ZIELE BUKWICY

KATEGORIA:
LEKI GASTROLOGICZNE
TRADYCYJNE PRODUKTY LECZNICZE ROŚLINNE

SUBSTANCJA CZYNNA:

ZIELE BUKWICY - INFORMACJE I OPINIE O LEKU

Na tej stronie znajdują się informacje, dzięki którym dowiecie się Państwo, jakie są zalecenia do stosowania leku ZIELE BUKWICY, jak wygląda jego dawkowanie, a także jakie są bezwzględne przeciwwskazania do jego przyjmowania. Ponadto można tu znaleźć takie dane, jak:

  • zastosowanie,
  • skład leku (substancje czynne i pomocnicze),
  • informacje na temat interakcji z innymi produktami leczniczymi,
  • wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią,
  • opinie pacjentów.

Z myślą o osobach, które chcą więcej dowiedzieć się na temat stosowania leku ZIELE BUKWICY została przygotowana ulotka w formacie PDF, która zawiera dodatkowe informacje, których nie zamieściliśmy w serwisie (w tym między innymi zawartość opakowania, sposób przechowywania produktu, wskazówki o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn). Poza ulotką dla pacjentów w naszej bazie znajduje się dokładna charakterystyka produktu leczniczego (CHPL), stanowiąca dokument przeznaczony wyłącznie dla personelu medycznego oraz pracowników aptek (lekarze, pielęgniarki, farmaceuci).

Na końcu zamieściliśmy listę z zamiennikami, czyli preparatami powiązanymi według substancji czynnej oraz możliwość sprawdzenia, jaka jest cena leku, jak wygląda jego refundacja, a także zweryfikowania, która apteka posiada go w swoim asortymencie.

CO TO JEST I JAK DZIAŁA ZIELE BUKWICY? – OPIS I WSKAZANIA

Środek tradycyjnie stosowany jako pomocniczy w niestrawności oraz w lekkich biegunkach jako ściągający i pobudzający wydzielanie soków trawiennych. Stosowany także do przemywań i okładów po zadrapaniach i otarciach skóry.

Produkt jest tradycyjnym produktem leczniczym roślinnym do stosowania w określonych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.

SKŁAD ZIELE BUKWICY, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Skład produktu w przeliczeniu na 100g:
Ziele bukwicy (Betonicae herba) – 100g

JAKIE JEST DAWKOWANIE ZIELE BUKWICY? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia:

Do stosowania doustnego w postaci odwaru:
½ łyżki ziela (ok. 1,5g) zalać 1/2 szklanki zimnej wody, gotować powoli pod przykryciem 5 minut. Odstawić na 10 minut i przecedzić. Świeży i ciepły odwar pić raz dziennie na 1 godzinę przed posiłkiem.

Do stosowania na skórę w postaci odwaru:
Przygotować odwar z 2 łyżek ziela (ok. 6g) na 1 szklankę wody.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI ZIELE BUKWICY, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Przekroczenie zalecanych dawek może wywołać zaparcie i podrażnienie przewodu pokarmowego.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Brak odrębnych zaleceń.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ ZIELE BUKWICY W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Nie stosować podczas ciąży i karmienia piersią.

ULOTKA LEKU ZIELE BUKWICY – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – ZIELE BUKWICY CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - ZIELE BUKWICY CENA, REFUNDACJA

ZIELE BUKWICY OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here