TOPIRAMAT BLUEFISH

KATEGORIA:
LEKI NEUROLOGICZNE

SUBSTANCJA CZYNNA:

TOPIRAMAT BLUEFISH - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku TOPIRAMAT BLUEFISH. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku TOPIRAMAT BLUEFISH w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA TOPIRAMAT BLUEFISH? – OPIS I WSKAZANIA

Lek Topiramat Bluefish należy do grupy leków zwanych lekami przeciwpadaczkowymi.

Jest on stosowany:
– jako jedyny lek w leczeniu napadów padaczkowych u osób dorosłych i u dzieci w wieku powyżej 6 lat,
– wraz z innymi lekami do leczenia napadów padaczkowych u osób dorosłych i u dzieci w wieku powyżej 2 lat,
– w zapobieganiu bólom migrenowym u osób dorosłych.

SKŁAD TOPIRAMAT BLUEFISH, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną leku jest topiramat.
Każda tabletka powlekana zawiera 25 mg, 50 mg, 100 mg lub 200 mg topiramatu.

Inne składniki leku to:
Rdzeń tabletki:
Laktoza jednowodna
Celuloza mikrokrystaliczna
Skrobia żelowana (ziemniaczana)
Kroskarmeloza sodowa
Magnezu stearynian
Otoczka tabletki:
Hypromeloza
Tytanu dwutlenek (E171)
Makrogol
Żelaza tlenek żółty (E 172) (tabletki 50 mg i 100 mg)
Żelaza tlenek czerwony (E 172) (tabletki 200 mg).

JAKIE JEST DAWKOWANIE TOPIRAMAT BLUEFISH? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Topiramat Bluefish należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

– Lek należy przyjmować dokładnie tak, jak przepisano. Lekarz z reguły rozpoczyna leczenie od małej dawki leku Topiramat Bluefish i stopniowo ją zwiększa, aż do ustalenia dawki optymalnej dla danego pacjenta.
– Tabletki należy połykać w całości. Nie zaleca się rozgryzania tabletek, gdyż mogą pozostawić gorzki posmak.
– Lek można przyjmować przed, w trakcie lub po posiłku. Podczas przyjmowania leku należy pić dużo płynów, aby uniknąć tworzenia kamieni nerkowych.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI TOPIRAMAT BLUEFISH, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

– Natychmiast skontaktować się z lekarzem. Należy wziąć ze sobą opakowanie leku.
– W razie przedawkowania topiramatu można odczuwać następujące objawy: senność lub uczucie zmęczenia, nieprawidłowe ruchy ciała, kłopoty ze staniem, chodzeniem, zawroty głowy z powodu niskiego ciśnienia tętniczego krwi oraz nieprawidłowa akcja serca, drgawki.

Przedawkowanie może wystąpić również w przypadku stosowania innych leków razem z lekiem Topiramat Bluefish.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Topiramat Bluefish można przyjmować z pokarmem lub bez. Należy pić dużo płynów w czasie dnia, aby zapobiec tworzeniu się kamieni nerkowych podczas stosowania leku. W trakcie stosowania leku należy unikać picia alkoholu.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ TOPIRAMAT BLUEFISH W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

W okresie ciąży, prób zajścia w ciążę lub w okresie karmienia piersią należy przed zastosowaniem leku Topiramat Bluefish porozmawiać z lekarzem. Lekarz zadecyduje, czy w takim przypadku można zastosować Topiramat Bluefish. Jeśli lek jest stosowany w okresie ciąży, podobnie jak w przypadku stosowania innych leków przeciwpadaczkowych istnieje ryzyko uszkodzenia płodu. Pacjentka powinna być pewna, że dobrze zna ryzyko i korzyści wynikające ze stosowania leku w leczeniu padaczki podczas ciąży.

Nie należy stosować leku w zapobieganiu migrenie u kobiet w ciąży, a także u kobiet w okresie rozrodczym które nie stosują skutecznej antykoncepcji.

Matki, które przyjmują lek w okresie karmienia piersią, powinny niezwłocznie poinformować lekarza, gdy tylko zauważą jakąkolwiek zmianę w zachowaniu dzieci.

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

ULOTKA LEKU TOPIRAMAT BLUEFISH – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – TOPIRAMAT BLUEFISH CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE
REZERWACJA LEKU W APTECE - TOPIRAMAT BLUEFISH CENA, REFUNDACJA

TOPIRAMAT BLUEFISH OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here