KWIAT BZU CZARNEGO

CO TO JEST I JAK DZIAŁA KWIAT BZU CZARNEGO? – OPIS I WSKAZANIA

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany w celu złagodzenia wczesnych objawów przeziębienia. Produkt przeznaczony jest do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.

SKŁAD KWIAT BZU CZARNEGO, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

1 g produktu leczniczego zawiera 1 g Sambucus nigra L., flos (kwiat bzu czarnego).

JAKIE JEST DAWKOWANIE KWIAT BZU CZARNEGO? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Dawkowanie, sposób stosowania i droga podania: Doustnie. Młodzież od 12 lat, dorośli i osoby starsze:1 łyżkę (3,0g) kwiatu bzu czarnego zalać 1 szklanką (200 ml) wrzącej wody, naparzać pod przykryciem 5-10 minut, przecedzić. Pić szklankę ciepłego naparu 3 razy dziennie. Nie zaleca się stosowania leku u dzieci poniżej 12 lat.

Czas stosowania: Leku nie należy stosować dłużej niż tydzień (7dni). Jeżeli objawy utrzymują się pomimo stosowania produktu leczniczego należy skontaktować się z lekarzem.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI KWIAT BZU CZARNEGO, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Nie odnotowano żadnych przypadków przedawkowania. W razie zastosowania dawki większej niż zalecana i wystąpienia niepokojących objawów, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Brak odrębnych zaleceń.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ KWIAT BZU CZARNEGO W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Ze względu na brak wystarczających danych stosowanie leku podczas ciąży i karmienia piersią nie jest zalecane.

ULOTKA LEKU KWIAT BZU CZARNEGO – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – KWIAT BZU CZARNEGO CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - KWIAT BZU CZARNEGO CENA, REFUNDACJA

KWIAT BZU CZARNEGO OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here