Topiramat Bluefish

Lek Topiramat Bluefish należy do grupy leków zwanych lekami przeciwpadaczkowymi.

Jest on stosowany:
– jako jedyny lek w leczeniu napadów padaczkowych u osób dorosłych i u dzieci w wieku powyżej 6 lat,
– wraz z innymi lekami do leczenia napadów padaczkowych u osób dorosłych i u dzieci w wieku powyżej 2 lat,
– w zapobieganiu bólom migrenowym u osób dorosłych.

Jaki jest skład Topiramat Bluefish, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest topiramat.
Każda tabletka powlekana zawiera 25 mg, 50 mg, 100 mg lub 200 mg topiramatu.

Inne składniki leku to:
Rdzeń tabletki:
Laktoza jednowodna
Celuloza mikrokrystaliczna
Skrobia żelowana (ziemniaczana)
Kroskarmeloza sodowa
Magnezu stearynian
Otoczka tabletki:
Hypromeloza
Tytanu dwutlenek (E171)
Makrogol
Żelaza tlenek żółty (E 172) (tabletki 50 mg i 100 mg)
Żelaza tlenek czerwony (E 172) (tabletki 200 mg).

Zobacz listę produktów zawierających substancję: .

Zachęcamy także do zapoznania się z wykazem substancji aktywnych. Jest to materiał profesjonalny, który opracowany został przez farmaceutę.

Znajdziesz tu opisy działania substancji, wskazania oraz działania niepożądane. Ponadto do każdej substancji przyporządkowano listę leków, wyrobów medycznych, suplementów diety, które zawierają ją w swoim składzie.

Dawkowanie preparatu Topiramat Bluefish – jak stosować ten lek?

Topiramat Bluefish należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

– Lek należy przyjmować dokładnie tak, jak przepisano. Lekarz z reguły rozpoczyna leczenie od małej dawki leku Topiramat Bluefish i stopniowo ją zwiększa, aż do ustalenia dawki optymalnej dla danego pacjenta.
– Tabletki należy połykać w całości. Nie zaleca się rozgryzania tabletek, gdyż mogą pozostawić gorzki posmak.
– Lek można przyjmować przed, w trakcie lub po posiłku. Podczas przyjmowania leku należy pić dużo płynów, aby uniknąć tworzenia kamieni nerkowych.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

– Natychmiast skontaktować się z lekarzem. Należy wziąć ze sobą opakowanie leku.
– W razie przedawkowania topiramatu można odczuwać następujące objawy: senność lub uczucie zmęczenia, nieprawidłowe ruchy ciała, kłopoty ze staniem, chodzeniem, zawroty głowy z powodu niskiego ciśnienia tętniczego krwi oraz nieprawidłowa akcja serca, drgawki.

Przedawkowanie może wystąpić również w przypadku stosowania innych leków razem z lekiem Topiramat Bluefish.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Topiramat Bluefish – czy mogę spożywać alkohol?

Topiramat Bluefish można przyjmować z pokarmem lub bez. Należy pić dużo płynów w czasie dnia, aby zapobiec tworzeniu się kamieni nerkowych podczas stosowania leku. W trakcie stosowania leku należy unikać picia alkoholu.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Topiramat Bluefish w okresie ciąży i karmienia piersią?

W okresie ciąży, prób zajścia w ciążę lub w okresie karmienia piersią należy przed zastosowaniem leku Topiramat Bluefish porozmawiać z lekarzem. Lekarz zadecyduje, czy w takim przypadku można zastosować Topiramat Bluefish. Jeśli lek jest stosowany w okresie ciąży, podobnie jak w przypadku stosowania innych leków przeciwpadaczkowych istnieje ryzyko uszkodzenia płodu. Pacjentka powinna być pewna, że dobrze zna ryzyko i korzyści wynikające ze stosowania leku w leczeniu padaczki podczas ciąży.

Nie należy stosować leku w zapobieganiu migrenie u kobiet w ciąży, a także u kobiet w okresie rozrodczym które nie stosują skutecznej antykoncepcji.

Matki, które przyjmują lek w okresie karmienia piersią, powinny niezwłocznie poinformować lekarza, gdy tylko zauważą jakąkolwiek zmianę w zachowaniu dzieci.

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Topiramat Bluefish i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie.- sprawdź cenę produktu.

Ulotka Topiramat Bluefish – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka Topiramat Bluefish. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

TOPIRAMAT BLUEFISH, 25 mg; 50 mg; 100 mg; 200 mg, tabletki powlekane (Topiramatum)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Topiramat Bluefish m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

TOPIRAMAT BLUEFISH, 25 mg tabletki powlekane (Topiramatum)
TOPIRAMAT BLUEFISH, 50 mg tabletki powlekane (Topiramatum)
TOPIRAMAT BLUEFISH, 100 mg tabletki powlekane (Topiramatum)
TOPIRAMAT BLUEFISH, 200 mg tabletki powlekane (Topiramatum)

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Topiramat Bluefish? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.