Eptimal

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)
Loading...
Sprawdź opinie pacjentów

Działanie i wskazania

Lek Eptimal należy do grupy leków przeciwpadaczkowych. Jest on stosowany:
– jako jedyny lek w leczeniu napadów padaczkowych u dorosłych i u dzieci w wieku powyżej 6 lat;
– wraz z innymi lekami do leczenia napadów padaczkowych u dorosłych i u dzieci w wieku powyżej 2 lat;
– w zapobieganiu bólom migrenowym u dorosłych.

Cena

Sprawdź ile kosztuje Eptimal.

Skład

Substancją czynną leku jest topiramat. Każda tabletka powlekana zawiera odpowiednio 25 mg, 50 mg lub 100 mg topiramatu.

Pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia żelowana kukurydziana, laktoza jednowodna, karboksymetyloskrobia sodowa typ C, magnezu stearynian, hydroksypropylometyloceluloza, makrogol 400, polisorbat 80, tytanu dwutlenek (E 171).

Tabletki powlekane zawierają dodatkowo barwniki:
– tabletki o mocy 50 mg zawierają żelaza tlenek żółty (E 172)
– tabletki o mocy 100 mg zawierają żelaza tlenek żółty (E 172).

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: .

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

  • Eptimal należy stosować zgodnie z zaleceniami. Lekarz zwykle rozpoczyna leczenie od małej dawki leku Eptimal i stopniowo ją zwiększa, aż do ustalenia optymalnej dawki dla danego pacjenta.
  • Tabletki leku należy połykać w całości, popijając wodą. Nie zaleca się rozgryzania tabletek, gdyż mogą pozostawić gorzki posmak.
  • Eptimal można przyjmować przed, w trakcie, lub po posiłku. Podczas przyjmowania leku należy pić dużo płynów, aby uniknąć tworzenia się kamieni nerkowych.

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: .

Przedawkowanie

W przypadku zastosowania większej dawki niż zalecana, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Należy wziąć ze sobą opakowanie leku.

Po przedawkowaniu topiramatu mogą wystąpić takie objawy jak: senność lub uczucie zmęczenia, nieprawidłowe ruchy ciała, problemy ze staniem, chodzeniem, zawroty głowy z powodu niskiego ciśnienia krwi oraz nieprawidłowa akcja serca lub drgawki.

Przedawkowanie może wystąpić również w przypadku stosowania innych leków z lekiem Eptimal.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Eptimal można przyjmować przed, w trakcie, lub po posiłku. Należy pić dużo płynów w czasie dnia, aby zapobiec tworzeniu się kamieni nerkowych podczas stosowania leku Eptimal.

W trakcie stosowania leku należy unikać spożywania alkoholu.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Przed zastosowaniem leku należy porozmawiać z lekarzem, jeśli pacjentka jest w ciąży, istnieje prawdopodobieństwo zajścia w ciążę lub pacjentka karmi piersią. Lekarz zadecyduje, czy w tym przypadku można zastosować Eptimal. Jeśli lek jest stosowany w okresie ciąży, istnieje ryzyko, jak w przypadku stosowania innych leków przeciwpadaczkowych, uszkodzenia płodu. Należy upewnić się, co do posiadania odpowiedniej wiedzy na temat ryzyka i korzyści wynikających ze stosowania leku Eptimal w leczeniu padaczki w czasie ciąży.

Nie należy stosować leku w zapobieganiu migrenie przez kobiety w ciąży oraz kobiety w okresie rozrodczym, które nie stosują skutecznej antykoncepcji.

Matki, które przyjmują lek w okresie karmienia piersią, muszą niezwłocznie poinformować lekarza, gdy tylko zauważą jakąkolwiek zmianę w zachowaniu ich dzieci.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów - forum o lekach

Poniżej możesz dodać swój komentarz.

Proszę wpisz swoją opinię!
Please enter your name here