Alumag

Skutkiem działania leku Alumag jest zmniejszenie kwaśności soku żołądkowego poprzez zobojętnienie kwasu solnego. Reakcja ta zwiększa pH soku żołądkowego i zmniejsza uszkadzające działanie kwasu solnego na błonę śluzową żołądka.

Wskazania:
Leczenie objawowe zaburzeń dotyczących górnego odcinka przewodu pokarmowego związanych z
nadkwaśnością soku żołądkowego, w tym:
– zapalenie błony śluzowej przełyku i żołądka,
zgaga,
niestrawność,
– refluksowe zapalenie przełyku spowodowane wstecznym zarzucaniem treści pokarmowej do przełyku,
– przepuklina rozworu przełykowego,
– pomocniczo w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy

Jaki jest skład Alumag, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku Alumag są: glinu tlenek uwodniony 200 mg i magnezu wodorotlenek 200 mg.

Pozostałe składniki to: skrobia ziemniaczana, żelatyna, sorbitol, mannitol, magnezu stearynian, olejek miętowy.

Zobacz krótki, przystępny opis farmaceuty na temat substancji czynnej oraz listę produktów zawierających: ,

Dawkowanie preparatu Alumag – jak stosować ten lek?

Tabletki przeznaczone są do stosowania doustnego. Tabletki należy rozkruszyć lub rozgryźć.

Zalecana dawka to 2 tabletki stosowane 3 razy na dobę, około 1,5 godziny po każdym podstawowym posiłku i 2 tabletki bezpośrednio przed snem, ewentualnie w razie wystąpienia bólu.

Nie należy stosować więcej niż 12 tabletek na dobę.

Leku Alumag nie należy stosować dłużej niż 4 tygodnie, ponieważ sole glinu podawane długotrwale mogą zmniejszać wchłanianie fosforanów.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie odnotowano objawów zatrucia.
Podczas długotrwałego stosowania leku Alumag w dużych dawkach mogą jednak wystąpić zaburzenia elektrolitowe (zwiększenie stężenia magnezu i glinu lub zmniejszenie stężenia fosforanów). W razie długotrwałego stosowania leku należy zwrócić się do lekarza.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Alumag – czy mogę spożywać alkohol?

Brak informacji.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Alumag w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ulotka Alumag – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:


Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Pylera m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:


Opinie o Pylera - forum pacjentów

Stosujesz Alumag? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź opinie pacjentów z ostatnich 12 miesięcy.

Dodaj komentarz