CETRAXAL PLUS

KATEGORIA:
ANTYBIOTYKI

SUBSTANCJA CZYNNA:
, ,

CETRAXAL PLUS - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku CETRAXAL PLUS. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku CETRAXAL PLUS w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA CETRAXAL PLUS? – OPIS I WSKAZANIA

Cetraxal Plus to roztwór podawany do ucha. W jego skład wchodzi:
– cyprofloksacyna, antybiotyk należący do grupy zwanej fluorochinolonami. Cyprofloksacyna działa poprzez zabijanie bakterii powodujących infekcje,
– i fluocynolonu acetonid, glikokortykosteroid o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym do leczenia obrzęku i bólu.

Cetraxal Plus to krople do uszu, roztwór. Jest on stosowany w leczeniu u dorosłych i dzieci ostrego zapalenia ucha zewnętrznego pochodzenia bakteryjnego.

SKŁAD CETRAXAL PLUS, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancjami czynnymi leku są: cyprofloksacyna w postaci chlorowodorku jednowodnego cyprofloksacyny i fluocynolonu acetonid. 1 ml leku Cetraxal Plus zawiera 3 mg cyprofloksacyny (w postaci chlorowodorku jednowodnego) i 0,25 mg fluocynolonu (w postaci acetonidu).

Ponadto lek zawiera: metylu parahydroksybenzoesan (E 218), propylu parahydroksybenzoesan (E 216), powidon (K-90-F), glikolu dietylenowego monoetylowy eter, glycerth-26 (związek gliceryny i tlenku etylenu), kwas solny i/lub wodorotlenek sodu, wodę oczyszczoną.

JAKIE JEST DAWKOWANIE CETRAXAL PLUS? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Lek Cetraxal Plus jest przeznaczony wyłącznie do podawania do ucha.

Lek Cetraxal Plus należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Zazwyczaj stosowana dawka dla dorosłych i dzieci to 4 do 6 kropel do chorego ucha trzy razy na dobę. Leczenie trwa 8 dni. Dawka dla pacjentów powyżej 65 roku życia jest taka sama. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Lek Cetraxal Plus podawać do obu uszu wyłącznie, gdy zostało to zalecone przez lekarza.

Lekarz określi, jak długo należy przyjmować lek Cetraxal Plus. Aby uniknąć nawrotu infekcji, nie przerywać leczenia, nawet jeśli stan ucha/uszu się poprawił.

Sposób podawania
Przed wkropleniem leku Cetraxal Plus należy umyć ręce.
1. Krople ogrzać trzymając przez kilka minut butelkę w dłoniach, aby uniknąć pojawienia się zawrotów głowy mogących pojawić się przy wkraplaniu zimnego roztworu do przewodu słuchowego.
2. Przechylić głowę na bok, tak aby chore ucho było zwrócone do góry.
3. Wprowadzić krople do ucha za pomocą kroplomierza. Nie dotykać kroplomierzem ucha ani palców, aby uniknąć skażenia.
4. Głowę w pozycji przechylonej trzymać przez około 5 minut, aby krople mogły spłynąć w głąb ucha.
5. Jeśli przewód słuchowy jest wąski, można ucho pociągnąć w górę, aby lek mógł dotrzeć do błony bębenkowej.
6. W razie potrzeby czynność powtórzyć dla drugiego ucha.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI CETRAXAL PLUS, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Nie są znane objawy przedawkowania. W przypadku przedawkowania lub nieumyślnego spożycia leku należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą lub skontaktować się telefonicznie z centrum informacji toksykologicznej podając nazwę leku i przyjętą ilość lub udać się do najbliższego punktu opieki medycznej.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Nie dotyczy.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ CETRAXAL PLUS W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Jeśli pacjentka jest w ciąży, planuje ciążę lub karmi dziecko piersią, powinna powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie przed zastosowaniem tego leku.

Leku Cetraxal Plus nie należy stosować podczas okresu karmienia piersią, ponieważ cyprofloksacyna i fluocynolon przenikają do mleka ludzkiego, co może wywoływać niepożądane skutki u dziecka karmionego piersią.

ULOTKA LEKU CETRAXAL PLUS – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – CETRAXAL PLUS CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - CETRAXAL PLUS CENA, REFUNDACJA

CETRAXAL PLUS OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
(69 ocen, średnia: 6,36 na 10)
Loading...

10 KOMENTARZE

  1. Leczylam sie na ucho od 45 lat.Przeszlam dwie operacje .Po operacji mialam ciagle problemy z wysiekiem z ucha Leczona bylam roznymi lekami ,kropelkami i antybiotykami i juz gdy stracilam nadzieje ,prof.dr z Zabrza przepisal mi wlasnie cetraxal. Pomogl .Jestem zachwycona dzalaniem tego leku.

  2. Korzystam z leku już 3 dzien, ból z każdym dniem się nasila. Nie widzę żadnej poprawy. Ucho napuchło mi jeszcze bardziej niż na początku kuracji.
    Ból po zakropieniu jest nie do wytrzymania,ciągle muszę brać przeciwbólowe leki

  3. Już 2gi raz w ciągu roku używałem tego leku (zapalenie ucha zew) i faktycznie działa – już po 1 dobie jest poprawa a po 36 godzinach ból praktycznie ustał.

  4. Używałam tego i używam jeszcze ale muszę przyznać pomógł – po dobie cierpienia na zapalenie uszu i spory obrzęk – pomogły! Zapisane na receptę po wizycie u laryngologa jestem w 38 tyg ciąży i lek działa miejscowo co nie zagraża dziecku. Gdyby to nie pomogło miałam brać doustnie antybiotyk na szczęście krople zadziałały – i już wiem, że zapelenie ucha zew minie.. całe szczęście bo ból był nie do zniesienia.

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here