Konsultacja merytoryczna:

Alusal

Lek Alusal zobojętnia kwas solny w żołądku. Kwas solny jest konieczny do prawidłowego trawienia pokarmów, ale u niektórych osób może też powodować uszkodzenie błony śluzowej, wyścielającej żołądek i początkowy odcinek jelit – dwunastnicę. Takie uszkodzenie może w najcięższych przypadkach przebiegać pod postacią wrzodów.

Lek Alusal zmniejsza agresywność kwasu czyli jego zdolność do wywoływania uszkodzeń błony śluzowej.

Wskazania do stosowania leku Alusal:
– choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy (leczenie wspomagające),
– stany zapalne błony śluzowej żołądka związanych z nadmiarem kwasu solnego (nadkwaśność),
– objawowe leczenie zapalenia przełyku, spowodowanego przedostawaniem się zawartości żołądka do przełyku (refluks).

Jaki jest skład Alusal, jakie substancje zawiera?

Tabletki do ssania
Substancją czynną leku jest glinu tlenek uwodniony (Aluminii oxidum hydricum).
Każda tabletka do ssania zawiera 500 mg substancji czynnej.

Pozostałe składniki to: sacharoza, skrobia ziemniaczana, magnezu stearynian, talk, żelatyna, olejek miętowy, karboksymetyloskrobia sodowa.

Tabletki
Substancją czynną leku jest: glinu tlenek uwodniony (Aluminii oxidum hydricum).
Każda tabletka zawiera 500 mg substancji czynnej.

Pozostałe składniki to: sacharoza, skrobia ziemniaczana, magnezu stearynian, talk, parafina ciekła, żelatyna.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Alusal – jak stosować ten lek?

Tabletki do ssania
Zalecana dawka, to 1-2 tabletki do ssania (500 mg lub 1000 mg) przyjmowane od 1 do 2 godzin po posiłkach i dodatkowo przed snem lub też doraźnie – w przypadku wystąpienia dolegliwości. Nie należy przekraczać dawki 12 tabletek na dobę.

Lek Alusal w postaci tabletek do ssania: tabletek nie należy połykać przed rozpuszczeniem w
ustach.

Tabletki
Zalecana dawka to jedna lub dwie tabletki (500 mg lub 1000 mg) przyjmowane od 1 do 2 godzin po posiłku i dodatkowo przed snem lub też doraźnie – w przypadku wystąpienia dolegliwości. Nie należy przekraczać dawki 12 tabletek na dobę.

Tabletki stosuje się doustnie. Tabletkę należy rozgryźć przed połknięciem, a następnie popić wodą.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub udać do szpitala. Należy pokazać lekarzowi opakowanie z tabletkami.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Alusal – czy mogę spożywać alkohol?

Leku nie należy przyjmować w trakcie ani bezpośrednio po posiłku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Alusal w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży, lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ulotka Alusal – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

ALUSAL 500 mg, tabletki do ssania (Aluminii oxidum hydricum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 46 razy

Rozmiar plku 265.35 KB


ALUSAL 500 mg, tabletki (Aluminii oxidum hydricum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 43 razy

Rozmiar plku 145.20 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Alusal m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

ALUSAL 500 mg, tabletki (Aluminii oxidum hydricum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 42 razy

Rozmiar plku 156.09 KB

Cena - ile kosztuje Alusal?

Cena Alusal i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Alusal.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Alusal? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Coenzym Q10 100 mg vegan Kapseln (Opakowanie: 90 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

86.99 

MOmMe Delikatne Mlecz.pielęgnacyjne d/dzieci (Opakowanie: 150 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

29.99 

Zastosowanie Toepfer płyn otrębowy do kąpieli (Opakowanie: 250 g)Toepfer płyn otrębowy do kąpieli (Opakowanie: 250 g) jest delikatnym płynem do mycia ciała zawierającym naturalne składniki, które dokładnie oczyszczają skórę dzieci i dorosłych skłonnych do podrażnień.
Preparat przeznaczony jest dla dzieci borykających się ze skórą wrażliwą lub lekko podrażnioną.
Produkt może…

23.99 

Zastosowanie Starazolin HydroBalance PPH (Opakowanie: 10 ml)Starazolin HydroBalance PPH (Opakowanie: 10 ml) to krople do oczu, które zapobiegają uczuciu nadmiernej suchości, podrażnienia i zmęczenia oczu. Mogą być stosowane przez osoby noszące szkła kontaktowe. Zwiększają odporność gałek ocznych na szkodliwe czynniki środowiskowe.
Efekt działania Starazolin HydroBalance PPH (Opakowanie: 10 ml)Starazolin HydroBalance PPH (Opakowanie: 10 ml) zawierają hialuronian sodu, który ma silne właś…

21.25 

Zastosowanie Lefrosch Candi pomadka na pękające kąciki ust (Opakowanie: 5 ml)Lefrosch Candi pomadka na pękające kąciki ust (Opakowanie: 5 ml) to pomadka do ust przeciwdziałająca problemowi pękających kącików. Preparat wykazuje działanie przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybicze i przeciwdrożdżakowe.

Candi Lefrosch może być stosowany w przypadku problemów z utrzymaniem odpowiedniej wilgotności skóry ust, a także…

18.67 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief