Korzeń lukrecji

Korzeń lukrecji, znany również jako Glycyrrhiza, to naturalny surowiec leczniczy o wielu właściwościach zdrowotnych. Wykorzystywany jest głównie w medycynie naturalnej, gdzie pomaga w leczeniu różnych dolegliwości, takich jak wrzody żołądka, problemy trawienne czy kaszel. Substancje zawarte w korzeniu lukrecji wykazują zdolność hamowania rozwoju bakterii i wirusów, a także działają przeciwzapalnie i oczyszczająco. Korzeń lukrecji jest dostępny bez recepty. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Korzeń lukrecji. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Działanie i wskazania - informacje z ulotki leku

Wskazania do stosowania: Tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany w łagodzeniu dolegliwości trawiennych, takich jak uczucie pieczenia i niestrawność oraz jako środek wykrztuśny w kaszlu towarzyszącym przeziębieniu. Tradycyjny produkt leczniczy roślinny przeznaczony jest do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.

Jaki jest skład Korzeń lukrecji, jakie substancje zawiera?

1 g produktu zawiera 1 g Glycyrrhiza glabra L. i/albo Glycyrrhiza inflata Bat. i/albo Glycyrrhiza uralensis Fisch., radix (korzeń lukrecji).

Zobacz opis substancji czynnnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Korzeń lukrecji – jak stosować?

Dawkowanie, sposób stosowania i droga podania:

Dorośli i osoby w podeszłym wieku.
W łagodzeniu dolegliwości trawiennych: ok. 1,5 g korzeni lukrecji (1 łyżeczka) zalać ¾ szklanki (ok. 150 ml) zimnej wody, gotować powoli pod przykryciem 5 – 7 minut, odstawić na 15 minut, przecedzić. Tak przygotowany odwar pić od 2 do 4 razy na dobę po posiłkach. W kaszlu towarzyszącym przeziębieniu: ok. 1,5 g korzeni lukrecji (1 łyżeczka) zalać ¾ szklanki (ok. 150 ml) zimnej wody, gotować powoli pod przykryciem 5 – 7 minut, odstawić na 15 minut, przecedzić. Tak przygotowany odwar pić 2 razy na dobę.

Czas stosowania:

W łagodzeniu dolegliwości trawiennych: Nie stosować dłużej niż 4 tygodnie. Jeśli objawy utrzymują się dłużej niż 2 tygodnie pomimo stosowania produktu leczniczego, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. W kaszlu towarzyszącym przeziębieniu: Jeśli objawy utrzymują się dłużej niż tydzień (7 dni) pomimo stosowania produktu leczniczego, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Przypadki przedawkowania obserwowano u osób stosujących korzeń lukrecji dłużej niż 4 tygodnie i/lub przyjmujących zbyt wysokie dawki. Obserwowano takie objawy jak zatrzymanie wody w organizmie, hipokaliemię, nadciśnienie, zaburzenia rytmu serca, encefalopatia nadciśnieniowa.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Korzeń lukrecji – czy mogę spożywać alkohol?

Odwar należy pić po posiłkach.

Uwaga! Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia.

Czy można stosować Korzeń lukrecji w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie zaleca się stosowania.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Korzeń lukrecji

Krakowskie Zakłady Zielarskie HERBAPOL w Krakowie SA

Ulotka Korzeń lukrecji – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Korzeń lukrecji przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

wpdm_package id=’57134′]

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Korzeń lukrecji m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Sprawdź cenę i dostępność Korzeń lukrecji w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Korzeń lukrecji

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Korzeń lukrecji? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Korzeń lukrecji. Podziel się doświadczeniami na forum.