Iasibon

Iasibon to lek zawierający kwas ibandronowy, który należy do grupy bisfosfonianów. Jest stosowany w leczeniu osteoporozy u kobiet po menopauzie, ze zwiększonym ryzykiem złamań. Wykazano, że zmniejsza ryzyko złamań kręgów, ale nie ustalono skuteczności w zapobieganiu złamaniom szyjki kości udowej. Lek jest dostępny na receptę.

Iasocholine

Iasocholine to lek, który jest przeznaczony wyłącznie do diagnostyki. Jest stosowany w badaniach metodą pozytonowej tomografii emisyjnej (PET) i podawany przed badaniem. Substancja czynna leku IASOcholine umożliwia obrazowanie zwiększonego poboru naturalnej substancji, choliny przez specyficzne narządy lub tkanki. Udokumentowane wskazania do badań PET z fluorocholiną [18F] to rak gruczołu krokowego oraz rak wątrobowokomórkowy. Lek jest dostępny na receptę.

Iasoflu

Iasoflu to lek stosowany w diagnostyce medycznej. Jest to radiofarmaceutyk, który zawiera fluor (18F) jako substancję czynną. Iasoflu jest stosowany do wykrywania nowotworów i stanów zapalnych w organizmie za pomocą tomografii pozytonowej (PET). Jest dostępny na receptę.

IASOglio

IASOglio to produkt radiofarmaceutyczny, który należy do grupy farmakoterapeutycznej o kodzie ATC: V09IX10. Jego zastosowanie jest wyłącznie diagnostyczne i służy do badań pozytonowej tomografii emisyjnej (PET). Przed przeprowadzeniem badania PET, pacjentowi podaje się IASOglio, który zawiera substancję radioaktywną. Dzięki temu, PET jest w stanie wykryć i wizualizować tę substancję, co pozwala na uzyskanie precyzyjnych obrazów przekrojów żywych organizmów. Pozytonowa Tomografia Emisyjna to technologia obrazowania stosowana w medycynie nuklearnej, która pozwala na uzyskanie obrazów przedstawiających specyficzne procesy metaboliczne w organizmie. Badanie to pomaga w podjęciu decyzji na temat sposobu leczenia stwierdzonej lub podejrzewanej choroby. Należy jednak pamiętać, że stosowanie preparatu IASOglio wiąże się z narażeniem na niewielkie ilości promieniowania. Lekarz medycyny nuklearnej musi jednak uznać, że korzyści kliniczne, odniesione z zabiegu z użyciem radiofarmaceutyku, przewyższają ryzyko dla pacjenta związane z promieniowaniem.

Ibalgin

Ibalgin to lek dostępny bez recepty, zawierający substancję czynną ibuprofen, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Stosowany jest w dolegliwościach bólowych różnego pochodzenia, takich jak ból głowy, ból zębów, ból pleców, bóle menstruacyjne oraz w gorączce różnego pochodzenia. Ibalgin dostępny jest również w formie kremu do stosowania na skórę, który jest stosowany w leczeniu miejscowym objawów zapalnych ostrych i przewlekłych chorób reumatoidalnych, bólu związanego z chorobą zwyrodnieniową stawów i kręgosłupa.

Ibalgin Fast

Ibalgin Fast to lek, którego substancją czynną jest ibuprofen. Jest to niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ), który działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Ibalgin Fast jest przeznaczony do leczenia bólu różnego pochodzenia, takiego jak bóle głowy (w tym migreny), bóle zębów, bóle pooperacyjne, bóle pleców, bóle mięśni i stawów, nerwobóle i bolesne miesiączkowanie. Jest dostępny bez recepty.

Ibalgin Maxi

Ibalgin Maxi to lek przeciwbólowy, przeciwgorączkowy i przeciwzapalny, którego substancją czynną jest ibuprofen. Jest zalecany do stosowania doraźnego u dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku od 12 lat. Wskazania do stosowania obejmują bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, takie jak bóle głowy (w tym migrena), bóle zębów, bóle okolicy lędźwiowo-krzyżowej, bóle towarzyszące grypie i przeziębieniu, a także gorączkę różnego pochodzenia i bolesne miesiączkowanie. Ibalgin Maxi jest dostępny bez recepty.

Ibalgin Rapid

Ibalgin Rapid to lek dostępny bez recepty, zawierający substancję czynną ibuprofen. Jest to niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ), który wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe. Zalecany jest do stosowania w ostrych bólach różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego oraz w przypadku gorączki różnego pochodzenia. Można go stosować u dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia.

Ibalgin Rapid Forte

Ibalgin Rapid Forte to lek zawierający substancję czynną ibuprofen, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Lek ten przynosi ulgę poprzez zmianę reakcji organizmu na ból, obrzęk i wysoką temperaturę. Ibalgin Rapid Forte jest stosowany do łagodzenia różnych rodzajów bólu, takich jak ból głowy, migrena, ból zębów, ból pleców, ból menstruacyjny, ból mięśni oraz gorączki w przebiegu grypy i przeziębienia. Dodatkowo, pod kontrolą lekarza, ibuprofen jest stosowany w celu uśmierzenia bólu odczuwanego wzdłuż długości nerwu (neuralgia), obrzęku i bólu stawów (ból reumatyczny) oraz łagodnych stanów zapalnych stawów (łagodne zapalenie stawów). Ibalgin Rapid Forte jest dostępny bez recepty i jest przeznaczony do stosowania u dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat (od 40 kg masy ciała).

Ibalgin Sport

Ibalgin Sport to lek dostępny bez recepty, który zawiera w swoim składzie ibuprofen i heparynoid. Jest to preparat do stosowania miejscowego, który wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwzakrzepowe. Zalecany jest do leczenia miejscowych objawów zapalnych ostrych i przewlekłych chorób reumatoidalnych, bólu związanego z chorobą zwyrodnieniową stawów i kręgosłupa. Może być również stosowany jako środek pomocniczy w leczeniu schorzeń takich jak: zakrzepowe zapalenie żył powierzchownych, zapalenie żył wędrujące, zapalenie żylaków, zmiany miejscowe wywołane leczeniem obliteracyjnym żylaków, zapalenie ścięgien oraz zapalenie mięśni i powięzi.

Ibandronat Apotex

Ibandronat Apotex to lek zawierający kwas ibandronowy, który należy do grupy bisfosfonianów. Mechanizm działania leku polega na hamowaniu aktywności osteoklastów, czyli komórek kościogubnych, mających zdolność rozpuszczania i resorpcji tkanki kostnej. Dzięki temu następuje stopniowy przyrost masy kostnej i tworzenie normalnej tkanki kostnej. Wskazaniem do stosowania ibandronianu jest leczenie osteoporozy u kobiet po menopauzie. Ponadto lek stosuje się zapobieganiu zdarzeniom kostnym (złamania patologiczne, powikłania kostne wymagające napromieniania lub leczenia chirurgicznego) u chorych na raka piersi z przerzutami do kości oraz w leczeniu hiperkalcemii spowodowanej chorobą nowotworową z przerzutami lub bez. Ibandronat Apotex jest dostępny na receptę.

Ibandronat Polpharma

Ibandronat Polpharma

Ibandronat Polpharma to lek na receptę, który zawiera substancję czynną – kwas ibandronowy. Należy on do grupy leków nazywanych bisfosfonianami, które wykazują duże powinowactwo do składników mineralnych kości. Stosuje się go w leczeniu chorób kości, działając na nie bezpośrednio i powodując, że są bardziej wytrzymałe na złamania. Lek jest wskazany w leczeniu osteoporozy u kobiet po menopauzie, u których występuje zwiększone ryzyko złamań.

Ibandronate Bluefish

Ibandronate Bluefish to lek w postaci tabletek powlekanych, który zawiera substancję czynną – kwas ibandronowy. Należy on do grupy niehormonalnych leków nazywanych bisfosfonianami. Stosuje się go w leczeniu chorób kości, działając na nie bezpośrednio i powodując, że stają się one bardziej wytrzymałe na złamania. Wskazaniem do stosowania Ibandronate Bluefish jest leczenie osteoporozy u kobiet po menopauzie. Lek jest dostępny na receptę.

Ibandronian Actavis

Ibandronian Actavis to lek, który zawiera substancję czynną – kwas ibandronowy. Należy on do grupy leków zwanych bisfosfonianami. Stosowany jest w leczeniu raka piersi, który przeniósł się do kości, co pozwala zapobiegać zmianom i złamaniom kości. Jest dostępny na receptę.

Ibandronic Acid Accord

Ibandronic Acid Accord to lek zawierający substancję czynną – kwas ibandronowy. Należy do grupy leków nazywanych bisfosfonianami, które działają bezpośrednio na kości, zwiększając ich masę, gęstość i wytrzymałość. Stosowany jest w leczeniu osteoporozy u kobiet po menopauzie, co pomaga zmniejszyć ryzyko złamań. Jest to lek na receptę.

Ibandronic acid Alvogen

Ibandronic acid Alvogen to lek zawierający substancję czynną – kwas ibandronowy, który należy do grupy leków nazywanych bisfosfonianami. Stosuje się go w leczeniu chorób kości, działając na nie bezpośrednio i powodując, że są bardziej wytrzymałe na złamania. Lek jest dostępny na receptę. Wskazaniem do jego stosowania jest leczenie osteoporozy u kobiet po menopauzie, ze zwiększonym ryzykiem złamań.

Ibandronic Acid Aurovitas

Ibandronic Acid Aurovitas to lek dostępny na receptę, który zawiera substancję czynną – kwas ibandronowy. Należy do grupy leków nazywanych bisfosfonianami. Stosuje się go w leczeniu osteoporozy u kobiet po menopauzie, u których zwiększone jest ryzyko złamań. Wykazano, że obniża ryzyko złamań, w tym złamań kręgów. Lek hamuje proces utraty kości i zwiększa masę kostną u leczonych kobiet.

Ibandronic acid Fresenius Kabi

Ibandronic acid Fresenius Kabi to lek zawierający kwas ibandronowy, który należy do grupy leków nazywanych bisfosfonianami. Stosuje się go w leczeniu chorób kości, działając na nie bezpośrednio i powodując, że są bardziej wytrzymałe na złamania. Lek jest dostępny na receptę. Wskazaniem do stosowania leku jest leczenie osteoporozy u kobiet po menopauzie, ze zwiększonym ryzykiem złamań. Wykazano zmniejszenie ryzyka złamań kręgów; skuteczność w zapobieganiu złamaniom szyjki kości udowej nie została ustalona.

Ibandronic Acid Mylan

Ibandronic Acid Mylan to lek zawierający substancję czynną – kwas ibandronowy. Jest to związek z grupy bisfosfonianów, które są stosowane w leczeniu chorób kości. Lek ten jest wskazany w leczeniu osteoporozy u kobiet po menopauzie, co pomaga zmniejszyć ryzyko złamań. Jest dostępny na receptę.

Ibandronic Acid Noridem

Ibandronic Acid Noridem to lek z grupy bisfosfonianów, który jest stosowany w leczeniu chorób kości. Działa bezpośrednio na kości, zwiększając ich wytrzymałość na złamania. Wskazany jest do stosowania w leczeniu osteoporozy u kobiet po menopauzie, ze zwiększonym ryzykiem złamań. Lek jest dostępny na receptę.

Ibandronic acid Sandoz

Ibandronic acid Sandoz to lek z grupy bisfosfonianów, który wykazuje duże powinowactwo do składników mineralnych kości. Silnie i wybiórczo hamuje aktywność osteoklastów, nie wywierając bezpośredniego wpływu na proces syntezy kostnej oraz nie wpływając na mobilizację osteoklastów. Stosowany jest w leczeniu osteoporozy u kobiet po menopauzie, u których zwiększone jest ryzyko złamań. Wykazano zmniejszenie ryzyka złamań kręgów; nie ustalono skuteczności w zapobieganiu złamaniom szyjki kości udowej. Jest dostępny na receptę.

Ibandronic acid Stada

Ibandronic Acid Stada to lek z grupy bisfosfonianów, który działa bezpośrednio na tkankę kostną, zwiększając jej masę, gęstość i wytrzymałość. Jest stosowany w leczeniu osteoporozy u kobiet po menopauzie, aby zmniejszyć ryzyko złamań. Lek jest dostępny na receptę.

Ibandronic acid Synthon

Ibandronic acid Synthon to lek zawierający substancję czynną – kwas ibandronowy, który należy do grupy leków nazywanych bisfosfonianami. Stosuje się go w leczeniu chorób kości, działając na nie bezpośrednio i powodując, że są bardziej wytrzymałe na złamania. Lek jest dostępny na receptę.

Ibandronic Acid Teva

Ibandronic Acid Teva to lek z grupy bisfosfonianów, który wykazuje duże powinowactwo do składników mineralnych kości. Silnie i wybiórczo hamuje aktywność osteoklastów, nie wpływając bezpośrednio na proces syntezy kostnej oraz nie wpływając na mobilizację osteoklastów. Stosowany jest w leczeniu osteoporozy u kobiet po menopauzie, ze zwiększonym ryzykiem złamań. Wykazano, że obniża ryzyko złamań, w tym złamań kręgów. Jest dostępny na receptę.

Ibandronic Acid Teva Pharma

Ibandronic Acid Teva Pharma to lek, który zawiera substancję czynną – kwas ibandronowy. Należy do grupy leków nazywanych bisfosfonianami, które działają bezpośrednio na kości, czyniąc je bardziej wytrzymałymi na złamania. Stosowany jest w leczeniu osteoporozy u kobiet po menopauzie, ze zwiększonym ryzykiem złamań. Lek jest dostępny na receptę.

Ibenal

Ibenal to lek, który jest dostępny na receptę. Jest stosowany w leczeniu bólu oraz stanów zapalnych. Działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Wskazania do stosowania obejmują różnego rodzaju bóle (np. ból głowy, ból zębów, ból mięśni), gorączkę oraz stany zapalne różnego pochodzenia.

Ibenal Forte

Ibenal Forte to lek zawierający ibuprofen, który jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NLPZ). Działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Jest przeznaczony do stosowania u osób dorosłych oraz młodzieży o masie ciała wynoszącej przynajmniej 40 kg (w wieku 12 lat i więcej). Wskazaniem do stosowania leku jest leczenie bólu i gorączki. Produkt leczniczy dostępny jest bez recepty.

Ibenal Max

Ibenal Max to lek zawierający ibuprofen, który jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NLPZ). Jest stosowany do łagodzenia objawów takich jak ból i gorączka. Wskazania do stosowania obejmują różne stany, takie jak ból głowy, ból zębów, ból mięśni i stawów, a także objawy grypy i przeziębienia. Lek jest dostępny na receptę.

Iberogast

Iberogast

Iberogast to preparat złożony, który poprawia pracę układu pokarmowego. Jest dostępny bez recepty i składa się z różnych wyciągów roślinnych, które współdziałają, łagodząc wiele czynnościowych dolegliwości żołądkowo-jelitowych, takich jak bóle brzucha i uczucie pełności. Wskazany jest do stosowania w leczeniu zaburzeń czynnościowych związanych z motoryką przewodu pokarmowego, takich jak podrażnienia żołądka czy zespół jelita drażliwego. Preparat ten ma również działanie przeciwzapalne, wiatropędne, przeciwutleniające i przeciwbakteryjne.

Iblias

Iblias to lek dostępny na receptę, który jest stosowany w leczeniu chorób związanych z układem immunologicznym. Wskazania do stosowania tego leku obejmują różne stany, które wymagają modulacji odpowiedzi immunologicznej. Szczegółowe informacje na temat tego leku, w tym dawkowanie, skutki uboczne i interakcje z innymi lekami, powinny być dostarczone przez lekarza lub farmaceutę.

Ibrance

Ibrance to lek przeciwnowotworowy w postaci twardych kapsułek zawierający substancję czynną palbocyklib. Jest inhibitorem kinaz, który hamuje namnażanie się komórek nowotworowych. Stosowany jest w leczeniu raka piersi miejscowo zaawansowanego lub z przerzutami. Podawany jest pacjentom z pozytywnym wynikiem HR i ujemnym HER2. Lek jest dostępny na receptę.

IBU-SPA

Lek IBU-SPA to preparat, który składa się z dwóch substancji czynnych: ibuprofenu oraz kofeiny. Ibuprofen należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), które działają na organizm poprzez zmianę sposobu reakcji na ból. Z kolei kofeina to środek stymulujący, który pobudza organizm do działania. IBU-SPA jest zalecany w krótkotrwałym leczeniu objawów umiarkowanego bólu, takiego jak ból zęba czy ból głowy. Lek ten jest przeznaczony wyłącznie dla osób dorosłych. W przypadku braku poprawy po trzech dniach stosowania lub pogorszenia się samopoczucia, konieczna jest konsultacja z lekarzem. Lek IBU-SPA jest dostępny bez recepty.

Ibudolor Quick

Ibudolor Quick to lek, którego substancją czynną jest ibuprofen. Należy on do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), które działają na organizm poprzez zmianę odpowiedzi na ból i gorączkę. Lek stosuje się u osób dorosłych, młodzieży i dzieci o masie ciała co najmniej 20 kg (w wieku co najmniej 6 lat) w krótkotrwałym leczeniu objawowym bólu o nasileniu małym do umiarkowanego oraz gorączki. Ibudolor Quick jest dostępny bez recepty.

Ibufarmalid

Ibufarmalid to lek dostępny bez recepty, który zawiera ibuprofen jako substancję czynną. Jest to niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ), który ma działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Stosowany jest w celu łagodzenia objawów takich jak ból głowy, ból zębów, ból mięśni, ból stawów oraz gorączka. Może być również stosowany do łagodzenia bolesnych miesiączek oraz stanów gorączkowych różnego pochodzenia.

Ibufen

Ibufen

Ibufen to lek, który zawiera substancję czynną ibuprofen. Jest to niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ), który wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Stosowany jest w bólach różnego pochodzenia, w tym bólach głowy, bolesnych miesiączkach i nerwobólach a także w stanach gorączkowych między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych. Ibufen jest dostępny bez recepty.

Ibufen Baby

Ibufen Baby

Ibufen Baby to lek w postaci czopków, który zawiera ibuprofen, substancję z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Jest przeznaczony do stosowania u dzieci w celu łagodzenia gorączki i bólów różnego pochodzenia. Lek jest dostępny bez recepty.

Ibufen dla dzieci FORTE o smaku malinowym

Ibufen-dla-dzieci-FORTE-o-smaku-malinowym

Ibufen dla dzieci FORTE o smaku malinowym to lek dostępny bez recepty, który zawiera ibuprofen – niesteroidowy lek przeciwzapalny. Działa on przeciwzapalnie, przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Jest zalecany do stosowania u dzieci powyżej 12 miesięcy życia (o masie ciała większej niż 10 kg) w przypadku objawów infekcji górnych dróg oddechowych, takich jak gorączka oraz bólów o różnej etiologii. Produkt ma postać zawiesiny o przyjemnym malinowym smaku, co ułatwia podawanie go dzieciom.

Ibufen dla dzieci FORTE o smaku truskawkowym

Ibufen-dla-dzieci-FORTE-o-smaku-truskawkowym

Ibufen dla dzieci FORTE o smaku truskawkowym to lek dostępny bez recepty, który zawiera jako substancję czynną ibuprofen. Jest to lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. Stosowany jest w leczeniu gorączki różnego pochodzenia, w tym również w łagodzeniu objawów przeziębienia i grypy, a także bólów różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego. Produkt jest przeznaczony do stosowania u dzieci powyżej 3 miesiąca życia, młodzieży i osób dorosłych.

Ibufen dla dzieci o smaku malinowym

Ibufen dla dzieci o smaku malinowym to lek w postaci zawiesiny doustnej, który zawiera ibuprofen, substancję z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Lek jest dostępny bez recepty. Stosowany jest u dzieci w przypadku bólów różnego pochodzenia oraz gorączki z towarzyszącym im stanem zapalnym. Produkt ma przyjemny malinowy smak, co ułatwia podawanie go dzieciom.

Ibufen dla dzieci o smaku pomarańczowym

Ibufen dla dzieci o smaku pomarańczowym to lek zawierający substancję czynną ibuprofen, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Lek ten ma działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Stosowany jest w celu złagodzenia objawów takich jak gorączka i bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego. Lek jest dostępny bez recepty.

Ibufen dla dzieci o smaku truskawkowym

Ibufen dla dzieci o smaku truskawkowym to lek dostępny bez recepty, który zawiera substancję czynną ibuprofen. Jest to niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ), który działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Lek ten jest przeznaczony do stosowania u dzieci i niemowląt w leczeniu gorączki o różnej etiologii, bólów o różnej etiologii o słabym i umiarkowanym natężeniu. Produkt ten jest dostępny w formie zawiesiny doustnej o smaku truskawkowym.

Ibufen Junior

Ibufen- unior

Ibufen Junior to lek dostępny bez recepty, który zawiera substancję czynną ibuprofen. Jest to miękkie, żelowe kapsułki o działaniu przeciwgorączkowym, przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Jest przeznaczony do stosowania u dzieci i dorosłych w przypadku bólu o różnym pochodzeniu o nasileniu słabym do umiarkowanego, takim jak bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bóle po urazach, nerwobóle, bóle towarzyszące przeziębieniu i grypie, bolesne miesiączkowanie oraz bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego.

Ibufen mini Junior

Ibufen-mini-Junior

Ibufen Mini Junior to lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), który wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Jest przeznaczony dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat o wadze od 16 do 40 kilogramów. Lek jest stosowany w leczeniu bólu różnego pochodzenia (np. głowy, zębów, mięśni, kostno-stawowe, towarzyszące przeziębieniu i grypie) oraz stanach gorączkowych. Ibufen Mini Junior jest dostępny bez recepty.

Ibum

Ibum

Ibum to lek dostępny bez recepty, który zawiera substancję czynną ibuprofen. Ibuprofen należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) i wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe oraz przeciwzapalne. Ibum jest wskazany do stosowania w leczeniu bólów różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanym, takich jak bóle głowy, zębów, mięśni, stawów, a także w stanach gorączkowych różnego pochodzenia.

IBUM COMFORT minicaps

IBUM COMFORT minicaps to lek dostępny bez recepty, zawierający substancję czynną ibuprofen. Jest to niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ), który działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Lek jest przeznaczony dla osób dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia. Stosowany jest w przypadkach występowania bólu różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, takiego jak bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bóle po urazach, nerwobóle, bóle towarzyszące przeziębieniu i grypie. Może być również stosowany w przypadku bolesnego miesiączkowania oraz stanów gorączkowych różnego pochodzenia.

IBUM Dla Dzieci

IBUM Dla Dzieci

Lek IBUM dla dzieci, czopki, zawiera ibuprofen – substancję z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, mając działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe. Polecany w stanach przeziębienia i grypy. Czopki przeznaczone są dla dzieci powyżej 3. miesiąca życia.

Ibum Easy

Ibum Easy to lek dostępny bez recepty, zawierający ibuprofen jako substancję czynną. Ibuprofen należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) i wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Lek jest zalecany do stosowania w leczeniu bólu o nasileniu słabym do umiarkowanego oraz stanów gorączkowych różnego pochodzenia.

Ibum Easy Forte

Ibum Easy Forte to lek dostępny bez recepty, który zawiera ibuprofen. Jest to niesteroidowy lek przeciwzapalny o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. Lek jest wskazany do stosowania przy gorączce oraz w przypadku bólów różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego. Produkt leczniczy Ibum Forte 0,2g/5ml wskazany jest do doraźnego stosowania.

Ibum Easy Junior

Ibum Easy Junior to lek zawierający ibuprofen, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Dzięki swoim właściwościom przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym, Ibum Easy Junior jest skutecznym lekiem w leczeniu różnych dolegliwości. Wskazania do stosowania obejmują gorączkę różnego pochodzenia, między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych, a także w przebiegu odczynu poszczepiennego. Lek jest dostępny bez recepty.

Ibum Express

Ibum Express

Ibum Express to lek dostępny bez recepty, zawierający ibuprofen jako substancję czynną. Jest to lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), który wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Stosowany jest w leczeniu bólów różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, takich jak bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bóle po urazach, nerwobóle, bóle towarzyszące przeziębieniu i grypie oraz bolesne miesiączkowanie. Ponadto, jest stosowany w stanach gorączkowych różnego pochodzenia.

Ibum Express Forte

Ibum Express Forte to lek bez recepty, który zawiera ibuprofen. Jest to substancja z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), która ma działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Lek jest stosowany do objawowego, krótkotrwałego leczenia bólu o różnym pochodzeniu o nasileniu słabym do umiarkowanego, takiego jak bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bóle po urazach, nerwobóle, bóle towarzyszące przeziębieniu i grypie oraz bolesne miesiączkowanie. Ponadto, Ibum Express Forte jest stosowany w stanach gorączkowych różnego pochodzenia.

IBUM FEMINA

IBUM FEMINA to lek dostępny bez recepty, zawierający substancję czynną ibuprofen, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Lek ten wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Stosowany jest w bólach różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, takich jak bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bóle po urazach, nerwobóle, bóle towarzyszące przeziębieniu i grypie. Jest również wskazany w bolesnym miesiączkowaniu oraz stanach gorączkowych różnego pochodzenia.

IBUM Forte

IBUM Forte

IBUM Forte to lek o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, zawierający substancję czynną ibuprofen. Jest dostępny w postaci kapsułek miękkich oraz zawiesiny doustnej. IBUM Forte jest stosowany w leczeniu bólów różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, takich jak bóle głowy, zębów, mięśniowe, stawowe i kostne, bóle po urazach, nerwobóle, bóle towarzyszące przeziębieniu i grypie oraz bolesne miesiączkowanie. Pamiętaj, że IBUM Forte jest dostępny bez recepty.

IBUM Forte (o smaku bananowym)

IBUM Forte (o smaku bananowym) to lek w postaci syropu. Substancją czynną leku jest ibuprofen, który działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Lek jest przeznaczony do krótkotwałowego leczenia objawowego: gorączki różnego pochodzenia, między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia, a także w przebiegu odczynu poszczepiennego oraz bólów różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego. Lek jest dostępny bez recepty.

IBUM forte minicaps

IBUM forte minicaps to lek zawierający ibuprofen, który jest stosowany do łagodzenia bólu, zmniejszania gorączki i zapalenia. Dostępny jest w postaci kapsułek miękkich, które są łatwe do połknięcia i szybko działają. IBUM forte minicaps jest skuteczny w leczeniu bólów różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, takich jak bóle głowy, zębów, mięśniowe, stawowe i kostne, bóle po urazach, nerwobóle, bóle towarzyszące przeziębieniu i grypie oraz bolesne miesiączkowanie. Lek jest dostępny bez recepty.

IBUM FORTE PURE

IBUM FORTE PURE to lek zawierający ibuprofen, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Dzięki swoim właściwościom przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym, IBUM FORTE PURE znajduje zastosowanie w leczeniu różnych dolegliwości. Produkt przeznaczony jest zarówno dla osób dorosłych, jak i dla dzieci od 3 miesiąca życia. Lek jest dostępny bez recepty.

Ibum Forte smak bananowy

IBUM FORTE zawiesina-banan

Ibum Forte o smaku bananowym to lek dostępny bez recepty, który zawiera substancję czynną ibuprofen. Jest to niesteroidowy lek przeciwzapalny o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. Lek jest przeznaczony do krótkotrwałego objawowego leczenia gorączki różnego pochodzenia, między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia, a także w przebiegu odczynu poszczepiennego. Ponadto, jest wskazany do stosowania przy bólach różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego.

Ibum Grip

Ibum Grip to lek złożony w postaci tabletek powlekanych, zawierający substancje czynne ibuprofen i pseudoefedrynę. Stosowany jest doraźnie w celu złagodzenia objawów grypy i przeziębienia, takich jak ból głowy, ból i niedrożność zatok obocznych nosa, katar, gorączka, ból gardła, bóle mięśniowe. Lek jest dostępny bez recepty.

IBUM Sport

IBUM Sport to lek dostępny bez recepty, zawierający ibuprofen, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Lek ten jest przeznaczony do stosowania miejscowego na skórę w celu złagodzenia dolegliwości bólowych, stanów zapalnych i zmniejszenia występujących obrzęków. Jest zalecany w przypadku bólów mięśniowych, stawowych i kostnych, a także bólów po urazach.

Ibum Sprint

Ibum Sprint to lek dostępny bez recepty, który zawiera ibuprofen jako substancję czynną. Jest to niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ), który wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Lek jest zalecany do stosowania w leczeniu bólu różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, bolesnego miesiączkowania oraz stanów gorączkowych różnego pochodzenia.

Ibum Supermax

Ibum Supermax

Ibum Supermax to lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym. Substancją czynną preparatu jest ibuprofen, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Lek jest dostępny bez recepty i zalecany jest do krótkotrwałego stosowania w przypadku umiarkowanych i ostrych bólów różnego pochodzenia. Jedna kapsułka zawiera 600 mg ibuprofenu.

IBUM Zatoki

IBUM Zatoki

IBUM Zatoki to lek zawierający ibuprofen i pseudoefedrynę. Ibuprofen działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo, natomiast pseudoefedryna działa jako dekongestant, zmniejszając obrzęk błony śluzowej nosa. IBUM Zatoki jest stosowany do objawowego leczenia objawów przeziębienia i grypy, takich jak ból głowy, ból zatok, katar, gorączka, ból gardła i bóle mięśni. Lek jest dostępny bez recepty.

Ibum Zatoki Max

Ibum Zatoki Max to lek stosowany w leczeniu bólów związanych z niedrożnością zatok. Substancjami czynnymi leku są ibuprofen i pseudoefedryna. Ibuprofen działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo, natomiast pseudoefedryna zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa, udrażniając przewody nosowe i zatoki oboczne nosa. Lek jest dostępny bez recepty.

Ibumax 200 mg

Ibumax 200 mg

Ibumax 200 mg to lek zawierający substancję czynną ibuprofen, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Stosowany jest w leczeniu bólu oraz gorączki. Jest dostępny bez recepty.

Ibumax 400 mg

Ibumax 400 mg

Ibumax 400 mg to niesteroidowy lek przeciwzapalny, którego substancją czynną jest ibuprofen. Każda tabletka powlekana zawiera 400 mg ibuprofenu. Lek jest przeznaczony do krótkotrwałego stosowania w leczeniu bólu różnego pochodzenia o nasileniu słabym lub umiarkowanym oraz gorączki. Ibumax 400 mg jest dostępny bez recepty.

Ibumax forte 600 mg

Ibumax Forte 600 mg to lek zawierający ibuprofen, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Stosowany jest w objawowym leczeniu stanów gorączkowych różnego pochodzenia, a także bólu różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego. Jest dostępny bez recepty.

Ibument

Ibument to żel o miejscowym działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym, zawierający w swoim składzie ibuprofen (50 mg w 1 g żelu) oraz lewomentol (30 mg w 1 g żelu). Ibuprofen należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), które zmniejszają stan zapalny w miejscu zmienionym chorobowo, łagodzą ból i zmniejszają obrzęk. Lewomentol działa miejscowo znieczulająco. Preparat jest wskazany w leczeniu bólu i obrzęków wskutek uszkodzeń powysiłkowych, urazów stawów z naderwaniem więzadeł (skręceń stawów), kontuzji sportowych; bólów reumatycznych, w tym bólu stawów spowodowanych zmianami zapalnymi i zwyrodnieniowymi; bólu pleców, lumbago, bólów mięśniowych, bólów w tkance włóknistej, ścięgnach i więzadłach. Ibument jest dostępny bez recepty.

Ibunid dla dzieci Forte

Ibunid dla dzieci Forte to lek w postaci zawiesiny doustnej, który zawiera 200 mg ibuprofenu – substancji aktywnej z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Lek ten skutecznie łagodzi objawy takie jak gorączka, ból i obrzęk. Jest przeznaczony do stosowania u niemowląt i dzieci w przypadkach gorączki różnego pochodzenia oraz bólu o różnym nasileniu. Lek jest dostępny bez recepty.

Ibupar

Ibupar

Ibupar to lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym, zawierający substancję czynną ibuprofen, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Jest dostępny bez recepty. Stosowany jest w bólach różnego pochodzenia o słabym lub umiarkowanym nasileniu, takich jak bóle głowy, zębów, mięśni, kości i stawów, nerwobóle, bóle po urazach, ból w przebiegu przeziębienia i grypy oraz w bolesnym miesiączkowaniu. Ponadto, stosowany jest w gorączce różnego pochodzenia, m.in. w przebiegu przeziębienia i grypy.

Ibupar forte

Ibupar Forte

Ibupar Forte to niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ), który skutecznie łagodzi ból oraz obniża gorączkę. Składnik aktywny leku, ibuprofen, jest szybko wchłaniany z przewodu pokarmowego, a maksymalne stężenie w surowicy osiąga po 1-2 godzinach od podania doustnego. Lek jest stosowany m.in. w bólach głowy, zębów, stawów, nerwobólach, towarzyszących przeziębieniu, a także gorączce i bolesnym miesiączkowaniu. Ibupar Forte jest dostępny bez recepty.

Ibuprex

Ibuprex to lek, którego substancją czynną jest ibuprofen, należący do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Dzięki niemu można zmniejszyć gorączkę oraz złagodzić ból. Lek ten jest zalecany w przypadku bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego, takim jak ból głowy, migreny, bolesne miesiączkowanie, ból mięśniowy, kostny i stawowy (również w wyniku urazów), ból zębów, ból okolicy lędźwiowo-krzyżowej oraz w leczeniu gorączki, np. w przebiegu zakażeń górnych dróg oddechowych, przeziębienia i grypy lub innych chorób zakaźnych. Ibuprex jest dostępny na receptę.

Ibuprex Max

Ibuprex Max to lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym oraz przeciwzapalnym. Zawiera substancję czynną ibuprofen, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Stosuje się go w łagodnych oraz umiarkowanych bólach różnego pochodzenia, np. bólach głowy, zębów, menstruacyjnych czy lędźwiowo-krzyżowych. Ibuprex Max można stosować również w celu zmniejszenia gorączki. Jest dostępny bez recepty.

Ibuprofen + Pseudoefedryna 123ratio

Ibuprofen + Pseudoefedryna 123ratio to lek dostępny bez recepty, który łączy działanie dwóch substancji czynnych. Ibuprofen, należący do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Pseudoefedryna jest lekiem sympatykomimetycznym, który działa na receptory α-adrenergiczne w mięśniach gładkich naczyń krwionośnych, co prowadzi do ich skurczu i zmniejsza ilość krwi zalegającej w zatokach. Lek stosowany jest doraźnie w celu złagodzenia objawów niedrożności nosa i zatok obocznych nosa z towarzyszącym bólem głowy, bólów związanych z niedrożnością zatok oraz gorączką w przebiegu grypy lub przeziębienia.

Ibuprofen + Pseudoephedrine Teva

Lek Ibuprofen + Pseudoephedrine Teva to preparat, który zawiera w swoim składzie ibuprofen – niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ) oraz pseudoefedrynę, która działa obkurczająco na błonę śluzową nosa. Ibuprofen działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo, zmniejszając ból, obrzęk i obniżając temperaturę ciała. Pseudoefedryna działa na naczynia krwionośne w nosie, zmniejszając przekrwienie błony śluzowej nosa. Lek jest polecany w przypadku objawów niedrożności nosa, bólu głowy, gorączki oraz bólów w przebiegu przeziębienia lub grypy. Preparat ten jest przeznaczony dla dorosłych oraz młodzieży powyżej 15 roku życia. Lek jest dostępny bez recepty.

Ibuprofen AFL

Ibuprofen AFL to lek zawierający substancję czynną ibuprofen, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwgorączkowe oraz hamujące agregację płytek krwi. Jest dostępny bez recepty i jest powszechnie stosowany w zwalczaniu słabego i umiarkowanego bólu o różnym pochodzeniu oraz gorączki. Przykładowe zastosowania to bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśni i stawów, bóle kości, bóle w okolicy lędźwiowo-krzyżowej, bolesne miesiączki, gorączka występująca np. w przebiegu przeziębienia grypy lub innych zakaźnych chorób.

Ibuprofen Aflofarm

Ibuprofen Aflofarm

Ibuprofen Aflofarm to lek dostępny bez recepty, który zawiera substancję czynną ibuprofen. Należy on do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) i wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Stosowany jest w bólach różnego pochodzenia, w tym bólach głowy, migrenie, bólach zębów, bólach mięśniowo-stawowych, nerwobólach lub bólach zębów. Może być również używany do zmniejszania gorączki związanej np. z przeziębieniem czy niektórymi chorobami zakaźnymi, jak grypa. Lek jest przeznaczony do doraźnego stosowania u osób dorosłych oraz dzieci w wieku powyżej 12 lat.

Ibuprofen Alkaloid-INT

Ibuprofen Alkaloid-INT to lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Jest stosowany w leczeniu bólu o małym lub umiarkowanym nasileniu oraz gorączki. Lek jest dostępny bez recepty.

Ibuprofen Alkem

Ibuprofen Alkem to lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Jego substancją czynną jest ibuprofen, który wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Lek jest stosowany do łagodzenia bólu o natężeniu słabym do umiarkowanego oraz w leczeniu gorączki. Ibuprofen Alkem jest dostępny bez recepty.

Ibuprofen Altan

Ibuprofen Altan to lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), który stosuje się w krótkotrwałym leczeniu objawowym ostrego bólu o umiarkowanym natężeniu u dorosłych. Jest dostępny na receptę. Wskazania do stosowania to bóle różnego pochodzenia o nasileniu małym do umiarkowanego, takie jak bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśni, stawów i kości, nerwobóle, bóle towarzyszące grypie i przeziębieniu, bolesne miesiączkowanie oraz gorączka różnego pochodzenia.

Ibuprofen APC

Ibuprofen APC to niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ), który łagodzi ból, obrzęk i gorączkę. Stosowany jest w leczeniu bólów różnego pochodzenia o nasileniu małym do umiarkowanego, takich jak bóle głowy, bóle zębów, nerwobóle, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, a także bóle towarzyszące grypie i przeziębieniu. Lek jest również skuteczny w przypadku gorączki różnego pochodzenia oraz bolesnego miesiączkowania. Ibuprofen APC jest dostępny bez recepty.

Ibuprofen Apc Galpharm

Ibuprofen Apc Galpharm to lek dostępny bez recepty, zawierający substancję czynną – ibuprofen. Jest to niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ), który wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Stosowany jest w objawowym leczeniu bólu o małym lub umiarkowanym nasileniu, takim jak ból głowy, ból zęba, bolesne miesiączkowanie, a także w leczeniu gorączki.

Ibuprofen APC Max

Ibuprofen APC Max to lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym oraz przeciwzapalnym. Zawiera substancję czynną ibuprofen, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Stosowany jest w łagodnych oraz średnio nasilonych bólach, takich jak ból głowy, migrenowy ból głowy, ból zębów, czy bolesne miesiączkowanie. Lek dostępny jest bez recepty.

Ibuprofen APTEO MED

Ibuprofen APTEO MED to lek przeciwbólowy i przeciwzapalny, dostępny bez recepty. Dawkowanie zależy od wieku i masy ciała pacjenta. Dorośli i młodzież powyżej 12. roku życia powinni przyjmować 200-400 mg maksymalnie 3 razy na dobę, z odstępem co najmniej 6 godzin między dawkami i nie więcej niż 1200 mg ibuprofenu w ciągu doby. Lek można aplikować na bolące miejsce w postaci żelu, nakładając 4-10cm żelu (ilość odpowiadająca 50-125mg ibuprofenu) i delikatnie wmasowując aż do całkowitego wchłonięcia, maksymalnie 4 razy na dobę.

Ibuprofen Aristo

Lek Ibuprofen Aristo to preparat, który zawiera substancję czynną ibuprofen. Jest to lek z grupy NLPZ (niesteroidowe leki przeciwzapalne), który skutecznie łagodzi ból i działa przeciwzapalnie. Przeznaczony jest dla pacjentów dorosłych oraz młodzieży powyżej 15 roku życia, o masie ciała powyżej 50 kg. Stosuje się go w objawowym leczeniu bólu i stanów zapalnych w chorobach stawów, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów czy choroba zwyrodnieniowa stawów. Ponadto, może być stosowany w przypadku bolesnych obrzęków i zapalenia tkanek miękkich po urazach. Produkt dostępny jest bez recepty.

Ibuprofen Aurovitas

Ibuprofen Aurovitas to lek, który zawiera substancję czynną – ibuprofen. Należy on do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), które wykazują działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Lek jest stosowany do łagodzenia bólu o różnym pochodzeniu o nasileniu od słabego do umiarkowanego, a także w stanach gorączkowych. Ibuprofen Aurovitas jest dostępny bez recepty.

Ibuprofen B. Braun

Ibuprofen B. Braun to lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Stosowany jest w objawowym leczeniu bólu o różnym pochodzeniu, takim jak bóle głowy, zębów, mięśni, kości i stawów, a także w leczeniu gorączki. Lek jest dostępny na receptę.

Ibuprofen Banner

Ibuprofen Banner to lek zawierający substancję czynną ibuprofen, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwgorączkowe oraz hamujące agregację płytek krwi. Jest dostępny bez recepty i jest powszechnie stosowany w zwalczaniu słabego i umiarkowanego bólu o różnym pochodzeniu oraz gorączki. Przykładowe zastosowania to bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśni i stawów, bóle kości, bóle w okolicy lędźwiowo-krzyżowej, bolesne miesiączki, gorączka występująca np. w przebiegu przeziębienia grypy lub innych zakaźnych chorób.

Ibuprofen Bril

Ibuprofen Bril to lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), które skutecznie łagodzą ból, stan zapalny oraz gorączkę. Jest on stosowany w krótkotrwałym leczeniu bólu o nasileniu małym do umiarkowanego, takiego jak ból głowy (w tym migrenowy), ból miesiączkowy, ból zębów, gorączka oraz dolegliwości bólowe towarzyszące przeziębieniu. Lek jest również stosowany w celu łagodzenia bólu i stanów zapalnych związanych z chorobami stawów, takimi jak reumatoidalne zapalenie stawów czy choroba zwyrodnieniowa stawów. Ibuprofen Bril jest dostępny na receptę.

Ibuprofen Catalent

Ibuprofen Catalent to lek zawierający substancję czynną ibuprofen, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Działanie NLPZ polega na zmniejszeniu reakcji organizmu na ból, obrzęk i wysoką temperaturę. Kapsułki miękkie z ibuprofenem są łatwo wchłaniane przez organizm i zapewniają ulgę przez okres do 8 godzin. Lek jest stosowany u młodzieży o masie ciała od 40 kg (w wieku 12 lat i powyżej) oraz u osób dorosłych w krótkotrwałym, objawowym leczeniu bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego, takiego jak ból głowy, ból zębów, ból miesiączkowy, niewielki ból i skręcenia stawów, gorączki i bólu związanego z przeziębieniem. Lek jest dostępny bez recepty.

Ibuprofen Dermogen

Ibuprofen Dermogen to lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), który stosowany jest w celu łagodzenia bólu i gorączki. Zalecany jest w przypadku łagodnego i umiarkowanego bólu oraz w przypadku chorób zapalnych stawów, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów, choroby zwyrodnieniowe stawów, a także w przypadku bolesnego obrzęku i stanu zapalnego po urazach tkanki miękkiej. Lek ten działa objawowo, łagodząc ból i zmniejszając stan zapalny. Ibuprofen Dermogen jest dostępny na receptę.

Ibuprofen Dr.Max

Ibuprofen Dr.Max to lek dostępny bez recepty, który zawiera substancję czynną ibuprofen. Należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) i wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Stosowany jest w leczeniu bólów różnego pochodzenia o nasileniu od łagodnego do umiarkowanego, takich jak bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśni, stawów i kości, nerwobóle oraz bolesne miesiączkowanie. Może być również stosowany w celu obniżenia gorączki.

Ibuprofen Fair-Med

Ibuprofen Fair-Med to lek, który zawiera substancję czynną ibuprofen. Jest to niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ), który wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne oraz przeciwgorączkowe. Lek jest stosowany do krótkotrwałego leczenia objawowego bólu o małym lub umiarkowanym nasileniu oraz gorączki. Ibuprofen Fair-Med jest dostępny na receptę.

Ibuprofen Farmalider

Ibuprofen Farmalider to lek dostępny bez recepty, który zawiera substancję czynną ibuprofen. Jest to niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ), który wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe. Lek jest wskazany do stosowania w objawowym leczeniu bólu o małym lub umiarkowanym nasileniu oraz gorączki.

Ibuprofen FORTE APTEO MED

Ibuprofen FORTE APTEO MED to lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym, którego głównym składnikiem jest ibuprofen. Jest przeznaczony do stosowania u osób dorosłych oraz młodzieży o masie ciała wynoszącej przynajmniej 40 kg (w wieku 12 lat i więcej). Wskazaniem do stosowania leku jest leczenie bólu o małym lub umiarkowanym nasileniu oraz gorączki. Produkt jest dostępny bez recepty.

Ibuprofen Forte DOZ

Ibuprofen Forte DOZ to lek zawierający substancję czynną ibuprofen, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Jest stosowany w leczeniu bólu różnego pochodzenia o nasileniu małym do umiarkowanego, takiego jak ból głowy, migrena, ból zębów, ból mięśni, stawów i kości, nerwobóle, bóle towarzyszące grypie i przeziębieniu. Ponadto, jest stosowany w leczeniu gorączki różnego pochodzenia oraz bolesnego miesiączkowania. Lek jest dostępny bez recepty.

Ibuprofen Galpharm

Ibuprofen Galpharm to lek dostępny bez recepty, który zawiera substancję czynną ibuprofen. Jest to niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ), który wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Lek jest zalecany do stosowania w celu łagodzenia bólu o małym lub umiarkowanym nasileniu oraz gorączki. Może być stosowany w przypadku bólów głowy, bólów zębów, bólów mięśniowych, bólów kostnych i stawowych, bolesnego miesiączkowania oraz gorączki występującej np. w przebiegu przeziębienia, grypy lub innych chorób zakaźnych.

Ibuprofen Galpharm Max

Ibuprofen Galpharm Max to lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), który wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne oraz przeciwgorączkowe. Jest zalecany do stosowania w leczeniu bólu różnego pochodzenia o nasileniu słabym lub umiarkowanym, takim jak ból głowy, ból zębów, ból mięśniowy, ból stawowy i kostny, nerwobóle, ból w przebiegu przeziębienia i grypy, a także bolesne miesiączkowanie. Lek jest dostępny bez recepty.

Ibuprofen Generics

Ibuprofen Generics to lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), który zawiera substancję czynną – ibuprofen. Lek ten ma właściwości przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Najczęściej jest stosowany do łagodzenia bólu o natężeniu słabym do umiarkowanego oraz w leczeniu gorączki. Ibuprofen Generics jest dostępny bez recepty.

Ibuprofen Hasco

Ibuprofen Hasco to lek, który zawiera substancję czynną ibuprofen. Należy on do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), które wykazują działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Stosowany jest w leczeniu różnego rodzaju bólów, takich jak ból głowy, ból zębów, ból mięśni, ból stawów i kostny, a także w objawowym leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów. Ibuprofen Hasco jest dostępny na receptę.

Ibuprofen Kabi

Ibuprofen Kabi to lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), który jest stosowany w leczeniu objawowym ostrego bólu o umiarkowanym nasileniu oraz gorączki u dorosłych. Jest wskazany do stosowania u dorosłych, szczególnie w sytuacjach, gdy podanie dożylne jest uzasadnione klinicznie, a wykorzystanie innych dróg podania nie jest możliwe. Lek ten jest dostępny na receptę.

Leki na literę I to różnorodna grupa farmaceutyków, które mają różne składniki, właściwości i zastosowania. Niektóre z nich są lekami przeciwzakrzepowymi, np. Iloprost, który rozszerza naczynia krwionośne i zapobiega tworzeniu się skrzepów krwi. Inne są lekami przeciwwirusowymi, np. Isoprinosine, który stymuluje układ odpornościowy i hamuje namnażanie się wirusów. Leki na literę I obejmują także leki przeciwnowotworowe, np. Irinotecan, który zaburza podział komórek nowotworowych i stosowany jest w leczeniu raka jelita grubego.

Leki na literę I występują w różnych formach, takich jak tabletki, kapsułki, zastrzyki, krople, syropy, maści, żele, proszki, roztwory, czopki lub plastry. Mogą być stosowane w leczeniu wielu chorób i dolegliwości, takich jak zakrzepica, zakażenia wirusowe, nowotwory, ból, zapalenie, alergia, nadciśnienie, cukrzyca, astma, depresja, schizofrenia, osteoporoza, reumatyzm, grzybica, trądzik, wrzody, zapalenie wątroby, zapalenie żołądka i wiele innych.

Leki na literę I są dostępne na receptę lub bez recepty, w zależności od ich mocy i bezpieczeństwa. Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z jego ulotką, która zawiera informacje o składzie, dawkowaniu, wskazaniach, przeciwwskazaniach, działaniach niepożądanych i interakcjach z innymi lekami. Należy również skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, jeśli ma się jakiekolwiek pytania lub wątpliwości dotyczące leku. Nie należy stosować leku dłużej lub częściej niż zalecono, ani zmieniać dawki bez zgody lekarza. Nie należy również łączyć leku z alkoholem lub innymi substancjami wpływającymi na ośrodkowy układ nerwowy. W przypadku wystąpienia niepożądanych objawów lub reakcji alergicznej, należy natychmiast przerwać stosowanie leku i zgłosić się do lekarza lub najbliższego szpitala.