Pentazocinum WZF

Pentazocinum WZF

Pentazocinum WZF zawiera pentazocynę, która działa bardzo silnie przeciwbólowo. Lek ten należy do grupy zwanej opioidowymi lekami przeciwbólowymi.

Lek Pentazocinum WZF jest przeznaczony do podawania podskórnego, domięśniowego i dożylnego.

Pentazocinum WZF stosuje się w zwalczaniu bólu o różnym nasileniu, od umiarkowanego do silnego.

Jaki jest skład Pentazocinum WZF, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest pentazocyna. Każdy ml roztworu zawiera 30 mg pentazocyny.

– Pozostałe składniki to: kwas mlekowy, sodu chlorek, sodu wodorotlenek 10% lub kwas mlekowy (do ustalenia pH), woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Pentazocinum WZF – jak stosować ten lek?

Lek Pentazocinum WZF jest podawany przez personel medyczny.

Dawkowanie ustala lekarz indywidualnie dla każdego pacjenta.

Stosowanie leku:
– podaje się podskórnie, domięśniowo lub dożylnie.
– można podawać dzieciom po ukończeniu pierwszego roku życia.
– należy stosować systematycznie, zgodnie ze schematem zaleconym przez lekarza.

Pacjentom, którzy długotrwale stosują ten lek w wielu wstrzyknięciach na dobę, zaleca się wstrzyknięcia domięśniowe, aby uniknąć stwardnienia skóry oraz tkanek znajdujących się pod nią w miejscu podania.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Pentazocynę podaje personel medyczny i dlatego jest mało prawdopodobne, aby pacjent otrzymał więcej leku niż powinien. Po zastosowaniu większej niż zalecana dawki leku mogą wystąpić: senność, pogłębiająca się śpiączka. Może dojść do trudności z oddychaniem, znacznego obniżenia ciśnienia krwi z niewydolnością serca.

W razie wystąpienia takich objawów, należy niezwłocznie poinformować personel medyczny.
Podejmie on właściwe postępowanie.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Pentazocinum WZF – czy mogę spożywać alkohol?

Należy unikać picia alkoholu podczas stosowania pentazocyny.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Pentazocinum WZF w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmieni piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

– O zastosowaniu pentazocyny w ciąży oraz podczas karmienia piersią zdecyduje lekarz.
– Zaleca się zachowanie ostrożności podczas stosowania leku Pentazocinum WZF podczas porodu przedwczesnego. U noworodków urodzonych przez matki przyjmujące długotrwale pentazocynę mogą wystąpić objawy zespołu odstawiennego.

Ulotka Pentazocinum WZF – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

PENTAZOCINUM WZF, 30 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań (Pentazocinum)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Pentazocinum WZF m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

PENTAZOCINUM WZF, 30 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań (Pentazocinum)

Dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź dostępność i zarezerwuj produkt w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty. Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź dostępność w najbliższej aptece.

Opinie o Pentazocinum WZF - forum pacjentów

Stosujesz Pentazocinum WZF? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz