2 KC

2KC to suplement diety, który zawiera wyciąg z opuncji figowej, pomagający w walce z objawami kaca. Dodatkowo, zawiera witaminę C, która wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego oraz pomaga zmniejszyć uczucie znużenia i zmęczenia. W skład preparatu wchodzi również glukoza oraz kwas fumarowy i kwas bursztynowy. Produkt jest dostępny bez recepty.

4Flex PureGel

4Flex PureGel to lek w postaci żelu, który jest dostępny bez recepty. Zawiera substancję czynną naproksen w ilości 100 mg/g, należącą do niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Stosuje się go miejscowo, na skórę, przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Wskazany jest do miejscowej aplikacji w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów oraz bólów mięśniowo-stawowych.

Abarin

Abarin to lek zawierający chlorowodorek nefopamu jako substancję czynną. Jest to lek przeciwbólowy, który znajduje zastosowanie w łagodzeniu bólów o różnym nasileniu, zarówno ostre, takie jak bóle pooperacyjne, jak i przewlekłe o niewielkim nasileniu, na przykład bóle związane z chorobami nowotworowymi. Abarin jest dostępny na receptę.

Abfen

Abfen to lek, który zawiera substancję czynną ibuprofen. Należy do grupy leków zwanych “niesteroidowe leki przeciwzapalne” lub NLPZ. Lek jest stosowany w celu zmniejszenia bólu w stanach takich jak ból zęba, ból menstruacyjny i ból głowy, a także do obniżenia gorączki i zmniejszenia bólu w czasie przeziębienia. Abfen jest dostępny bez recepty.

Abfen Forte

Abfen Forte to lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Każda saszetka zawiera 400 mg ibuprofenu. Lek ten jest stosowany przez krótki okres w celu zmniejszenia łagodnych lub umiarkowanie nasilonych dolegliwości bólowych, takich jak ból głowy i ból zęba, a także do zmniejszenia bólu menstruacyjnego. Jest dostępny bez recepty.

Acatar Zatoki Tabs

Acatar Zatoki Tabs to lek dostępny bez recepty, który zawiera dwa składniki aktywne: ibuprofen i pseudoefedrynę. Ibuprofen działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo, natomiast pseudoefedryna zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa, ułatwiając oddychanie. Lek jest zalecany do doraźnego łagodzenia objawów grypy i przeziębienia, takich jak ból i niedrożność zatok obocznych nosa, katar, ból głowy, gorączka oraz bóle stawowo-mięśniowe.

Accordeon

Accordeon to silny lek przeciwbólowy z grupy opioidów. Jest stosowany w leczeniu ostrego bólu, który powoduje konieczność leczenia opioidowymi lekami przeciwbólowymi, ponieważ inne leki przeciwbólowe nie są skuteczne. Substancją czynną leku jest chlorowodorek oksykodonu. Lek jest dostępny na receptę.

Acenol

Acenol to lek dostępny bez recepty, który zawiera paracetamol. Jest stosowany w bólach różnego pochodzenia, takich jak bóle głowy, zębów, stawowe, miesiączkowe, nerwobóle i inne. Działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Efekt leczniczy występuje już po podaniu pierwszej dawki i utrzymuje się przez 24 godziny. Acenol jest dostępny w postaci tabletek o dawce 300 mg lub 500 mg.

Acenol Forte

Acenol Forte to lek, który skutecznie łagodzi bóle różnego pochodzenia, takie jak bóle głowy, zębów, stawów, miesiączkowe, nerwobóle i wiele innych. Jego głównym składnikiem jest paracetamol, który działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo. Lek jest stosowany w zwalczaniu gorączki oraz w leczeniu bólów różnego pochodzenia. Acenol Forte jest dostępny bez recepty.

Actusept

Actusept to lek dostępny bez recepty, który jest środkiem odkażającym i antyseptycznym. Zawiera oktenidynę oraz fenoksyetanol, które ograniczają rozwój bakterii, zmniejszają podrażnienia i wspierają proces regeneracji uszkodzonej skóry i śluzówki. Stosuje się go do odkażania ran, małych oparzeń oraz zapobiegania i zwalczania zakażeń skóry oraz błon śluzowych, wywołanych przez różne czynniki chorobotwórcze, takie jak bakterie, grzyby czy wirusy. Lek ten leczy zakażenia skóry związane z takimi chorobami jak liszajec, ropne i łojotokowe stany zapalne, czyraki, łupież skóry owłosionej. Preparat ten stosuje się też do odkażania drobnych ran.

Acutral

Acutral to lek złożony, który zawiera dwie substancje czynne o działaniu przeciwbólowym: tramadolu chlorowodorek oraz paracetamol. Lek ten jest wskazany do objawowego leczenia bólu o nasileniu umiarkowanym do dużego u pacjentów, u których właściwe jest równoczesne stosowanie tramadolu i paracetamolu. Acutral jest dostępny na receptę i należy go stosować najkrócej jak to tylko jest możliwe.

Acutral Effervescent

Acutral Effervescent to lek złożony, który zawiera dwie substancje czynne o działaniu przeciwbólowym: tramadolu chlorowodorek oraz paracetamol. Wskazaniem do stosowania leku Acutral Effervescent jest objawowe leczenie bólu o nasileniu umiarkowanym do dużego u pacjentów, u których właściwe jest równoczesne stosowanie tramadolu i paracetamolu. Cena Acutral Effervescent wynosi ok. 20 zł za opakowanie 10 tabletek musujących.

Adamon SR

Adamon SR to lek przeciwbólowy z grupy opioidów, który zawiera substancję czynną tramadol. Lek ten jest wskazany w leczeniu średnio silnego i silnego bólu. Adamon SR podaje się doustnie, dwa razy na dobę, niezależnie od posiłków. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.

Adarostin

Adarostin to lek w postaci białego, gładkiego i jednorodnego żelu o delikatnym, charakterystycznym zapachu, który stosuje się na skórę. Jego substancją czynną jest diklofenak, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Dzięki swojemu wodno-alkoholowemu podłożu, Adarostin działa kojąco i chłodząco. Stosowany jest w miejscowym leczeniu łagodnego do umiarkowanego bólu mięśni, bólu posttraumatycznego, bólu pleców, ograniczonych stanów zapalnych tkanek miękkich takich jak zapalenie ścięgien, łokieć tenisisty, zapalenie kaletki. Dorośli (w wieku powyżej 18 lat) mogą stosować go również w ograniczonych i łagodnych postaciach choroby zwyrodnieniowej stawów. Lek jest dostępny bez recepty.

Adartrel

Adartrel to lek z grupy agonistów dopaminy, który jest stosowany w leczeniu zespołu niespokojnych nóg o nasileniu od umiarkowanego do ciężkiego. Zespół niespokojnych nóg jest chorobą, która powoduje nieodparty przymus poruszania nogami, a czasami ramionami i innymi częściami ciała. Ludzie z tą chorobą często mają problem z siedzeniem, a szczególnie ze snem. Adartrel łagodzi nieprzyjemne odczucia oraz ogranicza przymus poruszania nogami i innymi kończynami. Lek jest dostępny na receptę.

Adoben

Adoben to lek, którego substancją czynną jest tapentadol – silnie działająca substancja przeciwbólowa z grupy opioidów. Zalecany jest w przypadku przewlekłego bólu o dużym nasileniu u dorosłych pacjentów, u których jedynie zastosowanie opioidowego leku przeciwbólowego pozwoli na skuteczne leczenie. Adoben jest dostępny na receptę.

Adolsep

Adolsep benzydaminy chlorowodorek to lek, który zawiera substancję czynną benzydaminę. Jest to niesteroidowy lek przeciwzapalny, który działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie, a także zmniejsza obrzęk. Lek jest stosowany w leczeniu wielu bolesnych stanów jamy ustnej lub gardła, takich jak owrzodzenia w jamie ustnej, ból gardła, ból po zabiegu stomatologicznym. Adolsep benzydaminy chlorowodorek jest dostępny bez recepty.

Advil Zatoki

Advil Zatoki to lek stosowany w celu złagodzenia objawów związanych z przekrwieniem błony śluzowej nosa, zatokowym bólem głowy, gorączką oraz bólem związanym z przeziębieniem i grypą. Zawiera ibuprofen, niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ), który wykazuje działanie przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe. Tabletki zawierają również pseudoefedryny chlorowodorek, substancję ułatwiającą oddychanie, która pomaga oczyścić przewód nosowy oraz zmniejszyć przekrwienie błony śluzowej nosa. Lek jest dostępny bez recepty.

Advil Zatoki Sprint

Advil Zatoki Sprint to lek dostępny bez recepty, przeznaczony dla dzieci powyżej 12 lat i dorosłych. Stosuje się go w celu krótkotrwałego łagodzenia objawów grypy i przeziębienia, takich jak ból, gorączka, niedrożność nosa i zatok przynosowych. Substancją czynną jest ibuprofen oraz pseudoefedryny chlorowodorek. Ibuprofen działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo, natomiast pseudoefedryna zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa.

Aescin

Aescin to lek o działaniu przeciwobrzękowym i przeciwzapalnym, który poprawia stan napięcia naczyń krwionośnych. Jest dostępny bez recepty. Substancją czynną leku jest alfa-escyna. Lek jest stosowany w leczeniu przewlekłej niewydolności żylnej, żylaków kończyn dolnych, zapalenia żył kończyn dolnych oraz w profilaktyce i leczeniu krwiaków i obrzęków pooperacyjnych i pourazowych.

Aflavic Comfort

Aflavic Comfort

Aflavic Comfort to lek, którego substancją czynną jest zmikronizowana diosmina. Jest stosowany w leczeniu objawów związanych z niewydolnością krążenia żylnego kończyn dolnych, takich jak uczucie ciężkości nóg i bóle nóg. Ponadto, jest stosowany w leczeniu objawowym w przypadku zaostrzenia dolegliwości związanych z żylakami odbytu. Jest dostępny bez recepty.

Aglan 15

Aglan 15 to lek, który działa na układ mięśniowo-szkieletowy. Posiada działanie przeciwgorączkowe, przeciwbólowe i przeciwzapalne. Jest stosowany w leczeniu objawowym chorób reumatycznych, takich jak choroba zwyrodnieniowa stawów, reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa. Lek jest dostępny na receptę.

Agrypin

Agrypin to lek bez recepty stosowany w leczeniu krótkotrwałym u osób, u których wystąpiło przeziębienie, grypa lub zapalenie zatok przynosowych. Produkt leczniczy łączy w sobie siłę działania trzech substancji aktywnych, którymi są paracetamol, pseudoefedryna i dekstrometorfan. Lek skutecznie łagodzi objawy grypy i zapalenia zatok. Agrypin pomaga zwalczyć m.in. gorączkę, ból głowy, katar i niedrożność zatok.

Aimovig

Aimovig to lek przeciwmigrenowy, który zawiera erenumab – ludzkie przeciwciało monoklonalne. Erenumab wiąże się z receptorem peptydu związanego z genem kalcytoniny (CGRP), który jest zlokalizowany w miejscach istotnych dla patofizjologii migreny, takich jak zwój nerwu trójdzielnego. Lek jest stosowany w profilaktyce migreny u osób dorosłych, u których występują przynajmniej 4 dni z migreną na miesiąc. Jest dostępny na receptę.

Ajovy

Ajovy to lek dostępny na receptę, który jest stosowany w profilaktyce migreny u osób dorosłych, u których występują w ciągu miesiąca co najmniej 4 dni z migreną. Lek ten zawiera substancję czynną fremanezumab, która jest przeciwciałem monoklonalnym. Ajovy jest dostępny w postaci roztworu do wstrzykiwań w ampułkostrzykawce. Lek ten nie powinien być stosowany u osób z nadwrażliwością na którykolwiek składnik preparatu.

Akis

Akis to lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), którego substancją czynną jest diklofenak sodowy. Działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Jest podawany w postaci wstrzyknięcia domięśniowego lub podskórnego i stosowany jest w leczeniu różnych stanów bólowych, takich jak nawroty bólu stawów i pleców, napady dny moczanowej, ból spowodowany kamieniami nerkowymi oraz ból wynikający z obrażeń, złamań lub urazów. W warunkach szpitalnych lek Akis podawany jest również w postaci wstrzyknięcia dożylnego, w celu leczenia lub zapobiegania bólu po zabiegu chirurgicznym.

Aleve

Aleve

Aleve to lek dostępny bez recepty, należący do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Zawiera substancję czynną naproksen sodowy. Lek jest stosowany do leczenia dolegliwości bólowych o małym i umiarkowanym nasileniu, takich jak: ból głowy, ból zęba, bóle mięśniowe, bóle stawowe, ból pleców, bolesne miesiączkowanie, a także do obniżania gorączki.

Algogesic

Algogesic to lek przeciwbólowy, który jest dostępny na receptę. Jest często stosowany do łagodzenia bólu o umiarkowanym do silnym nasileniu, takiego jak ból pooperacyjny, ból pourazowy, ból nowotworowy, a także w leczeniu ostrego zawału mięśnia sercowego. Algogesic działa poprzez zmniejszenie intensywności sygnałów bólowych przesyłanych do mózgu.

Alka-Prim

Alka Prim

Alka-Prim to lek dostępny bez recepty, który zawiera kwas acetylosalicylowy. Działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Stosowany jest w bólach o słabym lub średnim nasileniu, takich jak ból głowy (w tym występujące w nadkwaśności), bóle mięśni i stawów. Produkt jest dostępny w postaci tabletek musujących.

Alka-Seltzer

Alka-Seltzer

Alka-Seltzer to lek dostępny bez recepty, który zawiera kwas acetylosalicylowy. Jest to substancja należąca do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), która działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Lek jest stosowany w leczeniu dolegliwości bólowych o lekkim i średnim nasileniu, takich jak bóle głowy, bóle mięśniowe, bóle zębów, a także ból i gorączkę w przebiegu przeziębienia i grypy.

Amigrenex

Amigrenex to lek stosowany w leczeniu migreny. Zawiera substancję czynną rimegepant, która jest inhibitorem receptora peptydu powiązanego z genem kalcytoniny, co pomaga złagodzić objawy migreny. Lek jest dostępny na receptę. Wskazaniem do stosowania Amigrenexu jest leczenie ostrego napadu migreny u dorosłych.

Amipar

Amipar to lek dostępny bez recepty, zawierający paracetamol jako substancję czynną. Działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo, głównie przez hamowanie aktywności cyklooksygenazy prostaglandynowej w ośrodkowym układzie nerwowym. Wskazania do stosowania to podwyższona temperatura ciała oraz bóle różnego pochodzenia o małym lub umiarkowanym nasileniu, takie jak bóle głowy, migrena, bóle kręgosłupa, bóle reumatyczne, mięśniowe, nerwobóle, ból zęba i bóle menstruacyjne.

Amizolmet

Amizolmet to lek dostępny na receptę, który ma działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i rozkurczowe. Jest stosowany w leczeniu ostrego bólu oraz w pierwotnym bolesnym miesiączkowaniu. Lek ten nie powoduje uzależnień. Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta.

Amol

Amol

Amol to tradycyjny lek w postaci płynu, który zawiera mieszaninę olejków eterycznych. Jest dostępny bez recepty. Może być stosowany zarówno zewnętrznie, na skórę, jak i wewnętrznie, doustnie. Wewnętrznie stosowany jest w łagodnych dolegliwościach trawiennych jako środek rozkurczający. Zewnętrznie stosowany na skórę działa rozgrzewająco i powoduje przekrwienie skóry.

Analgolan

Analgolan to maść, która zawiera substancje czynne wykazujące działanie miejscowo rozgrzewające i przeciwbólowe. Stosuje się ją pomocniczo w łagodzeniu dolegliwości bólowych, takich jak bóle stawów, nerwobóle, bóle mięśniowe czy rwa kulszowa. Lek jest dostępny bez recepty.

Anapran

Anapran

Anapran to lek zawierający naproksen sodowy, który jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym. Wykazuje on właściwości przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Stosuje się go w leczeniu szeregu chorób reumatycznych, dny moczanowej oraz stanów zapalnych kaletek maziowych. Jest dostępny na receptę.

Anapran EC

Anapran EC

Anapran EC to lek zawierający substancję czynną naproksen, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Lek ten jest stosowany w celu zmniejszenia zapalenia i bólu w stawach i mięśniach. Wskazany jest w objawowym leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów, choroby zwyrodnieniowej stawów, zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa, ostrych zaburzeń mięśniowo-szkieletowych oraz bolesnego miesiączkowania u pacjentów powyżej 16 lat. Anapran EC jest dostępny na receptę.

Anapran Neo

Anapran Neo

Anapran Neo to lek zawierający naproksen sodowy, który jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Jego działanie polega na hamowaniu syntezy prostaglandyn, co przyczynia się do zmniejszenia bólu i gorączki. Stosowany jest w bólach słabych do umiarkowanych różnego pochodzenia, w tym bólach mięśni, stawów, głowy, zębów oraz w gorączce. Anapran Neo jest dostępny bez recepty.

Antidol 15

Antidol 15 to lek dostępny bez recepty, który zawiera dwie substancje czynne: paracetamol i fosforan kodeiny. Jest stosowany do krótkotrwałego leczenia bólu o średnim i dużym nasileniu, takiego jak ból głowy, ból po ekstrakcji zęba, ból kostno-stawowy czy ból miesiączkowy. Leku nie należy przyjmować dłużej niż 3 dni.

Antygrypin

Antygrypin to lek dostępny bez recepty, który ma postać tabletek musujących. Jest to preparat złożony, zawierający kwas acetylosalicylowy, witaminę C oraz kofeinę. Stosuje się go do krótkotrwałego leczenia objawów występujących w przebiegu przeziębienia lub grypy, takich jak gorączka, ból głowy, bóle mięśni i stawów. Kwas acetylosalicylowy działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo.

Leki, tabletki przeciwbólowe, przeciwzapalne

Wykaz leków stosowanych w leczeniu wszelkiego rodzaju bólu. Znajdziesz tu ulotki leków oraz opinie pacjentów o lekach przeciwbólowych. Są to leki wydawane na receptę, jak i te dostępne bez recepty. Przygotowana przez nas lista leków zawiera nie tylko leki przeciwbólowe dla dorosłych, ale także dla kobiet w ciąży i dzieci, które mogą być bezpiecznie stosowane już od początkowego okresu życia. Spis uwzględnia ponadto suplementy oraz wyroby medyczne w postaci żelów i maści, które mogą być stosowane do łagodzenia bólów głowy, mięśni czy stawów.

Zobacz także:

Ból brzucha
Ból gardła
Ból mięśni i stawów
Ból zęba
Bóle menstruacyjne
Bóle nóg
Narkotyczne leki przeciwbólowe – opioidy
Środki na kaca

Leki przeciwbólowe – ukojenie w cierpieniu

Preparaty zawierające różnego rodzaju substancje o działaniu przeciwbólowym pozwalają zapomnieć o bólu i wykonywać codzienne obowiązki. Przyjmowane z głową, nie wywołują skutków ubocznych, pozwalając cieszyć się życiem bez bólu. Przywracają sprawność i spokój. Sprawiają, że nie trzeba rezygnować z planów. Większość leków przeciwbólowych sprzedawanych na polskim rynku bez recepty ma działanie ogólne. Oznacza to, że te same środki mogą sprawdzić się w przypadku bólu głowy, jak też bólu zęba – poprzez wykrycie źródła bólu substancja aktywna dociera we właściwe miejsce i łagodzi nieprzyjemne objawy. Ponadto na rynku dostępne są leki przeciwbólowe na receptę, które są wydawane z polecenia lekarza i mogą być stosowane jedynie w ściśle określonych dawkach. Przykładowe substancje stosowane w leczeniu bólu różnego rodzaju, to: paracetamol, ibuprofen, naproksen, ketoprofen, tramadol.

Leki na ból głowy – ukojenie w chwilach stresu i napięcia nerwowego

Uporczywe powracające migreny czy bóle głowy mogą mieć różne przyczyny. Jednym z nich jest codzienny stres, napięcie, życie w pośpiechu, ale także zmiany ciśnienia. Niezależnie od źródeł bólu, nasilające się dolegliwości utrudniają wykonywanie prac zawodowych i domowych. Odbierają przyjemność z beztroskich wieczorów i chwil spędzonych w gronie znajomych. Utrudniają zasypianie i obniżają samopoczucie. W takich sytuacjach warto sięgnąć po tabletkę, która przywróci nas do funkcjonowania. Pamiętajmy też, że uporczywe i powracające bóle głowy warto skonsultować z lekarzem, aby wykluczyć ich poważniejsze źródło. Specjalista nie tylko postawi odpowiednią diagnozę, ale też dobierze odpowiedni lek przeciwbólowy.

Leki na ból zęba

Każdy, kogo kiedykolwiek dotknął ból zęba, wie, jak bardzo nieznośny jest to stan. Przenikliwy świdrujący ból nie pozwala skupić się na niczym innym. Zanim dotrzemy do stomatologa, który rozwiąże trwale nasz problem.

Leczenie paliatywne – w trosce o godną egzystencję osób nieuleczalnie chorych

Współczesne środki farmakologiczne pozwalają sprawnie i skutecznie zapobiegać przewlekłym stanom bólowym, które dotykają osoby nieuleczalnie chore. Leki podawane w formie tabletek czy kroplówki pozwalają godnie dożyć ostatnich dni i ograniczyć niedogodności związane z ciężką chorobą. Dzięki lekom przeciwbólowym osoby w stanie paliatywnym mogą pozostać przytomne, porozmawiać i wyjaśnić sprawy z najbliższymi oraz robić rozrachunek z życiem.

Lista przeciwbólowych substancji czynnych:

Deksketoprofen
Ibuprofen
Metamizol
Paracetamol
Diklofenak
Diosmina
Drotaweryna
Kamfora
Ketoprofen
Kwas acetylosalicylowy
Lewomentol
Naproksen
Salicylan metylu
Sześciowodny chlorek magnezu
Trimebutyna

Ból gardła:

Alkohol dichlorobenzylowy
Amylometakrezol

Opoidy – silny ból:

Buprenorfina
Fentanyl
Kodeina
Morfina
Oksykodon
Tramadol