Konsultacja merytoryczna:

MIGRATRIP

MIGRATRIP należy do klasy leków zwanych selektywnymi agonistami receptora serotoninowego 5-HT1B/1D.

MIGRATRIP stosuje się w celu złagodzenia bólu głowy podczas napadu migreny u osób dorosłych.

Stosowanie leku MIGRATRIP: Powoduje zmniejszenie obrzęku naczyń krwionośnych otaczających mózg. To właśnie obrzęk naczyń krwionośnych mózgu wywołuje ból głowy podczas napadu migreny.

Skład

– Substancją czynną leku jest ryzatryptan w postaci benzoesanu ryzatryptanu.

– Pozostałe składniki to: metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, sukraloza, EDTA (kwas etylenodiaminotetraoctowy, sól disodowa dwuwodna), kwas cytrynowy jednowodny, cytrynian sodu, guma ksantanowa, woda.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu MIGRATRIP – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek MIGRATRIP stosuje się w leczeniu napadów migrenowych bólów głowy. Lek MIGRATRIP należy przyjąć możliwie najwcześniej po wystąpieniu migrenowego bólu głowy. Nie należy stosować leku w zapobieganiu napadom migreny.

Zalecana dawka to 10 mg.
Osoby przyjmujące aktualnie propranolol albo cierpiące na schorzenia wątroby lub nerek powinny stosować niższą dawkę ryzatryptanu. Lek MIGRATRIP nie jest dostępny w innych dawkach, dlatego nie jest on odpowiedni dla takich osób. Należy zwrócić się do lekarza o poradę w sprawie najbardziej odpowiedniego leku.

Jeśli migrena powróci w ciągu 24 godzin
U niektórych pacjentów objawy migreny mogą powrócić w okresie 24 godzin. W przypadku nawrotu migreny można przyjąć dodatkową dawkę leku MIGRATRIP. Pomiędzy kolejnymi dawkami zawsze należy odczekać co najmniej 2 godziny.

Jeśli po upływie 2 godzin migrena nie ustępuje
W przypadku braku odpowiedzi na pierwszą dawkę leku MIGRATRIP nie należy przyjmować drugiej dawki podczas tego samego napadu migreny. Możliwe jest jednak uzyskanie odpowiedzi na lek MIGRATRIP podczas następnego napadu migrenowego bólu głowy.

Nie należy przyjmować więcej niż 2 dawek leku MIGRATRIP w okresie 24 godzin (na przykład w ciągu 24 godzin nie należy przyjmować więcej niż dwie saszetki żelu doustnego o mocy 10 mg). Pomiędzy kolejnymi dawkami zawsze należy odczekać co najmniej 2 godziny.

W razie nasilenia objawów choroby należy zwrócić się do lekarza.

Jak należy podawać lek MIGRATRIP żel doustny
Lek MIGRATRIP (benzoesan ryzatryptanu) dostępny jest w postaci żelu doustnego o mocy 10 mg zapakowanego w saszetki jednodawkowe.
• Aby otworzyć saszetkę, należy użyć wstępnego nacięcia w okolicy zgrzewu.
• Opróżnić saszetkę bezpośrednio do ust i połknąć żel.
• Żel doustny można stosować w sytuacjach, gdy płyn do popicia nie jest dostępny, bądź w celu uniknięcia nudności i wymiotów, które mogą wystąpić po przyjęciu postaci leków, które należy popijać płynem.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku MIGRATRIP należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza lub farmaceuty. Należy zabrać ze sobą opakowanie leku.

Po przedawkowaniu leku mogą wystąpić takie objawy jak zawroty głowy, senność, wymioty, omdlenia i spowolnienie akcji serca.

W razie wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania MIGRATRIP – czy mogę spożywać alkohol?

Lek MIGRATRIP może zacząć działać później, jeśli zostanie przyjęty po posiłku. Lepiej zażywać lek na pusty żołądek, lecz można przyjmować go także po posiłku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować MIGRATRIP w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie wiadomo, czy lek MIGRATRIP przyjmowany przez kobietę w okresie ciąży może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Należy powstrzymać się od karmienia piersią przez 24 godziny po zażyciu leku.

Ulotka MIGRATRIP – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

MIGRATRIP 10 mg żel doustny (ryzatryptan)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 203.12 KB

Charakterystyka produktu
leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat MIGRATRIP m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

MIGRATRIP 10 mg żel doustny (ryzatryptan)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 285.25 KB

Cena - ile kosztuje MIGRATRIP?

Cena MIGRATRIP i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę MIGRATRIP.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz MIGRATRIP? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz