Konsultacja merytoryczna:

Cholesol

Cholesol

Lek Cholesol jest to tradycyjny produkt leczniczy roślinny do stosowania w określonych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.

Wskazania do stosowania
Lek Cholesol stosuje się w leczeniu objawów niestrawności jako środek żółciopędny.

Jaki jest skład Cholesol, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są (w 100 g) :
Wyciąg złożony (Extractum compositum) (1:2) z: kwiatu kocanek (Helichrysi flore), kwiatu rumianku (Matricariae flore), owocu kolendry (Coriandri fructu), owocu bzu czarnego (Sambuci fructu) (24 : 15,5 : 7,5 : 3); ekstrahent: etanol 60% (v/v) – 89 g

Intrakt z mniszka lekarskiego (Taraxaci intractum) (1:1); ekstrahent: etanol 96% (v/v) – 11 g

Lek zawiera 54-62 % (v/v) etanolu, tzn. ok. 2,5 g w 1 łyżeczce (5 ml).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Cholesol – jak stosować ten lek?

Stosować doustnie.

Dorośli
Dorośli: do 3 razy na dobę po 1 łyżeczce (5 ml) leku w ½ szklanki wody.

Dzieci i młodzież
Młodzież od 14 do 18 lat: do 3 razy na dobę po ½ łyżeczki leku w ½ szklanki wody.
Dzieciom i młodzieży do 14 lat nie podawać leku ze względu na zawartość etanolu.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Objawy przedawkowania Cholesolu mogą wynikać z przedawkowania etanolu zawartego w produkcie.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Cholesol – czy mogę spożywać alkohol?

Brak odrębnych zaleceń.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Cholesol w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ze względu na niewystarczające dane o bezpieczeństwie i duże stężenie etanolu, leku Cholesol nie należy stosować w czasie ciąży i karmienia piersią.

Wpływ leku na płodność nie jest znany. Jeśli pacjentka może być w ciąży lub planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem leku.

Ulotka Cholesol – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

CHOLESOL 4,16 g + 0,51 g/5 ml, płyn doustny

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 16 razy

Rozmiar plku 196.78 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Cholesol m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

CHOLESOL 4,16 g + 0,51 g/5 ml, płyn doustny

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 12 razy

Rozmiar plku 89.56 KB

Cena - ile kosztuje Cholesol?

Cena Cholesol i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Cholesol.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Cholesol? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Jodyna 3% (Opakowanie: 20 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

Zastosowanie Grintuss Pediatric syrop (Opakowanie: 128 g)Grintuss Pediatric syrop (Opakowanie: 128 g) to wyrób medyczny wykazujący działanie wspomagające organizm w odkrztuszaniu zalegającej wydzieliny przy kaszlu mokrym, a także ograniczającym występowanie podrażnień przy…

Zastosowanie Lefrosch NormaNail maść pielęgnacyjna do paznokci (Opakowanie: 30 ml)Lefrosch NormaNail maść pielęgnacyjna do paznokci (Opakowanie: 30 ml) to intensywnie regenerująca, pielęgnująca maść do paznokci wspomagająca w utrzymaniu odpowiedniego wyglądu i kondycji płytki…

Zastosowanie Nizoral szampon przeciwłupieżowy 20 mg/g (Opakowanie: 100 ml)Nizoral szampon przeciwłupieżowy 20 mg/g (Opakowanie: 100 ml) jest szamponem leczniczym do stosowania przy grzybicy skóry głowy, łupieżu czy łojotokowym zapaleniu skóry. Jest skuteczny przy…

Zastosowanie Orthomol Vital F ampułki + kapsułki (Opakowanie: 30 szt.)Orthomol Vital F to preparat na zmęczenie, który przeznaczony jest dla kobiet obciążonych długotrwałym stresem, wyczerpanych, co spowodowane może być niedoborem składników…