Apap

12345678910
(3 ocen, średnia: 8,33 na 10)
Loading...
Sprawdź opinie pacjentów

Działanie i wskazania

APAP jest lekiem przeciwbólowym i przeciwgo-rączkowym. Zawiera jako substancję czynną paracetamol. Jest lekiem z wyboru w leczeniu bólu i gorączki.

Wskazaniem do stosowania leku APAP są bóle różnego pochodzenia: głowy, mięśni, zębów, nerwobóle, bóle menstruacyjne. Gorączka, np. w przebiegu przeziębienia lub grypy.

Cena

Sprawdź ile kosztuje Apap.

Skład

Lek APAP zawiera paracetamol.

Skład: 1 tabletka powlekana zawiera: substancję czynną: paracetamol 500 mg;

substancje pomocnicze: wosk Carnauba, hypromeloza, makrogol, powidon, skrobia żelowana, kroskar- meloza sodowa, kwas stearynowy.

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: .

Dawkowanie

Zazwyczaj stosowana dawka leku APAP to: dorośli: 1-2 tabletki 3-4 razy na dobę (maksy- malnie 8 tabletek w ciągu doby). Dzieci w wieku powyżej 12 lat: 1 tabletka 3 do 4 razy na dobę.

Należy przestrzegać co najmniej 4 godzinnego odstępu między kolejnymi dawkami. Nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat (ograniczenie wynika z postaci leku). Należy zasięgnąć opinii lekarza jeśli ból utrzy- muje się dłużej niż 10 dni, a gorączka dłużej niż 3 dni.

Przedawkowanie

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku APAP, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Pokarm nie zmniejsza wchłaniania leku.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy
poradzić się lekarza lub farmaceuty. Podczas ciąży nie należy stosować
paracetamolu przez dłuższy okres, w dużych dawkach lub w połączeniu z innymi
lekami. W czasie ciąży lub karmienia piersią dozwolone jest stosowanie leku w
dawkach leczniczych.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów - forum o lekach

Poniżej możesz dodać swój komentarz.

Proszę wpisz swoją opinię!
Please enter your name here