LEKI PRZECIWBÓLOWE

Leki przeciwbólowe – ukojenie w cierpieniu

Leki przeciwbólowe pozwalają zapomnieć o bólu i wykonywać codzienne obowiązki. Przyjmowane z głową, nie wywołują skutków ubocznych, pozwalając cieszyć się życiem bez bólu. Przywracają sprawność i spokój. Sprawiają, że nie trzeba rezygnować z planów. Większość leków przeciwbólowych sprzedawanych na polskim rynku bez recepty ma działanie ogólne. Oznacza to, że te same środki mogą sprawdzić się w przypadku bólu głowy, jak też bólu zęba – poprzez wykrycie źródła bólu substancja aktywna dociera we właściwe miejsce i łagodzi nieprzyjemne objawy. 

leki na ból

 

Leki na ból głowy – ukojenie w chwilach stresu i napięcia nerwowego

Uporczywe powracające migreny czy bóle głowy mogą mieć różne przyczyny. Jednym z nich jest codzienny stres, napięcie, życie w pośpiechu, ale także zmiany ciśnienia. Niezależnie od źródeł bólu, nasilające się dolegliwości utrudniają wykonywanie prac zawodowych i domowych. Odbierają przyjemność z beztroskich wieczorów i chwil spędzonych w gronie znajomych. Utrudniają zasypianie i obniżają samopoczucie. W takich sytuacjach warto sięgnąć po tabletkę, która przywróci nas do funkcjonowania. Pamiętajmy też, że uporczywe i powracające bóle głowy warto skonsultować z lekarzem, aby wykluczyć ich poważniejsze źródło.

Leki na ból zęba

Każdy, kogo kiedykolwiek dotknął ból zęba, wie, jak bardzo nieznośny jest to stan. Przenikliwy świdrujący ból nie pozwala skupić się na niczym innym. Zanim dotrzemy do stomatologa, który rozwiąże trwale nasz problem,

Leczenie paliatywne – w trosce o godną egzystencję osób nieuleczalnie chorych

Współczesne środki farmakologiczne pozwalają sprawnie i skutecznie zapobiegać przewlekłym stanom bólowym, które dotykają osoby nieuleczalnie chore. Leki podawane w formie tabletek czy kroplówki pozwalają godnie dożyć ostatnich dni i ograniczyć niedogodności związane z ciężką chorobą. Dzięki lekom przeciwbólowym osoby w stanie paliatywnym mogą pozostać przytomne, porozmawiać i wyjaśnić sprawy z najbliższymi oraz robić rozrachunek z życiem.

Zapoznaj się z listą leków przeciwbólowych

Poniżej znajduje się wykaz leków stosowanych w leczeniu wszelkiego rodzaju bólu. Znajdziesz tu ulotki leków oraz opinie pacjentów o lekach przeciwbólowych.

ABFEN

WSKAZANIA Abfen należy do grupy leków zwanych „niesteroidowe leki przeciwzapalne” lub NLPZ. Każda saszetka leku zawiera 200 mg ibuprofenu. Lek ten jest stosowany w celu: - zmniejszenia bólu w stanach takich jak ból zęba, ból menstruacyjny i ból głowy, - obniżenia gorączki i zmniejszenia bólu w czasie przeziębienia. Lek może być stosowany u...

ABFEN FORTE

WSKAZANIA Abfen Forte należy do grupy leków nazywanych NLPZ (niesteroidowe leki przeciwzapalne). Jedna saszetka leku zawiera 400 mg ibuprofenu. Lek ten jest stosowany przez krótki okres w celu: - zmniejszenia łagodnych lub umiarkowanie nasilonych dolegliwości bólowych, takich jak ból głowy i ból zęba - zmniejszenia bólu menstruacyjnego - obniżenia gorączki. Może być stosowany u dorosłych...

ACATAR ZATOKI TABS

Podmiot odpowiedzialny: US Pharmacia Sp. z o.o. WSKAZANIA Acatar Zatoki Tabs to lek złożony z dwóch substancji czynnych: ibuprofenu (leku z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, tzw. NLPZ) i chlorowodorku fenylefryny (leku udrożniającego nos). Acatar Zatoki Tabs działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, przeciwgorączkowo. Kurczy naczynia krwionośne, zmniejsza przekrwienie i obrzęk błony śluzowej...

ACCORDEON

Podmiot odpowiedzialny: Accord Healthcare Limited WSKAZANIA Accordeon jest silnym lekiem przeciwbólowym z grupy opioidów. Accordeon jest stosowany w leczeniu ostrego bólu, który powoduje konieczność leczenia opioidowymi lekami przeciwbólowymi, ponieważ inne leki przeciwbólowe nie są skuteczne. SKŁAD Substancją czynną leku jest chlorowodorek oksykodonu. Każda tabletka o przedłużonym uwalnianiu zawiera 5...

ACENOL

Podmiot odpowiedzialny: Farmaceutyczna Spółdzielnia Pracy Galena WSKAZANIA Acenol zawiera paracetamol, stosowany w bólach różnego pochodzenia (bóle głowy, zębów, stawowe, miesiączkowe, nerwobóle i inne). Może być jednym z leków w zwalczaniu bólu. Działa przeciwgorączkowo. SKŁAD Substancją czynną leku jest paracetamol. Jedna tabletka zawiera 300 mg paracetamolu. Pozostałe składniki to: skrobia...

ACENOL FORTE

Podmiot odpowiedzialny: Farmaceutyczna Spółdzielnia Pracy Galena WSKAZANIA Acenol forte zawiera paracetamol, stosowany w bólach różnego pochodzenia (bóle głowy, zębów, stawowe, miesiączkowe, nerwobóle i inne). Może być jednym z leków w zwalczaniu bólu. Działa przeciwgorączkowo. SKŁAD Substancją czynną leku jest paracetamol. Jedna tabletka zawiera 500 mg paracetamolu. Pozostałe składniki to:...

ACUTRAL

WSKAZANIA Acutral jest lekiem złożonym, zawierającym dwie substancje czynne o działaniu przeciwbólowym: tramadolu chlorowodorek oraz paracetamol. Wskazaniem do stosowania leku Acutral jest objawowe leczenie bólu o nasileniu umiarkowanym do dużego u pacjentów, u których właściwe jest równoczesne stosowanie tramadolu i paracetamolu. Lek przeznaczony do stosowania u osób dorosłych i młodzieży w wieku...

ADAMON SR

WSKAZANIA Lek Adamon SR zawiera substancję czynną – tramadol, który jest lekiem przeciwbólowym z grupy opioidów działającym poprzez wpływ na ośrodkowy układ nerwowy. Lek Adamon SR wskazany jest w leczeniu średnio silnego i silnego bólu. SKŁAD Substancją czynną leku jest tramadolu chlorowodorek (Tramadoli hydrochloridum). Jedna kapsułka o przedłużonym uwalnianiu zawiera: 50 mg, 100...

ADVIL ZATOKI

Podmiot odpowiedzialny: Pfizer Corporation Austria GmbH WSKAZANIA Advil Zatoki stosuje się w celu złagodzenia objawów związanych z przekrwieniem błony śluzowej nosa/zatokowym bólem głowy, gorączką oraz bólem związanym z przeziębieniem i grypą. Lek ten zawiera ibuprofen, niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ), który wykazuje działanie przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe. Tabletki zawierają również...

AGLAN 15

WSKAZANIA Aglan 15 zawiera jako substancję czynną meloksykam. Meloksykam należy do grupy leków zwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ), które są stosowane przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Aglan 15 wskazany jest do krótkotrwałego leczenia nawrotów choroby zwyrodnieniowej stawów i długotrwałego leczenia reumatoidalnego zapalenia stawów oraz zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa. Lek jest przeznaczony do stosowania...

AKIS

Podmiot odpowiedzialny: IBSA Farmaceutici Italia Srl WSKAZANIA Substancją czynną leku jest diklofenak sodowy. AKIS należy do grupy leków zwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ). Innymi lekami z grupy NLPZ są aspiryna i ibuprofen. Leki te działają przeciwbólowo i przeciwzapalnie. AKIS jest stosowany w leczeniu stanów bólowych, w tym: ...

ALEVE

Uwaga! Poniższy opis dotyczy postaci farmaceutycznej: Aleve, 100 mg/g żel. Ten lek występuje także pod innymi postaciami. Szczegółowy opis znajdziecie Państwo w załączonych ulotkach w dolnej sekcji strony. WSKAZANIA Lek ALEVE ma postać żelu. W jego skład wchodzi substancja czynna - naproksen - w ilości 100 mg/g, należąca do niesteroidowych leków...

ALKA-PRIM

Podmiot odpowiedzialny: Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA SA WSKAZANIA Alka-Prim zawiera kwas acetylosalicylowy, który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Wskazania do stosowania: - Bóle o słabym lub średnim nasileniu, np.: bóle głowy (w tym występujące w nadkwaśności), bóle mięśni i stawów. - Gorączka w przebiegu przeziębienia, zakażeń wirusowych i innych chorób. SKŁAD Substancją...

ALKA-SELTZER

Podmiot odpowiedzialny: Bayer Sp. z o.o. WSKAZANIA Kwas acetylosalicylowy, substancja czynna zawarta w leku Alka-Seltzer, działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Cytrynian sodu, powstający po rozpuszczeniu tabletki w wodzie, ma właściwości buforujące, dzięki czemu zobojętnia nadmiar kwasu solnego w żołądku. Wskazania do stosowania Alka-Seltzer: • dolegliwości bólowe o lekkim i...

ALMOZEN

WSKAZANIA Almozen zawiera substancję czynną o nazwie almotryptan. Należy on do grupy leków przeciwmigrenowych zwanych tryptanami (określanych też jako selektywni agoniści receptora serotoninowego 5HT1). Almozen stosowany jest w łagodzeniu bólów głowy związanych z napadami migreny z aurą lub bez aury. Objawy migreny mogą być spowodowane przez przemijające rozszerzenie...

AMIGRENEX

WSKAZANIA Amigrenex zawiera 50 mg lub 100 mg sumatryptanu w postaci bursztynianu sumatryptanu - substancję przeciwmigrenową. Objawy migreny mogą zależeć od przejściowego rozszerzenia naczyń krwionośnych w obrębie ukrwienia tętnicy szyjnej. Sumatryptan należy do grupy leków będących antagonistami receptora 5HT1, które to leki zwężają wspomniane naczynia krwionośne. SKŁAD Substancją czynną leku...

AMIPAR

Podmiot odpowiedzialny: MEDICOFARMA S.A. WSKAZANIA AMIPAR tabletki, 500 mg jest to lek o działaniu przeciwgorączkowym i przeciwbólowym. Wskazania do stosowania to podwyższona temperatura ciała oraz bóle różnego pochodzenia o małym lub umiarkowanym nasileniu (bóle głowy, migrena, bóle kręgosłupa, bóle reumatyczne, mięśniowe, nerwobóle, ból zęba i bóle menstruacyjne). ...

ANAPRAN

WSKAZANIA Anapran zawiera naproksen sodowy (sól sodową naproksenu). Naproksen jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym o działaniu przeciwbólowym i działaniu przeciwgorączkowym. Działanie przeciwzapalne polega na zahamowaniu syntezy prostaglandyn; nie wyklucza się jednak istnienia innych mechanizmów. Naproksen powoduje objawową poprawę w chorobach reumatycznych. Naproksen sodowy szybko i prawie w 100% wchłania się z...

ANAPRAN EC

Podmiot odpowiedzialny: Adamed Sp. z o.o. WSKAZANIA Anapran EC zawiera substancję czynną naproksen, która należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Leki te są stosowane w celu zmniejszenia zapalenia i bólu w stawach i mięśniach. Anapran EC jest wskazany w objawowym leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów, choroby zwyrodnieniowej...

ANAPRAN NEO

Podmiot odpowiedzialny: Pabianickie Zakłady Farmaceutyczne Polfa S.A. WSKAZANIA Anapran neo zawiera naproksen sodowy. Naproksen, stanowiący substancję czynną leku, jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Działanie przeciwzapalne polega na zahamowaniu syntezy prostaglandyn; nie wyklucza się jednak istnienia innych mechanizmów. Naproksen sodowy wchłania się prawie całkowicie...

ANTIDOL 15

WSKAZANIA Antidol 15 jest złożonym lekiem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, dostępnym w postaci tabletek. Zawiera paracetamol zmniejszający ból i działający przeciwgorączkowo oraz kodeinę, należącą do grupy leków zwanych opioidowymi lekami przeciwbólowymi, które łagodzą ból. Kodeina może być stosowana w monoterapii lub z innymi lekami przeciwbólowymi, takimi jak paracetamol. Działanie przeciwbólowe leku...

ANTYGRYPIN

WSKAZANIA Antygrypin zawiera kwas acetylosalicylowy, witaminę C oraz kofeinę. Lek wskazany jest do krótkotrwałego leczenia objawów występujących w przebiegu przeziębienia lub grypy (gorączka, ból głowy, bóle mięśni i stawów). Kwas acetylosalicylowy działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Witamina C uzupełnia zwiększone zapotrzebowanie na kwas askorbowy, występujące w czasie przeziębienia lub...

APAP

Podmiot odpowiedzialny: US Pharmacia Sp. z o.o. WSKAZANIA APAP jest lekiem przeciwbólowym i przeciwgo-rączkowym. Zawiera jako substancję czynną paracetamol. Jest lekiem z wyboru w leczeniu bólu i gorączki. Wskazaniem do stosowania leku APAP są bóle różnego pochodzenia: głowy, mięśni, zębów, nerwobóle, bóle menstruacyjne. Gorączka, np. w przebiegu przeziębienia...

APAP 325 MG

WSKAZANIA APAP 325 mg jest lekiem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Zawiera jako substancję czynną paracetamol. Lek działa przeciwbólowo w bólach o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu: bólach głowy, migrenach, nerwobólach, bólach zębów, gardła, bólach kręgosłupa, bólach mięśni oraz bólach menstruacyjnych. Łagodzi objawy przeziębienia i grypy, takie jak: gorączka, dreszcze, bóle głowy,...

APAP BÓL I GORĄCZKA

WSKAZANIA Tabletki musujące APAP ból i gorączka zawierają paracetamol, który jest lekiem o łagodnym działaniu przeciwbólowym i obniżającym temperaturę ciała w gorączce. Stosowanie tabletek zaleca się w leczeniu łagodnego lub umiarkowanego bólu i (lub) gorączki. SKŁAD Substancją czynną leku jest paracetamol. Każda tabletka musująca zawiera 500 mg paracetamolu. Inne składniki...

APAP BÓL I GORĄCZKA C PLUS

Podmiot odpowiedzialny: US Pharmacia Sp. z o.o. WSKAZANIA Lek APAP ból i gorączka C plus zawiera paracetamol i witaminę C. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Kwas askorbowy (witamina C) uzupełnia niedobór witaminy C, wspomagającej odporność organizmu w czasie zakażeń wirusowych. Lek APAP ból i gorączka C plus wskazany...

APAP DIRECT

WSKAZANIA APAP DIRECT to lek przeciwbólowy dedykowany dla dorosłych w nowoczesnej formie granulek. Dzięki doustnej formie, podawanej bezpośrednio na język, bez konieczności popijania, lek w wygodny sposób usuwa ból i gorączkę u dorosłych, zawsze i wszędzie kiedy tego potrzebujesz. APAP DIRECT może szybciej usuwać ból niż zwykła tabletka, gdyż substancja...

APAP DIRECT MAX

Podmiot odpowiedzialny: US Pharmacia Sp. z o.o. WSKAZANIA Paracetamol należy do grupy farmakoterapeutycznej analgetyków (leków przeciwbólowych), które równocześnie działają jako antypiretyki (leki przeciwgorączkowe) i słabe leki przeciwzapalne. Lek Apap Direct Max stosuje się w celu obniżenia gorączki i złagodzenia łagodnego lub umiarkowanego bólu. SKŁAD 1 saszetka zawiera: substancję czynną: paracetamol...

APAP DLA DZIECI FORTE

WSKAZANIA APAP dla dzieci FORTE to lek należący do grupy leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych, które działają przeciwbólowo w przypadku bólu o małym i umiarkowanym nasileniu oraz zmniejszają gorączkę. APAP dla dzieci FORTE to lek przeznaczony do krótkotrwałego, objawowego leczenia bólu o małym i umiarkowanym nasileniu (ból głowy, ból zęba, bóle...

APAP EXTRA

WSKAZANIA APAP EXTRA to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Zawiera jako substancje czynne paracetamol i kofeinę. Kofeina nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu. Dodatkowo kofeina działa umiarkowanie pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy. SKŁAD Substancjami czynnymi leku są: paracetamol 500 mg kofeina 65 mg Pozostałe składniki leku to: substancje pomocnicze: powidon, skrobia kukurydziana, metyloceluloza, talk,...

APAP JUNIOR

WSKAZANIA APAP JUNIOR dla dzieci powyżej 4 roku życia to lek w formie granulatu w saszetkach o smaku truskawkowo-waniliowym. Produkt jest wskazany przy gorączce i bólach różnego pochodzenia. Forma smacznego, owocowego granulatu. Paracetamol należy do grupy farmakoterapeutycznej analgetyków (leków przeciwbólowych), które równocześnie działają jako antypiretyki (leki przeciwgorączkowe) i słabe leki...

APAP NBG

WSKAZANIA APAP NBG zawiera dwie substancje czynne: paracetamol i kofeinę. Paracetamol ma działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Kofeina jest substancją, która działa umiarkowanie pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy. Dodanie kofeiny do paracetamolu istotnie zwiększa jego skuteczność w leczeniu napięciowych bólów głowy. Kofeina przyspiesza również początek działania paracetamolu. Wskazaniem do stosowania leku jest...

APAP NOC

WSKAZANIA APAP NOC to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, który łączy działanie paracetamolu z uspokajającym i nasennym działaniem difenhydraminy. APAP NOC łagodzi ból, ułatwia zasypianie i zapobiega nocnym wybudzeniom spowodowanym odczuwaniem bólu. Wskazaniem do stosowania leku jest krótkotrwałe leczenie bólu, w tym: bólu głowy, bólów kostno- stawowych, bólu mięśni, bólu zębów,...

APAP PRZEZIĘBIENIE

Podmiot odpowiedzialny: US Pharmacia Sp. z o.o. WSKAZANIA APAP przeziębienie, proszek do sporządzania roztworu doustnego, to lek wieloskładnikowy, zawierający paracetamol, kwas askorbowy oraz chlorowodorek fenylefryny. Wykazuje działanie przeciwgorączkowe, przeciwbólowe i udrożniające nos. Łagodzi objawy przeziębienia i grypy. Wskazaniem do stosowania leku jest krótkotrwałe łagodzenie objawów przeziębienia, grypy i...

APAP PRZEZIĘBIENIE CAPS

Podmiot odpowiedzialny: US Pharmacia Sp. z o.o. WSKAZANIA APAP Przeziębienie CAPS to lek złożony. Zawiera dwie substancje czynne: paracetamol i fenylefrynę. Paracetamol działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo, a fenylefryna zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa i zatok. APAP Przeziębienie CAPS jest lekiem przeznaczonym do leczenia dorosłych i młodzieży...

APO-NAPRO FAST

WSKAZANIA Apo-Napro Fast zawiera naproksen, który jest lekiem przeciwzapalnym i łagodzącym ból. Należy on do grupy leków zwanych NLPZ (niesteroidowe leki przeciwzapalne). Apo-Napro Fast stosuje się u dorosłych i dzieci w wieku od 12 lat do krótkotrwałego leczenia bólu, takiego jak ból głowy, ból zęba, ból mięśni, ból pleców oraz...

APOMIGRA

WSKAZANIA Apomigra należy do grupy leków nazywanych tryptanami, które stosuje się w leczeniu migrenowego bólu głowy. Objawy migreny mogą być powodowane przez przemijające rozszerzenie się naczyń krwionośnych w obrębie głowy. Lek ten zmniejsza to rozszerzenie naczyń krwionośnych. To z kolei przyczynia się do ustąpienia bólu głowy i innych objawów napadu...

APOPATRAM

WSKAZANIA ApoPatram jest połączeniem dwóch leków przeciwbólowych: tramadolu i paracetamolu, które działają jednocześnie w celu zmniejszenia bólu. ApoPatram jest przeznaczony do leczenia umiarkowanego lub silnego bólu, gdy lekarz stwierdzi, że konieczne jest stosowanie leku złożonego, zawierającego: tramadol i paracetamol. SKŁAD Substancjami czynnymi są: tramadolu chlorowodorek i paracetamol....

ASCALCIN

Podmiot odpowiedzialny: SENSILAB Polska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – Spółka komandytowo-akcyjna WSKAZANIA Ascalcin jest to lek o skojarzonym działaniu składników. Kwas acetylosalicylowy należy do grupy leków - niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ). Wykazuje działanie przeciwgorączkowe, przeciwbólowe, przeciwzapalne. Laktoglukonian wapnia zawarty w leku jest łatwo przyswajalnym związkiem dostarczającym jonów...

ASCALCIN PLUS O SMAKU MALINOWYM

WSKAZANIA Ascalcin Plus o smaku malinowym zawiera kwas acetylosalicylowy, kwas askorbowy (witamina C) i wapń. Kwas acetylosalicylowy należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Działa przeciwgorączkowo, przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Kwas askorbowy (witamina C) i wapń wpływają na prawidłową czynność ścian naczyń krwionośnych. Zmniejszają ich przepuszczalność, działają przeciwwysiękowo i przeciwobrzękowo. Lek Ascalcin Plus...

ASCODAN

Podmiot odpowiedzialny: Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA SA WSKAZANIA Lek Ascodan zawiera kwas acetylosalicylowy i kodeinę. Kwas acetylosalicylowy działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Kodeina poza działaniem przeciwbólowym działa przeciwkaszlowo. Wskazania do stosowania: • Dolegliwości towarzyszące przeziębieniu i grypie z gorączką. • Dolegliwości bólowe różnego pochodzenia...

ASPICAM BIO

WSKAZANIA Lek Aspicam Bio zawiera substancję meloksykam, która należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Mechanizm działania przeciwzapalnego meloksykamu polega na preferencyjnym hamowaniu cyklooksygenazy COX-2 w stosunku do COX-1. Jako lek przeciwzapalny i przeciwbólowy stosowany w bólach kostno-stawowych i mięśniowych w przebiegu...

ASPIRIN

WSKAZANIA Aspirin zawiera kwas acetylosalicylowy, który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Wskazania do stosowania: - bóle o małym lub umiarkowanym nasileniu, - gorączka. SKŁAD Tabletki: Substancją czynną leku jest kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum). Pozostałe składniki leku to: celuloza, skrobia kukurydziana. Granulat: Substancją czynną leku...

ASPIRIN C

WSKAZANIA Aspirin C zawiera kwas acetylosalicylowy, który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo oraz witaminę C, której dodatek jest korzystny w przebiegu chorób przeziębieniowych, podczas których występuje zwiększone zapotrzebowanie na witaminę C. Wskazania do stosowania: Objawowe leczenie dolegliwości bólowych o małym i (lub) umiarkowanym nasileniu (np: bóle głowy, bóle zębów, bóle...

ASPIRIN C FORTE

WSKAZANIA Aspirin C Forte zawiera kwas acetylosalicylowy, który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo oraz witaminę C. Wskazania do stosowania: Objawowe leczenie dolegliwości bólowych o małym lub umiarkowanym nasileniu (np.: bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśniowe). Objawowe leczenie dolegliwości bólowych i gorączki w przebiegu przeziębienia i grypy. SKŁAD Substancjami czynnymi leku są: kwas...

ASPIRIN COMPLEX

Podmiot odpowiedzialny: Bayer Sp. z o.o. WSKAZANIA Lek ASPIRIN COMPLEX ma właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwgorączkowe i zmniejszające obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa. Granulki barwy białej do żółtawej zawierają dwie substancje czynne, którymi są: kwas acetylosalicylowy (aspiryna) i chlorowodorek pseudoefedryny. Lek ASPIRIN COMPLEX jest stosowany w leczeniu...

ASPIRIN COMPLEX HOT

Podmiot odpowiedzialny: Bayer Sp. z o.o. WSKAZANIA Lek Aspirin Complex Hot ma właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwgorączkowe i zmniejszające przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa. Lek Aspirin Complex Hot zawiera dwie substancje czynne: kwas acetylosalicylowy i chlorowodorek pseudoefedryny. Lek Aspirin Complex Hot jest stosowany w leczeniu objawowym...

ASPIRIN COMPLEX ZATOKI

WSKAZANIA Lek ASPIRIN COMPLEX ZATOKI ma właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwgorączkowe i zmniejszające obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa. Granulki barwy białej do żółtawej zawierają dwie substancje czynne, którymi są: kwas acetylosalicylowy (aspiryna) i chlorowodorek pseudoefedryny. Lek ASPIRIN COMPLEX ZATOKI jest stosowany w leczeniu objawowym obrzęku błony śluzowej nosa i (lub)...

ASPIRIN EFFECT

WSKAZANIA Aspirin Effect to lek przeciwbólowy, przeciwzapalny i przeciwgorączkowy w wygodnej postaci granulatu do stosowania bezpośrednio na język. Wskazania do stosowania: - dolegliwości bólowe np.: ból głowy, bóle zębów, bóle mięśni, stawów, pleców, - dolegliwości związane z przeziębieniem i grypą, - gorączka. SKŁAD Substancją czynną leku jest kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum). Pozostałe składniki leku to:...

ASPIRIN EXTRA

WSKAZANIA Aspirin Extra zawiera kwas acetylosalicylowy, który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo oraz kofeinę, która poprzez bezpośrednie działanie na naczynia mózgowe wspomaga działanie kwasu acetylosalicylowego przy bólach głowy. Kofeina przyspiesza i nasila działanie przeciwbólowe kwasu acetylosalicylowego. Wskazania do stosowania: bóle o małym i umiarkowanym nasileniu, np. bóle głowy, bóle zębów,...

ASPIRIN MUSUJĄCA

WSKAZANIA Aspirin musującazawiera kwas acetylosalicylowy, który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Wskazania do stosowania: - bóle o lekkim i średnim nasileniu: bóle głowy różnego pochodzenia (np. migrenowe), bóle zębów, bóle mięśni, - ból i gorączka w przebiegu przeziębienia i grypy. SKŁAD Substancją czynną leku jest kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum). Pozostałe składniki leku to: sodu...

ASPIRIN PRO

Podmiot odpowiedzialny: Bayer Sp. z o.o. OPIS DZIAŁANIA / WSKAZANIA Lek ASPIRIN PRO zawiera kwas acetylosalicylowy. Kwas acetylosalicylowy jest lekiem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Lek ASPIRIN PRO stosuje się w objawowym leczeniu gorączki i (lub) bólu o małym lub umiarkowanym nasileniu, np. ból głowy, dolegliwości towarzyszące przeziębieniu...

ASPIRIN PRO FORTE

WSKAZANIA Aspirin Pro Forte to lek zawierający kwas acetylosalicylowy (czyli aspirynę), który łagodzi ból i obniża gorączkę. Lek ten szybko łagodzi ból dzięki szybkiemu uwalnianiu i wchłanianiu kwasu acetylosalicylowego. Lek Aspirin Pro Forte stosuje się w objawowym leczeniu gorączki i (lub) bólu o małym lub umiarkowanym nasileniu, np. ból głowy,...

ASPROCOL

WSKAZANIA Asprocol jest lekiem łączącym w sobie działanie dwóch substancji – kwasu acetylosalicylowego, który działa przeciwgorączkowo, przeciwbólowo i przeciwzapalnie oraz glicyny, która chroni przewód pokarmowy przed drażniącym działaniem kwasu acetylosalicylowego. Asprocol jest wskazany: - w bólu o słabym lub średnim nasileniu, np. bólu mięśni, stawów, bólu głowy; - w gorączce spowodowanej przez...

AULIN

WSKAZANIA Aulin jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NLPZ) o właściwościach przeciwbólowych, stosowanym w leczeniu ostrego bólu oraz bolesnego miesiączkowania. SKŁAD Tabletki Substancją czynną leku jest nimesulid. Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: sodu dokuzynian, hydroksypropyloceluloza, laktoza jednowodna, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), celuloza mikrokrystaliczna, olej roślinny uwodorniony, magnezu stearynian. Granulat Substancją czynną leku jest nimesulid. Pozostałe...

AULINDOL

WSKAZANIA Nazwa leku brzmi AulinDol. Lek AulinDol zawiera substancję czynną nimesulid, należącą do niesteroidowych leków o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym (NLPZ). AulinDol jest stosowany w celu łagodzenia bólu i obrzęków spowodowanych: • skręceniami, • urazami ścięgien zwanymi „ostrymi urazowymi zapaleniami ścięgien”. Jeśli po upływie 7 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się...

AUTOSTRZYKAWKA MORFINA PRZECIWKO BÓLOWI

WSKAZANIA Autostrzykawka Morfina przeciwko bólowi jest autostrzykawką przeznaczoną do stosowania domięśniowo w przypadku wystąpienia bólu spowodowanego rozległymi urazami ciała. SKŁAD Substancją czynną leku jest 2 ml roztworu do wstrzykiwać domięśniowych zawierające 20 mg siarczanu morfiny. Pozostałe składniki: sodu chlorek, sodu pirosiarczyn, disodu edytynian, woda do wstrzykiwać DAWKOWANIE Leki należy stosować w przypadku wystąpienia...

AUXILEN

WSKAZANIA Auxilen jest lekiem przeciwbólowym należącym do grupy leków zwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ). Auxilen stosowany jest w objawowym leczeniu umiarkowanego i ciężkiego ostrego bólu gdy doustne podawanie nie jest odpowiednie, np. bólu pooperacyjnego, bólu w przebiegu kolki nerkowej i bólu okolicy lędźwiowo-krzyżowej. SKŁAD Substancją czynną leku jest deksketoprofen 1 ml roztworu...

AXOPROFEN

WSKAZANIA Lek Axoprofen zawiera ibuprofen, który należy do grupy leków zwanej niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), które działają poprzez zmniejszanie bólu, stanu zapalnego i gorączki. Lek Axoprofen stosuje się w następujących przypadkach: • gorączka różnego pochodzenia (także w przebiegu zakażeń wirusowych, w przebiegu odczynu poszczepiennego) • bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do...

AXOPROFEN FORTE

WSKAZANIA Lek Axoprofen Forte zawiera ibuprofen, który należy do grupy leków zwanej niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), które działają poprzez zmniejszanie bólu, stanu zapalnego i gorączki. Lek Axoprofen Forte stosuje się w następujących przypadkach: • gorączka różnego pochodzenia (także w przebiegu zakażeń wirusowych, w przebiegu odczynu poszczepiennego) • bóle różnego pochodzenia o nasileniu...

BABYFEN

WSKAZANIA Ten lek zawiera ibuprofen. Ibuprofen należy do grupy leków nazywanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ), które zmniejszają ból, obrzęk i obniżają temperaturę ciała podczas gorączki. Babyfen jest stosowany u dzieci w wieku od 3. miesiąca życia (o wadze ponad 5 kg) i starszych do krótkotrwałego leczenia objawowego: - łagodnego lub umiarkowanego...

BALS SULPHUR ŻEL

Podmiot odpowiedzialny: Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne „Sulphur Zdrój Exim” WSKAZANIA Głównym składnikiem bals sulphur żel, jest solanka siarczkowa ze źródeł mineralnych uzdrowiska Busko Solec. Właściwości lecznicze solanki wiążą się z obecnością związków siarki(siarki dwuwartościowej, jonu wodorosiarczkowego, siarki koloidalnej), oraz licznych jonów Ca2+, Mg2+,...

BALSAMUM MENTHOLI COMPOSITUM

Podmiot odpowiedzialny: CHEMA-ELEKTROMET WSKAZANIA Balsamum Mentholi Compositum ma postać maści. Zawiera salicylan metylu, który działa przeciwzapalnie, natomiast mentol zawarty w maści powoduje jej miejscowe działanie przeciwbólowe oraz łagodzące świąd, zmniejsza wrażliwość receptorów bólowych. Maść po wtarciu w skórę wywołuje przekrwienie, powoduje uczucie...

BENEVOX CONTROL SMAK CYTRYNOWY

WSKAZANIA Lek Benevox Control zawiera, jako substancję czynną benzydaminy chlorowodorek. Substancja czynna jest to składnik pastylek, który wywiera skutek leczniczy potrzebny pacjentowi. Lek wskazany jest w objawowym miejscowym leczeniu ostrego bólu gardła u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 6 lat. Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje...

BENEVOX CONTROL SMAK POMARAŃCZOWO-MIODOWY

WSKAZANIA Lek Benevox Control zawiera, jako substancję czynną benzydaminy chlorowodorek. Substancja czynna jest to składnik pastylek, który wywiera efekt leczniczy potrzebny pacjentowi. Lek wskazany jest w objawowym miejscowym leczeniu ostrego bólu gardła u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 6 lat. Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub...

BENGAY MAŚĆ PRZECIWBÓLOWA

Podmiot odpowiedzialny: McNeil Products Limited WSKAZANIA Bendamustine Zentiva jest lekiem zawierającym substancję czynną - chlorowodorek bendamustyny (zwany dalej bendamustyną). Bendamustyna jest lekiem stosowanym do leczenia określonych chorób nowotworowych (lekiem cytostatycznym). Bendamustynę stosuje się jako jedyny lek (w monoterapii) lub w skojarzeniu z innymi...

BETALOC ZOK

Podmiot odpowiedzialny: AstraZeneca AB WSKAZANIA Lek Betaloc ZOK 25, tabletki o przedłużonym uwalnianiu, 23,75 mg – białe, owalne, z nacięciem po jednej stronie, po drugiej oznakowane „A/β”. Lek Betaloc ZOK 50, tabletki o przedłużonym uwalnianiu, 47,5 mg – białe, okrągłe, z nacięciem po jednej stronie, po drugiej oznakowane...

BI-PROFENID

Podmiot odpowiedzialny: Sanofi-Aventis France WSKAZANIA Lek Bi-Profenid tabletki o zmodyfikowanym uwalnianiu 150 mg zawiera substancję czynną ketoprofen. Ketoprofen jest lekiem o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwgorączkowym (należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych – NLPZ). Mechanizm działania ketoprofenu polega prawdopodobnie na hamowaniu syntezy prostaglandyn. Bi-Profenid jest lekiem o zmodyfikowanym uwalnianiu....

BIOFENAC

Podmiot odpowiedzialny: GEDEON RICHTER POLSKA Sp. z o.o. WSKAZANIA Lek Biofenac jest lekiem przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Lek Biofenac stosowany jest w leczeniu przewlekłych chorób stawów, związanych z przewlekłym bólem i występowaniem stanu zapalnego, takich jak: choroba zwyrodnieniowa stawów, reumatoidalne zapalenie stawów i zesztywniające zapalenie stawów...

BOBODENT

Podmiot odpowiedzialny: „PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK” S.A. WSKAZANIA Bobodent zawiera lidokainę, która, działając miejscowo znieczulająco, łagodzi dolegliwości bólowe: - przy ząbkowaniu oraz wyrzynaniu się zębów mądrości, - w przebiegu stanów zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i dziąseł. Początek działania obserwuje się po 1-5 minutach, a efekt...

BOLOPAX

Podmiot odpowiedzialny: NP Pharma Sp. z o.o. WSKAZANIA Bolopax jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Substancją czynną leku jest paracetamol. Wskazania do stosowania: - łagodny lub umiarkowany ból głowy; - migrena; - neuralgia (nerwoból); - ból zęba, gardła, uszu; ...

BONAPIRYNA

WSKAZANIA Bonapiryna zawiera kwas acetylosalicylowy, który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Wskazania do stosowania: - dolegliwości bólowe różnego pochodzenia o lekkim i średnim nasileniu, w tym: bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśni, bóle stawów. - dolegliwości towarzyszące przeziębieniu i grypie z gorączką. - stany chorobowe wymagające długotrwałego stosowania kwasu acetylosalicylowego w dużych...

BREAKYL / BREAKYL START

WSKAZANIA Breakyl lamelki podpoliczkowe zawiera substancję czynną, fentanyl, silnie działający lek przeciwbólowy, należący do grupy opioidów. Breakyl wskazany jest w leczeniu przebijającego bólu nowotworowego u dorosłych pacjentów. Ból przebijający to dodatkowy, nagły ból. Może wystąpić pomimo regularnego stosowania opioidowych leków przeciwbólowych. Breakyl można stosować tylko wtedy,...

BRUFEN

Podmiot odpowiedzialny: BGP Products Poland Sp. z o.o. WSKAZANIA Brufen, zawiesina doustna należy do grupy leków NLPZ (niesteroidowe leki przeciwzapalne). Brufen zmniejsza ból, obniża gorączkę, i ma działanie przeciwzapalne. Brufen, zawiesina doustna stosuje się w leczeniu bólu o małym i umiarkowanym nasileniu,...

BRUFEN FORTE

Podmiot odpowiedzialny: Abbott Laboratories Poland Sp. z o.o. WSKAZANIA Brufen Forte to lek łagodzący dolegliwości bólowe i gorączkę (należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, NLPZ). Brufen Forte jest stosowany w krótkotrwałym leczeniu objawowym: • łagodnych lub umiarkowanie nasilonych dolegliwości bólowych, np. ból zęba, ból głowy, •...

BRUFEN PLUS

Podmiot odpowiedzialny: BGP Products Poland Sp. z o.o. WSKAZANIA Lek zawiera ibuprofen i kodeinę, które są substancjami przeciwbólowymi. Działając na organizm w różny sposób, ibuprofen i kodeina łącznie zmniejszają ból i sztywność. Ibuprofen należy do grupy leków nazywanych „niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi” (NLPZ)....

BUNONDOL

Uwaga! Poniższy opis dotyczy postaci farmaceutycznej: Kalcipos-D, 500 mg + 800 IU, tabletki do rozgryzania i żucia. Ten lek występuje także pod innymi postaciami. Szczegółowy opis znajdziecie Państwo w załączonych ulotkach w dolnej sekcji strony. Podmiot odpowiedzialny: Omega Pharma Poland Sp. z o.o. ...

BUPIVACAINE WZF SPINAL 0,5% HEAVY

Podmiot odpowiedzialny: Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne Polfa S.A. WSKAZANIA Lek zawiera bupiwakainę, która należy do grupy leków miejscowo znieczulających o budowie amidowej. Działa długotrwale znieczulająco. Po podaniu leku znieczulone zostają określone części ciała, dzięki czemu pacjent nie odczuwa bólu. Lek stosuje się: - w znieczuleniu zwanym podpajęczynówkowym podczas...

BUPIVACAINUM HYDROCHLORICUM WZF 0,5%

Podmiot odpowiedzialny: Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne Polfa S.A. WSKAZANIA Lek Bupivacainum hydrochloricum WZF 0,5% zawiera bupiwakainę, która należy do grupy leków miejscowo znieczulających o budowie amidowej. Działa długotrwale znieczulająco i przeciwbólowo. Po podaniu leku znieczulone zostają określone części ciała, dzięki czemu pacjent nie odczuwa bólu. Lek stosuje się:...

BUPRENORFINA TEVA

Podmiot odpowiedzialny: Teva Pharmaceuricals Polska Sp. z o.o. WSKAZANIA Substancją czynną leku Buprenorfina Teva jest buprenorfina. Buprenorfina Teva jest lekiem przeciwbólowym przeznaczonym do leczenia bólu o umiarkowanym i dużym nasileniu w chorobach nowotworowych i bólu o dużym nasileniu w innych chorobach, jeżeli...

BUPRETEC

WSKAZANIA Lek Bupretec jest lekiem przeciwbólowym (łagodzącym ból) przeznaczonym do leczenia bólu o średnim i dużym nasileniu w przebiegu chorób nowotworowych oraz bólu o dużym nasileniu, który nie reaguje na inne typy leków przeciwbólowych. Lek Bupretec działa poprzez skórę. Buprenorfina jest opioidem (silny środek przeciwbólowy), który redukuje ból poprzez...

BUSCOFEM

Podmiot odpowiedzialny: Boehringer Ingelheim International GmbH WSKAZANIA Lek Buscofem zawiera substancję o nazwie ibuprofen. Związek ten należy do grupy leków zwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ). Leki te przynoszą ulgę poprzez zmianę odpowiedzi organizmu na ból i gorączkę. Lek Buscofem jest stosowany w leczeniu objawowym: - bólu o...

BUSCOLYSIN

Podmiot odpowiedzialny: Sopharma Warszawa Sp. z o.o. WSKAZANIA Buscolysin wykazuje podobną do atropiny aktywność parasympatykolityczną, jednak działając obwodowo pozbawiony jest ośrodkowych objawów jej oddziaływania. W stosunku do atropiny działa szybciej, ale krócej. Buscolysin blokuje receptory muskarynowe, co powoduje zmniejszenie napięcia mięśni gładkich, osłabienie motoryki przewodu pokarmowego i wydzielania żołądkowego,...

BUTAPIRAZOL

Podmiot odpowiedzialny: GlaxoSmithKline Pharmaceuticals S.A. WSKAZANIA Butapirazol, 250 mg, czopki Czopki Butapirazol wykazują działanie: - przeciwzapalne, - przeciwbólowe. Czopki Butapirazol stosowane są w celu leczenia stanów zapalnych oraz bólu w: - zesztywniającym zapaleniu stawów kręgosłupa, - dyskopatiach, - ostrym napadzie dny...

CALGEL

Podmiot odpowiedzialny: McNeil Products Limited PORÓWNAJ CENY W APTEKACH ONLINE WSKAZANIA Calgel jest lekiem złożonym o działaniu miejscowym. Lidokaina jest środkiem miejscowo znieczulającym. Chlorek cetylopirydyniowy ma niewielkie właściwości odkażające. Stosowanie leku Calgel jest wskazane w stanach zapalnych podczas ząbkowania. Lek Calgel działa szybko, zmniejszając ból wywołany ząbkowaniem i łagodząc...

CALPOL / CALPOL 6 PLUS

WSKAZANIA Lek Calpol oraz Calpol 6 Plus w postaci zawiesiny doustnej zawiera jako substancję czynną paracetamol. Paracetamol wykazuje działanie przeciwgorączkowe i przeciwbólowe. Lek Calpol przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 2 miesięcy do 6 lat. Lek Calpol 6 Plus przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 6 lat i dorosłych. Wskazania...

CAPSIGEL N

Podmiot odpowiedzialny: Poznańskie Zakłady Zielarskie „Herbapol” S.A. WSKAZANIA Lek Capsigel N stosowany jest jako środek rozgrzewający w bólach mięśniowych (naciągnięcia, bolesne skurcze mięśni), pomocniczo w bólach przy stanach zapalnych stawów oraz w nerwobólach (zapalenie korzonków nerwowych, rwa kulszowa). Lek po aplikacji na skórę wywiera działanie drażniące, powodując jej...

CARIDENT

Podmiot odpowiedzialny: CHEMA-ELEKTROMET WSKAZANIA Carident jest maścią stosowaną miejscowo w leczeniu chorób błony śluzowej jamy ustnej i przyzębia. Wykazuje działanie przeciwbakteryjne, przeciwzapalne, łagodzi ból. Lek Carident stosuje się w chorobach błony śluzowej jamy ustnej takich jak: - afty nawracające; - nadżerki;...

CATAFLAM 50

WSKAZANIA Cataflam 50 zawiera diklofenak potasowy, należący do grupy tzw. niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), działający przeciwreumatycznie, przeciwzapalnie, przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. W mechanizmie działania leku Cataflam 50 istotne znaczenie ma hamowanie biosyntezy prostaglandyn, które odgrywają zasadniczą rolę w patogenezie procesu zapalnego, bólu i gorączki. Cataflam 50 stosuje się w krótkotrwałym leczeniu następujących...

CEFALGIN

WSKAZANIA Cefalgin jest lekiem złożony zawierającym paracetamol i propyfenazon, które wykazują działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, oraz niewielką ilość kofeiny. Substancje czynne wchodzące w skład leku wspomagają wzajemnie swoje działanie. Kofeina nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu. Wskazania do stosowania: - bóle o słabym lub umiarkowanym nasileniu: migrenowe bóle głowy, bóle zębów, bóle miesiączkowe,...

CEFALGIN MIGRAPLUS

WSKAZANIA Cefalgin Migraplus jest lekiem złożonym zawierającym paracetamol i propyfenazon, które wykazują działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, oraz niewielką ilość kofeiny. Substancje czynne wchodzące w skład leku wspomagają wzajemnie swoje działanie. Kofeina nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu. Wskazania do stosowania: - bóle o słabym lub umiarkowanym nasileniu: migrenowe bóle głowy, bóle zębów, bóle...

CERUGRIP

WSKAZANIA Cerugrip zawiera trzy substancje czynne: paracetamol, pseudoefedrynę i dekstrometorfan. Działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo, zmniejsza przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa i działa przeciwkaszlowo. Cerugrip jest lekiem przeznaczonym do leczenia dorosłych oraz dzieci w wieku powyżej 6 lat i młodzieży. Wskazaniem do stosowania leku Cerugrip jest doraźne krótkotrwałe leczenie objawów...

CHOLIGRIP

WSKAZANIA Choligrip jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, obkurczającym naczynia krwionośne błony śluzowej nosa i zmniejszającym jej przekrwienie, a w wyniku tego udrożniającym nos i zatoki. Lek zawiera witaminę C. Choligrip jest wskazany do leczenia objawów grypy, przeziębienia takich jak: bóle głowy, dreszcze, bóle gardła, niedrożność przewodów nosowych...

CHOLIGRIP EFFECT

WSKAZANIA Choligrip Effect zawiera 2 substancje czynne: paracetamol i kofeinę. Działanie leku jest wynikiem skojarzonego działania substancji czynnych. - Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. - Kofeina działa pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy i nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu. Choligrip Effect jest wskazany do leczenia objawów występujących w czasie przeziębienia lub grypy: bólu głowy,...

CHOLIGRIP MENTHOL ACTIVE

WSKAZANIA Choligrip Menthol Active jest wskazany do krótkotrwałego, objawowego leczenia grypy lub przeziębienia, przebiegających z gorączką, dreszczami, bólem głowy, bólem gardła, zapaleniem błony śluzowej nosa (katarem). Choligrip Menthol Active zawiera 3 składniki aktywne: - paracetamol - działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo - fenylefryna - obkurcza naczynia krwionośne, udrożnia przewody nosowe i zatoki ułatwiając...

CHOLINEX

WSKAZANIA Substancja czynna pastylek Cholinex – salicylan choliny – działa miejscowo: • przeciwzapalnie, zmniejszając obrzęk i przekrwienie błony śluzowej jamy ustnej i gardła, • przeciwbólowo, • zwiększając wydzielanie śliny, przez co wspomaga działanie przeciwzapalne. Wskazania do stosowania leku Cholinex: - stany zapalne błony śluzowej jamy ustnej i gardła, - ból i obrzęk gardła...

CHOLINEX INTENSE

Podmiot odpowiedzialny: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o., WSKAZANIA Cholinex Intence to tabletki do ssania o smak miodowo-cytrynowym. Wskazania do stosowania: Objawowo w bólu i zapaleniu gardła. SKŁAD Jedna tabletka do ssania zawiera 2,5 mg heksylorezorcynolu (Hexyloresorcinolum) i 1,2 mg benzalkoniowego chlorku (Benzalkonii chloridum). Substancje pomocnicze: Jedna tabletka do ssania...

CINIE

WSKAZANIA Lek Cinie jest lekiem przeciwbólowym należącym do grupy leków przeciwmigrenowych. Substancją czynną zawartą w leku Cinie jest sumatryptan, agonista receptora 5HT1. Uważa się, że migrena jest wynikiem rozszerzenia naczyń krwionośnych. Lek Cinie powoduje skurcz naczyń krwionośnych i w wyniku tego łagodzi migrenowy ból głowy. Lek Cinie jest stosowany do...

CO-CODAMOL

WSKAZANIA Lek Co-Codamol zawiera dwa różne analgetyki (leki przeciwbólowe): paracetamol i kodeinę (w postaci kodeiny fosforanu półwodnego). Kodeina należy do grupy leków zwanych opioidowymi lekami przeciwbólowymi, łagodzącymi ból. Lek Co-Codamol można stosować u dzieci w wieku powyżej 12 lat w krótkotrwałym łagodzeniu bólu o średnim i dużym nasileniu, który nie...

CO-CODAMOL FORTE

WSKAZANIA Lek Co-Codamol Forte zawiera dwa różne analgetyki (leki przeciwbólowe): paracetamol i kodeinę (w postaci fosforanu kodeiny półwodnego). Kodeina należy do grupy leków zwanych opioidowymi lekami przeciwbólowymi, łagodzącymi ból. Lek Co-Codamol Forte można stosować u dzieci powyżej 16 lat w krótkotrwałym łagodzeniu bólu o średnim i dużym nasileniu , który...