Ciprofloxacinum Baxter

Ciprofloxacinum Baxter to lek przeciwbakteryjny z grupy fluorochinolonów. Jest stosowany w leczeniu różnych rodzajów zakażeń bakteryjnych, takich jak zakażenia dróg oddechowych, układu moczowego, skóry i tkanek miękkich, kości i stawów, a także w leczeniu i profilaktyce zakażeń u pacjentów z neutropenią. Lek jest dostępny na receptę. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Ciprofloxacinum Baxter. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Konsultacja merytoryczna:
Reklama

Ostrzeżenie dotyczące zażywania leków: To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. Lek stosuj tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.


Ostrzeżenie dotyczące opinii pacjentów: Opinie o lekach, które można znaleźć online, są zawsze subiektywne i mogą się różnić w zależności od doświadczeń i reakcji organizmu każdej osoby. Nie należy polegać wyłącznie na tych opiniach przy podejmowaniu decyzji dotyczących swojego zdrowia. Zawsze skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem, zmianą lub zakończeniem jakiejkolwiek terapii medycznej. Pamiętaj, że informacje zawarte w ulotce dołączonej do opakowania leku są wynikiem długotrwałych badań i obserwacji.

Jak działa lek Ciprofloxacinum Baxter i jakie są wskazania do stosowania?

Substancją aktywną leku Ciprofloxacinum Baxter roztwór do infuzji jest cyprofloksacyna. Cyprofloksacyna jest antybiotykiem należącym do grupy fluorochinolonów. Cyprofloksacyna działa niszcząc bakterie powodujące zakażenia. Jest skuteczna tylko wobec określonych szczepów bakterii.

Dorośli
Lek Ciprofloxacinum Baxter w postaci infuzji jest stosowany u osób dorosłych w leczeniu następujących zakażeń bakteryjnych:
• zakażenia układu oddechowego
• długotrwałe lub nawracające zakażenia ucha lub zatok
• ostre odmiedniczkowe zapalenie nerek
• powikłane zakażenia dróg moczowych
• bakteryjne zapalenie gruczołu krokowego
• infekcje narządów płciowych u mężczyzn i kobiet
• zakażenia układu pokarmowego oraz zakażenia wewnątrz jamy brzusznej
• zakażenia skóry i tkanek miękkich
• zakażenia kości i stawów
• narażenie na wdychanie pałeczek wąglika
• Gonokokowe zapalenie cewki moczowej i zapalenie szyjki macicy wywołane przez Neisseria gonorrhoeae.

Cyprofloksacyna może być stosowana w leczeniu gorączki u pacjentów z neutropenią, co do którejpodejrzewa się, że jest następstwem zakażenia bakteryjnego.
Jeśli zakażenie jest ciężkie lub wywołane przez więcej niż jeden rodzaj bakterii, lekarz może zalecić dodatkowy antybiotyk, do zastosowania razem z lekiem Ciprofloxacinum Baxter.

Dzieci i młodzież
Lek Ciprofloxacinum Baxter jest stosowany u dzieci i młodzieży, pod specjalistyczną kontrolą lekarską, w leczeniu następujących zakażeń bakteryjnych:
• zakażenia oskrzelowo-płucne u dzieci i młodzieży z mukowiscydozą,
• powikłane zakażenia układu moczowego, w tym infekcje, które objeły nerki (odmiedniczkowe zapalenie nerek),
• narażenie na wdychanie pałeczek wąglika.

Lek Ciprofloxacinum Baxter może być również stosowany do leczenia innych ciężkich zakażeń u dzieci i młodzieży, jeśli lekarz uzna to za konieczne.

Kategorie powiązane:
Antybiotyki, Leki przeciwpasożytnicze, przeciwpierwotniakowe i przeciwrobacze,

Reklama

Jaki jest skład Ciprofloxacinum Baxter, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną jest cyprofloksacyna.
1 ml roztworu do infuzji zawiera 2 mg cyprofloksacyny w postaci 2,544 mg cyprofloksacyny mleczanu.

Pozostałe składniki to: kwas mlekowy, sodu chlorek, kwas solny stężony i woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Ciprofloxacinum Baxter – jak stosować?

Lekarz wyjaśni dokładnie jaką dawkę leku Ciprofloxacinum Baxter należy stosować, jak często i jak długo. Będzie to zależało od rodzaju zakażenia i jego ciężkości.

Należy poinformować lekarza, jeśli u pacjenta występują problemy z nerkami, ponieważ może być konieczna zmiana dawki.

Leczenie trwa zwykle od 5 do 21 dni, ale w przypadku ciężkich zakażeń może być dłuższe.

Lekarz będzie podawał każdą z dawek w postaci powolnego wlewu do układu krwionośnego poprzez żyłę. Czas trwania infuzji wynosi u dzieci 60 minut. U pacjentów dorosłych czas infuzji dawki 400 mg wynosi 60 minut, a dawek 100 mg i 200 mg – 30 minut. Dzięki powolnemu podawaniu infuzji można uniknąć wystąpienia nagłych działań niepożądanych.
Należy pamiętać, aby podczas przyjmowania tego leku pić dużo płynów .

W przypadku przerwania terapii lekiem Ciprofloxacinum Baxter roztwór do infuzji, ważne jest, aby nie przerywać leczenia, nawet jeśli nastąpi poprawa samopoczucia po kilku dniach stosowania leku. Jeśli pacjent zbyt wcześnie przerwie stosowanie leku, zakażenie może zostać niecałkowicie wyleczone, a jego objawy mogą powrócić lub nasilić się. Może się również wytworzyć oporność na antybiotyk.

W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Podawanie dializowanym dorosłym pacjentom dawek zwiększanych stopniowo do dawki 300 mg raz na dobę nie wywołało niepożądanych skutków. W badaniu klinicznym dawkę 3,9 mg/kg/dobę przepisano dializowanemu dziecku, u którego później wystąpił łagodny ból brzucha, nudności i wymioty.
Przedawkowanie cynakalcetu może prowadzić do hipokalcemii. W przypadku przedawkowania, pacjentów należy monitorować, ze względu na ryzyko wystąpienia hipokalcemii oraz zastosować leczenie objawowe i podtrzymujące. Ponieważ cynakalcet w znacznym stopniu wiąże się z białkami, hemodializa nie jest skuteczną metodą leczenia przedawkowania.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Ciprofloxacinum Baxter – czy mogę spożywać alkohol?

Jedzenie i picie nie ma wpływu na leczenie lekiem Ciprofloxacinum Baxter.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Ciprofloxacinum Baxter w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli kobieta jest w ciąży lub karmi piersią, podejrzewa, że może być w ciąży lub planuje mieć dziecko, przed zażyciem leku powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty.
Najlepiej unikać stosowania leku Ciprofloxacinum Baxter w czasie ciąży.
Nie należy przyjmować leku Ciprofloxacinum Baxter w okresie karmienia piersią, ponieważ cyprofloksacyna przenika do mleka matki i może być szkodliwa dla dziecka.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Ciprofloxacinum Baxter

Baxter Holding B.V.

Ulotka Ciprofloxacinum Baxter – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Nie zawsze leki o identycznej nazwie międzynarodowej i formie mogą być stosowane zamiennie. Decydującym czynnikiem jest zawartość składnika aktywnego, czyli dawka leku. Warto podkreślić, że nawet jeśli nazwa międzynarodowa, forma leku i dawka składnika aktywnego są takie same, pacjent nie zawsze ma możliwość skorzystania z zamiennika. Przykładowo, niektórzy pacjenci mogą być uczuleni na jedną z substancji pomocniczych zawartych w leku.

Sprawdź cenę i dostępność Ciprofloxacinum Baxter w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Ciprofloxacinum Baxter

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Ciprofloxacinum Baxter? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Ciprofloxacinum Baxter. Podziel się doświadczeniami na forum.