Sixmo

Lek Sixmo zawiera substancję czynną buprenorfinę, która jest rodzajem leku opioidowego. Lek Sixmo stosuje się w leczeniu uzależnienia od opioidów u dorosłych pacjentów, którzy otrzymują również pomoc medyczną, społeczną i psychologiczną. Skład Substancją czynną leku jest buprenorfina. Każdy implant zawiera buprenorfiny chlorowodorek w ilości odpowiadającej 74,2 mg buprenorfiny. Pozostały składnik to: kopolimer etylenu z octanem winylu. Dawkowanie preparatu – … Czytaj dalej

Methadone hydrochloride Delfarma

Lek zawiera chlorowodorek metadonu, który należy do grupy leków zwanych narkotycznymi lekami przeciwbólowymi. Jest on stosowany w leczeniu uzależnienia od opioidów. Wszyscy pacjenci przyjmujący lek Methadone hydrochloride Delfarma muszą być w trakcie leczenia rutynowo monitorowani pod kątem oznak niewłaściwego użycia, nadużycia i uzależnienia. Skład – Substancją czynną jest chlorowodorek metadonu. 1 ml roztworu doustnego zawiera … Czytaj dalej

Enolwen

Enolwen ma postać tabletek o przedłużonym uwalnianiu, co oznacza, że substancje czynne są uwalniane z tabletki przez wydłużony czas. Ich działanie utrzymuje się przez 12 godzin. Leczenie przeciwbólowe Lek Enolwen jest wskazany w leczeniu silnego bólu, który może być odpowiednio kontrolowany tylko z zastosowaniem leków opioidowych. Nalokson przeciwdziała zaparciom. Na czym polega działanie przeciwbólowe leku Enolwen Enolwen … Czytaj dalej

Buvidal

Substancją czynną leku Buvidal jest buprenorfina będąca rodzajem leku opioidowego. Lek Buvidal stosuje się do leczenia uzależnienia od opioidów u pacjentów, którzy korzystają również ze wsparcia medycznego, społecznego i psychologicznego. Lek Buvidal jest stosowany u osób dorosłych i młodzieży w wieku 16 bądź więcej lat. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancją czynną leku … Czytaj dalej

Tramadol + Paracetamol Amneal

Ten lek jest lekiem złożonym zawierającym dwa leki przeciwbólowe – tramadolu chlorowodorek i paracetamol, które działają łącznie w celu złagodzenia bólu. Lek ten jest przeznaczony do leczenia bólu o nasileniu od umiarkowanego do ciężkiego, gdy lekarz zaleca zastosowanie połączenia tramadolu chlorowodorku i paracetamolu. Ten lek powinien być przyjmowany wyłącznie przez osoby dorosłe i młodzież w … Czytaj dalej

Oxydolor Fast

Oxydolor Fast jest silnym lekiem przeciwbólowym z grupy opioidów. Oxydolor Fast jest stosowany w leczeniu ostrego bólu, który powoduje konieczność leczenia opioidowymi lekami przeciwbólowymi, ponieważ inne leki przeciwbólowe nie są skuteczne. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancją czynną jest oksykodonu chlorowodorek. Oxydolor Fast, 5 mg, tabletki powlekane Każda tabletka powlekana zawiera 5 mg … Czytaj dalej

Maracex

1 ml roztworu zawiera 20 mg chlorowodorku morfiny (dalej – morfina). Substancja czynna morfina należy do grupy leków zwanych naturalnymi alkaloidami opium. Wskazania do stosowania leku Maracex to silne stany bólowe, którym można odpowiednio zaradzić tylko przy użyciu opioidowych leków przeciwbólowych, zawał mięśnia sercowego i ostry obrzęk płuc. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? … Czytaj dalej

Oxylaxon

Leczenie bólu Lek Oxylaxon został przepisany w celu leczenia silnego bólu, który można odpowiednio kontrolować jedynie z zastosowaniem opioidowych leków przeciwbólowych. W jaki sposób lek Oxylaxon działa na ból Lek Oxylaxon zawiera substancje czynne oksykodonu chlorowodorek i naloksonu chlorowodorek. Oksykodon jest odpowiedzialny za działanie przeciwbólowe leku. Jest to silny środek przeciwbólowy, który należy do grupy … Czytaj dalej

Paracetamol + Codeine Omega Pharma

Lek Paracetamol + Codeine Omega Pharma może być stosowany u pacjentów w wieku powyżej 12 lat w celu krótkotrwałego uśmierzania umiarkowanego bólu wymagającego silniejszego działania przeciwbólowego niż obserwowane po podaniu innych leków przeciwbólowych, takich jak zawierające pojedynczo paracetamol, ibuprofen lub kwas acetylosalicylowy. Może być stosowany w leczeniu bólu głowy, migreny z objawami ostrzegawczymi (aurą) i … Czytaj dalej

Tramadol Krka

Tramadol – substancja czynna leku Tramadol Krka roztworu do wstrzykiwań/infuzji– jest lekiem przeciwbólowym należącym do klasy opioidów działających na ośrodkowy układ nerwowy. Łagodzi ból poprzez działanie na określone komórki nerwowe w rdzeniu kręgowym i mózgu. Lek Tramadol Krka roztwór do wstrzykiwań/infuzji stosuje się w leczeniu bólu o nasileniu od umiarkowanego do ciężkiego. Jaki jest skład … Czytaj dalej

Tramadol Aurovitas

Chlorowodorek tramadolu – substancja czynna leku Tramadol Aurovitas – to lek przeciwbólowy z grupy opioidów działających na ośrodkowy układ nerwowy. Łagodzi on dolegliwości bólowe poprzez oddziaływanie na określone komórki nerwowe w rdzeniu kręgowym i mózgu. Tramadol Aurovitas jest stosowany w leczeniu bólu o umiarkowanym lub dużym nasileniu. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancją … Czytaj dalej

Fentanyl Kalceks

Fentanyl Kalceks roztwór do wstrzykiwań zawiera substancję czynną o nazwie fentanyl (w postaci cytrynianu). Należy on do grupy leków zwanych opioidowymi lekami przeciwbólowymi. Leki te zapobiegają występowaniu bólu i go łagodzą. Lek Fentanyl Kalceks stosowany jest: – jako narkotyczny lek przeciwbólowy w uzupełnieniu znieczulenia ogólnego lub regionalnego; – w skojarzeniu z lekiem neuroleptycznym (np. droperydolem) … Czytaj dalej

Tramadol Kalceks

Substancja czynna leku Tramadol Kalceks – tramadolu chlorowodorek (w dalszej części tekstu tramadol) –należy do grupy opioidowych leków przeciwbólowych działających na ośrodkowy układ nerwowy. Działa przeciwbólowo poprzez wpływ na wyspecjalizowane komórki nerwowe rdzenia kręgowego oraz mózgu. Tramadol Kalceks stosuje się w łagodzeniu bólu o nasileniu umiarkowanym do dużego. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? … Czytaj dalej

Oxycodon Stada

Oxycodon Stada jest działającym ośrodkowo, silnym lekiem przeciwbólowym z grupy opioidów. Lek Oxycodon Stada jest stosowany w celu leczenia silnego bólu, który może być właściwie leczony jedynie przy zastosowaniu opioidowych leków przeciwbólowych. Przeznaczony dla dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancją czynną leku jest oksykodonu chlorowodorek. … Czytaj dalej

Xanconalon

Lekarz przepisał lek Xanconalon w celu leczenia silnego bólu, do którego opanowania konieczne jest stosowanie opioidowych leków przeciwbólowych. W jaki sposób lek Xanconalon łagodzi ból Lek Xanconalon zawiera substancje czynne oksykodonu chlorowodorek i naloksonu chlorowodorek. Oksykodonu chlorowodorek jest silnym lekiem przeciwbólowym z grupy opioidów, odpowiedzialnym za działanie przeciwbólowe leku Xanconalon. Drugą substancją czynną leku jest … Czytaj dalej

Oxynador

Zmniejszenie nasilenia bólu Lek Oxynador jest wskazany w leczeniu silnego bólu, który może być odpowiednio kontrolowany wyłącznie opioidowymi lekami przeciwbólowymi. Jak działa lek Oxynador w zmniejszaniu nasilenia bólu Oxynador zawiera dwie substancje czynne: oksykodonu chlorowodorek oraz naloksonu chlorowodorek. Oksykodon odpowiedzialny jest za działanie przeciwbólowe leku Oxynador i jest silnym lekiem przeciwbólowym z grupy opioidów. Nalokson … Czytaj dalej

Solpadeine Max

Solpadeine Max

Lek Solpadeine Max może być stosowany u pacjentów w wieku powyżej 12 lat w celu krótkotrwałego uśmierzania umiarkowanego bólu wymagającego silniejszego działania przeciwbólowego niż obserwowane po podaniu innych leków przeciwbólowych, takich jak zawierające pojedynczo paracetamol, ibuprofen lub kwas acetylosalicylowy. Może być stosowany w leczeniu bólu głowy, migreny z objawami ostrzegawczymi (aurą) i bez takich objawów, … Czytaj dalej

Morphine Kalceks

Lek Morphine Kalceks zawiera jako substancję czynną morfinę, która należy do grupy leków zwanych naturalnymi alkaloidami opioidowymi. Ten lek jest stosowany w celu łagodzenia silnego bólu, w przypadku gdy inne leki przeciwbólowe nie przynoszą wystarczającego działania. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancją czynną leku jest morfiny chlorowodorek. Morphine Kalceks zawiera 10 mg/ml morfiny … Czytaj dalej

Instanyl

Lek Instanyl zawiera substancję czynną fentanyl, która należy do grupy silnych leków przeciwbólowych zwanych opioidami. Opioidy działają poprzez hamowanie bodźców bólowych wysyłanych do mózgu. Lek Instanyl działa bardzo szybko i stosowany jest w łagodzeniu bólu przebijającego u dorosłych pacjentów z chorobą nowotworową, u których ból przewlekły leczony jest już opioidami. Ból przebijający jest nagłym dodatkowym … Czytaj dalej

Oxycodone Teva

Lek Oxycodone Teva zawiera substancję czynną oksykodonu chlorowodorek, który należy do grupy silnie działających leków przeciwbólowych zwanych opioidami. Lek Oxycodone Teva jest wskazany w leczeniu silnego bólu, który może być kontrolowany jedynie przy zastosowaniu opioidowych leków przeciwbólowych, u dorosłych i młodzieży w wieku 12 lat i starszych. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? – … Czytaj dalej

Oxycodone Ethypharm

Oxycodone Ethypharm jest stosowany u dorosłych i młodzieży (w wieku powyżej 12 lat). Oxycodone Ethypharm zawiera, jako substancję czynną, oksykodonu chlorowodorek, silny lek przeciwbólowy, który należy do grupy leków, zwanych opioidami. Stosowany jest w leczeniu silnego bólu, który może być złagodzony przy zastosowaniu opioidowych leków przeciwbólowych. Nie należy przyjmować tego leku w przypadkach innych, niż … Czytaj dalej

Norfinox

Norfinox zawiera substancję czynną, buprenorfinę, która jest silnym lekiem przeciwbólowym z grupy tzw. opioidów. Działa na swoiste komórki nerwowe w rdzeniu kręgowym i w mózgu. Norfinox stosuje się w leczeniu -bólu nowotworowego o średnim i dużym nasileniu oraz silnego bólu, który nie ustępuje po podaniu innego rodzaju leków przeciwbólowych. Norfinox nie jest odpowiedni do leczenia … Czytaj dalej

Tramofen

Tramofen jest połączeniem dwóch leków przeciwbólowych, tramadolu i paracetamolu, które współdziałają w łagodzeniu bólu. Tramofen jest stosowany w leczeniu bólu o średnim lub dużym nasileniu, jeśli zdaniem lekarza konieczne jest zastosowanie połączenia tramadolu z paracetamolem. Tramofen może być stosowany tylko przez dorosłych i młodzież w wieku od 12 lat. Jaki jest skład , jakie substancje … Czytaj dalej

Symtram

Symtram jest lekiem złożonym stanowiącym połączenie dwóch substancji czynnych o działaniu przeciwbólowym: tramadolu i paracetamolu. Symtram jest przeznaczony do stosowania w leczeniu umiarkowanego lub silnego bólu, gdy lekarz uzna, że potrzebne jest łączne stosowanie tramadolu i paracetamolu. Symtram powinien być stosowany wyłącznie u pacjentów dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat. Jaki jest skład … Czytaj dalej

Sufentanil Chiesi

Sufentanil Chiesi to narkotyczny środek przeciwbólowy z grupy opioidów, zawierający jako składnik czynny sufentanyl. Stosowany jest w zabiegach chirurgicznych jako środek znieczulający i przeciwbólowy oraz zewnątrzoponowo w leczeniu bólu pooperacyjnego i podczas porodu. Lek przeznaczony jest do stosowania tylko w szpitalu. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancją czynną leku jest sufentanyl. Pozostałe składniki … Czytaj dalej

Suboxone

Suboxone jest produktem stosowanym w leczeniu uzależnień od narkotyków opioidowych, takich jak heroina lub morfina u pacjentów uzależnionych, którzy wyrazili zgodę na leczenie. Lek jest stosowany u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 15 lat, którzy korzystają również z leczenia medycznego, społecznego i psychologicznego. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancjami czynnymi leku są … Czytaj dalej

Tramal retard

Tramal Retard 100, 150, 200 Tramadol – substancja czynna leku Tramal Retard 100, Tramal Retard 150, Tramal Retard 200 – jest substancją przeciwbólową należącą do grupy opioidów wpływających na ośrodkowy układ nerwowy. Wywiera on działanie przeciwbólowe poprzez wpływ na swoiste receptory komórek nerwowych rdzenia kręgowego i mózgu. Lek Tramal Retard jest wskazany w leczeniu bólu … Czytaj dalej

Skudexa

Lek Skudexa zawiera chlorowodorek tramadolu i deksketoprofen. Tramadol jest syntetycznym opioidowym lekiem przeciwbólowym, który jest często przepisywany w celu leczenia umiarkowanego do silnego poziomu bólu. Działa poprzez modyfikację przetwarzania sygnałów bólowych przemieszczających się między nerwami a mózgiem. Istnieje kilka receptorów reagujących na jego działanie – każdy z nich przyczynia się do łagodzenia bólu, a czasem do … Czytaj dalej

Tramix

Tramix jest lekiem złożonym, zawierającym dwie substancje czynne o działaniu przeciwbólowym: tramadolu chlorowodorek oraz paracetamol. Wskazaniem do stosowania leku Tramix jest objawowe leczenie bólu o nasileniu umiarkowanym do dużego u pacjentów, u których lekarz rozważy równoczesne stosowanie tramadolu i paracetamolu. Lek przeznaczony do stosowania u osób dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat. Jaki … Czytaj dalej

Tramadol + Paracetamol Sandoz

Lek Tramadol+Paracetamol Sandoz jest skojarzeniem dwóch leków przeciwbólowych, paracetamolu i tramadolu, które działają łącznie w celu złagodzenia bólu. Lek Tramadol+Paracetamol Sandoz jest wskazany w leczeniu objawowym umiarkowanego lub silnego bólu, gdy lekarz stwierdzi, że konieczne jest stosowanie skojarzenia tramadolu i paracetamolu. Lek Tramadol+Paracetamol Sandoz należy stosować wyłącznie u osób dorosłych i dzieci w wieku powyżej … Czytaj dalej

Poltram Combo Forte

Poltram Combo Forte

Poltram Combo Forte jest połączeniem dwóch leków przeciwbólowych, tramadolu i paracetamolu, które współdziałają w łagodzeniu bólu. Poltram Combo Forte jest stosowany w leczeniu bólu o nasileniu umiarkowanym do dużego, jeśli zdaniem lekarza konieczne jest zastosowanie połączenia tramadolu z paracetamolem. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancjami czynnymi leku są tramadolu chlorowodorek i paracetamol. Każda … Czytaj dalej

Pecfent

Lek PecFent zawiera fentanyl, który jest silnym lekiem przeciwbólowym, należącym do grupy leków zwanych opioidowymi lekami przeciwbólowymi. Lek PecFent jest stosowany u dorosłych z chorobą nowotworową w leczeniu bólu nazywanego bólem przebijającym. – Ból przebijający pojawia się nagle. – Ból przebijający pojawia się pomimo stosowania standardowych leków opioidowych uśmierzających ból (takich jak morfina, fentanyl, oksykodon … Czytaj dalej

Oxynorm

OxyNorm jest silnie działającym lekiem przeciwbólowym należącym do grupy opioidów. OxyNorm jest stosowany w leczeniu bólu, od umiarkowanego do silnego. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? OxyNorm, 10 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań / koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji Substancją czynną leku jest oksykodonu chlorowodorek. 1 ml roztworu do wstrzykiwań zawiera 10 mg oksykodonu … Czytaj dalej

Oxyduo

Zmniejszenie nasilenia bólu Lek Oxyduo jest wskazany w leczeniu silnego bólu, który może być odpowiednio kontrolowany wyłącznie opioidowymi lekami przeciwbólowymi. Naloksonu chlorowodorek przeciwdziała zaparciom. Jak działa Oxyduo w zmniejszaniu nasilenia bólu Oxyduo zawiera dwie substancje czynne: oksykodonu chlorowodorek oraz naloksonu chlorowodorek. Oksykodonu chlorowodorek odpowiedzialny jest za działanie przeciwbólowe leku Oxyduo i jest silnym lekiem przeciwbólowym … Czytaj dalej

Oxycodone Hydrochloride Wockhardt

Nazwa tego leku brzmi „Oksykodon do wstrzykiwań”. Oksykodon należy do grupy tzw. Analgetyków opioidowych, będących silnymi lekami przeciwbólowymi (analgetykami). Oksykodon do wstrzykiwań jest stosowany w leczeniu bólu wymagającym zastosowania leku przeciwbólowego o silnym działaniu: – bólu o nasileniu umiarkowanym do ciężkiego u pacjentów z chorobą nowotworową, – bólu po operacji. Jaki jest skład , jakie … Czytaj dalej

Oxycodone + Naloxone Ethypharm

Lek Oxycodone + Naloxone Ethypharm jest wskazany w leczeniu silnego bólu, który może być odpowiednio kontrolowany wyłącznie opioidowymi lekami przeciwbólowymi. Naloksonu chlorowodorek przeciwdziała zaparciom. Jak działa lek Oxycodone + Naloxone Ethypharm Lek Oxycodone + Naloxone Ethypharm zawiera jako substancje czynne oksykodonu chlorowodorek i naloksonu chlorowodorek. Oksykodonu chlorowodorek odpowiada za działanie przeciwbólowe leku Oxycodone + Naloxone … Czytaj dalej

Morphini hydrochloridum Sopharma

Substancją czynną leku Morphini hydrochloridum Sopharma jest chlorowodorek morfiny należący do grupy opioidowych leków przeciwbólowych. Morfina oddziałując z pewnymi receptorami w ośrodkowym układzie nerwowym powoduje ustąpienie bólu. Lek Morphini hydrochloridum Sopharma stosowany jest w celu uśmierzenia silnego bólu różnego pochodzenia (zawał serca, ciężkie urazy, zabiegi operacyjne), którego nie łagodzą nieopioidowe leki przeciwbólowe, z wyjątkiem bólu … Czytaj dalej

Matrifen

Lek Matrifen, w postaci systemu transdermalnego zawiera substancję czynną – fentanyl. Fentanyl należy to grupy silnie działających leków przeciwbólowych zwanych opioidami, które działają poprzez blokowanie bodźców bólowych wysyłanych do mózgu. Fentanyl stopniowo uwalnia się z plastra i przenika przez skórę do organizmu. Lek Matrifen stosowany jest w: Dorośli: Długotrwałym bólu, który może być odpowiednio leczony … Czytaj dalej

Nalpain

NALPAIN jest produktem leczniczym, należącym do grupy leków przeciwbólowych (znieczulających) o właściwościach opioidowych. Stosowany jest do krótkotrwałego leczenia bólu, o nasileniu od umiarkowanego do silnego. Może być on również stosowany przed i po operacji. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? – Substancją czynną jest chlorowodorek nalbufiny. 1 ml roztworu zawiera 10 mg chlorowodorku nalbufiny. … Czytaj dalej

Doreta SR

Doreta SR jest lekiem złożonym zawierającym dwa leki przeciwbólowe: tramadol i paracetamol, które działając razem uśmierzają ból. Wskazaniem do stosowania leku Doreta SR są bóle o nasileniu umiarkowanym do dużego, jeśli lekarz uzna, że wymagane jest podanie tramadolu w skojarzeniu z paracetamolem. Lek Doreta SR należy stosować wyłącznie u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej … Czytaj dalej

Effentora

Substancją czynną leku Effentora jest cytrynian fentanylu. Lek Effentora jest lekiem łagodzącym ból zwanym opioidem stosowanym do leczenia bólu przebijającego u dorosłych pacjentów cierpiących na nowotwór, którzy zażywają już inne opioidowe leki przeciwbólowe do leczenia uporczywego bólu związanego z chorobą nowotworową. Ból przebijający to dodatkowy, nagły ból, który występuje pomimo regularnego zażywania opioidowego leku przeciwbólowego. … Czytaj dalej

Delparan Max

Delparan MAX jest skojarzeniem dwóch leków przeciwbólowych, paracetamolu i tramadolu, które działają łącznie w celu złagodzenia bólu. Lek Delparan MAX jest wskazany w leczeniu objawowym umiarkowanego lub silnego bólu, gdy lekarz stwierdzi, że konieczne jest stosowanie skojarzenia tramadolu i paracetamolu. Delparan MAX należy stosować wyłącznie u osób dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat. … Czytaj dalej

Co-Codamol Forte

Lek Co-Codamol Forte zawiera dwa różne analgetyki (leki przeciwbólowe): paracetamol i kodeinę (w postaci fosforanu kodeiny półwodnego). Kodeina należy do grupy leków zwanych opioidowymi lekami przeciwbólowymi, łagodzącymi ból. Lek Co-Codamol Forte można stosować u dzieci powyżej 16 lat w krótkotrwałym łagodzeniu bólu o średnim i dużym nasileniu , który nie ustąpi po leczeniu innymi lekami … Czytaj dalej

Co-Codamol

Lek Co-Codamol zawiera dwa różne analgetyki (leki przeciwbólowe): paracetamol i kodeinę (w postaci kodeiny fosforanu półwodnego). Kodeina należy do grupy leków zwanych opioidowymi lekami przeciwbólowymi, łagodzącymi ból. Lek Co-Codamol można stosować u dzieci w wieku powyżej 12 lat w krótkotrwałym łagodzeniu bólu o średnim i dużym nasileniu, który nie ustąpi po leczeniu innymi lekami przeciwbólowymi, … Czytaj dalej

Bunondol

Bunondol

Bunondol, 0,3 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań Bunondol zawiera buprenorfinę, która jest lekiem przeciwbólowym o bardzo silnym działaniu. Buprenorfina należy do grupy leków zwanych opioidowymi lekami przeciwbólowymi. Bunondol jest przeznaczony do podawania domięśniowego i dożylnego. Bunondol stosuje się w bólu ostrym i przewlekłym o różnym nasileniu, od umiarkowanego do silnego. Buprenorfina jest stosowana w bólu pooperacyjnym … Czytaj dalej

Accordeon

Accordeon jest silnym lekiem przeciwbólowym z grupy opioidów. Accordeon jest stosowany w leczeniu ostrego bólu, który powoduje konieczność leczenia opioidowymi lekami przeciwbólowymi, ponieważ inne leki przeciwbólowe nie są skuteczne. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancją czynną leku jest chlorowodorek oksykodonu. Każda tabletka o przedłużonym uwalnianiu zawiera 5 mg/10 mg/20 mg/40 mg/80 mg oksykodonu … Czytaj dalej

Strenduo

Strenduo zawiera dwie substancje czynne o działaniu przeciwbólowym: tramadol i paracetamol. Wskazaniem do stosowania leku Strenduo są bóle o nasileniu umiarkowanym do dużego, jeśli lekarz uzna, że wymagane jest podanie tramadolu w skojarzeniu z paracetamolem. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? – Substancjami czynnymi leku są tramadolu chlorowodorek i paracetamol. Jedna (1) tabletka zawiera … Czytaj dalej

Solpadeine

Solpadeine

Lek Solpadeine zawiera 3 substancje czynne: paracetamol, kodeinę i kofeinę. Jego działanie lecznicze jest wynikiem skojarzonego działania substancji czynnych. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Kofeina działa pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy i nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu. Kodeina wykazuje działanie przeciwbólowe i działa przeciwkaszlowo. Kodeina należy do grupy leków zwanych opioidowymi lekami przeciwbólowymi, które łagodzą ból. … Czytaj dalej

Vellofent

Vellofent zawiera substancję czynną – fentanyl, która należy do grupy silnie działających leków przeciwbólowych, zwanych opioidami. Vellofent jest stosowany w leczeniu bólu przebijającego u dorosłych pacjentów z chorobą nowotworową, stosujących już inne leki przeciwbólowe z powodu przewlekłego (utrzymującego się przez całą dobę) bólu nowotworowego. Ból przebijający jest to dodatkowy, nagły ból, występujący pomimo stałego przyjmowania … Czytaj dalej

Transtec

Transtec jest przeciwbólowym lekiem przeznaczonym do leczenia bólu o średnim i dużym nasileniu w chorobach nowotworowych i bólu o dużym nasileniu w innych chorobach, jeżeli nie ustępuje on po zastosowaniu nieopioidowych środków przeciwbólowych. Transtec działa przez skórę. Po zastosowaniu systemu transdermalnego substancja czynna (buprenorfina) uwalnia się i wnika przez skórę do krwi. Buprenorfina jest opioidem … Czytaj dalej