Abarin

Abarin to lek zawierający chlorowodorek nefopamu jako substancję czynną. Jest to lek przeciwbólowy, który znajduje zastosowanie w łagodzeniu bólów o różnym nasileniu, zarówno ostre, takie jak bóle pooperacyjne, jak i przewlekłe o niewielkim nasileniu, na przykład bóle związane z chorobami nowotworowymi. Abarin jest dostępny na receptę.

Abfen

Abfen to lek, który zawiera substancję czynną ibuprofen. Należy do grupy leków zwanych “niesteroidowe leki przeciwzapalne” lub NLPZ. Lek jest stosowany w celu zmniejszenia bólu w stanach takich jak ból zęba, ból menstruacyjny i ból głowy, a także do obniżenia gorączki i zmniejszenia bólu w czasie przeziębienia. Abfen jest dostępny bez recepty.

Abfen Forte

Abfen Forte to lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Każda saszetka zawiera 400 mg ibuprofenu. Lek ten jest stosowany przez krótki okres w celu zmniejszenia łagodnych lub umiarkowanie nasilonych dolegliwości bólowych, takich jak ból głowy i ból zęba, a także do zmniejszenia bólu menstruacyjnego. Jest dostępny bez recepty.

Acenol

Acenol to lek dostępny bez recepty, który zawiera paracetamol. Jest stosowany w bólach różnego pochodzenia, takich jak bóle głowy, zębów, stawowe, miesiączkowe, nerwobóle i inne. Działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Efekt leczniczy występuje już po podaniu pierwszej dawki i utrzymuje się przez 24 godziny. Acenol jest dostępny w postaci tabletek o dawce 300 mg lub 500 mg.

Acenol Forte

Acenol Forte to lek, który skutecznie łagodzi bóle różnego pochodzenia, takie jak bóle głowy, zębów, stawów, miesiączkowe, nerwobóle i wiele innych. Jego głównym składnikiem jest paracetamol, który działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo. Lek jest stosowany w zwalczaniu gorączki oraz w leczeniu bólów różnego pochodzenia. Acenol Forte jest dostępny bez recepty.

Antidol 15

Antidol 15 to lek dostępny bez recepty, który zawiera dwie substancje czynne: paracetamol i fosforan kodeiny. Jest stosowany do krótkotrwałego leczenia bólu o średnim i dużym nasileniu, takiego jak ból głowy, ból po ekstrakcji zęba, ból kostno-stawowy czy ból miesiączkowy. Leku nie należy przyjmować dłużej niż 3 dni.

Apap

Apap

Apap to lek dostępny bez recepty, który zawiera paracetamol jako substancję czynną. Działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, a jego mechanizm działania polega na hamowaniu aktywności cyklooksygenazy kwasu arachidonowego w ośrodkowym układzie nerwowym. Wskazaniem do stosowania Apap są bóle różnego pochodzenia, takie jak ból głowy, mięśni, zębów, nerwobóle, bóle menstruacyjne, bóle kostno-stawowe oraz gorączka, na przykład w przebiegu przeziębienia lub grypy.

Apap Extra

Apap Extra

Apap Extra to lek dostępny bez recepty, który zawiera w swoim składzie paracetamol i kofeinę. Działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Jest zalecany do doraźnego stosowania w celu łagodzenia dolegliwości bólowych, takich jak ból głowy, migrena, bóle mięśni, bóle zębów, nerwobóle, bóle menstruacyjne, bóle kostno-stawowe. Dodatkowo Apap Extra łagodzi objawy przeziębienia i grypy takie jak gorączka, bóle gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe.

Aspirin

Aspirin

Aspirin to lek zawierający kwas acetylosalicylowy, który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Jest stosowany w leczeniu gorączki oraz bólu o nasileniu małym i umiarkowanym. Aspirin jest dostępny bez recepty. Wskazania do stosowania obejmują bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśni, stawów, pleców, a także dolegliwości związane z przeziębieniem i grypą.

Aspirin Effect

Aspirin Effect

Aspirin Effect to lek przeciwbólowy, przeciwzapalny i przeciwgorączkowy. Jest dostępny bez recepty. Substancją czynną jest kwas acetylosalicylowy. Lek jest w formie granulatu do bezpośredniego podania na język, co zapewnia szybkie działanie. Wskazany jest do stosowania w przypadku dolegliwości bólowych różnego pochodzenia, takich jak ból głowy, bóle mięśni, stawów, pleców, a także w gorączce i dolegliwościach związanych z przeziębieniem.

Aspirin Ultra Fast

Aspirin Pro to lek dostępny bez recepty, którego substancją czynną jest kwas acetylosalicylowy. Charakteryzuje się szerokim zakresem działania. Jest zalecany do stosowania w różnego rodzaju bólach o małym i umiarkowanym nasileniu, takich jak ból głowy, dolegliwości towarzyszące grypie, bóle zębów, bóle mięśni. Aspirin Pro jest przeznaczony do stosowania u osób dorosłych i młodzieży powyżej 16 lat.

Cefalgin

Cefalgin

Cefalgin to lek dostępny bez recepty, który zawiera paracetamol, propyfenazon i kofeinę. Wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Wskazany jest do stosowania w bólach o słabym do umiarkowanego nasilenia, takich jak migrenowe bóle głowy, bóle zębów, bóle miesiączkowe, nerwobóle, a także w przypadku gorączki. Substancje czynne wchodzące w skład leku wspomagają wzajemnie swoje działanie, a kofeina nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu.

Dexak

Dexak to lek przeciwbólowy należący do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Substancją czynną leku jest deksketoprofen. Lek jest stosowany do krótkotrwałego, objawowego leczenia ostrego bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego, na przykład ostrego bólu mięśni lub stawów, bolesnego miesiączkowania, bólu zębów. Dexak jest dostępny na receptę.

Dexak SL

Dexak SL to lek przeciwbólowy z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Substancją czynną leku jest deksketoprofen w postaci soli deksketoprofenu z trometamolem. Dexak SL jest stosowany do krótkotrwałego, objawowego leczenia ostrego bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego, np. ostrego bólu mięśni lub stawów, bolesnego miesiączkowania, bólu zębów. Lek jest dostępny bez recepty.

Efferalgan

Efferalgan to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, który zawiera paracetamol jako substancję czynną. Jest dostępny bez recepty i jest stosowany w bólach różnego pochodzenia, takich jak bóle głowy, zębów, stawów, mięśni, bóle miesiączkowe, nerwobóle i inne. Efferalgan jest dostępny w różnych formach, w tym tabletki musujące i czopki doodbytnicze.

Efferalgan Forte

Efferalgan Forte to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy dostępny bez recepty. Zawiera paracetamol w dawce 1g w jednej tabletce musującej. Lek jest przeznaczony do stosowania w bólach różnego pochodzenia i o różnym natężeniu, szczególnie zalecany jest w bólach głowy, migrenach, w bólach reumatycznych, stawowych, mięśniowych i kostnych. Tabletkę należy rozpuścić w niewielkiej ilości płynu przed zażyciem.

Flectorgo

Flectorgo to lek, który zawiera substancję czynną diklofenak epolaminy. Należy on do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), co oznacza, że działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie oraz przeciwobrzękowo. Lek Flectorgo jest stosowany w celu złagodzenia łagodnego do umiarkowanego bólu, takiego jak bóle reumatyczne, bóle mięśniowe, bóle zębów, bóle miesiączkowe oraz bóle głowy. Jest dostępny na receptę.

Galprofen

Galprofen to lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym. Substancją czynną preparatu jest ibuprofen, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Lek jest dostępny bez recepty. Wskazania do stosowania obejmują ostry ból mięśniowy, menstruacyjny, kostny, migrenowy lub pooperacyjny o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu; łagodny lub umiarkowany ból zębów, głowy, stawów, nerwoból, ból okolicy lędźwiowo-krzyżowej; gorączkę w przebiegu grypy, przeziębienia i innych chorób zakaźnych.

Gripex Control Duo

Gripex Control Duo to lek złożony, który zawiera dwie substancje czynne: paracetamol i kofeinę. Paracetamol działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo, a kofeina działa pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy, nasilając działanie przeciwbólowe paracetamolu oraz przyspieszając jego wchłanianie do krwi. Gripex Control Duo stosuje się w różnego rodzaju bólach, np. mięśni, stawów lub menstruacyjnych, jak również przy pierwszych objawach przeziębienia i grypy. Jest dostępny bez recepty.

Gripex Duo

Gripex Duo to lek złożony, który zawiera dwie substancje czynne: paracetamol i fenylefrynę. Lek ten jest przeznaczony do objawowego leczenia przeziębienia, grypy i infekcji grypopodobnych, które objawiają się katarem i niedrożnością zatok przynosowych, gorączką, bólem głowy, bólem gardła czy bólami mięśniowo-szkieletowymi. Gripex Duo jest dostępny bez recepty i przeznaczony jest dla osób powyżej 12. roku życia.

Ibalgin

Ibalgin to lek dostępny bez recepty, zawierający substancję czynną ibuprofen, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Stosowany jest w dolegliwościach bólowych różnego pochodzenia, takich jak ból głowy, ból zębów, ból pleców, bóle menstruacyjne oraz w gorączce różnego pochodzenia. Ibalgin dostępny jest również w formie kremu do stosowania na skórę, który jest stosowany w leczeniu miejscowym objawów zapalnych ostrych i przewlekłych chorób reumatoidalnych, bólu związanego z chorobą zwyrodnieniową stawów i kręgosłupa.

Ibenal

Ibenal to lek, który jest dostępny na receptę. Jest stosowany w leczeniu bólu oraz stanów zapalnych. Działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Wskazania do stosowania obejmują różnego rodzaju bóle (np. ból głowy, ból zębów, ból mięśni), gorączkę oraz stany zapalne różnego pochodzenia.

Ibufen

Ibufen

Ibufen to lek, który zawiera substancję czynną ibuprofen. Jest to niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ), który wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Stosowany jest w bólach różnego pochodzenia, w tym bólach głowy, bolesnych miesiączkach i nerwobólach a także w stanach gorączkowych między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych. Ibufen jest dostępny bez recepty.

Ibum

Ibum

Ibum to lek dostępny bez recepty, który zawiera substancję czynną ibuprofen. Ibuprofen należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) i wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe oraz przeciwzapalne. Ibum jest wskazany do stosowania w leczeniu bólów różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanym, takich jak bóle głowy, zębów, mięśni, stawów, a także w stanach gorączkowych różnego pochodzenia.

IBUM COMFORT minicaps

IBUM COMFORT minicaps to lek dostępny bez recepty, zawierający substancję czynną ibuprofen. Jest to niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ), który działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Lek jest przeznaczony dla osób dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia. Stosowany jest w przypadkach występowania bólu różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, takiego jak bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bóle po urazach, nerwobóle, bóle towarzyszące przeziębieniu i grypie. Może być również stosowany w przypadku bolesnego miesiączkowania oraz stanów gorączkowych różnego pochodzenia.

Ibum Express Forte

Ibum Express Forte to lek bez recepty, który zawiera ibuprofen. Jest to substancja z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), która ma działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Lek jest stosowany do objawowego, krótkotrwałego leczenia bólu o różnym pochodzeniu o nasileniu słabym do umiarkowanego, takiego jak bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bóle po urazach, nerwobóle, bóle towarzyszące przeziębieniu i grypie oraz bolesne miesiączkowanie. Ponadto, Ibum Express Forte jest stosowany w stanach gorączkowych różnego pochodzenia.

IBUM FEMINA

IBUM FEMINA to lek dostępny bez recepty, zawierający substancję czynną ibuprofen, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Lek ten wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Stosowany jest w bólach różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, takich jak bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bóle po urazach, nerwobóle, bóle towarzyszące przeziębieniu i grypie. Jest również wskazany w bolesnym miesiączkowaniu oraz stanach gorączkowych różnego pochodzenia.

IBUM Forte

IBUM Forte

IBUM Forte to lek o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, zawierający substancję czynną ibuprofen. Jest dostępny w postaci kapsułek miękkich oraz zawiesiny doustnej. IBUM Forte jest stosowany w leczeniu bólów różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, takich jak bóle głowy, zębów, mięśniowe, stawowe i kostne, bóle po urazach, nerwobóle, bóle towarzyszące przeziębieniu i grypie oraz bolesne miesiączkowanie. Pamiętaj, że IBUM Forte jest dostępny bez recepty.

IBUM Forte (o smaku bananowym)

IBUM Forte (o smaku bananowym) to lek w postaci syropu. Substancją czynną leku jest ibuprofen, który działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Lek jest przeznaczony do krótkotwałowego leczenia objawowego: gorączki różnego pochodzenia, między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia, a także w przebiegu odczynu poszczepiennego oraz bólów różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego. Lek jest dostępny bez recepty.

Ibupar

Ibupar

Ibupar to lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym, zawierający substancję czynną ibuprofen, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Jest dostępny bez recepty. Stosowany jest w bólach różnego pochodzenia o słabym lub umiarkowanym nasileniu, takich jak bóle głowy, zębów, mięśni, kości i stawów, nerwobóle, bóle po urazach, ból w przebiegu przeziębienia i grypy oraz w bolesnym miesiączkowaniu. Ponadto, stosowany jest w gorączce różnego pochodzenia, m.in. w przebiegu przeziębienia i grypy.

Ibupar forte

Ibupar Forte

Ibupar Forte to niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ), który skutecznie łagodzi ból oraz obniża gorączkę. Składnik aktywny leku, ibuprofen, jest szybko wchłaniany z przewodu pokarmowego, a maksymalne stężenie w surowicy osiąga po 1-2 godzinach od podania doustnego. Lek jest stosowany m.in. w bólach głowy, zębów, stawów, nerwobólach, towarzyszących przeziębieniu, a także gorączce i bolesnym miesiączkowaniu. Ibupar Forte jest dostępny bez recepty.

Ibuprex

Ibuprex to lek, którego substancją czynną jest ibuprofen, należący do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Dzięki niemu można zmniejszyć gorączkę oraz złagodzić ból. Lek ten jest zalecany w przypadku bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego, takim jak ból głowy, migreny, bolesne miesiączkowanie, ból mięśniowy, kostny i stawowy (również w wyniku urazów), ból zębów, ból okolicy lędźwiowo-krzyżowej oraz w leczeniu gorączki, np. w przebiegu zakażeń górnych dróg oddechowych, przeziębienia i grypy lub innych chorób zakaźnych. Ibuprex jest dostępny na receptę.

Ibuprex Max

Ibuprex Max to lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym oraz przeciwzapalnym. Zawiera substancję czynną ibuprofen, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Stosuje się go w łagodnych oraz umiarkowanych bólach różnego pochodzenia, np. bólach głowy, zębów, menstruacyjnych czy lędźwiowo-krzyżowych. Ibuprex Max można stosować również w celu zmniejszenia gorączki. Jest dostępny bez recepty.

Ibuprofen APTEO MED

Ibuprofen APTEO MED to lek przeciwbólowy i przeciwzapalny, dostępny bez recepty. Dawkowanie zależy od wieku i masy ciała pacjenta. Dorośli i młodzież powyżej 12. roku życia powinni przyjmować 200-400 mg maksymalnie 3 razy na dobę, z odstępem co najmniej 6 godzin między dawkami i nie więcej niż 1200 mg ibuprofenu w ciągu doby. Lek można aplikować na bolące miejsce w postaci żelu, nakładając 4-10cm żelu (ilość odpowiadająca 50-125mg ibuprofenu) i delikatnie wmasowując aż do całkowitego wchłonięcia, maksymalnie 4 razy na dobę.

Ibuprofen FORTE APTEO MED

Ibuprofen FORTE APTEO MED to lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym, którego głównym składnikiem jest ibuprofen. Jest przeznaczony do stosowania u osób dorosłych oraz młodzieży o masie ciała wynoszącej przynajmniej 40 kg (w wieku 12 lat i więcej). Wskazaniem do stosowania leku jest leczenie bólu o małym lub umiarkowanym nasileniu oraz gorączki. Produkt jest dostępny bez recepty.

Ibuprofen TZF

Ibuprofen TZF to lek dostępny bez recepty, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Jest stosowany w przypadku bólu o nasileniu słabym do umiarkowanego, takiego jak bóle głowy (w tym migreny), bóle zębów, bóle mięśni, stawów i kości (w tym bóle pleców), bóle pourazowe, pooperacyjne, w tym związane z zabiegiem stomatologicznym, a także bolesne miesiączkowanie.

Ibuprofen Zentiva

Ibuprofen Zentiva to lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), który wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Jest powszechnie stosowany w leczeniu bólów o małym i umiarkowanym nasileniu różnego pochodzenia, takich jak: bóle głowy, zębów, mięśni, kości i stawów, bolesne miesiączkowanie. Lek jest dostępny bez recepty.

Ibuprom

Ibuprom

Ibuprom to lek zawierający ibuprofen, który jest stosowany do łagodzenia bólu, zmniejszania gorączki i zapalenia. Jest dostępny w postaci tabletek powlekanych. Lek jest skuteczny w leczeniu bólów różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, takich jak bóle głowy, zębów, mięśniowe, stawowe i kostne, bóle po urazach, nerwobóle, bóle towarzyszące przeziębieniu i grypie oraz bolesne miesiączkowanie.Ibuprom jest dostępny bez recepty.

IBUPROM FORTE

Ibuprom Forte to lek zawierający substancję czynną ibuprofen, który wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Jest stosowany doraźnie w bólach różnego pochodzenia, w tym bólach głowy, bolesnych miesiączkach i nerwobólach a także w stanach gorączkowych między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych. Lek jest dostępny bez recepty.

IBUPROM MAX RAPID

Ibuprom Max Rapid to lek, który zawiera ibuprofen w postaci soli sodu (512 mg ibuprofenu sodowego). Jest to nowoczesna forma leku, która jest bardzo dobrze rozpuszczalna w kwaśnym środowisku żołądka. Dzięki temu Ibuprom Max Rapid ma 3-krotnie szybsze wchłanianie i 3-krotnie szybszy początek działania przeciwbólowego. Lek jest stosowany do objawowego, krótkotrwałego leczenia bólu. Działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Jest dostępny bez recepty.

Leki na ból zęba – tabletki i środki przeciwbólowe

Spis leków stosowanych w leczeniu bólu zęba.

Zobacz także:

Ból brzucha
Ból gardła
Ból mięśni i stawów
Bóle menstruacyjne
Bóle nóg
Narkotyczne leki przeciwbólowe – opioidy
Środki na kaca
Wszystkie leki przeciwbólowe

Ból zęba to powszechna dolegliwość, której nie należy lekceważyć, ponieważ może prowadzić do poważnych konsekwencji. Objawia się on głównie bólem, który nasila się podczas spożywania pokarmów i napojów. Ból zęba jest bardzo dokuczliwą dolegliwością, która powoduje, że nie możemy się skupić na codziennych obowiązkach ani spać.  Na szczęście istnieją sposoby, aby go zwalczyć.

W pierwszej kolejności należy udać się do stomatologa, który zbada nasze zęby. Do przyczyn bólu zęba zaliczamy przede wszystkim uszkodzenie zębów  z powodu ubytków, kamienia nazębnego czy próchnicy. Jeśli stwierdzi on, że nasz problem wynika z powyższych przyczyn, to pomoże nam go usunąć.

Sposoby na łagodzenie bólu zęba

  • Na niewielki ból zęba pomoże paracetamol.
  • Na ostrzejszy ból zęba  można podać silniejsze leki przeciwbólowe.
  • Jeśli czujemy, że zęby bolą mocno i nie możemy spać, koniecznie musimy udać się do stomatologa

Rzadko poświęcamy uwagę naszym zębom, które stanowią niewielką część ciała. Ból zęba jest jednak poważnym problemem – utrudnia codzienne funkcjonowanie i wymaga szybkiej interwencji. W oczekiwaniu na wizytę u stomatologa, pacjent z ostrym lub pulsującym bólem zęba może szukać sposobów na doraźne złagodzenie dolegliwości. Domową metodą są zimne okłady, które mogą przynieść znaczącą ulgę. W niektórych przypadkach trzeba sięgnąć po środki przeciwbólowe – to najskuteczniejszy sposób na poprawę samopoczucia, gdy dokucza nam ból zęba.

Kiedy warto sięgnąć po leki na ból zęba?

Lek na ból zęba przyda się, gdy schorzenie nie zostało jeszcze zdiagnozowane, a natychmiastowa wizyta u stomatologa nie jest możliwa. Po dłutowaniu zębów, uszkodzeniu zębodołu lub w przebiegu schorzeń zębodołów pomocne będą tabletki dozębodołowe z kwasem acetylosalicylowym. Jeżeli przyczyną bólu w jamie ustnej jest paradontoza lub inne choroby przyzębia, sprawdzą się miejscowe środki przeciwzapalne i przeciwbólowe. W przypadku, gdy boli chory ząb, ulgę przyniosą leki na ból zęba z paracetamolem i kodeiną.

O czym może świadczyć ból zęba?

Należy pamiętać o tym, że środki przeciwbólowe zwalczają tylko objaw choroby. Ból zęba najczęściej jest spowodowany próchnicą lub ubytkiem odsłaniającym miazgę zębową. Inną możliwą przyczyną jest ropień wywołany zapaleniem miazgi zęba. Czasami może się okazać, że ból ulokowany w zębie w rzeczywistości jest objawem zapalenia zatok lub zespołu stawu skroniowo-żuchwowego. Bardzo ważna jest więc diagnostyka choroby i wyeliminowanie problemu odpowiedzialnego za ból zębów. Środki na ból zęba powinny być stosowane przez krótki czas, w oczekiwaniu na specjalistyczne leczenie.

Lista przeciwbólowych substancji czynnych:

Deksketoprofen
Ibuprofen
Metamizol
Paracetamol
Diklofenak
Diosmina
Drotaweryna
Kamfora
Ketoprofen
Kwas acetylosalicylowy
Lewomentol
Naproksen
Salicylan metylu
Sześciowodny chlorek magnezu
Trimebutyna

Ból gardła:

Alkohol dichlorobenzylowy
Amylometakrezol

Opoidy – silny ból:

Buprenorfina
Fentanyl
Kodeina
Morfina
Oksykodon
Tramadol