Konsultacja merytoryczna:

IBUPROM MAX RAPID

IBUPROM MAX RAPID zawiera 400 mg ibuprofenu w postaci 512 mg ibuprofenu sodowego dwuwodnego. Ibuprofen należy do leków z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), mających właściwości przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne.

Lek jest przeznaczony do stosowania w następujących przypadkach:
• Ostre bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego:
− bóle głowy
– migrena z aurą lub bez (wraz z objawami dodatkowymi, takimi jak nudności, nadwrażliwość na światło i dźwięk);
– napięciowe bóle głowy;
− bóle zębów;
− bóle mięśniowe, stawowe i kostne;
− bolesne miesiączkowanie;
− nerwobóle;
− bóle towarzyszące grypie i przeziębieniu.
• Gorączka różnego pochodzenia (m.in. w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych).

Jaki jest skład IBUPROM MAX RAPID, jakie substancje zawiera?

• Substancją czynną leku jest ibuprofen – 1 tabletka powlekana zawiera 400 mg ibuprofenu w postaci 512 mg ibuprofenu sodowego dwuwodnego.

• Substancje pomocnicze to: laktoza jednowodna (200M), sodu laurylosiarczan, krospowidon, powidon (K-30), krzemionka, koloidalna uwodniona, laktoza jednowodna, talk, magnezu stearynian;
Otoczka (Opadry fx 64F580006): hypromeloza 2910, laktoza jednowodna, makrogol (E1521), potasowo-glinowy krzemian (E 555) / tytanu dwutlenek (E 171), talk, tytanu dwutlenek (E171), sodu cytrynian.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu IBUPROM MAX RAPID – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Lek do krótkotrwałego stosowania.
Lek jest przeznaczony wyłącznie do stosowania doustnego, u pacjentów dorosłych i dzieci w wieku co najmniej 12 lat.

Zazwyczaj stosuje się następujące dawkowanie:
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 1 tabletkę co cztery godziny. Tabletki popijać wodą. Nie stosować więcej niż 3 tabletki w ciągu doby.

Pacjenci w podeszłym wieku: u osób w podeszłym wieku istnieje większe ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Można je zminimalizować stosując najmniejsze skuteczne dawki przez jak najkrótszy okres.

Należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę przez najkrótszy okres konieczny do złagodzenia objawów. Jeśli w przebiegu zakażenia jego objawy (takie jak gorączka i ból) utrzymują się lub nasilają, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem.

Uwaga:
Nie należy zwiększać zalecanej dawki!
W przypadku przedawkowania leku, należy skonsultować się z lekarzem.
W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy skontaktować się z lekarzem.
Jeżeli objawy utrzymują się lub nasilają, lub jeśli wystąpią nowe objawy, należy skontaktować się z lekarzem.
Należy stosować najmniejszą możliwą dawkę, przez najkrótszy możliwy okres. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.
Nie wolno przyjmować leku przez okres ponad 3 dni bez zalecenia lekarza.
W przypadku młodzieży w wieku 12 – 18 lat, należy zasięgnąć porady lekarza, jeśli podawanie leku jest konieczne przez więcej niż 3 dni lub jeśli objawy ulegają nasileniu.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Przypadki przedawkowania są rzadkie, jeśli jednak przypadkowo została przyjęta zbyt duża dawka leku, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.
U większości pacjentów mogą wystąpić: nudności, wymioty, ból w nadbrzuszu lub rzadziej biegunka. Mogą także wystąpić: szumy uszne, ból głowy i krwawienie z przewodu pokarmowego. Cięższe zatrucie wpływa na ośrodkowy układ nerwowy i objawia się sennością, zaś bardzo rzadko także pobudzeniem i dezorientacją lub śpiączką. Bardzo rzadko mogą wystąpić drgawki. Podczas ciężkich zatruć może wystąpić kwasica metaboliczna (nadmiar kwasów we krwi), a okres krzepnięcia krwi (tzw. INR) może się wydłużyć. Może wystąpić ostra niewydolność nerek lub uszkodzenie wątroby. U pacjentów chorych na astmę może wystąpić zaostrzenie objawów.
Nie ma swoistej odtrutki. Leczenie jest objawowe i podtrzymujące, polegające na podtrzymywaniu czynności życiowych do czasu usunięcia leku z organizmu. Lekarz będzie śledzić czynność serca i kontrolować objawy czynności życiowych, o ile są stabilne. Rozważy podanie doustnie węgla aktywnego w ciągu 1 godziny od przedawkowania. W przypadku wystąpienia częstych lub przedłużających się drgawek, lekarz poda dożylnie diazepam lub lorazepam. W przypadku pacjentów z astmą lekarz poda leki rozszerzające oskrzela.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania IBUPROM MAX RAPID – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować IBUPROM MAX RAPID w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża
Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza. W ciągu pierwszych 6 miesięcy ciąży nie należy stosować leku IBUPROM MAX RAPID bez zdecydowanej konieczności. Stosowanie podczas ostatnich trzech miesięcy ciąży jest przeciwwskazane, ponieważ mogłoby to zwiększać w okresie okołoporodowym ryzyko wystąpienia powikłań u matki i u dziecka.

Karmienie piersią
Ibuprofen może w niewielkich ilościach przenikać do mleka kobiet karmiących piersią. Nie są znane przypadki wystąpienia działań niepożądanych u niemowląt karmionych piersią, dlatego nie ma konieczności przerwania karmienia podczas krótkotrwałego przyjmowania leku w małych dawkach. Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza.

Ulotka IBUPROM MAX RAPID – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

IBUPROM MAX RAPID, 400 mg, tabletki powlekane (Ibuprofenum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 268.65 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat IBUPROM MAX RAPID m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

IBUPROM MAX RAPID, 400 mg, tabletki powlekane (Ibuprofenum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 268.65 KB

Cena - ile kosztuje IBUPROM MAX RAPID?

Cena IBUPROM MAX RAPID i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę IBUPROM MAX RAPID.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz IBUPROM MAX RAPID? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Wysokiej jakości starannie wyselekcjonowane kwiatostany lipy przeznaczone do przygotowywania pysznych, aromatycznych naparów. Herbatka ziołowa Lipa Kwiat w szczególności polecana jest do spożywania w okresie jesienno-zimowym.

Omron M2 Basic ciśnieniomierz elektroniczny z funkcją diagnozowania nadciśnienia oraz pamięcią, która ułatwia kontrolę wyników pomiarów. Opisany model dostępny wraz z mankietem w rozmiarze dziecięcym 17-22cm.

Molekin D3 Forte jest dietetycznym środkiem spożywczym specjalnego przeznaczenia medycznego do postępowania dietetycznego u osób otyłych oraz u osób starszych w okresie niskiego nasłonecznienia, czyli od września do kwietnia.

W suplemencie diety MagMAX B6 zastosowano magnez w postaci cytrynianu. Taka forma magnezu bardzo dobrze przyswaja się w organizmie. Preparat pozwala uzupełnić codzienną dietę nie tylko w magnez, ale również w dwie ważne witaminy – B6 i B1.

Cztery składniki – magnez, witamina B6, witamina D i witamina K. Suplement diety Molekin D3 + K2 + MgB6 polecany jest do stosowania osobom dorosłym jako uzupełnienie codziennej diety w składniki, które wspierają prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

Plaster leczniczy Emla to doskonały sposób na zmniejszenie bólu i dyskomfortu związanego z nakłuciami i zabiegami. Plaster zawiera lidokainę oraz prylokainę, czyli substancje umożliwiające miejscowe znieczulenie.

Preparat dedykowany osobom, które chcą uzupełnić codzienną dietę w składniki wspomagające utrzymanie zdrowych i mocnych włosów. Suplement diety maxi HairUp! Zawiera min. aminokwasy siarkowe, roślinne wyciągi oraz kompleks witamin i minerałów.

Curcumin PRO to wyjątkowy suplement diety z bioprzyswajalnym kompleksem cyklodekstryny z kurkuminą (15% kurkumy). Preparat polecany jako uzupełnienie diety w składniki, które wykazują właściwości przeciwutleniające oraz wspierające odporność.

Suplement diety ColoNormax Extra jest preparatem, który uzupełnia codzienną dietę w bakterie probiotyczne, inulinę i łupinę nasienną babki jajowatej. Preparat jest dedykowany osobom, które chcą zadbać o utrzymanie prawidłowego funkcjonowania jelit.

Jeden z najbardziej przydatnych produktów w domowej apteczce! Wyrób medyczny Natrium Chloratum 0,9% Nacl Izotoniczny sterylny roztwór do stosowania zewnętrznego oraz inhalacji najczęściej stosowany jest w higienie oczu i nosa oraz w oczyszczaniu ran.

Preparat wyróżnia się wysoką zawartością witaminy D w każdej kapsułce. Suplement diety Witamina D3 4000 Forte polecany jest dla osób, które chcą uzupełnić swoją dietę w składnik, który wspiera prawidłowe funkcjonowanie…

Miejscowe zakażenia grzybicze skóry wywołują uciążliwy świąd, który szybko i skutecznie koi krem Nizoral 2%. Lek zawiera ketokonazol wykazujący działanie przeciwgrzybicze w kierunku dermatofitów, które najczęściej wywołują grzybicę i…

Doskonała alternatywa dla preparatów w postaci kapsułek i tabletek do połykania. Kapsułki miękkie do żucia ApoD3 żujki pomagają zrealizować zapotrzebowanie na witaminę D3, polecane są dla dzieci powyżej 3. roku życia.

Preparat o niefarmakologicznym mechanizmie działania. Wyrób medyczny Sollievo PhysioLax jest wskazany do stosowania w leczeniu zaparć u dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia. Preparat wpływa na różne funkcje jelit i wspomaga pasaż…

Środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego Gluco test glukoza o smaku pomarańczy to preparat polecany w postępowaniu dietetycznym w celu przeprowadzenia doustnego testu tolerancji glukozy, również u kobiet w ciąży.

Maść Actiderma to preparat rekomendowany dla skóry suchej i wrażliwej. Ponadto stanowi on wsparcie w trakcie leczenia łuszczycy oraz atopowego zapalenia skóry. W składzie maści wykorzystano m.in. ciekłą parafinę, glicerynę oraz witaminę E.

Suplement diety Laktocer Plus z witaminami, minerałami, laktoferyną oraz wyciągiem z fiołka trójbarwnego stanowi wsparcie dla codziennej pielęgnacji skóry. Preparat od środka pomaga zadbać o cerę przetłuszczającą się oraz skłonną do…

Wyjątkowy kompleks D-mannozy i żurawiny wzbogacony o witaminę C i cynk. Suplement diety URO1 polecany jest jako uzupełnienie codziennej diety w składniki, które m.in. wspierają prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego (cynk, witamina C).

Preparat rekomendowany do stosowania u dzieci powyżej 2. roku życia i u dorosłych. Wyrób medyczny Pelafen MD Zatoki i Nos spray jest przeznaczony do stosowania jako wsparcie w leczeniu nieżytu nosa, alergii oraz objawów stanów…

Herbatka fix Na ciśnienie to mieszanina owocowo-ziołowa (m.in. głóg, bratek, mniszek) wzbogacona o wyciąg z liści oliwki, czyli źródło oleuropeiny. Preparat polecany jako wsparcie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu m.in. pracy…