Konsultacja merytoryczna:

Amigrenex

Amigrenex zawiera 50 mg lub 100 mg sumatryptanu w postaci bursztynianu sumatryptanu – substancję przeciwmigrenową. Objawy migreny mogą zależeć od przejściowego rozszerzenia naczyń krwionośnych w obrębie ukrwienia tętnicy szyjnej. Sumatryptan należy do grupy leków będących antagonistami receptora 5HT1, które to leki zwężają wspomniane naczynia krwionośne.

Jaki jest skład Amigrenex, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest sumatryptan w postaci sumatryptanu bursztynianu.

Pozostałe składniki to laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, kroskarmeloza sodowa, substancja poprawiająca smak i zapach miętowa, talk, aspartam, powidon, magnezu stearynian.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Amigrenex – jak stosować ten lek?

Dorośli:
Zalecana dawka doustna sumatryptanu to l tabletka 50 mg. Jednak czasem zalecane jest podanie 100 mg. W przypadku braku odpowiedzi na pierwszą dawkę, przyjęcie drugiej dawki podczas tego samego napadu migreny nie jest celowe. W razie wystąpienia nawrotu objawów można przyjąć kolejne dawki leku Amigrenex. Maksymalna dawka dobowa nie może być większa niż 300 mg. Sumatryptan należy przyjmować jak najszybciej po rozpoczęciu napadu migreny, jednak lek podany w dowolnym stadium napadu bólu jest równie skuteczny. Tabletki należy połykać w całości, popijając wodą.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Amigrenex – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Amigrenex w okresie ciąży i karmienia piersią?

Brak jest odpowiednich badań u człowieka. Stosowanie leku u kobiet ciężarnych powinno być ograniczone do przypadków, gdy oczekiwana korzyść dla matki przewyższa potencjalne ryzyko dla płodu.

Sumatryptan przenika do mleka. W okresie do 12 godzin od przyjęcia sumatryptanu nie powinno się karmić piersią.

Ulotka Amigrenex – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

AMIGRENEX, tabletki, 50 mg (Sumatriptanum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 32 razy

Rozmiar plku 162.11 KB


AMIGRENEX, tabletki, 100 mg (Sumatriptanum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 24 razy

Rozmiar plku 161.91 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Amigrenex m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

AMIGRENEX, tabletki, 50 mg, 100 mg (Sumatriptanum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 36 razy

Rozmiar plku 238.39 KB

Cena - ile kosztuje Amigrenex?

Cena Amigrenex i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Amigrenex.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Amigrenex? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

1 komentarz do “Amigrenex”

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Hialeye 0,4% (Opakowanie: 10 ml)Hialeye 0,4% (Opakowanie: 10 ml) to wyrób medyczny w postaci jałowych kropli do oczu, które zmniejszają uczucie suchości oraz piasku pod powiekami. Łagodzą podrażnienia oraz wspierają regenerację rogówki. Mogą być stosowane przy zespole suchego oka czy przy nadmiernym łzawieniu i światłowstręcie.
Efekt działania Hialeye 0,4% (Opakowanie: 10 ml)Hialeye 0,4% (Opakowanie: 10 ml) zawiera kwas hialuronowy – substancję o silnym działaniu nawilżają…

20.37 

Zastosowanie B Complex plus kapsułki (Opakowanie: 120 szt.)B Complex plus kapsułki (Opakowanie: 120 szt.) wyróżnia się wykorzystaniem wysokiej jakości substancji bez ukrytych dodatków. Jest to preparat hipoalergiczny, który zapewnia najwyższą jakość mikroskładników odżywczych. Gwarantuje także optymalne przyswajanie ich przez układ trawienny oraz maksymalną tolerancję u osób wrażliwych oraz alergików.
Osoby obciążone stresem, a także…

205.19 

Zastosowanie Amol (Opakowanie: 250 ml)Amol (Opakowanie: 250 ml) to płyn z olejkami eterycznymi do stosowania wewnętrznego i zewnętrznego. Wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego. Stosowany miejscowo poprawia samopoczucie oraz łagodzi nieprzyjemne dolegliwości po ukąszeniach owadów.Efekt działania Amol (Opakowanie: 250 ml)Amol (Opakowanie: 250 ml) zawiera doskonale dobraną kompozycję olejków eterycznych z m.in.: mięty pieprzowej, goździków, cynamonu, lawendy. Ma dział…

29.99 

Zastosowanie Fervex o smaku malinowym saszetki (Opakowanie: 8 )Fervex o smaku malinowym saszetki (Opakowanie: 8 ) zwalcza stany przeziębienia i grypy. Łagodzi gorączkę, katar i kaszel, a także wzmacnia odporność i skraca czas trwania infekcji. Forma rozpuszczalnego granulatu do picia sprawia, że lek działa szybko i skutecznie.

Saszetki na przeziębienie Fervex posiadają przyjemny, malinowy smak.Efekt działania Fervex o smaku malinowym saszetki (Opakowanie: 8 )Saszetki na przeziębienie…

16.99 

Zastosowanie Bepanthen żel na blizny z wałeczkiem do masażu (Opakowanie: 20 g)Bepanthen żel na blizny z wałeczkiem do masażu (Opakowanie: 20 g) jest preparatem silikonowym który można stosować zarówno na świeże blizny jak i na starsze płaskie i miękkie blizny Efekt działania Bepanthen żel na blizny z wałeczkiem do masażu (Opakowanie: 20 g)Przy regularnym stosowaniu preparat spłaszcza…

84.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief