Konsultacja merytoryczna:

Doltard

Doltard to lek stosowany w leczeniu przewlekłego silnego bólu. Doltard jest lekiem o przedłużonym uwalnianiu. Lekarz może też przepisać inne zastosowanie leku. Należy zawsze stosować się do zaleceń lekarza.

Jaki jest skład Doltard, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest morfiny siarczan.

Inne składniki leku to: hydroksyetyloceluloza, hypromeloza (E 464), magnezu stearynian (E 470b), powidon (E 1201), glikol propylenowy (E 1520) i talk (E 553b).

Doltard 10 mg, 30 mg i 60 mg zawiera ponadto laktozę jednowodną.

Barwniki:
10 mg: dwutlenek tytanu (E 171).
30 mg: ryboflawina (E 101) i dwutlenek tytanu (E 171).
60 mg: indygotyna (E 132) i dwutlenek tytanu (E 171).
100 mg: tlenek żelaza (E 172) i dwutlenek tytanu (E 171).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Doltard – jak stosować ten lek?

Lek Doltard należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Tabletki o przedłużonym uwalnianiu należy połykać w całości, nie gryźć, nie rozkruszać tabletki.

Tabletki należy przyjmować popijając dużą ilością wody.

Dorośli: zazwyczaj stosowana dawka, to od 30 do 100 mg co 12 godzin.

Dzieci: nie należy stosować, ze względu na brak danych dotyczących stosowania w tej grupie wiekowej.

Pacjenci w podeszłym wieku: niezbędne jest dostosowanie dawkowania. Należy stosować się do zaleceń lekarza.

Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek i wątroby: niezbędne jest dostosowanie dawkowania. Należy stosować się do zaleceń lekarza.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli pacjent zastosował większą niż zalecana dawkę leku Doltard opisaną w tej ulotce lub większą dawkę niż przepisał lekarz, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Należy zachować i posiadać przy sobie opakowanie.

Pacjent może mieć problemy z oddychaniem, bardzo małe źrenice. Może występować znaczna senność, która może przejść w stan uspokojenia lub śpiączkę. Inne objawy to zwiotczałe ręce i nogi, bóle, gorączka, nieprawidłowe funkcjonowanie nerek, zimna i wilgotna skóra, wolne tętno i niskie ciśnienie krwi. Przy poważnym przedawkowaniu może wystąpić nieregularny oddech z przerwami w oddychaniu, zanik oddechu i zatrzymanie akcji serca.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Doltard – czy mogę spożywać alkohol?

Doltard należy przyjmować popijając dużą ilością wody.

Picie alkoholu w czasie stosowania leku Doltard może spowodować senność lub zwiększać ryzyko wystąpienia ciężkich działań niepożądanych, takich jak płytki oddech z ryzykiem bezdechu i utraty przytomności. Picie alkoholu w czasie stosowania leku Doltard jest przeciwwskazane.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Doltard w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ciąża:
Należy unikać zajścia w ciążę w trakcie trwania leczenia. Zarówno mężczyźni jak i kobiety powinni stosować bezpieczne środki antykoncepcyjne.

Stosowanie leku Doltard w ciąży należy skonsultować z lekarzem.

Karmienie piersią:
Nie należy stosować leku Doltard w okresie karmienia piersią.

Ulotka Doltard – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

DOLCONTRAL 50 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań (Pethidini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 66 razy

Rozmiar plku 257.23 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Doltard m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

DOLCONTRAL 50 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań (Pethidini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 74 razy

Rozmiar plku 170.83 KB

Cena - ile kosztuje Doltard?

Cena Doltard i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Doltard.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Doltard? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Ginjal Urit (Opakowanie: 60 )Ginjal Urit (Opakowanie: 60 ) to suplement diety przeznaczony dla osób cierpiących na nawracające infekcje dróg moczowych i nerek. Zawiera naturalne ekstrakty, które działają moczopędnie i poprawiają odporność organizmu.

Efekt działania Ginjal Urit (Opakowanie: 60 )Ekstrakt z żurawiny to bogate źródło proantocyjanidów, które zapobiegają osadzaniu i namnażaniu się bakterii odpowiedzialnych za infekcje – E.coli. Żurawina zawiera…

31.47 

Aspirin musująca (Aspirin Ultra Fast) (Opakowanie: 12 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

14.37 

Zastosowanie Vichy Capital Soleil matt. pielęgnacja przeciwsłoneczna SPF 50+ (Opakowanie: 50 ml)Vichy Capital Soleil matt. pielęgnacja przeciwsłoneczna SPF 50+ (Opakowanie: 50 ml) to krem przeciwsłoneczny przeznaczony do skóry twarzy. Zapewnia efekt 3w1: chroni przed promieniowaniem, absorbuje nadmiar sebum oraz matuje cerę, zapobiegając jej błyszczeniu. Wzmacnia barierę ochronną tkanki.
Efekt działania Vichy Capital Soleil matt. pielęgnacja przeciwsłoneczna SPF 50+ (Opakowanie: 50 ml)Vichy Capital Soleil…

83.99 

Zastosowanie Xylorin 0,55 mg/ml aerozol do nosa (Opakowanie: 18 ml)Xylorin 0,55 mg/ml aerozol do nosa (Opakowanie: 18 ml) jest lekiem w postaci aerozolu do nosa stosowanym przy zapaleniu błony śluzowej nosa oraz zatok okołonosowych. Łagodzi przekrwienie i katar. Zmniejsza ilość wydzieliny i ułatwia jej wydalenie z organizmu.
Efekt działania Xylorin 0,55 mg/ml aerozol do nosa (Opakowanie: 18 ml)Preparat powoduje obkurczenie naczyń krwionośnych w nosie i zatokach, ł…

16.99 

Zastosowanie Orthomol Vital F 30 tabletki+kapsułki (Opakowanie: 1 szt.)Orthomol Vital F 30 tabletki+kapsułki (Opakowanie: 1 szt.) przeznaczony jest dla kobiet w szczególności obciążonych stresem, z chronicznym wyczerpaniem, syndromem energetycznego wypalenia, z chorobami związanymi z zaburzeniami metabolicznymi. Zawiera odpowiednie dawki witamin, przeciwutleniaczy, minerałów, pierwiastków śladowych, kwasów tłuszczowych oraz aminokwasów, które regulują bilans mikroskładników organizmu, wzmacniając go i…

287.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief