MANTI Extra

MANTI Extra to lek dostępny bez recepty, który zawiera trzy substancje czynne: famotydynę, węglan wapnia i wodorotlenek magnezu. Jest stosowany w przypadku problemów trawiennych, zgagi, nadkwaśności, bólu i pieczenia w nadbrzuszu. Przeznaczony dla dorosłych i młodzieży powyżej 16 roku życia. Lek ma postać tabletek do rozgryzania i żucia o smaku miętowym. Węglan wapnia i wodorotlenek magnezu działają poprzez szybką neutralizację nadmiaru kwasu już wyprodukowanego w żołądku, podczas gdy famotydyna hamuje produkcję kwasu solnego w żołądku i wywiera bardziej długotrwały efekt, zmniejszając kwaśność soku żołądkowego przez 10-12 godzin.

Preparat zawiera substancję: , ,

Wskazania / działanie

Lek Manti Extra jest połączeniem trzech substancji czynnych: famotydyny, używanej do zmniejszenia produkcji kwasu solnego w żołądku i dwóch środków zobojętniających kwas (zmniejszających stężenie kwasu żołądkowego) – węglanu wapnia i wodorotlenku magnezu. Manti Extra ma na celu złagodzenie objawów niestrawności lub nadkwaśności żołądka.

Substancje czynne zawarte w produkcie Manti Extra działają na dwa sposoby: węglan wapnia i wodorotlenek magnezu działają poprzez szybką neutralizację nadmiaru kwasu już wyprodukowanego w żołądku, co prowadzi do szybkiej ulgi w bólu, podczas gdy famotydyna hamuje produkcję kwasu solnego w żołądku i wywiera bardziej długotrwały efekt, zmniejszając kwaśność soku żołądkowego przez 10-12 godzin. Skojarzenie tych dwóch działań skutecznie utrzymuje prawidłową kwaśność w żołądku, umożliwiając łagodzenie podrażnionej błony śluzowej.

Lek Manti Extra stosuje się u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 16 lat, do krótkotrwałego leczenia objawowego dolegliwości związanych z nadkwaśnością soku żołądkowego, takich jak:
– zgaga,
– niestrawność,
– ból i pieczenie w nadbrzuszu.

Skład

– Substancjami czynnymi leku są: Famotydyna 10 mg, Magnezu wodorotlenek 165 mg, Wapnia węglan 800 mg.

– Pozostałe składniki to: skrobia żelowana, kukurydziana, skrobia kukurydziana, dekstraty, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), sodu cyklaminian (E 952), aromat miętowy SD (guma arabska, preparaty aromatyzujące, naturalne substancje aromatyzujące w tym L-mentol), magnezu stearynian.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w tej ulotce lub zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka
Dorośli i młodzież w wieku powyżej 16 lat: należy żuć jedną tabletkę w celu złagodzenia objawów.
Nie należy połykać tabletki w całości.
Aby zapobiec zgadze, należy zastosować jedną tabletkę na 15 do 60 minut przed przyjęciem pokarmów lub napojów, które powodują niestrawność.
Maksymalna dawka dobowa to dwie tabletki.

Nie należy przyjmować tego leku dłużej niż 15 dni bez konsultacji z lekarzem.

Przedawkowanie

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Jedzenie i picie (alkohol)

Brak danych.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Nie zaleca się stosowania leku w ciąży ze względu na brak wystarczających danych dotyczących bezpieczeństwa.

Famotydyna może przenikać do mleka matki w małych ilościach. Sole magnezu mogą przenikać do mleka matki, powodując biegunkę u noworodków. Nie zaleca się stosowania leku w okresie karmienia piersią.

Płodność
Brak danych dotyczących wpływu leku na płodność u mężczyzn i kobiet.

Ulotka MANTI Extra

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o MANTI Extra (forum)

Stosujesz MANTI Extra? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na naszym forum.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o MANTI Extra. Podziel się doświadczeniami na forum.