Higiena i zdrowie uszu – krople, preparaty do uszu

Zobacz także:

Produkty stosowane w ochronie i higienie jamy ustnej
Leki na chore zatoki
Leki stomatologiczne, znieczulenia i inne materiały dentystyczne
Wszystkie leki stosowane w laryngologii

Ból ucha to częsta przypadłość dotykająca zarówno dzieci, jak i dorosłych. Aby szybko i skutecznie pozbyć się dotkliwego bólu, musimy poznać jego przyczynę i zastosować odpowiednie krople bądź spraye do uszu. Dzięki zawartości odpowiednio dobranych substancji czynnych, zawartych w preparatach, z pewnością szybko pozbędziemy się dokuczliwych objawów.

Przyczyny stanu zapalnego w uchu i sposoby leczenia

Stan zapalny i towarzyszący mu często uporczywy ból, to jeden z symptomów przeziębienia lub grupy. Jest to także nagminnie występujące powikłanie po tych chorobach. Jeśli jednak nie chorowaliśmy w ostatnim czasie, przyczyną może być nieprawidłowa higiena lub jej całkowity brak. W tym wypadku, musimy zaopatrzyć się w krople o działaniu przeciwzapalnym z dodatkiem substancji pomagającej rozpuścić zalegającą woskowinę, która nagromadziła się w kanałach słuchowych. Bardzo często popełnianym błędem jest stosowanie patyczków kosmetycznych do czyszczenia uszu. Powodują one bowiem zepchnięcie woskowiny w głąb ucha, co może powodować stan zapalny. Jeżeli mamy do czynienia z zapaleniem ucha środkowego, któremu towarzyszy narastający ból promieniujący do szczęki, najlepszym rozwiązaniem będą krople zawierające środek znieczulający oraz czynne substancje przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. W ostrych stanach stosuje się również krople z zawartością antybiotyków takich jak neomycyna czy gramicydyna.

W naszej bazie leków z łatwością znajdziesz preparat, którego szukasz. Pamiętaj, aby przed zastosowaniem kropli bądź sprayu skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, aby odpowiednio dobrać dawkę i czas trwania kuracji.