Konsultacja merytoryczna:

Ciproquin

Ciproquin jest antybiotykiem z grupy fluorochinolonów. Substancją czynną jest cyprofloksacyna w postaci mleczanu. Cyprofloksacyna działa niszcząc bakterie powodujące zakażenia. Działa tylko na określone szczepy bakterii.

Dorośli

Lek Ciproquin roztwór do infuzji jest stosowany u osób dorosłych w leczeniu następujących zakażeń bakteryjnych:

zakażenia układu oddechowego
długotrwałe lub nawracające zakażenia ucha lub zatok
zakażenia układu moczowego
zakażenia jąder lub kanalików nasiennych
zakażenia narządów płciowych u kobiet
zakażenia układu pokarmowego oraz zakażenia wewnątrz jamy brzusznej
zakażenia skóry i tkanek miękkich
zakażenia kości i stawów
leczenie zakażeń u pacjentów z bardzo małą liczbą krwinek białych (neutropenia)
zapobieganie zakażeniom u pacjentów z bardzo małą liczbą krwinek białych (neutropenia)
narażenie na wdychanie pałeczek wąglika

Jeśli zakażenie jest ciężkie lub wywołane przez więcej niż jeden rodzaj bakterii, lekarz może zalecić dodatkowy antybiotyk, do zastosowania razem z lekiem Ciproquin.

Dzieci i młodzież

Lek Ciproquin roztwór do infuzji jest stosowany u dzieci i młodzieży, pod specjalistyczną kontrolą lekarską, w leczeniu następujących zakażeń bakteryjnych:

zakażenia płuc i oskrzeli u dzieci i młodzieży chorych na mukowiscydozę
powikłane zakażenia układu moczowego, w tym zakażenia nerek (odmiedniczkowe zapalenie nerek)
narażenie na wdychanie pałeczek wąglika

Lek Ciproquin może również być zastosowany do leczenia innych ciężkich zakażeń u dzieci i młodzieży, jeśli lekarz uzna to za konieczne.

Jaki jest skład Ciproquin, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku Ciproquin jest cyprofloksacyna (w postaci cyprofloksacyny mleczanu)
1 ml roztworu do infuzji zawiera 2 mg cyprofloksacyny (w postaci cyprofloksacyny mleczanu).

Inne składniki leku to: kwas mlekowy, glukoza jednowodna, kwas solny stężony (do ustalenia pH), woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Ciproquin – jak stosować ten lek?

Leczenie trwa zwykle od 5 do 21 dni, ale w przypadku ciężkich zakażeń może być dłuższe.

Lekarz będzie podawał każdą z dawek w powolnej infuzji dożylnej do krwi. Czas trwania wlewu u dzieci wynosi 60 minut. U pacjentów dorosłych czas wlewu wynosi 60 minut dla dawki 400 mg produktu Ciproquin i 30 minut dla dawki 200 mg produktu Ciproquin. Dzięki wolnemu podawaniu wlewu można uniknąć wystąpienia nagłych działań niepożądanych.

Należy pamiętać, aby podczas stosowania leku Ciproquin pić dużo płynów.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Możliwe działania niepożądane po przedawkowaniu leku Levelept to senność, pobudzenie, agresywność, obniżona czujność, zahamowanie oddychania i śpiączka.
W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza.
Lekarz zaleci najlepsze możliwe leczenie przedawkowania.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Ciproquin – czy mogę spożywać alkohol?

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM) nie ma wpływu na stosowanie leku Ciproquin.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Ciproquin w okresie ciąży i karmienia piersią?

Najlepiej unikać stosowania leku Ciproquin w czasie ciąży. Jeżeli pacjentka planuje zajście w ciążę, powinna poinformować o tym lekarza.

Nie należy przyjmować leku Ciproquin podczas karmienia piersią, ponieważ cyprofloksacyna przenika do mleka matki i może być szkodliwa dla dziecka.

Ulotka Ciproquin – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Ciproquin, 2 mg/ml, roztwór do infuzji (Ciprofloxacinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 25 razy

Rozmiar plku 150.50 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Ciproquin m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Ciproquin, 2 mg/ml, roztwór do infuzji (Ciprofloxacinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 23 razy

Rozmiar plku 326.00 KB

Cena - ile kosztuje Ciproquin?

Cena Ciproquin i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Ciproquin.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Ciproquin? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie DeflaGyn Zestaw Wyrobów Medycznych (Opakowanie: 150 ml)Żel dopochwowy Deflagyn® wspomaga remisję w przypadku nieprawidłowego wyniku cytologii szyjki macicy:
Ektopię szyjki macicy,
ASC-US (atypowe komórki nabłonka płaskiego o nieokreślonym znaczeniu),
ASC-H (atypowe komórki nabłonkowe, gdzie nie można wykluczyć obecności zmian HSIL),
LSIL (zmiany małego stopnia w komórkach nabłonka płaskiego),
HSIL (zmiany dużego stopnia w…

Zastosowanie Venescin forte (Opakowanie: 30 )Venescin forte (Opakowanie: 30 ) to tabletki o działaniu przeciwobrzękowym do stosowania przy niewydolności żylnej o charakterze przewlekłym. Łagodzi uczucie ciężkości nóg, skurcze łydek i obrzęki. Minimalizuje ryzyko pojawiania się żylaków.
Efekt działania Venescin forte (Opakowanie: 30 )Venescin forte (Opakowanie: 30 ) zawiera wyciąg z nasion kasztanowca, który ma działanie przeciwżylakowe i wzmacniające naczynia krwionośne…

Zastosowanie Olimp Innovum Beauty shot (Opakowanie: 25 ml)Olimp Innovum Beauty shot (Opakowanie: 25 ml) jest suplementem diety z dodatkową porcją kolagenu, kwasu hialuronowego, cynku i witamin, który może wspomóc utrzymanie odpowiedniej kondycji zdrowotnej skóry, włosów i paznokci.
Picie suplementu polecane jest osobom doświadczającym problemów z odpowiednim wyglądem skóry, także w przypadku pojawienia się przebarwień skórnych.
Produkt może…

Zastosowanie Ahc antyperspirant do skóry wrażliwej (Opakowanie: 50 ml)Borykasz się z problemem wyjątkowo intensywnego i nadmiernego pocienia się? Ahc antyperspirant do skóry wrażliwej (Opakowanie: 50 ml) to skuteczne rozwiązanie tego trybu dolegliwości, który skutecznie reguluje nadmierne wydzielanie potu.
Ahc antyperspirant do skóry wrażliwej (Opakowanie: 50 ml) może być stosowany na całej powierzchni ciała. Dodatkowe ekstrakty roślinne posiadają wł…

Zastosowanie Inovox Express smak miodowo-cytrynowy (Opakowanie: 24 )Inovox Express smak miodowo-cytrynowy (Opakowanie: 24 ) jest lekiem w formie pastylek do ssania przeznaczonym do przyjmowania w przebiegu bólu gardła.
Produkt przeznaczony jest do przyjmowania w przypadku występowania miejscowego bólu gardła związanego ze stanem zapalnym gardła.
Preparat może być przyjmowany także jako środek łagodzący ból gardła różnego pochodzenia.
Efekt działania Inovox…