Leki na migrenę

Lista leków stosowanych w leczeniu migreny.

Zobacz także:

Choroba Alzheimera
Choroba Parkinsona
Padaczka (epilepsja)
Pamięć i koncentracja
Stwardnienie rozsiane (SM)
Wszystkie leki neurologiczne

Migrena jest przez wielu nazwana choroba cywilizacyjną. Jakie leki można wziąć jak ból głowy wydaje się nie do zniesienia?

Leki na ból głowy i migrenę

Migrena należy do bardzo uciążliwych chorób neurologicznych charakteryzujących się bardzo dotkliwym bólem głowy. Niestety lekarze do tej pory nie wiedzą skąd się bierze migrena. Migrenie bardzo często towarzyszą wymioty, nudności oraz światłowstręt. Ból migrenowy najczęściej rozpoczyna się z okolicy czoła bądź oczodołów. Na szczęście istnieją na migrenę nie tylko leki na receptę. Jakie są najpopularniejsze leki na migrenę bez recepty.

Co znajduje się w lekach na migrenę bez recepty?

W aptekach można znaleźć bardzo dużo różnych leków przeciwbólowych bez recepty. Wśród leków na migrenę można wyróżnić niesteroidowe leki przeciwzapalne oraz paracetamol oraz inne środki zmniejszające ból. Całkowite wyleczenie migreny nie jest możliwe, można tylko złagodzić skutki. Lekami bez recepty można również zmniejszyć częstotliwość pojawia się migreny. Leki dostępne bez recepty występują w formie kapsułek, tabletek, saszetek bądź tabletek musujących. Wszystkie preparaty przeciwbólowe zawierają: kwas tolfenamowy, kwas acetylosalicylowy, paracetamol, kofeinę oraz ibuprofen.

W zależności od własnych preferencji należy wybrać taki lek, który przynosi najlepsze rezultaty.

Profilaktyka w leczeniu migreny

Profilaktycznie w leczeniu migrenowego bólu głowy zaleca się suplementację magnezem oraz wit. B2. Dzięki suplementacji magnezu oraz wit. B2 można zmniejszyć częstotliwość ataków migreny. Lekarze u osób z bólami migrenowymi zalecają również suplementację wit. E, która wspomaga układ krążenia, a dzięki temu redukuje napady migrenowe.

Przykładowe leki (substancje) stosowane w neurologii:

Choroba Parkinsona:

Entakapon
Karbidopa
Lewodopa
Pramipeksol
Rasagilina
Ropinirol
Rywastygmina

Choroba Alzheimera:

Donepezyl
Memantyna
Rywastygmina
Winpocetyna

Migrena:

Sumatryptan
Topiramat

Padaczka:

Gabapentyna
Karbamazepina
Lakozamid
Lamotrygina
Lewetyracetam
Pregabalina
Topiramat
Walproinian sodu

Pamięć i koncentracja: