Konsultacja merytoryczna:

Naklofen Top

Naklofen Top jest lekiem przeznaczonym do użytku miejscowego, na skórę, działającym przeciwzapalnie i przeciwbólowo.
Substancja czynna leku, diklofenak, przenika do ogniska zapalnego i powoduje zmniejszenie obrzęku zapalnego i poprawę ruchomości.

Ze względu na wodno-alkoholowe podłoże lek Naklofen Top wykazuje również działanie kojące i chłodzące.

Naklofen Top stosowany jest w miejscowym leczeniu:
– reumatyzmu pozastawowego (bóle mięśni, stany zapalenie tkanki łącznej włóknistej, kaletek maziowych, zapalenie ścięgien, zapalenie pochewek ścięgien, bóle lędźwiowego odcinka kręgosłupa lub stawu barkowego),
– zmian pourazowych (naciągnięcia, skręcenia, zwichnięcia),
– ograniczonych i łagodnych postaci zapalenia stawów.

Jaki jest skład Naklofen Top, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest diklofenak sodowy. 1 g żelu zawiera 11,6 mg diklofenaku dietyloamoniowego, co odpowiada 10 mg diklofenaku sodowego.

– Inne składniki leku to: karbomer, makrogol, dietanolamina, alkohol izopropylowy, glikol propylenowy, sodu siarczyn bezwodny, makrogolu eter cetostearylowy, decylu oleinian, parafina ciekła, woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Naklofen Top – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Stosowanie u dzieci poniżej 14 lat
Nie zaleca się stosowania produktu leczniczego Naklofen Top u dzieci poniżej 14 lat.

Dawkowanie i sposób podawania u dorosłych i dzieci powyżej 14 lat
Naklofen Top należy stosować miejscowo, na skórę trzy lub cztery razy na dobę, delikatnie wcierając. Ilość zużytego żelu należy dostosować do rozmiarów miejsca zmienionego chorobowo. Na przykład ilość 2 g do 4 g leku (ilość odpowiadająca wielkości owocu wiśni do rozmiarów orzecha włoskiego) jest wystarczająca do posmarowania powierzchni około 400 cm2 do 800 cm2. Po zastosowaniu leku należy umyć ręce, chyba że to właśnie ręce są miejscem leczonym. Należy unikać kontaktu żelu z oczami i błonami śluzowymi (np. jamy ustnej).

Okres leczenia zależy od wskazań i od reakcji na leczenie.

Nie należy stosować leku dłużej niż:
– 14 dni w przypadku stosowania leku bez konsultacji z lekarzem,
– w przypadku bólu stawów, konieczne może być stosowanie żelu przez okres do 7 dni zanim pacjent odczuje zmniejszenie natężenia bólu.
– jeżeli ból i obrzęk nie ustępują w ciągu 7 dni lub nastąpi pogorszenie, należy skontaktować się z lekarzem
– u dzieci i młodzieży powyżej 14 lat w celu łagodzenia bólu stawów i wymagane jest stosowanie produktu powyżej 7 dni lub gdy nastąpi pogorszenie objawów nalży skonsultować się z lekarzem.

W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Osoby w podeszłym wieku
Brak specjalnych zaleceń dotyczących dawkowania.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku zastosowania większej dawki leku niż zalecana, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Przedawkowanie leku Naklofen Top jest mało prawdopodobne ze względu na niewielkie wchłanianie diklofenaku stosowanego miejscowo.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Naklofen Top – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Naklofen Top w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Leku Naklofen Top nie wolno stosować w czasie trzech ostatnich miesięcy ciąży, ponieważ może on wywierać szkodliwy wpływ na nienarodzone dziecko lub powodować trudności podczas porodu.

Podczas pierwszych sześciu miesięcy ciąży Naklofen Top należy stosować tylko na zalecenie lekarza, przy czym zastosowana dawka powinna być możliwie najmniejsza, a czas trwania terapii jak najkrótszy.

Podczas karmienia piersią Naklofen Top może być stosowany jedynie na zalecenie lekarza, ponieważ diklofenak przenika do mleka matki w niewielkich ilościach. W przypadku uzasadnionej konieczności zastosowania w okresie laktacji, nie należy stosować produktu leczniczego na piersi lub duże powierzchnie skóry, lub długotrwale.

Ulotka Naklofen Top – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

NAKLOFEN TOP, 10 mg/1g, żel (Diclofenacum natricum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 8 razy

Rozmiar plku 179.05 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Naklofen Top m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

NAKLOFEN TOP, 10 mg/1g, żel (Diclofenacum natricum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 7 razy

Rozmiar plku 179.36 KB

Cena - ile kosztuje Naklofen Top?

Cena Naklofen Top i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Naklofen Top.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Naklofen Top? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Jelonet 10x10cml gaza parafinowa jałowa (Opakowanie: 10 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

106.99 

Zastosowanie Femitonina (Opakowanie: 30 )Femitonina (Opakowanie: 30 ) to suplement diety przeznaczony dla kobiet w okresie menopauzy. Łagodzi nieprzyjemne dolegliwości związane z przekwitaniem: huśtawki nastrojów, uderzenia gorąca, bezsenność. Zawiera naturalne składniki roślinne.
Efekt działania Femitonina (Opakowanie: 30 )Femitonina (Opakowanie: 30 ) to połączenie trzech, bardzo cenionych w medycynie wyciągów, wspierających prawidłowe funkcjonowanie układu hormonalnego u kobiet. Wyciąg z nasion soi zawiera…

23.38 

Zastosowanie Viscoplast Prestovis plus 1 m x 6 cm (Opakowanie: 1 )Viscoplast Prestovis plus 1 m x 6 cm (Opakowanie: 1 ) to samoprzylepne opatrunki z włókniną do stosowania na rany, zadrapania i uszkodzenia skóry innych rodzajów.

Plaster z opatrunkiem do cięcia jest bardzo wytrzymały i odporny na uszkodzenia. Bez problemu można go dopasować dokładnie do wielkości rany czy zadrapania.

Miękka, elastyczna tkanina dobrze przylega do skóry…

6.29 

Zastosowanie Rivanolum 0,1% płyn (Opakowanie: 100 ml)Rivanolum 0,1% płyn (Opakowanie: 100 ml) to lek odkażający i antyseptyczny stosowany przeciwko bakteriom Gram dodatnich oraz Gram ujemnych. Polecany do oczyszczania i dezynfekowania uszkodzeń skóry, w tym do ran trudno gojących się.
Efekt działania Rivanolum 0,1% płyn (Opakowanie: 100 ml)
Skład1 g płynu (roztworu) zawiera 1 mg mleczanu etakrydyny.
Substancje pomocnicze: woda oczyszczona.

Środki ostrożnościWyłącznie do…

4.44 

Zastosowanie Sinulan Rinse - zestaw uzupełniający (Opakowanie: 30 )Sinulan Rinse - zestaw uzupełniający (Opakowanie: 30 ) jest wyrobem medycznym przeznaczonym do płukania nosa i zatok w przypadku zapalenia zatok i nieżytu nosa. Zawiera chlorek sodu do sporządzania izotonicznego lub hipertonicznego roztworu. Może być stosowany zarówno w leczeniu, jak i w profilaktyce zapalenia błony śluzowej nosa i zatok, kataru różnego pochodzenia, a takż…

18.40 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief