Imavec

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)
Loading...
Sprawdź opinie pacjentów

Działanie i wskazania

Imavec jest lekiem zawierającym substancję czynną o nazwie imatynib. Lek ten działa poprzez hamowanie wzrostu nieprawidłowych komórek w przebiegu choroby zwanej przewlekłą białaczką szpikową (CML – ang. Chronic Myeloid Leukaemia). Białaczka jest nowotworem wywodzącym się z białych krwinek. Zwykle białe krwinki pomagają organizmowi zwalczać zakażenia. Przewlekła białaczka szpikowa jest rodzajem białaczki, w której pewne nieprawidłowe białe krwinki (zwane komórkami mieloidalnymi) zaczynają mnożyć się w niekontrolowany sposób.

U dorosłych pacjentów Imavec jest stosowany w leczeniu późnego etapu przewlekłej białaczki szpikowej zwanego przełomem blastycznym. Jednakże u dzieci i młodzieży może on być stosowany w leczeniu wszystkich etapach choroby.

W pozostałej części ulotki będzie używany skrót CML w odniesieniu do nazwy tej choroby.

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących sposobu działania i zasadności podawania leku Imavec, należy skierować je do lekarza.

Cena

Sprawdź ile kosztuje Imavec.

Skład

Substancją czynną jest imatynib (w postaci mezylanu).
Każda tabletka powlekana leku Imavec zawiera 100 mg imatynibu (w postaci mezylanu).
Każda tabletka powlekana leku Imavec zawiera 400 mg imatynibu (w postaci mezylanu).

Pozostałe składniki to: bezwodna krzemionka koloidowa, celuloza mikrokrystaliczna, krospowidon, wapnia wodorofosforan bezwodny, talk.
Otoczkę tabletki stanowi Opadry Brown (złożony z hydroksypropylocelulozy, czerwonego tlenku żelaza (E172), makrogolu (glikolu polietylenowego 4000), żółtego tlenku żelaza (E172), talku, dwutlenku tytanu (E171).

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: .

Dawkowanie

Lekarz przepisał lek Imavec z powodu ciężkiego stanu pacjenta. Lek Imavec może pomóc poprawić ten stan.

Jednak ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Jest ważne aby stosować lek tak długo, jak to zalecił lekarz, farmaceuta lub pielęgniarki. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Nie należy przerywać stosowania leku Imavec, jeśli nie zaleci tego lekarz. Jeśli pacjent nie może przyjąć przepisanego przez lekarza leku lub uważa, że go nie potrzebuje, powinien natychmiast skontaktować się z lekarzem.

W jakiej dawce przyjmuje się lek Imavec
Stosowanie u pacjentów dorosłych
Lekarz określi dokładną liczbę tabletek leku Imavec, którą należy przyjmować.
Dawka początkowa wynosi zazwyczaj 600 mg, przyjmowana jako 6 tabletek raz na dobę.
Dawka początkowa wynosi zazwyczaj 600 mg, przyjmowana jako 1tabletka 400 mg plus 2 tabletki po 100 mg raz na dobę.

Lekarz może przepisać większą lub mniejszą dawkę w zależności od odpowiedzi na leczenie. Jeśli dawka dobowa wynosi 800 mg (8 tabletek), należy przyjmować 4 tabletki rano i 4 tabletki wieczorem.
Lekarz może przepisać większą lub mniejszą dawkę w zależności od odpowiedzi na leczenie. Jeśli dawka dobowa wynosi 800 mg (2 tabletki), należy przyjmować jedną tabletkę rano a drugą tabletkę wieczorem.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Lekarz określi ilość tabletek leku Imavec, którą należy podać dziecku. Dawka leku Imavec będzie zależała od stanu dziecka, jego masy ciała i wzrostu. Całkowita dawka dobowa u dzieci i młodzieży nie może być większa niż 800 mg. Dawkę można podawać dziecku raz na dobę lub podzielić ją na dwie dawki (połowę dawki rano i połowę dawki wieczorem).

Przedawkowanie

Pacjenci, którzy przyjęli przypadkowo zbyt dużą ilość tabletek, powinni natychmiast powiedzieć o tym lekarzowi, ponieważ mogą wymagać opieki medycznej. Należy wziąć ze sobą opakowanie leku.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Lek Imavec należy przyjmować wraz z posiłkiem w celu ochrony żołądka w czasie przyjmowania leku Imavec.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

– W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza.
– Lek Imavec nie jest zalecany dla kobiet w ciąży, jeśli nie jest to bezwzględnie konieczne, ponieważ może zaszkodzić dziecku. Lekarz przedstawi możliwe zagrożenia mogące wystąpić w trakcie przyjmowania leku Imavec w czasie ciąży.
– Zaleca się, by kobiety, które mogą zajść w ciążę stosowały skuteczną metodę antykoncepcji podczas leczenia.
– Nie należy karmić piersią w czasie leczenia lekiem Imavec.
– Pacjenci zwracający uwagę na swoją płodność podczas stosowania leku Imavec, powinni skonsultować się z lekarzem.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów - forum o lekach

Poniżej możesz dodać swój komentarz.

Proszę wpisz swoją opinię!
Please enter your name here