różnego pochodzenia (także w przebiegu zakażeń wirusowych, … Czytaj dalej

INHIPEP

Lek INHIPEP zawiera substancję czynną o nazwie omeprazol. Należy on do grupy leków nazywanych „inhibitorami pompy protonowej”. Ich działanie polega na zmniejszaniu ilości kwasu wydzielanego w żołądku. Lek INHIPEP jest stosowany w leczeniu następujących chorób i zaburzeń: U dorosłych: • Choroba refluksowa przełyku (ang. gastro-esophageal reflux disease, GERD). Polega ona na tym, że kwas z … Czytaj dalej

Idacio

Idacio zawiera substancję czynną adalimumab, który wywiera wpływ na układ immunologiczny (obronny) organizmu. Idacio jest wskazany w leczeniu następujących procesów zapalnych:• reumatoidalnego zapalenia stawów,• wielostawowego młodzieńczego idiopatycznego zapalenia stawów,• zapalenia stawów z towarzyszącym zapaleniem przyczepów ścięgnistych,• zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa,• osiowej spondyloartropatii bez zmian radiograficznych charakterystycznych dla zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa,• łuszczycowego zapalenia stawów,• łuszczycy,• ropnego zapalenia … Czytaj dalej

Ivisemid SR

Lek Ivisemid SR jest lekiem moczopędnym (zwiększa wydalanie moczu) należącym do grupy leków nazywanych diuretykami pętlowymi. Lek Ivisemid SR jest wskazany w leczeniu: samoistnego nadciśnienia tętniczego (wysokiego ciśnienia krwi bez znanej przyczyny), obrzęków (zatrzymania płynów) spowodowanych zastoinową niewydolnością serca, chorobą nerek lub wątroby. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancją czynną leku jest torasemid. Każda tabletka … Czytaj dalej

Ivabradine Ranbaxy

Ivabradine Ranbaxy (iwabradyna) jest stosowana w leczeniu chorób serca: objawowej stabilnej dławicy piersiowej (która powoduje ból w klatce piersiowej) u osób dorosłych, u których częstość akcji serca wynosi 70 lub więcej skurczów na minutę. Jest podawana dorosłym pacjentom, którzy nie tolerują lub nie mogą przyjmować leków stosowanych w leczeniu chorób serca, nazywanych beta adrenolitykami. Jest także podawana w … Czytaj dalej

Iodopol

Iodopol to lek stosowany u dorosłych, dzieci i młodzieży w leczeniu: guzów tarczycy, nadczynności tarczycy, dużego wola tarczycy.   Ten lek zawiera sodu jodek (131I) substancję radioaktywną, która gromadzi się w niektórych narządach takich jak tarczyca. Ten lek jest radioaktywny, jednakże lekarz rozważy, czy jego korzystny wpływ na stan pacjenta przeważa nad ryzykiem związanym z narażeniem na … Czytaj dalej

Imatinib LEK-AM

Imatinib LEK-AM jest lekiem zawierającym substancję czynną o nazwie imatynib. Lek ten działa poprzez hamowanie wzrostu nieprawidłowych komórek w przebiegu chorób wymienionych poniżej. Należą do nich niektóre rodzaje nowotworów. Imatinib LEK-AM jest wskazany w leczeniu dorosłych pacjentów i dzieci z: Ostrą białaczką limfoblastyczną z chromosomem Philadelphia (ang. Ph-positive ALL). Białaczka jest nowotworem wywodzącym się z białych krwinek. Zwykle … Czytaj dalej

Ibuprofen B. Braun

Ibuprofen należy do grupy leków zwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ). Lek ten wskazany jest do stosowania u dorosłych w krótkotrwałym leczeniu objawowym ostrego bólu o umiarkowanym nasileniu oraz w krótkotrwałym leczeniu objawowym gorączki — w sytuacjach, w których podanie drogą dożylną jest uzasadnione klinicznie ze względu na niemożność wykorzystania innych dróg podania. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? … Czytaj dalej

Imipenem + Cilastatin AptaPharma

Imipenem + Cilastatin AptaPharma należy do grupy leków zwanych antybiotykami karbapenemowymi. Lek ten niszczy szeroki zakres bakterii (drobnoustrojów) wywołujących zakażenia w różnych częściach ciała u dorosłych i dzieci w wieku 1 roku i starszych. Leczenie Lekarz zalecił Imipenem + Cilastatin AptaPharma, ponieważ u pacjenta stwierdzono co najmniej jedno z wymienionych poniżej zakażeń: powikłane zakażenia w obrębie jamy brzusznej … Czytaj dalej

Imatilek

Imatilek jest lekiem zawierającym substancję czynną o nazwie imatynib. Lek ten działa poprzez hamowanie wzrostu nieprawidłowych komórek w przebiegu chorób wymienionych poniżej. Należą do nich niektóre rodzaje nowotworów. Imatilek jest wskazany w leczeniu dorosłych pacjentów i dzieci z: – Ostrą białaczką limfoblastyczną z chromosomem Philadelphia (ang. Ph-positive ALL). Białaczka jest nowotworem wywodzącym się z białych … Czytaj dalej

Ibuprofen APTEO MED

Ibuprofen APTEO MED zawiera ibuprofen, który należy do grupy leków zwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ) zmniejszających ból i gorączkę. Lek ten stosowany jest w krótkotrwałym leczeniu objawowym bólu o małym lub umiarkowanym nasileniu, takim jak ból głowy, bóle miesiączkowe, ból zębów oraz gorączki. Jeśli po upływie 3 dni w przypadku leczenia gorączki i 4 dni … Czytaj dalej

Ibuprofen Alkem

Ibuprofen Alkem należy do grupy leków zwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ), które są stosowane w celu zmniejszenia bólu i stanu zapalnego. Lek ten stosowany jest w objawowym leczeniu bólu i stanów zapalnych w chorobach stawów (np. reumatoidalne zapalenie stawów), zwyrodnieniowych zmianach stawów (np. choroba zwyrodnieniowa stawów), a także bolesnych obrzęków i zapalenia tkanek miękkich po … Czytaj dalej

Incruse Ellipta

Incruse zawiera substancję czynną umeklidyniowy bromek, który należy do grupy leków rozszerzających oskrzela. Ten lek stosuje się w leczeniu przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP) u dorosłych. POChP jest postępującą chorobą przewlekłą, w której drogi oddechowe i pęcherzyki płucne stopniowo są blokowane lub ulegają uszkodzeniu, co powoduje trudności w oddychaniu, które powoli ulegają nasileniu. Trudności w … Czytaj dalej

Ivab

Ivab (iwabradyna) jest lekiem nasercowym stosowanym w leczeniu: – objawowej, stabilnej dławicy piersiowej (powodującej ból w klatce piersiowej) u dorosłych pacjentów z czynnością serca ≥ 70 skurczów na minutę. Lek ten jest stosowany u osób, które nie tolerują lub nie mogą przyjmować leków stosowanych w chorobach serca, nazywanych betaadrenolitykami. Jest także stosowany w skojarzeniu z … Czytaj dalej

Ibuprom Sport spray

Ibuprom Sport spray

Ibuprom Sport spray to lek przeznaczony do stosowania miejscowego na skórę. Zawiera ibuprofen, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Zastosowany miejscowo na skórę łagodzi ból i zmniejsza obrzęk. Lek jest przeznaczony do szybkiego leczenia objawowego bólów mięśniowych, bólów pleców, bólu występującego w przebiegu takich chorób układu mięśniowo-szkieletowego, jak: lekkie postacie zapalenia stawów, skręcenia, … Czytaj dalej

Ibuprex Max

Substancją czynną leku jest ibuprofen należący do grupy leków nazywanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ). Ibuprofen zmniejsza gorączkę i wywiera działanie przeciwbólowe. Lek jest wskazany w objawowym leczeniu bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego m.in.: bólu głowy, migreny, bolesnego miesiączkowania, bólu kostnego, mięśniowego i stawowego (także w wyniku urazów), bólu zębów, bólu okolicy lędźwiowo-krzyżowej oraz leczeniu … Czytaj dalej

Ibuprex

Substancją czynną leku jest ibuprofen należący do grupy leków nazywanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ). Ibuprofen zmniejsza gorączkę i wywiera działanie przeciwbólowe. Lek jest wskazany w objawowym leczeniu bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego m.in.: bólu głowy, migreny, bolesnego miesiączkowania, bólu kostnego, mięśniowego i stawowego (także w wyniku urazów), bólu zębów, bólu okolicy lędźwiowo-krzyżowej oraz leczeniu … Czytaj dalej

Ibum Supermax

Ibum Supermax

Lek IBUM SUPERMAX zawiera ibuprofen – substancję z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym. Lek ten wskazany jest do doraźnego, krótkotrwałego stosowania u dorosłych, w ostrych, umiarkowanych bólach różnego pochodzenia: • bóle głowy (w tym także migreny), • bóle zębów, • bóle mięśniowe i kostne (w tym także bóle pleców), … Czytaj dalej

Ibutact

– Lek Ibutact zawiera substancję czynną ibuprofen należącą do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), mających działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe. Wskazaniami do stosowania leku są: · gorączka różnego pochodzenia, między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia a także w przebiegu odczynu poszczepiennego; · bóle rożnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, takie jak: – ból głowy, … Czytaj dalej

Ibuxal

– Substancją czynną leku Ibuxal jest ibuprofen. Ibuprofen należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (tzw. NLPZ) działających przeciwzapalnie, przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Lek Ibuxal stosowany jest w leczeniu: – Bólu różnego pochodzenia o nasileniu małym do umiarkowanego: bólu głowy, migreny, bólu zębów, bólu napięciowego, bólów mięśniowych, stawowych i kostnych, bólów towarzyszących grypie i przeziębieniu, nerwobóli. – … Czytaj dalej

Irinotecan Fresenius

– Irynotekan należy do grupy leków zwanych cytostatykami (leki przeciwnowotworowe). Lek ten stosuje się w leczeniu zaawansowanego raka okrężnicy i odbytnicy u dorosłych pacjentów, oraz gdy choroba obejmująca jelito grube jest w zaawansowanym stadium, zarówno w skojarzeniu z innymi lekami (leczenie skojarzone) lub jako jedyny lek (monoterapia). Lekarz może zastosować połączenie leku Irinotecan Fresenius z … Czytaj dalej

Izovag

– Izovag zawiera substancję czynną izokonazolu azotan. Izokonazolu azotan należy do leków przeciwgrzybiczych przeznaczonych do stosowania w zakażeniach grzybiczych pochwy, w tym zakażeniach mieszanych z udziałem bakterii Gram-dodatnich. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? – Substancją czynną leku jest izokonazolu azotan. 1 g kremu zawiera 10 mg izokonazolu azotanu. – Pozostałe składniki to: polisorbat … Czytaj dalej

Ilumetri

Lek Ilumetri zawiera substancję czynną tyldrakizumab. Tyldrakizumab należy do grupy leków nazywanych inhibitorami interleukiny (IL). Działanie tego leku polega na blokowaniu aktywności białka zwanego IL-23 – substancji występującej w organizmie, uczestniczącej w prawidłowych odpowiedziach na stany zapalne oraz odpowiedziach immunologicznych, która w chorobach takich jak łuszczyca występuje w zwiększonej ilości. Lek Ilumetri stosowany jest w … Czytaj dalej

Imfinzi

Lek IMFINZI jest stosowany w leczeniu rodzaju raka płuca o nazwie niedrobnokomórkowy rak płuca (NDRP) u dorosłych. Stosuje się go, gdy NDRP: – rozprzestrzenił się w płucu pacjenta i nie może zostać usunięty chirurgicznie, oraz – uzyskano odpowiedź lub stabilizację po początkowym leczeniu chemioterapią i radioterapią. Lek IMFINZI zawiera substancję czynną durwalumab, która jest przeciwciałem … Czytaj dalej

Ivares

Ivares (Ivabradinum) jest lekiem nasercowym stosowanym w leczeniu: – objawowej stabilnej dławicy piersiowej (która powoduje ból w klatce piersiowej) u dorosłych pacjentów, u których częstość akcji serca wynosi 70 lub więcej uderzeń na minutę. Jest stosowany u dorosłych, którzy nie tolerują lub nie mogą przyjmować leków stosowanych w chorobach serca zwanych beta-adrenolitykami. Jest także stosowany … Czytaj dalej

Imatinib Teva B.V.

Imatinib Teva B.V. jest lekiem zawierającym substancję czynną o nazwie imatynib. Lek ten działa poprzez hamowanie wzrostu nieprawidłowych komórek w przebiegu chorób wymienionych poniżej. Należą do nich niektóre rodzaje nowotworów. Lek Imatinib Teva B.V. jest wskazany w leczeniu: – Przewlekłej białaczki szpikowej (CML – ang. Chronic Myeloid Leukaemia). Białaczka jest nowotworem wywodzącym się z białych … Czytaj dalej

Ibum Easy Junior

Lek IBUM Easy Junior zawiera ibuprofen – substancję z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), mających działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Wskazania do stosowania • Gorączka różnego pochodzenia między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych, a także w przebiegu odczynu poszczepiennego, • Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, takie jak: – … Czytaj dalej

Ibum Easy Forte

Lek IBUM Easy Forte zawiera ibuprofen – substancję z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), mających działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Wskazania do stosowania • Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego: – bóle głowy (w tym także migreny) – bóle zębów – bóle mięśniowe, stawowe i kostne – bóle po urazach – nerwobóle – … Czytaj dalej

Ibum Easy

Lek IBUM Easy zawiera ibuprofen – substancję z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), mających działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Wskazania do stosowania • Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego: – bóle głowy (w tym także migreny) – bóle zębów – bóle mięśniowe, stawowe i kostne – bóle po urazach – nerwobóle – bóle … Czytaj dalej

Ircolon Forte

Ircolon Forte zawiera trimebutyny maleinian jako substancję czynną. Trimebutyna działa na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, regulując pracę (motorykę) przewodu pokarmowego. Nie wpływa na ośrodkowy układ nerwowy. Ircolon Forte stosuje się w leczeniu objawowym: – zaburzeń motoryki przewodu pokarmowego, określanych jako zespół jelita drażliwego; – bólu związanego z zaburzeniami czynnościowymi przewodu pokarmowego i dróg żółciowych: biegunka, … Czytaj dalej

Intrarosa

Intrarosa zawiera substancję czynną prasteron. Lek Intrarosa jest stosowany w leczeniu kobiet po menopauzie z objawami zaniku sromu i pochwy o nasileniu umiarkowanym do ciężkiego. Stosuje się go w celu złagodzenia objawów menopauzy, takich jak suchość lub podrażnienie pochwy. Objawy te są spowodowane spadkiem stężenia estrogenów w organizmie, który jest zjawiskiem naturalnym po menopauzie. Prasteron … Czytaj dalej

Indasis SR

Ten lek jest wskazany do stosowania w celu zmniejszenia wysokiego ciśnienia tętniczego krwi (nadciśnienie). Lek występuje w postaci tabletki o przedłużonym uwalnianiu i zawiera indapamid, jako substancję czynną. Indapamid jest lekiem moczopędnym. Większość leków moczopędnych zwiększa objętość moczu wydalanego przez nerki. Indapamid różni się jednak od innych leków moczopędnych, gdyż powoduje jedynie niewielkie zwiększenie objętości … Czytaj dalej

Imraldi

Imraldi zawiera substancję czynną adalimumab, lek działający na układ immunologiczny (odpornościowy) organizmu. Imraldi przeznaczony jest do leczenia: • reumatoidalnego zapalenia stawów, • wielostawowego młodzieńczego idiopatycznego zapalenia stawów, • zapalenia stawów z towarzyszącym zapaleniem przyczepów ścięgnistych, • zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa, • osiowej spondyloartropatii bez zmian radiograficznych charakterystycznych dla zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa, • łuszczycowego zapalenia … Czytaj dalej

Iloprost Zentiva

Substancją czynną leku Iloprost Zentiva jest iloprost. Naśladuje on działanie naturalnie występującej w organizmie substancji o nazwie prostacyklina. Lek Iloprost Zentiva ogranicza niepożądaną niedrożność lub zwężenia naczyń krwionośnych, umożliwiając przepływ większej ilości krwi przez naczynia. Lek Iloprost Zentiva jest stosowany w leczeniu pierwotnego nadciśnienia płucnego o umiarkowanym nasileniu u dorosłych pacjentów. Pierwotne nadciśnienie płucne to … Czytaj dalej

Irinotecan medac

Lek Irinotecan medac należy do grupy leków cytostatycznych (leki przeciwnowotworowe). Lek Irinotecan medac można stosować samodzielnie lub w skojarzeniu z innymi lekami stosowanymi w leczeniu nowotworów. Lek w skojarzeniu z innymi lekami można stosować do leczenia zaawansowanego stadium raka jelita grubego (okrężnicy lub odbytu). Lekarz może zastosować lek Irinotecan medac w skojarzeniu z 5-fluorouracylem/kwasem folinowym … Czytaj dalej