PARACETAMOL POLPHARMA

CO TO JEST I JAK DZIAŁA PARACETAMOL POLPHARMA? – OPIS I WSKAZANIA

Paracetamol Polpharma zawiera substancję czynną paracetamol – lek przeciwbólowy (łagodzi ból) i przeciw gorączkowy (zmniejsza gorączkę).

Fiolka o pojemności 100 ml jest przeznaczona do stosowania wyłącznie u dorosłych, młodzieży i dzieci o masie ciała większej niż 33 kg.

Fiolka o pojemności 50 ml jest przeznaczona do stosowania wyłącznie u donoszonych noworodków, niemowląt, małych dzieci i dzieci o masie ciała mniejszej niż 33 kg.

Lek podaje się w infuzji bezpośrednio do żyły. Stosuje się go w celu:
– krótkotrwałego leczenia umiarkowanego bólu, zwłaszcza po zabiegach chirurgicznych
– krótkotrwałego leczenia gorączki.

SKŁAD PARACETAMOL POLPHARMA, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

– Substancją czynną leku jest paracetamol. 1 ml roztworu zawiera 10 mg paracetamolu. Każda fiolka 50 ml zawiera 500 mg paracetamolu, a każda fiolka 100 ml zawiera 1000 mg paracetamolu.

– Pozostałe składniki to: mannitol, disodu fosforan dwuwodny, kwas solny 37%(do ustalenia pH), sodu wodorotlenek 4%(do ustalenia pH), cysteiny chlorowodorek jednowodny oraz woda do wstrzykiwań.

JAKIE JEST DAWKOWANIE PARACETAMOL POLPHARMA? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Podanie dożylne.

Fiolka o pojemności 50 ml jest przeznaczona do stosowania wyłącznie u donoszonych noworodków, niemowląt, małych dzieci i dzieci o masie ciała mniejszej niż 33 kg.

Fiolka 100 ml lub worek infuzyjny o pojemności 100 ml są przeznaczone do stosowania tylko u dorosłych, młodzieży i dzieci o masie ciała większej niż 33 kg.

Dokładny sposób dawkowania zawarty jest w poniższej ulotce lub charakterystyce.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI PARACETAMOL POLPHARMA, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Ze względu na ryzyko nieodwracalnego uszkodzenia wątroby należy natychmiast poinformować lekarza o podaniu za dużej dawki leku, nawet jeśli pacjent czuje się dobrze. Objawy przedawkowania występują zazwyczaj wciągu pierwszych 24 godzin. Mogą to być nudności, wymioty, jadłowstręt, bladość skóry i ból brzucha.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Podczas stosowania leku Paracetamol Polpharma należy ograniczyć picie alkoholu.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ PARACETAMOL POLPHARMA W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka jest w ciąży. Paracetamol Polpharma może być stosowany podczas ciąży, ale lekarz musi ocenić, czy leczenie jest wskazane.

Lek Paracetamol Polpharmamożna stosować w okresie karmienia piersią.

ULOTKA LEKU PARACETAMOL POLPHARMA – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – PARACETAMOL POLPHARMA CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - PARACETAMOL POLPHARMA CENA, REFUNDACJA

PARACETAMOL POLPHARMA OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here