Konsultacja merytoryczna:

Ranigast Max

Ranigast MAX

Ranitydyna, substancja czynna leku Ranigast MAX, hamuje wydzielanie kwasu solnego w żołądku.

Wskazaniem do stosowania leku jest objawowe leczenie dolegliwości żołądkowych niezwiązanych z chorobą organiczną przewodu pokarmowego: niestrawności (dyspepsji), zgagi, nadkwaśności, bólu w nadbrzuszu. Lek działa szybko. Czas działania 1 tabletki wynosi około 12 godzin.

Jaki jest skład Ranigast Max, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest: ranitydyna w postaci ranitydyny chlorowodorku.
Każda tabletka zawiera 150 mg ranitydyny.

Pozostałe składniki to:
Rdzeń tabletki: krospowidon, magnezu stearynian, celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna.
Otoczka tabletki: hypromeloza (Methocel E 15), lak z żółcienią pomarańczową (E110), tytanu dwutlenek, triacetyna, talk.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Ranigast Max – jak stosować ten lek?

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 16 lat
W przypadku wystąpienia objawów niestrawności zwykle stosuje się 1 tabletkę 150 mg na dobę. W razie nawrotu dolegliwości można zastosować 1 tabletkę 150 mg 2 razy na dobę. Dobowa dawka leku nie powinna być większa niż 300 mg (2 tabletki). Tabletkę należy połknąć w całości, popijając niewielką ilością wody. Leku nie należy stosować bez konsultacji z lekarzem przez dłużej niż 2 tygodnie. Jeżeli dolegliwości nie ustąpią po 2 tygodniach leczenia, należy bezzwłocznie zasięgnąć porady lekarza.

Dawkowanie u pacjentów z niewydolnością nerek
U pacjentów z niewydolnością nerek (klirens kreatyniny mniejszy niż 50 ml/min) wydalanie ranitydyny może być zmniejszone, co może prowadzić do zwiększenia jej stężenia we krwi. Hemodializa zmniejsza stężenie ranitydyny we krwi. U pacjentów przewlekle dializowanych należy podać ranitydynę w dawce 150 mg bezpośrednio po dializie.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy skontaktować się z lekarzem

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Ranigast Max – czy mogę spożywać alkohol?

Lek można przyjmować niezależnie od posiłków. Pokarm nie ma znaczącego wpływu na wchłanianie ranitydyny.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Ranigast Max w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ulotka Ranigast Max – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Ranigast MAX, 150 mg, tabletki powlekane (Ranitidinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 52 razy

Rozmiar plku 301.33 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Ranigast Max m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Ranigast MAX, 150 mg, tabletki powlekane (Ranitidinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 42 razy

Rozmiar plku 270.63 KB

Cena - ile kosztuje Ranigast Max?

Cena Ranigast Max i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Ranigast Max.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Ranigast Max? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Eucerin pH5 olejek pod prysznic opakowanie uzupełniające (Opakowanie: 400 ml)Eucerin pH5 olejek pod prysznic opakowanie uzupełniające (Opakowanie: 400 ml) to delikatny olejek pod prysznic, który przeznaczony jest do pielęgnacji skóry wrażliwej, suchej, a także skłonnej do alergii.

Produkt zawiera naturalne olejki pielęgnacyjne, dzięki czemu zapobiega wysuszaniu skóry, nawet przy częstym myciu. Ponadto pomaga zachować naturalną odporność…

Zastosowanie Hedrin Raz żel w sprayu (Opakowanie: 60 ml)Hedrin Raz żel w sprayu (Opakowanie: 60 ml) to żel do stosowania na skórę głowy i włosy, który zwalcza wszawicę. Zabija dorosłe insekty i ich jaja. Pozwala uporać się z problemem szybko i długotrwale.

Produkt nadaje się do stosowania u dzieci już od 6. miesiąca życia.Efekt działania Hedrin Raz żel w sprayu (Opakowanie: 60 ml)Preparat…

Zastosowanie Artresan Efekt kapsułki (Opakowanie: 30 )Artresan Efekt kapsułki (Opakowanie: 30 ) to suplement na stawy, wspomagający prawidłowe funkcjonowanie chrząstki stawowej. Zwiększa ruchliwość stawów i przyczynia się do zmniejszenia bólu związany z ich degeneracją.

Przeznaczony jest głównie dla osób starszych i kobiet w okresie menopauzy.

Produkt jest wolny od glutenu i laktozy.
Efekt działania Artresan Efekt kapsułki (Opakowanie: 30 )Artresan Efekt…

Zastosowanie FARMONA RADICAL Odżywka wzmacniająca do włosów osłabionych i wypadających (Opakowanie: 100 ml)FARMONA RADICAL Odżywka wzmacniająca do włosów osłabionych i wypadających (Opakowanie: 100 ml) to odżywka do włosów o działaniu wzmacniającym przeznaczona do włosów nadmiernie wypadających lub osłabionych. Produkt może przyczynić się wzrostu nowych włosów.
Odżywka…

Zastosowanie Magne B6 Cardio tabletki powlekane (Opakowanie: 50 )Magne B6 Cardio tabletki powlekane (Opakowanie: 50 ) to suplement diety zawierający witaminy z grupy B, potas, magnez oraz wyciąg z głogu.

Preparat wpływa pozytywnie na układ nerwowy i mięśniowy, a także poprawiają funkcje poznawcze oraz działanie układu sercowo-naczyniowego.Efekt działania Magne B6 Cardio tabletki powlekane (Opakowanie: 50 )Magne B6 Cardio zawiera potas, który bezpoś…