4Flex PureGel

4Flex PureGel to lek w postaci żelu, który jest dostępny bez recepty. Zawiera substancję czynną naproksen w ilości 100 mg/g, należącą do niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Stosuje się go miejscowo, na skórę, przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Wskazany jest do miejscowej aplikacji w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów oraz bólów mięśniowo-stawowych.

Abarin

Abarin to lek zawierający chlorowodorek nefopamu jako substancję czynną. Jest to lek przeciwbólowy, który znajduje zastosowanie w łagodzeniu bólów o różnym nasileniu, zarówno ostre, takie jak bóle pooperacyjne, jak i przewlekłe o niewielkim nasileniu, na przykład bóle związane z chorobami nowotworowymi. Abarin jest dostępny na receptę.

Adarostin

Adarostin to lek w postaci białego, gładkiego i jednorodnego żelu o delikatnym, charakterystycznym zapachu, który stosuje się na skórę. Jego substancją czynną jest diklofenak, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Dzięki swojemu wodno-alkoholowemu podłożu, Adarostin działa kojąco i chłodząco. Stosowany jest w miejscowym leczeniu łagodnego do umiarkowanego bólu mięśni, bólu posttraumatycznego, bólu pleców, ograniczonych stanów zapalnych tkanek miękkich takich jak zapalenie ścięgien, łokieć tenisisty, zapalenie kaletki. Dorośli (w wieku powyżej 18 lat) mogą stosować go również w ograniczonych i łagodnych postaciach choroby zwyrodnieniowej stawów. Lek jest dostępny bez recepty.

Aleve

Aleve

Aleve to lek dostępny bez recepty, należący do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Zawiera substancję czynną naproksen sodowy. Lek jest stosowany do leczenia dolegliwości bólowych o małym i umiarkowanym nasileniu, takich jak: ból głowy, ból zęba, bóle mięśniowe, bóle stawowe, ból pleców, bolesne miesiączkowanie, a także do obniżania gorączki.

Anapran

Anapran

Anapran to lek zawierający naproksen sodowy, który jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym. Wykazuje on właściwości przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Stosuje się go w leczeniu szeregu chorób reumatycznych, dny moczanowej oraz stanów zapalnych kaletek maziowych. Jest dostępny na receptę.

Anapran EC

Anapran EC

Anapran EC to lek zawierający substancję czynną naproksen, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Lek ten jest stosowany w celu zmniejszenia zapalenia i bólu w stawach i mięśniach. Wskazany jest w objawowym leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów, choroby zwyrodnieniowej stawów, zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa, ostrych zaburzeń mięśniowo-szkieletowych oraz bolesnego miesiączkowania u pacjentów powyżej 16 lat. Anapran EC jest dostępny na receptę.

ApoNapro ACTIVE

ApoNapro ACTIVE to lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), który zawiera substancję czynną naproksen. Lek ten działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Stosowany jest w objawowym leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów i innych chorób reumatycznych, ostrych zaburzeń mięśniowo-szkieletowych, bolesnego miesiączkowania oraz ostrej dny moczanowej. Lek jest dostępny na receptę.

Aspicam

Aspicam

Aspicam to lek dostępny na receptę, który zawiera substancję czynną meloksykam. Należy on do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) i wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe. Stosowany jest w bólach kostno-stawowych i mięśniowych w przebiegu chorób reumatoidalnych i zwyrodnieniowych stawów. Aspicam jest dostępny w postaci tabletek o różnych dawkach.

Aspicam Bio

Aspicam Bio

Aspicam Bio to lek w postaci tabletek, który zawiera substancję czynną meloksykam. Należy on do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) i wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe. Stosowany jest w bólach kostno-stawowych i mięśniowych w przebiegu chorób reumatoidalnych i zwyrodnieniowych stawów. Lek jest dostępny bez recepty.

Bengay Maść Przeciwbólowa

Bengay Maść Przeciwbólowa to lek dostępny bez recepty, który zawiera dwa składniki czynne: mentol i salicylan metylu. Maść ta ma działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne, a jej stosowanie jest wskazane do łagodzenia dolegliwości związanych ze stanem zapalnym stawów i mięśni, sztywności, urazów oraz przeciążeń. Jest również rekomendowana do minimalizowania bólu odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa. Nie zaleca się jej stosowania na otwarte rany i podrażnienia skóry, ani u dzieci poniżej 12 roku życia.

Dexak SL

Dexak SL to lek przeciwbólowy z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Substancją czynną leku jest deksketoprofen w postaci soli deksketoprofenu z trometamolem. Dexak SL jest stosowany do krótkotrwałego, objawowego leczenia ostrego bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego, np. ostrego bólu mięśni lub stawów, bolesnego miesiączkowania, bólu zębów. Lek jest dostępny bez recepty.

Diclac Lipogel

Diclac Lipogel

Diclac Lipogel to żel do stosowania na skórę, zawierający diklofenak. Diklofenak należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Diclac Lipogel ma strukturę liposomalną, co ułatwia wchłanianie leku przez skórę. Wodno-alkoholowe podłoże żelu zapewnia dodatkowe działanie kojące i chłodzące. Lek działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Stosowany jest w miejscowym leczeniu pourazowych stanów zapalnych ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów, bólu pleców, ograniczonych stanów zapalnych tkanek miękkich takich, jak: zapalenie ścięgien, łokieć tenisisty, zapalenie torebki stawowej, zapalenie okołostawowe. Dorośli mogą stosować go również w miejscowym leczeniu ograniczonych i łagodnych postaci zapalenia stawów. Diclac Lipogel jest dostępny bez recepty.

Diclofenac APTEO MED

Lek Diclofenac APTEO MED to biały żel przeznaczony do wcierania w skórę. Substancja czynna leku – diklofenak sodowy – należy do grupy leków znanych jako niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ). Lek ten działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Stosowany jest w miejscowym leczeniu bólu pleców, pourazowych stanów zapalnych ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów oraz ograniczonych stanów zapalnych tkanek miękkich. Jest dostępny bez recepty.

Diclofenac sodium Nutra Essential

Diclofenac sodium Nutra Essential to lek, który zawiera substancję czynną diklofenak sodowy. Jest to niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ), który nakłada się na zmienioną chorobowo powierzchnię skóry. Ten lek jest stosowany u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 14 lat w krótkotrwałym miejscowym leczeniu objawowym łagodnych lub umiarkowanych dolegliwości bólowych i stanów zapalnych po ostrym, tępym urazie małych i średnich stawów oraz otaczających struktur. Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Diclogel

Diclogel to lek dostępny bez recepty, który zawiera 10 mg diklofenaku sodowego w każdym gramie żelu. Diklofenak należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) i jest pochodną kwasu fenylooctowego. Jego działanie polega na hamowaniu aktywności cyklooksygenazy, co prowadzi do zahamowania syntezy prostaglandyn i innych mediatorów stanu zapalnego. Diclogel jest skuteczny w łagodzeniu bólu mięśni, kontuzji oraz bólu pourazowego. Lek ten jest przeznaczony dla dorosłych oraz młodzieży powyżej 14 roku życia.

Dicloziaja

Dicloziaja to lek w postaci żelu, który zawiera diklofenak dietyloamoniowy. Jest to niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ), który wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Ze względu na swoje wodno-alkoholowe podłoże, żel działa kojąco i chłodząco. Lek jest stosowany miejscowo w leczeniu stanów zapalnych związanych z chorobami reumatycznymi lub urazami. Jest dostępny bez recepty.

Dip Rilif

Dip Rilif to lek dostępny bez recepty, który ma działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Jest to preparat do stosowania miejscowego, zawierający niesteroidowy lek przeciwzapalny – ibuprofen oraz mentol, który działa na poziomie zakończeń nerwowych skóry, łagodząc dolegliwości bólowe. Dip Rilif jest wskazany w miejscowym leczeniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym w przypadku bólów reumatycznych, w tym zapalnych i zwyrodnieniowych bólów stawów, bólów pleców, lumbago (postrzał), bólów mięśni, bólów w tkance włóknistej, ścięgnach, więzadłach oraz bólów i obrzęków powysiłkowych i pourazowych.

Dolgit

Dolgit krem

Dolgit to lek dostępny bez recepty, który zawiera substancję czynną ibuprofen. Jest to niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ), który działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Stosowany jest w terapii miejscowej reumatyzmu mięśniowego, chorób zwyrodnieniowych i zapalnych stawów i kręgosłupa, stanów zapalnych tkanek miękkich stawów, np. kaletki maziowej, ścięgien, pochewek ścięgnistych, więzadeł i torebki stawowej), w sztywności barku, bólach krzyża, w następstwie zranień i urazów, np. zmiażdżeń, wylewów, zwichnięć, nadwyrężeń mięśni. Dolgit nie powinien być stosowany na otwarte rany ani błony śluzowe.

Dolgit Gel

Dolgit żel

Dolgit Gel to lek przeciwbólowy i przeciwzapalny dostępny bez recepty. Zawiera substancję czynną ibuprofen, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Stosuje się go miejscowo w leczeniu bólów mięśni, zwyrodnieniowych chorób stawów czy po urazach sportowych. Lek wykorzystuje się również podczas zabiegów jonoforezy. Dolgit Gel można stosować u osób dorosłych oraz dzieci w wieku powyżej 14 lat.

Etrixenal

Etrixenal to lek zawierający naproksen, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Etrixenal łagodzi ból, obrzęk, zaczerwienienie oraz zmniejsza stan zapalny. Jest stosowany w krótkotrwałym leczeniu ostrego bólu o nasileniu małym lub umiarkowanym stawów, mięśni lub ścięgien, spowodowanego na przykład urazem. Etrixenal jest dostępny bez recepty.

Flector Patch

Flector Patch to lek należący do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), stosowany w celu złagodzenia bólu i stanów zapalnych. Jest stosowany w celu objawowego leczenia bólu towarzyszącego zapaleniu nadkłykcia (tzw. łokieć tenisisty) i skręceniom stawu skokowego. Każdy plaster zawiera 140 mg diklofenaku epolaminy, co odpowiada 140 mg sodu diklofenaku. Lek jest dostępny bez recepty.

Flectorgo

Flectorgo to lek, który zawiera substancję czynną diklofenak epolaminy. Należy on do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), co oznacza, że działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie oraz przeciwobrzękowo. Lek Flectorgo jest stosowany w celu złagodzenia łagodnego do umiarkowanego bólu, takiego jak bóle reumatyczne, bóle mięśniowe, bóle zębów, bóle miesiączkowe oraz bóle głowy. Jest dostępny na receptę.

Gripex Control Duo

Gripex Control Duo to lek złożony, który zawiera dwie substancje czynne: paracetamol i kofeinę. Paracetamol działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo, a kofeina działa pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy, nasilając działanie przeciwbólowe paracetamolu oraz przyspieszając jego wchłanianie do krwi. Gripex Control Duo stosuje się w różnego rodzaju bólach, np. mięśni, stawów lub menstruacyjnych, jak również przy pierwszych objawach przeziębienia i grypy. Jest dostępny bez recepty.

Gripex Duo

Gripex Duo to lek złożony, który zawiera dwie substancje czynne: paracetamol i fenylefrynę. Lek ten jest przeznaczony do objawowego leczenia przeziębienia, grypy i infekcji grypopodobnych, które objawiają się katarem i niedrożnością zatok przynosowych, gorączką, bólem głowy, bólem gardła czy bólami mięśniowo-szkieletowymi. Gripex Duo jest dostępny bez recepty i przeznaczony jest dla osób powyżej 12. roku życia.

IBUM COMFORT minicaps

IBUM COMFORT minicaps to lek dostępny bez recepty, zawierający substancję czynną ibuprofen. Jest to niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ), który działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Lek jest przeznaczony dla osób dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia. Stosowany jest w przypadkach występowania bólu różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, takiego jak bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bóle po urazach, nerwobóle, bóle towarzyszące przeziębieniu i grypie. Może być również stosowany w przypadku bolesnego miesiączkowania oraz stanów gorączkowych różnego pochodzenia.

Ibum Express Forte

Ibum Express Forte to lek bez recepty, który zawiera ibuprofen. Jest to substancja z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), która ma działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Lek jest stosowany do objawowego, krótkotrwałego leczenia bólu o różnym pochodzeniu o nasileniu słabym do umiarkowanego, takiego jak bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bóle po urazach, nerwobóle, bóle towarzyszące przeziębieniu i grypie oraz bolesne miesiączkowanie. Ponadto, Ibum Express Forte jest stosowany w stanach gorączkowych różnego pochodzenia.

IBUM FEMINA

IBUM FEMINA to lek dostępny bez recepty, zawierający substancję czynną ibuprofen, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Lek ten wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Stosowany jest w bólach różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, takich jak bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bóle po urazach, nerwobóle, bóle towarzyszące przeziębieniu i grypie. Jest również wskazany w bolesnym miesiączkowaniu oraz stanach gorączkowych różnego pochodzenia.

IBUM Forte (o smaku bananowym)

IBUM Forte (o smaku bananowym) to lek w postaci syropu. Substancją czynną leku jest ibuprofen, który działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Lek jest przeznaczony do krótkotwałowego leczenia objawowego: gorączki różnego pochodzenia, między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia, a także w przebiegu odczynu poszczepiennego oraz bólów różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego. Lek jest dostępny bez recepty.

IBUM Sport

IBUM Sport to lek dostępny bez recepty, zawierający ibuprofen, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Lek ten jest przeznaczony do stosowania miejscowego na skórę w celu złagodzenia dolegliwości bólowych, stanów zapalnych i zmniejszenia występujących obrzęków. Jest zalecany w przypadku bólów mięśniowych, stawowych i kostnych, a także bólów po urazach.

Ibum Sprint

Ibum Sprint to lek dostępny bez recepty, który zawiera ibuprofen jako substancję czynną. Jest to niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ), który wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Lek jest zalecany do stosowania w leczeniu bólu różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, bolesnego miesiączkowania oraz stanów gorączkowych różnego pochodzenia.

Ibuprofen Aurovitas

Ibuprofen Aurovitas to lek, który zawiera substancję czynną – ibuprofen. Należy on do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), które wykazują działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Lek jest stosowany do łagodzenia bólu o różnym pochodzeniu o nasileniu od słabego do umiarkowanego, a także w stanach gorączkowych. Ibuprofen Aurovitas jest dostępny bez recepty.

Ibuprofen TZF

Ibuprofen TZF to lek dostępny bez recepty, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Jest stosowany w przypadku bólu o nasileniu słabym do umiarkowanego, takiego jak bóle głowy (w tym migreny), bóle zębów, bóle mięśni, stawów i kości (w tym bóle pleców), bóle pourazowe, pooperacyjne, w tym związane z zabiegiem stomatologicznym, a także bolesne miesiączkowanie.

Ibuprofen Zentiva

Ibuprofen Zentiva to lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), który wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Jest powszechnie stosowany w leczeniu bólów o małym i umiarkowanym nasileniu różnego pochodzenia, takich jak: bóle głowy, zębów, mięśni, kości i stawów, bolesne miesiączkowanie. Lek jest dostępny bez recepty.

IBUPROM EFFECT żel

Ibuprom® Effect żel to lek o potrójnym działaniu do stosowania miejscowego, który szybko zwalcza różne bóle układu ruchu, redukuje stan zapalny i obrzęk. Jest polecany do miejscowego leczenia bóli mięśni oraz zwyrodnieniowych chorób stawów. Ibuprom® Effect w postaci żelu należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Jego działanie jest uwarunkowane hamowaniem syntezy prostaglandyn w zmienionej zapalnie tkance. Produkt jest dostępny bez recepty.

IBUPROM FORTE

Ibuprom Forte to lek zawierający substancję czynną ibuprofen, który wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Jest stosowany doraźnie w bólach różnego pochodzenia, w tym bólach głowy, bolesnych miesiączkach i nerwobólach a także w stanach gorączkowych między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych. Lek jest dostępny bez recepty.

IBUPROM MAX RAPID

Ibuprom Max Rapid to lek, który zawiera ibuprofen w postaci soli sodu (512 mg ibuprofenu sodowego). Jest to nowoczesna forma leku, która jest bardzo dobrze rozpuszczalna w kwaśnym środowisku żołądka. Dzięki temu Ibuprom Max Rapid ma 3-krotnie szybsze wchłanianie i 3-krotnie szybszy początek działania przeciwbólowego. Lek jest stosowany do objawowego, krótkotrwałego leczenia bólu. Działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Jest dostępny bez recepty.

IBUPROM RAPID

Ibuprom Rapid to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Jest dostępny bez recepty. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia mogą stosować maksymalnie 2 tabletki do 3 razy na dobę. Wskazaniem do stosowania leku jest gorączka różnego pochodzenia oraz słabe i umiarkowane bóle różnego pochodzenia.

IBUPROM REGULAR

Ibuprom Regular to lek, którego substancją czynną jest ibuprofen. Jest to niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ), który wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Zalecany jest w zwalczaniu słabego i umiarkowanego bólu o różnym pochodzeniu oraz gorączki. Ibuprom Regular jest dostępny bez recepty.

IBUPROM SPORT żel

IBUPROM SPORT żel

IBUPROM SPORT żel to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym, który zawiera substancję czynną ibuprofen. Jest przeznaczony do miejscowego stosowania w przypadku bólów mięśni i stawów oraz bólów pourazowych. Lek ten jest dostępny bez recepty.

Inflanor Plus

Inflanor Plus to lek przeciwbólowy i przeciwzapalny zawierający połączenie paracetamolu i ibuprofenu. Jest zalecany do stosowania w przypadku różnych rodzajów bólu, takich jak migrena, ból głowy, ból zębów czy bolesne miesiączki. Lek stosowany jest także w leczeniu objawów przeziębienia i grypy. Inflanor Plus jest przeznaczony dla osób dorosłych.

Leki na ból mięśni i stawów, leki przeciwzapalne, maści

Wykaz leków stosowanych w leczeniu bólów mięśni i stawów.

Zobacz także:

Ból brzucha
Ból gardła
Ból zęba
Bóle menstruacyjne
Bóle nóg
Narkotyczne leki przeciwbólowe – opioidy
Środki na kaca
Wszystkie leki przeciwbólowe

Czym objawia się ból mięśni i stawów?

Ból mięśni i stawów to wyjątkowo dokuczliwa dolegliwość, która ma tendencje do nawracania. Często wiąże się ona z rozległymi chorobami kostno-stawowymi i dlatego wymaga postawionej przez lekarza diagnozy. Często bóle mięśni mogą występować także przy mniej poważnych chorobach, takich jak grypa czy przeziębienie. Bóle mięśni pojawiają się także po zbyt wyczerpujących treningach. To dlatego tak ważne jest to, aby dbać o niezbędny odpoczynek i nie przetrenować organizmu. Zawsze musi mieć on czas na regenerację. Bóle stawów dotyczyć mogą jednak bardziej skomplikowanych schorzeń, takich jak zapalenie stawów, reumatyzm czy borelioza. To dlatego, gdy nie mijają one przez dłuższy czas lub dochodzą do nich kolejne dolegliwości, z całą pewnością warto zwrócić się do lekarza.

Co na bolące mięśnie?

Aby sobie jednak nieco pomóc, najlepszym pomysłem jest sięgnięcie po leki. Zarówno te bez recepty, jak i te na receptę. Czym się one między sobą różnią? Niestety te dostępne bez recepty często mają słabsze działanie i przez to nie pomagają na dłuższą metę. Te na receptę cechują się mocnym działaniem i precyzyjnością. Warto też zwrócić uwagę na to, że leki na bóle mięśni oraz stawów mogą mieć różną formę. Często są to po prostu tabletki do połknięcia, ale często pojawiają się także w formie tabletek musujących do rozpuszczenia w wodzie, albo kremów i maści miejscowych. Jest to najlepsze zastosowanie zwłaszcza podczas kontuzji. Warto dobrać lek, który najbardziej przypasuje oraz przede wszystkim spełni swoje zadanie.

Lista przeciwbólowych substancji czynnych:

Deksketoprofen
Ibuprofen
Metamizol
Paracetamol
Diklofenak
Diosmina
Drotaweryna
Kamfora
Ketoprofen
Kwas acetylosalicylowy
Lewomentol
Naproksen
Salicylan metylu
Sześciowodny chlorek magnezu
Trimebutyna

Ból gardła:

Alkohol dichlorobenzylowy
Amylometakrezol

Opoidy – silny ból:

Buprenorfina
Fentanyl
Kodeina
Morfina
Oksykodon
Tramadol