Leki na trawienie – pokonaj niestrawność
Leki na niestrawność – krople żołądkowe, herbatki na trawienie
Spis leków stosowanych w leczeniu niestrawności.
Czym jest niestrawność?
Niestrawność (dyspepsję) należy postrzegać jako zespół dolegliwości i objawów, które najczęściej są spowodowane inną chorobą. Jeżeli podejrzewasz u siebie niestrawność, to prawdopodobnie towarzyszą Ci objawy takie jak ból w nadbrzuszu środkowym (czy wręcz pieczenie od wewnątrz), uczucie pełności, a także szybkie osiągnięcie stanu sytości podczas spożywania posiłków. Ponadto mogą pojawić się nudności, zgaga czy też wymioty.
Skąd ta niestrawność?!
Tak jak już zostało to wspomniane wcześniej niestrawność pojawia się najczęściej wtedy, kiedy występują inne schorzenia układu pokarmowego. Do pojawienia się niestrawności mogą przyczyniać się takie jednostki chorobowe, jak: choroba Leśniowskiego-Crohna, ostre zapalenie wątroby czy choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy. Wówczas możemy mówić o niestrawności organicznej, czyli takiej, która pojawia się jako objaw innych chorób. Czasem niestrawność może wystąpić pod postacią niestrawności czynnościowej – to jest takiej, która nie jest spowodowana przez żadną sprecyzowaną chorobą (jej przyczyny pozostają nieznane).
Jak leczyć niestrawność?
Nie ma jednolitego sposobu leczenia niestrawności czynnościowej. Natomiast w przypadku niestrawności organicznej należy przede wszystkim rozpoznać chorobę, która powoduje niestrawność i rozpocząć jej leczenie. Zatem bardzo ważna jest poprawna diagnoza. Następnie należy wybrać odpowiednie środki farmaceutyczne. Na naszej stronie prezentujemy środki farmaceutyczne stosowane w leczeniu niestrawności wraz z ich ulotkami i opiniami pacjentów. Pamiętaj, aby swoje dolegliwości jak najszybciej skonsultować z lekarzem.