Babicum

Babicum to preparat roślinny w postaci syropu, który zawiera płynny wyciąg z babki lancetowatej. Jest stosowany tradycyjnie jako środek wspomagający w łagodzeniu objawów takich jak kaszel czy chrypka w przebiegu przeziębienia. Lek jest dostępny bez recepty.

Babyfen

Babyfen to lek, który zawiera ibuprofen – substancję czynną z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Dzięki temu, że zmniejsza ból, obrzęk i obniża temperaturę ciała podczas gorączki, jest stosowany u dzieci w wieku od 3. miesiąca życia (o masie ciała powyżej 5 kg) i starszych do krótkotrwałego leczenia objawowego. Lek jest dostępny bez recepty.

Baclofen Polpharma

Baclofen Polpharma

Baclofen Polpharma to lek w postaci tabletek, który zawiera substancję czynną baklofen. Jest to lek rozluźniający mięśnie, stosowany u dorosłych i dzieci. Lek jest stosowany w celu zmniejszenia i złagodzenia nadmiernego napięcia mięśni szkieletowych (skurcze), które występuje w różnych stanach chorobowych, takich jak: porażenie mózgowe, stwardnienie rozsiane, udary mózgu, uszkodzenie rdzenia kręgowego i inne choroby układu nerwowego. Lek jest dostępny na receptę.

Baclofen Sintetica

Baclofen Sintetica to lek z grupy leków zwiotczających mięśnie. Jego działanie polega na wstrzyknięciu bezpośrednio do kanału kręgowego, co umożliwia łagodzenie ciężkiej sztywności mięśni, zwanej spastycznością. Jest stosowany w leczeniu pacjentów z ciężką, przewlekłą spastycznością będącą wynikiem urazu, stwardnienia rozsianego lub innych zaburzeń rdzenia kręgowego. Lek jest dostępny na receptę.

Bactrazol

Bactrazol to lek przeciwbakteryjny z grupy antybiotyków makrolidowych. Substancją czynną preparatu jest azytromycyna. Lek jest stosowany w leczeniu zakażeń górnych i dolnych dróg oddechowych, ostrego zapalenia ucha środkowego, zakażeń skóry i tkanek miękkich, a także niepowikłanych zakażeń wywołanych przez Chlamydia trachomatis. Bactrazol jest dostępny na receptę.

Bactrim

Bactrim to antybiotyk o działaniu przeciwbakteryjnym, który jest przepisywany w terapii chorób wewnętrznych. Składa się z bakteriostatycznego sulfametoksazolu i chemioterapeutycznego trimetoprimu. Jest stosowany w leczeniu zakażeń dróg oddechowych, układu moczowego i układu pokarmowego. Bactrim jest dostępny na receptę.

Bactrim forte

Bactrim Forte to lek przeciwbakteryjny, który zawiera dwie substancje czynne: sulfametoksazol i trimetoprim. Jest stosowany w leczeniu różnych zakażeń, takich jak zakażenia dróg oddechowych, ucha środkowego czy układu moczowego. Lek jest przeznaczony dla osób dorosłych oraz dzieci w wieku powyżej 12 lat. Bactrim Forte jest dostępny na receptę.

Bactroban

Bactroban to lek zawierający antybiotyk o nazwie mupirocyna. Jest stosowany do miejscowego leczenia pierwotnych i wtórnych bakteryjnych zakażeń skóry wywołanych przez bakterie wrażliwe na mupirocynę, takie jak Staphylococcus aureus i Streptococcus pyogenes. Lek jest dostępny na receptę. Wskazaniem do zastosowania maści Bactroban jest eliminacja bakterii z grupy gronkowców z nosa, w tym szczepów metycylinoopornych Staphylococcus aureus (MRSA).

Bador

Lek Bador występuje w formie kropli do oczu i stosowany jest w celu zmniejszenia ciśnienia w oku. Zawiera dorzolamid, który należy do grupy leków znanych jako „blokery anhydrazy węglanowej” i zmniejsza ciśnienie w oku.

Baikadent

Baikadent

Baikadent to lek dostępny bez recepty, który jest przeznaczony do stosowania w jamie ustnej. Jest to preparat złożony, zawierający m.in. nanocząsteczki srebra, miedzi i złota, które wykazują działanie antyseptyczne i ochronne. Baikadent jest zalecany w leczeniu uzupełniającym paradontopatii powierzchownych i głębokich, w profilaktyce chorób przyzębia oraz w przewlekłych stanach zapalnych śluzówki jamy ustnej. Działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo. W miejscach zmienionych chorobowo należy wcierać około 2 cm żelu 2-4 razy dziennie.

Baikaderm

Baikaderm

Baikaderm to krem zawierający zespół flawonów izolowanych z korzenia tarczycy bajkalskiej (Scutellaria baicalensis G.) oraz alantoinę. Działanie przeciwzapalne zespołu flawonów oparte jest na hamowaniu syntezy komórkowych mediatorów zapalenia. Lek jest wskazany uzupełniająco w leczeniu stanów zapalnych skóry o nieznanym pochodzeniu, stanów zapalnych powstałych w wyniku urazów mechanicznych oraz w przebiegu trądziku (trądzik grudkowo-krostkowy). Ponadto, preparat może być stosowany w celu łagodzenia podrażnień skóry. Baikaderm jest dostępny bez recepty.

Baladex

Baladex

Baladex to lek w postaci syropu przeznaczony do zapobiegawczego i leczniczego stosowania w stanach duszności w przebiegu astmy oskrzelowej, a także w przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc. Baladex to preparat złożony, który zawiera w składzie teofilinę i gwajafenezynę.

Balance

Roztwór Balance to lek stosowany w dializie otrzewnowej, służący do oczyszczania krwi u pacjentów ze schyłkową przewlekłą niewydolnością nerek. Działa poprzez wymianę substancji między krwią a płynem dializacyjnym za pośrednictwem błony otrzewnowej. Wskazaniem do stosowania jest schyłkowa niewydolność nerek, kiedy konieczne jest leczenie nerkozastępcze. Roztwór Balance jest dostępny na receptę.

Baldivian Noc

Baldivian Noc

Baldivian Noc to lek roślinny, który zawiera suchy wyciąg z korzenia kozłka lekarskiego. Działa łagodząco na zaburzenia snu, zmniejsza pobudzenie, napięcie i uczucie niepokoju. Optymalne efekty działania leku widoczne są po 2-4 tygodniach stosowania. Jest dostępny bez recepty i przeznaczony dla osób dorosłych oraz młodzieży powyżej 12 roku życia.

Balfumon

Balfumon to lek zawierający substancję czynną fumaran dimetylu. Jest stosowany w leczeniu rzutowo-remisyjnej postaci stwardnienia rozsianego (SM, ang. sclerosis multiplex) u pacjentów w wieku 13 lat i starszych. Stwardnienie rozsiane jest przewlekłą chorobą, która uszkadza ośrodkowy układ nerwowy (OUN), w tym mózg i rdzeń kręgowy. Balfumon wydaje się powstrzymywać układ odpornościowy przed powodowaniem uszkodzeń mózgu i rdzenia kręgowego, co może również przyczynić się do spowolnienia postępów choroby w przyszłości. Lek jest dostępny na receptę.

Bals Sulphur Żel

Bals Sulphur Żel to produkt leczniczy o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym, przeciwobrzękowym. Jest stosowany w celu zmniejszenia dolegliwości bólowych związanych z chorobą zwyrodnieniową stawów, zapaleniem stawów, reumatoidalnym zapaleniem stawów oraz po urazach stawów z towarzyszącym bólem i obrzękiem. Substancją czynną jest 2,1% woda chlorkowo-sodowa (solanka) siarczkowa i jodkowa. Lek jest dostępny bez recepty.

Balsamum Mentholi Compositum

Balsamum Mentholi Compositum to maść, która zawiera salicylan metylu i mentol. Salicylan metylu działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie, a mentol wywołuje uczucie chłodzenia i łagodzi ból. Preparat jest stosowany w bólach mięśniowych i stawowych, nerwobólach, bólach reumatycznych oraz zapaleniu korzeni nerwowych. Lek jest dostępny bez recepty.

Balsolan

Balsolan

Balsolan to lek dostępny bez recepty, który zawiera balsam peruwiański jako substancję czynną. Maść Balsolan ma właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne oraz przeciwgrzybicze. Tradycyjnie stosuje się go w przypadku odmrożeń, oparzeń, odleżyn oraz owrzodzeń powstałych w wyniku żylaków. Dawkowanie polega na nałożeniu cienkiej warstwy maści na chorobowo zmienione miejsca na skórze 2-3 razy na dobę.

Baneocin

Baneocin jest wskazany w miejscowym leczeniu bakteryjnych zakażeń małych powierzchni skóry (jak np. zakażenie niewielkich ran, zakażenie skóry w przebiegu odmrożeń i oparzeń). W skład leku wchodzą dwie substancje czynne: neomycyna oraz bacytracyna.

Baraclude

Baraclude to lek przeciwwirusowy, który zawiera substancję czynną entekawir. Jest stosowany w leczeniu przewlekłego wirusowego zapalenia wątroby typu B u dorosłych i dzieci powyżej 2 roku życia. Lek jest dostępny na receptę. Wskazany jest dla pacjentów z wyrównaną czynnością wątroby, u których stwierdzono czynną replikację wirusa, trwale zwiększoną aktywność ALT oraz histologicznie potwierdzony stan zapalny i/lub zwłóknienie wątroby.

Barcice

Potrzebujesz leku, a jest późna godzina lub weekend? Na tej stronie znajdziesz kluczowe informacje na temat apteki  „”.  Dane kontaktowe apteki oraz godziny otwarcia. Jeśli klienci apteki podzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat tej apteki, opinie znajdziesz na dole tej … Czytaj dalej

Barium Sulfuricum Medana

Barium Sulfuricum Medana

Zawiesina Barium sulfuricum Medana jest pozytywnym środkiem cieniującym wykorzystywanym w rentgenodiagnostyce przewodu pokarmowego. Zastosowanie: Badania radiologiczne przewodu pokarmowego: przełyku, żołądka, jelita cienkiego i jelita grubego.

Batrafen

Batrafen to lek przeciwgrzybiczy dostępny w postaci kremu, płynu i lakieru do paznokci. Głównym składnikiem jest cyklopiroksolamina. Lek jest stosowany w leczeniu zakażeń grzybiczych skóry. Batrafen jest dostępny na receptę. Wskazaniem do stosowania jest grzybica skóry. Po ustąpieniu zmian grzybiczych zaleca się kontynuowanie leczenia jeszcze przez 1-2 tygodnie.

Bavencio

Bavencio to lek przeciwnowotworowy, który zawiera substancję czynną awelumab. Jest to monoklonalne przeciwciało (rodzaj białka), które wiąże się z ligandem nazywanym PD-L1. Lek jest dostępny na receptę i jest przeznaczony wyłącznie do infuzji dożylnej. Wskazany jest do stosowania w monoterapii u dorosłych pacjentów z przerzutowym rakiem z komórek Merkla, miejscowo zaawansowanym lub przerzutowym rakiem urotelialnym, a także w skojarzeniu z aksytynibem u dorosłych pacjentów z zaawansowanym rakiem nerkowokomórkowym.

Bazdygor

Bazdygor to lek, który zawiera dwie substancje czynne – ibuprofen oraz paracetamol. Ibuprofen należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), podczas gdy paracetamol działa w inny sposób. Obie substancje czynne działają razem, aby zmniejszyć ból. Bazdygor jest stosowany w krótkotrwałym objawowym leczeniu lekkiego do umiarkowanego bólu. Jest to szczególnie skuteczne w przypadku bólu, który nie ustąpił po zastosowaniu ibuprofenu lub paracetamolu osobno. Lek ten jest przeznaczony dla osób dorosłych powyżej 18 roku życia.

Bazetham

Bazetham stosowany jest leczeniu objawów łagodnego rozrostu gruczołu krokowego (ang. Benign Prostatic Hyperplasia – BPH), który jest spowodowany powiększeniem gruczołu krokowego u Panów, co może powodować trudności w oddawania moczu.

Bazetham Retard

Lek przeznaczony dla mężczyzn w celu leczenia objawów ze strony dolnych dróg moczowych związanych z łagodnym rozrostem gruczołu krokowego. Substancją czynną leku Bazetham Retard jest tamsulosyna. Tamsulosyna blokuje receptory adrenergiczne typu alfa1, powodując zmniejszenie napięcia mięśni gruczołu krokowego i cewki moczowej (przewód wyprowadzający mocz na zewnątrz). W związku z tym cewka moczowa, która przebiega przez wnętrze gruczołu krokowego jest mniej zwężona, ułatwia to oddawanie moczu.

BCG Szczepionka AJVaccines

BCG Szczepionka AJVaccines to szczepionka przeciwgruźlicza, która zawiera osłabione bakterie Mycobacterium bovis. Szczepionka ta jest stosowana do czynnego uodparniania przeciw gruźlicy. Po wstrzyknięciu, prątki BCG namnażają się w miejscu wstrzyknięcia, a także w okolicznych węzłach chłonnych, co prowadzi do powstania nadwrażliwości typu opóźnionego zwanej alergią tuberkulinową oraz wytworzenia odporności przeciwgruźliczej. Szczepionka ta jest dostępna na receptę.

BCG Szczepionka SSI

BCG Szczepionka SSI to szczepionka przeciw gruźlicy, która służy do czynnego uodparniania na tę chorobę. Szczepionka zawiera żywe, atenuowane bakterie Mycobacterium bovis. Po podaniu szczepionki, prątki BCG namnażają się w miejscu wstrzyknięcia oraz w okolicznych węzłach chłonnych, co prowadzi do wytworzenia odporności przeciwgruźliczej. Szczepionka jest dostępna na receptę.

BCG-Medac

Lek BCG-medac stosuje się w leczeniu kilku rodzajów raka pęcherza moczowego. Lek jest skuteczny jeśli rak ogranicza się do komórek nabłonka przejściowego wyściełających powierzchnię wewnętrzną pęcherza (urothelium) i nie przeniknął do tkanek wewnętrznych pęcherza. Lek BCG-medac stosuje się również w celu zapobiegania nawrotom raka w ramach profilaktyki.

BDS N

Lek BDS N to zawiesina do nebulizacji, która zawiera substancję czynną budezonid. Jest to lek wziewny o działaniu przeciwzapalnym, stosowany w regularnym, długotrwałym leczeniu astmy oskrzelowej. Preparat zmniejsza obrzęk i podrażnienie dolnych dróg oddechowych, zmniejsza nasilenie objawów i częstość występowania zaostrzeń astmy oskrzelowej. Lek jest dostępny na receptę.

Beatil

Lek Beatil jest produktem złożonym zawierającym dwie substancje czynne: peryndopryl oraz amlodypinę. Stosowany jest w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego krwi (nadciśnienia) oraz (lub) w leczeniu stabilnej choroby wieńcowej

Beauty Expert hialusystem

Beauty Expert hialusystem to suplement diety, który zawiera kwas hialuronowy. Dzięki zawartości skrzypu polnego poprawia kondycję skóry, włosów i paznokci, stymuluje wzrost włosów i je wzmacnia. Natomiast zawartość pokrzywy zwyczajnej przez śladowe ilości minerałów i pierwiastków w niej zawartych wzmacnia kości, paznokcie i włosy. Jest dostępny bez recepty.

Beclocomb

Beclocomb to aerozol inhalacyjny stosowany w leczeniu astmy oskrzelowej i przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP). Zawiera dwie substancje czynne: beklometazonu dipropionian i formoterolu fumaran dwuwodny, które pomagają w kontrolowaniu objawów tych schorzeń. Produkt należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza, nawet w okresie bezobjawowym. Jest dostępny na receptę.

Beclonasal Aqua

Beclonasal Aqua – aerozol do nosa, zawiesina . Lek stosowany w profilaktyce i leczeniu całorocznego i sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa. Beclonasal Aqua zawierający beklometazonu dipropionian jest stosowany bezpośrednio na błonę śluzową nosa, co minimalizuje narażenie ogólnoustrojowe. Beklometazonu dipropionian należy do grupy leków zwanych kortykosteroidami.

Bedicort G

Bedicort G to maść do stosowania na skórę, która zawiera dwie substancje czynne: betametazon, który jest kortykosteroidem, oraz gentamycynę, antybiotyk zwalczający bakterie. Maść ta wykazuje silne działanie przeciwzapalne, przeciwświądowe i obkurczające naczynia krwionośne. Bedicort G jest wskazany w miejscowym leczeniu sączących zmian zapalnych skóry (dermatoz), zwłaszcza o podłożu alergicznym, reagujących na kortykosteroidy, przebiegających z nadmiernym rogowaceniem, świądem lub silnym odczynem alergicznym i powikłanych wtórnymi zakażeniami wywołanymi przez bakterie wrażliwe na gentamycynę. Lek jest dostępny na receptę.

Bedicort salic

Bedicort salic jest wskazany w miejscowym leczeniu łuszczycy owłosionej skóry głowy, cięższych postaci łojotokowego zapalenia skóry, liszaja płaskiego, ciężkich postaci alergicznego zapalenia skóry, wyprysku kontaktowego (alergicznego) w obrębie owłosionej skóry głowy, liszaja rumieniowatego. Lek zawiera dwie substancje czynne, betametazon i kwas salicylowy.

Beduo

Beduo to lek złożony, który zawiera witaminę B1 i B6. Jest stosowany do leczenia chorób układu nerwowego spowodowanych udokumentowanym niedoborem witaminy B1 i B6. Zalecana dawka dla dorosłych to 1 tabletka powlekana leku Beduo na dobę (co odpowiada 100 mg witaminy B1 oraz 100 mg witaminy B6). Lek jest wydawany na podstawie recepty.

Begsan

Lek Begsan ma postać żelu do stosowania miejscowego na skórę. Lek ten jest stosowany jest w celu miejscowego leczenia bólu. Substancją czynną leku jest ketoprofen.

Begusin

Begusin to lek w postaci plastra systemu transdermalnego, który zawiera substancję czynną – rywastygminę. Rywastygmina należy do grupy substancji zwanych inhibitorami cholinesterazy. Lek Begusin stosuje się w leczeniu dorosłych pacjentów z łagodnym do umiarkowanie ciężkim otępieniem typu alzheimerowskiego, postępującą chorobą mózgu, która wywołuje postępujące zaburzenia pamięci, zdolności intelektualnych i zachowania. Lek jest dostępny na receptę.

Behistep

Behistep to lek zawierający betahistynę, stosowany w leczeniu choroby Ménière’a, której objawy obejmują zawroty głowy, szumy uszne oraz utratę słuchu. Lek ten działa poprzez poprawę przepływu krwi w uchu wewnętrznym. Behistep jest dostępny na receptę.

Belakne Combi

Belakne Combi to lek stosowany w leczeniu trądziku pospolitego. Składa się z dwóch substancji czynnych: adapalenu i nadtlenku benzoilu. Adapalen, będący retinoidem, działa na procesy zachodzące w skórze, które powodują powstawanie trądziku. Nadtlenek benzoilu natomiast działa przeciwbakteryjnie, a także złuszcza i zmiękcza zewnętrzną warstwę skóry. Lek jest dostępny na receptę.

Belara

Belara to hormonalny środek antykoncepcyjny do stosowania doustnego. Lek zawiera dwa hormony: etynyloestradiol i chlormadynonu octan. Stosowany jest głównie w celu zapobiegania ciąży, ale może być również używany do leczenia łagodnych postaci trądziku i hiperandrogenizmu. Belara jest dostępna tylko na receptę.

Belara CONTI

Belara CONTI to doustny środek antykoncepcyjny, który zawiera dwa hormony. Jest to złożony hormonalny środek antykoncepcyjny, składający się z 21 bladoróżowych tabletek przeznaczonych do zużycia w jednym cyklu. Każda tabletka zawiera taką samą ilość obydwu hormonów, co czyni Belara CONTI produktem jednofazowym. Głównym wskazaniem do stosowania leku Belara CONTI jest zapobieganie ciąży. Lek jest dostępny na receptę.

Belaristo

Belaristo to lek na receptę, którego substancją czynną jest solifenacyna w postaci bursztynianu. Należy on do grupy leków antycholinergicznych, które zmniejszają aktywność nadreaktywnego pęcherza moczowego. Dzięki temu działaniu, pacjent może korzystać z toalety rzadziej i zwiększa się ilość moczu utrzymywanego w pęcherzu. Lek stosuje się w leczeniu objawów pęcherza nadreaktywnego, takich jak parcie naglące, częstomocz i nietrzymanie moczu.

Belkyra

Belkyra to lek, który zawiera kwas deoksycholowy niepochodzący z organizmu człowieka i niebędący pochodzenia zwierzęcego, który jest identyczny z naturalnie występującym kwasem deoksycholowym. Belkyra jest lekiem do wstrzykiwań podawanym przez lekarza lub pielęgniarkę. Jest dostępny na receptę. Wskazania do stosowania tego leku obejmują leczenie pacjentów z umiarkowanym do ciężkiego podwójnego podbródka.

Belladonna-Homaccord

Lek homeopatyczny o szerokim zastosowaniu. Krople doustne Heel Belladonna Homaccord stanowią homeopatyczny złożony preparat leczniczy, przeznaczony do stosowania wspomagająco w leczeniu łagodnych infekcji górnych dróg oddechowych, w szczególnych tych, którym towarzyszy ból gardła, katar i kaszel. Produkt może być stosowany w łagodzeniu stanów zapalnych zlokalizowanych, takich jak angina oraz czyraki.

Bellapan

Bellapan to lek, który zawiera substancję czynną – alkaloidy tropanowe, w tym przede wszystkim atropinę. Działa on zmniejszając napięcie mięśni gładkich oraz hamuje wydzielanie gruczołów potowych, łzowych, ślinowych, śluzowych. Stosowany jest w przypadku stanów skurczowych przewodu pokarmowego takich jak kolka żołądkowa, jelitowa, a także dróg żółciowych i moczowych. Lek jest dostępny na receptę.

Bellergot

Bellergot to lek dostępny na receptę, który zawiera trzy substancje czynne: fenobarbital, winian ergotaminy i alkaloidy tropanowe. Stosowany jest w leczeniu nadmiernej pobudliwości nerwowej towarzyszącej objawom menopauzy oraz w migrenowych bólach głowy. Lek ma działanie uspokajające, nasenne, przeciwmigrenowe i parasympatykolityczne.

Bellix

Bellix to lek przeciwhistaminowy, który zawiera substancję czynną bilastynę. Stosuje się go w celu złagodzenia objawów kataru siennego, takich jak kichanie, świąd, katar, wyciek wydzieliny z nosa i zatkanego nosa oraz zaczerwienione i łzawiące oczy. Ponadto, Bellix może być stosowany w leczeniu innych postaci alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa oraz swędzących wysypek skórnych, takich jak pokrzywka. Jest dostępny na receptę.

Bellvalyn

Bellvalyn to złożony doustny środek antykoncepcyjny, zwany również „pigułką”. Każda z 21 białych tabletek powlekanych zawiera niewielkie ilości dwóch różnych hormonów żeńskich, tj. progestagen – dezogestrel oraz estrogen – etynyloestradiol. Dodatkowo, 7 zielonych tabletek nie zawiera żadnych substancji czynnych i są one zwane tabletkami placebo.Wskazaniem do stosowania Bellvalyn jest doustna antykoncepcja. Hormony zawarte w tabletce działają na trzy sposoby: nie dopuszczają do comiesięcznego uwalniania komórki jajowej z jajnika (owulacja), zagęszczają śluz szyjkowy (w szyjce macicy, przez co utrudniają plemnikom dotarcie do komórki jajowej) oraz wywołują zmiany w błonie śluzowej wyścielającej macicę, dzięki którym spada prawdopodobieństwo zagnieżdżenia się zapłodnionej komórki jajowej.Lek jest dostępny na receptę.

Bellvalyn Forte

Bellvalyn Forte to złożony doustny środek antykoncepcyjny, zwany również “pigułką”. Każda z 21 białych tabletek powlekanych zawiera niewielkie ilości dwóch różnych hormonów żeńskich, tj. progestagen – dezogestrel oraz estrogen – etynyloestradiol. Hormony te zapobiegają zajściu w ciążę na trzy sposoby: nie dopuszczają do comiesięcznego uwalniania komórki jajowej z jajnika (owulacja), zagęszczają śluz szyjkowy (w szyjce macicy, przez co utrudniają plemnikom dotarcie do komórki jajowej) oraz wywołują zmiany w błonie śluzowej wyścielającej macicę, dzięki którym spada prawdopodobieństwo zagnieżdżenia się zapłodnionej komórki jajowej. Lek jest dostępny na receptę.

Bellvalyn Forte 21

Bellvalyn Forte 21 to lek hormonalny, który jest często stosowany w terapii hormonalnej. Jest to lek na receptę, który zawiera składniki aktywne, takie jak dezogestrel i etynyloestradiol. Bellvalyn Forte 21 jest często przepisywany kobietom do regulacji cyklu miesiączkowego, leczenia objawów menopauzy oraz do zapobiegania ciąży. Wskazania do stosowania tego leku powinny być zawsze konsultowane z lekarzem.

Beloderm

Beloderm to lek dermatologiczny dostępny na receptę, który jest stosowany miejscowo w leczeniu różnych schorzeń skóry. Głównym składnikiem aktywnym Belodermu jest betametazon, który jest kortykosteroidem. Lek ten działa silnie przeciwzapalnie, przeciwświądowo i obkurczająco na naczynia krwionośne. Stosowany jest w zapalnych i przebiegających ze świądem chorób skóry, które reagują na leczenie kortykosteroidami.

Beloflow

Beloflow to lek na receptę, który zawiera substancję czynną solifenacynę. Jest to lek z grupy cholinolityków, które zmniejszają aktywność nadreaktywnego pęcherza moczowego. Stosowany jest w leczeniu objawowym naglącego nietrzymania moczu i/lub częstomoczu oraz parcia naglącego, które mogą występować u pacjentów z zespołem pęcherza nadreaktywnego.

Belogent

Belogent to lek w postaci maści, który zawiera dwie substancje czynne: betametazon oraz gentamycynę. Maść wywiera szybkie i długotrwałe działanie przeciwzapalne, przeciwświądowe, obkurczające naczynia krwionośne oraz przeciwbakteryjne. Jest wskazany w miejscowym leczeniu powikłanych zakażeniem bakteryjnym chorób skóry reagujących na leczenie kortykosteroidami, u pacjentów w wieku powyżej 13 lat. Lek jest dostępny na receptę.

Belosalic

Belosalic to lek dermatologiczny dostępny na receptę, który występuje w postaci maści lub płynu do stosowania miejscowo na skórę. Zawiera dwie substancje czynne: betametazon dipropionian, który działa silnie przeciwzapalnie, przeciwświądowo i obkurczająco na naczynia krwionośne, oraz kwas salicylowy o działaniu złuszczającym. Lek jest wskazany w miejscowym leczeniu chorób skóry przebiegających z nadmiernym rogowaceniem, suchością i stanem zapalnym.

Belsanor

Belsanor to lek zawierający solifenacynę w postaci bursztynianu. Jest to lek o działaniu antycholinergicznym, który jest stosowany w leczeniu zespołu pęcherza nadreaktywnego. Lek ten zmniejsza częstość oddawania moczu, łagodzi uczucie napierania na pęcherz moczowy, a także zwiększa jego objętość. Belsanor jest dostępny na receptę.

Belusha

Lek antykoncepcyjny zawierający dwie substancje: drospirenon (3 mg) i etynyloestradiol (0,02 mg). Tabletki stosowane są w celu zapobiegania zajścia w ciążę.

Bemecor

Bemecor to lek zawierający substancję czynną beta-metylodigoksynę, który należy do grupy leków naparstnicowych. Jest stosowany w leczeniu niewydolności serca oraz niektórych zaburzeń rytmu serca (arytmii). Może być stosowany w terapii skojarzonej z inhibitorami konwertazy angiotensyny (ACE) lub z lekami moczopędnymi. Lek jest dostępny na receptę.

Bemfola

Bemfola to lek, który zawiera substancję czynną folitropinę alfa, będącą rekombinantem hormonu folikulotropowego (FSH). Jest stosowany w leczeniu niepłodności u kobiet. Bemfola jest wykorzystywany do stymulacji rozwoju wielu pęcherzyków jajnikowych u pacjentek poddanych stymulacji owulacji w ramach technik rozrodu wspomaganego (ART), takich jak zapłodnienie pozaust

Benalapril

Benalapril to lek zawierający substancję czynną o nazwie enalaprylu maleinian. Należy do grupy leków zwanych inhibitorami ACE (inhibitory konwertazy angiotensyny). Benalapril stosuje się w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego (nadciśnienia), w leczeniu objawowej niewydolności serca oraz w zapobieganiu objawowej niewydolności serca u pacjentów z bezobjawową dysfunkcją lewej komory. Lek jest dostępny na receptę.

Benalapril Plus

Benalapril PLUS preparat jest wskazany: w leczeniu nadciśnienia tętniczego, w leczeniu objawowej niewydolności serca, w zapobieganiu objawowej niewydolności serca u chorych z bezobjawowym zaburzeniem czynności lewej komory serca (frakcja wyrzutowa nie większa niż 35%).

Benazepril Aurobindo

Zastosowanie leku: Lekkie lub umiarkowane pierwotne nadciśnienie tętnicze. Jako lek dodatkowy u pacjentów z zastoinową niewydolnością serca, u których leczenie glikozydami nasercowymi i (lub) lekami moczopędnymi jest niewystarczające (II, III i IV klasa czynnościowa wg NYHA).

Benazepril plus Stada 20/25 mg

Benazepril plus Stada 20/25 mg to lek złożony, który zawiera inhibitor konwertazy angiotensyny (ACE), benazeprylu chlorowodorek i tiazydowy lek moczopędny, hydrochlorotiazyd. Lek ten jest stosowany do leczenia nadciśnienia tętniczego. Działa poprzez rozkurczanie i poszerzanie naczyń krwionośnych, co obniża ciśnienie tętnicze i zwiększa ilość krwi odpływającej z serca. Jest dostępny na receptę.

Benazepril Stada

Benazepril Stada – wskazania: nadciśnienie tętnicze samoistne. Zastoinowa niewydolność serca – w leczeniu skojarzonym z lekami moczopędnymi, a w szczególności z glikozydami naparstnicy w przypadkach ciężkiej zastoinowej niewydolności serca.

Bendamustine Accord

Bendamustine Accord to lek przeciwnowotworowy, który zawiera substancję czynną bendamustynę. Jest to lek alkilujący, który działa cytostatycznie. Jest stosowany w leczeniu przewlekłej białaczki limfocytowej, chłoniaków nieziarniczych o powolnym przebiegu oraz szpiczaka plazmocytowego. Lek jest dostępny na receptę.

Bendamustine Actavis

Bendamustine Actavis to lek przeciwnowotworowy, który jest dostępny na receptę. Jego głównym składnikiem jest chlorowodorek bendamustyny. Lek ten jest stosowany w leczeniu przewlekłej białaczki limfocytowej (stadium choroby B lub C według klasyfikacji Bineta), chłoniaków nieziarniczych o powolnym przebiegu oraz szpiczaka plazmocytowego (stadium II z progresją lub stadium III według klasyfikacji Durie-Salmona) u pacjentów w wieku powyżej 65 lat. Działanie przeciwnowotworowe i cytobójcze chlorowodorku bendamustyny wynika przede wszystkim z tworzenia wiązań krzyżowych między pojedynczą i podwójną nicią DNA na drodze alkilacji, co prowadzi do zaburzenia czynności matrycy DNA, syntezy i naprawy DNA.

Bendamustine Eugia

Lek Bendamustine Eugia to preparat stosowany w leczeniu niektórych chorób nowotworowych, zaliczany do grupy leków cytotoksycznych. Może być stosowany jako monoterapia lub w połączeniu z innymi lekami w leczeniu przewlekłej białaczki limfocytowej, chłoniaków nieziarniczych, które nie reagowały lub reagowały zbyt krótko na wcześniejsze leczenie rytuksymabem, oraz szpiczaka mnogiego, gdy leczenie z talidomidem lub bortezomibem jest nieodpowiednie dla pacjenta. Lek jest dostępny na receptę.

Bendamustine Glenmark

Bendamustine Glenmark to lek przeciwnowotworowy, który zawiera substancję czynną bendamustynę (chlorowodorek bendamustyny). Jest dostępny na receptę. Lek jest stosowany w leczeniu przewlekłej białaczki limfocytowej, chłoniaków nieziarniczych o powolnym przebiegu oraz szpiczaka plazmocytowego (szpiczaka mnogiego). Wskazania do stosowania obejmują różne stadia tych chorób, a szczegółowe dawkowanie i zastosowanie zależy od indywidualnej sytuacji pacjenta.

Bendamustine Helm

Bendamustine Helm to lek cytostatyczny, który łączy właściwości leków alkilujących i analogów puryn. Jego głównym mechanizmem działania jest alkilacja grup funkcyjnych DNA, co prowadzi do powstania wiązań krzyżowych, głównie między nukleotydami guaninowymi. W konsekwencji dochodzi do zaburzenia czynności macierzy DNA, zaburzenia syntezy i naprawy DNA. Lek ten jest stosowany w leczeniu przewlekłej białaczki limfocytowej, chłoniaków nieziarniczych o powolnym przebiegu oraz szpiczaka plazmocytowego. Bendamustine Helm jest dostępny na receptę.

Bendamustine Intas

Bendamustine Intas to lek przeciwnowotworowy, który jest cytostatykiem posiadającym strukturę benzimidazolu. Działa poprzez alkilację grup funkcyjnych DNA, co prowadzi do powstania wiązań krzyżowych, głównie między nukleotydami guaninowymi. W konsekwencji dochodzi do zaburzenia czynności macierzy DNA, zaburzenia syntezy i naprawy DNA. Lek ten jest stosowany w leczeniu przewlekłej białaczki limfocytowej, chłoniaków nieziarniczych o powolnym przebiegu oraz szpiczaka plazmocytowego. Bendamustine Intas jest dostępny na receptę.

Bendamustine Kabi

Bendamustine Kabi to lek stosowany w leczeniu określonych chorób nowotworowych, który należy do grupy leków cytostatycznych. Może być stosowany jako jedyny lek (w monoterapii) lub w połączeniu z innymi lekami w leczeniu następujących chorób nowotworowych: przewlekłej białaczki limfocytowej, gdy nie jest wskazane stosowanie schematu chemioterapii zawierającej fludarabinę; chłoniaków nieziarniczych, które nie reagowały lub zbyt krótko reagowały na wcześniejsze leczenie rytuksymabem oraz szpiczaka mnogiego, gdy stosowanie schematu chemioterapii zawierającego talidomid lub bortezomib nie jest wskazane. Jest to lek na receptę.

Bendamustine Sandoz

Bendamustine Sandoz to lek cytotoksyczny, który jest stosowany w leczeniu niektórych rodzajów nowotworów. Może być stosowany jako jedyny lek (w monoterapii) lub w połączeniu z innymi lekami w leczeniu różnych chorób nowotworowych. Wskazania do stosowania to przewlekła białaczka limfocytowa, chłoniaki nieziarnicze oraz szpiczak mnogi w połączeniu z prednizonem u osób powyżej 65 roku życia. Lek jest dostępny na receptę.

Bendamustine Sandoz GmbH

Bendamustine Sandoz GmbH to lek cytotoksyczny, który jest stosowany w leczeniu niektórych rodzajów nowotworów. Może być stosowany jako jedyny lek (w monoterapii) lub w połączeniu z innymi lekami w leczeniu różnych chorób nowotworowych, takich jak przewlekła białaczka limfocytowa, chłoniaki nieziarnicze, które nie reagowały lub reagowały zbyt krótko na wcześniejsze leczenie rytuksymabem, oraz szpiczak mnogi, jeśli niewskazana jest terapia z zastosowaniem talidomidu lub bortezomibu. Lek jest dostępny na receptę.

Bendamustine STADA

Bendamustine STADA to lek cytostatyczny, który zawiera substancję czynną bendamustynę. Jest stosowany w leczeniu przewlekłej białaczki limfocytowej, chłoniaków nieziarniczych o powolnym przebiegu oraz szpiczaka plazmocytowego. Mechanizm działania polega na alkilacji grup funkcyjnych DNA, co prowadzi do powstania wiązań krzyżowych, głównie między nukleotydami guaninowymi, co zaburza czynność macierzy DNA, a także syntezy i naprawy DNA. Lek jest dostępny na receptę.

Bendamustine Zentiva

Bendamustine Zentiva to lek zawierający substancję czynną – chlorowodorek bendamustyny. Jest to lek cytostatyczny, stosowany w leczeniu określonych chorób nowotworowych. Bendamustine Zentiva stosuje się jako jedyny lek (w monoterapii) lub w skojarzeniu z innymi lekami w leczeniu następujących chorób nowotworowych: przewlekłej białaczki limfocytowej, chłoniaków nieziarniczych, które nie reagowały lub zbyt krótko reagowały na wcześniejsze leczenie rytuksymabem, oraz szpiczaka mnogiego. Lek jest dostępny na receptę.

Bendamustyna medac

Lek Bendamustyna medac jest lekiem cytotoksycznym, który zawiera w swoim składzie bendamustynę chlorowodorek jako substancję czynną. Jest stosowany w leczeniu przewlekłej białaczki limfocytowej (stadium choroby B lub C wg klasyfikacji Bineta) u pacjentów, u których nie jest zalecane stosowanie schematów chemioterapii zawierających fludarabinę. Może być również stosowany w monoterapii u pacjentów z chłoniakiem nieziarniczym leczonych rytuksymabem oraz w leczeniu skojarzonym z prednizonem u pacjentów powyżej 65. roku życia ze szpiczakiem mnogim (stadium II z progresją lub stadium III wg klasyfikacji Durie-Salmona), którzy nie kwalifikują się do zabiegu autologicznego przeszczepiania komórek macierzystych szpiku. Jest dostępny na receptę.

Benefix

Benefix to lek, który jest stosowany w profilaktyce i leczeniu krwawień u pacjentów z wrodzonym niedoborem czynnika IX, znanym również jako hemofilia B. Jest to lek na receptę, który jest podawany dożylnie. Dawkowanie jest obliczane indywidualnie dla każdego pacjenta, a czas trwania leczenia zależy od stopnia niedoboru czynnika IX, lokalizacji i nasilenia krwawienia oraz stanu klinicznego pacjenta.

Benel

Benel, wskazania: leczenie -dużych epizodów depresyjnych, lęku napadowego z agorafobią lub bez agorafobii, lęku społecznego (fobii społecznej) -zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych.

Benelyte

Benelyte to roztwór do infuzji, który zawiera składniki mineralne zwane elektrolitami, wpływające na ilość wody oraz inne istotne procesy w organizmie. Zawiera również węglowodany. Jest wskazany do stosowania u pacjentów w wieku dziecięcym, takich jak noworodki (od 0 do ≤28 dni), niemowlęta (od 28 dni do ≤2 lat), dzieci (od 2 do ≤12 lat) oraz młodzież (od 12 do ≤14 lat). Lek jest dostępny na receptę.

Benepali

Benepali to lek biologiczny, który jest stosowany w leczeniu różnych chorób autoimmunologicznych, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów, łuszczycowe zapalenie stawów i łuszczyca. Działa przez blokowanie działania białka zwanej czynnikiem martwicy nowotworów (TNF), który odgrywa kluczową rolę w procesach zapalnych. Benepali jest dostępny tylko na receptę.

Benevox Control smak cytrynowy

Benevox Control smak cytrynowy

Benevox Control smak cytrynowy to lek w postaci twardych pastylek, który zawiera jako substancję czynną chlorowodorek benzydaminy. Jest wskazany do objawowego, miejscowego leczenia ostrego bólu gardła u dorosłych i dzieci powyżej 6 roku życia. Lek jest dostępny bez recepty. Jedna pastylka zawiera 3 mg chlorowodorku benzydaminy. Leku nie należy stosować dłużej niż 7 dni. Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skonsultować się z lekarzem.

Benevox Control smak pomarańczowo-miodowy

Benevox Control smak pomarańczowo miodowy

Benevox Control smak pomarańczowo-miodowy to lek dostępny bez recepty, który zawiera jako substancję czynną benzydaminy chlorowodorek. Każda pastylka twarda zawiera 3 mg benzydaminy chlorowodorku. Lek jest wskazany do objawowego miejscowego leczenia ostrego bólu gardła u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 6 lat. Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Benfogamma

Lek Benfogamma w postaci tabletek drażowanych to preparat z rozpuszczalną w tłuszczach benfotiaminą, która w organizmie jest przekształcana w tiaminę. Produkt Benfogamma stosuje się podczas zapobiegania i leczeniu niedoborów witaminy B1, które mogą pojawić się np. podczas intensywnych diet odchudzających.

Benfogamma Forte

Benfogamma Forte to lek witaminowy, który zawiera benfotiaminę, czyli witaminę B1 w postaci wysoko biodostępnej. Jest stosowany u osób dorosłych w leczeniu i zapobieganiu niedoboru witaminy B1, który może powodować neuropatię i zaburzenia sercowo-naczyniowe. Lek ma postać tabletek powlekanych lub drażowanych. Jest dostępny na receptę.

Bengay Maść Przeciwbólowa

Bengay Maść Przeciwbólowa to lek dostępny bez recepty, który zawiera dwa składniki czynne: mentol i salicylan metylu. Maść ta ma działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne, a jej stosowanie jest wskazane do łagodzenia dolegliwości związanych ze stanem zapalnym stawów i mięśni, sztywności, urazów oraz przeciążeń. Jest również rekomendowana do minimalizowania bólu odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa. Nie zaleca się jej stosowania na otwarte rany i podrażnienia skóry, ani u dzieci poniżej 12 roku życia.

Benidette

Benidette to lek na receptę, który jest doustnym środkiem antykoncepcyjnym. Składa się z etynyloestradiolu i dezogestrelu. Działanie antykoncepcyjne wynika ze współdziałania różnych czynników, spośród których najważniejszym jest hamowanie owulacji i zmiany wydzieliny szyjki macicy. W związku ze stosowaniem Benidette, może wystąpić nieregularne krwawienie (plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe), zwłaszcza podczas pierwszych miesięcy stosowania.

Benifema

Złożony doustny środek antykoncepcyjny. Działanie antykoncepcyjne wynika ze współdziałania różnych czynników, spośród których najważniejszym jest hamowanie owulacji i zmiany wydzieliny szyjki macicy. 1 tabl. powl. zawiera 0,03 mg etynyloestradiolu i 0,15 mg dezogestrelu

Benlek

Lek Benlek to lek złożony, który zawiera trzy składniki czynne: metamizol, witaminę B1 (tiaminę) i kofeinę. Metamizol jest nieopioidowym lekiem przeciwbólowym z grupy pochodnych pirazolonu, który działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i rozkurczowo na mięśnie gładkie. Kofeina pobudza ośrodkowy układ nerwowy; obkurcza naczynia i obniża ciśnienie śródczaszkowe; nasila działanie metamizolu wskutek penetracji do ośrodkowego układu nerwowego. Witamina B1 działa korzystnie na procesy zapalne w ośrodkowym układzie nerwowym. Ułatwia przewodzenie nerwowe i poprawia metabolizm. Benlek jest stosowany w bólu różnego pochodzenia o dużym nasileniu, a także w gorączce, gdy zastosowanie innych leków jest przeciwwskazane lub nieskuteczne. Lek jest dostępny na receptę.

Benlysta

Benlysta to lek immunosupresyjny, którego substancją czynną jest belimumab. Jest stosowany jako terapia uzupełniająca u pacjentów w wieku 5 lat i starszych z aktywnym, seropozytywnym toczniem rumieniowatym układowym (SLE) o wysokim stopniu aktywności choroby, pomimo stosowania standardowego leczenia. Lek jest dostępny na receptę.

Benmak

Benmak to lek złożony, który zawiera trzy składniki czynne: metamizol, witaminę B1 (tiaminę) i kofeinę. Metamizol jest nieopioidowym lekiem przeciwbólowym z grupy pochodnych pirazolonu, który działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i rozkurczowo na mięśnie gładkie. Lek jest stosowany w bólu różnego pochodzenia o dużym nasileniu, a także w gorączce, gdy inne leki są nieskuteczne lub przeciwwskazane. Benmak jest dostępny na receptę.

Benodil

Benodil

Benodil to lek w postaci zawiesiny do nebulizacji, który jest stosowany w leczeniu astmy oskrzelowej i przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP). Substancją czynną leku jest Budesonidum. Każda ampułka leku Benodil 0,25mg/ml o pojemności 2 ml zawiera 0,5 mg budezonidu. Lek jest dostępny na receptę.

Benzacne

Lek Benzacne w postaci żelu o działaniu przeciwtrądzikowym, przeznaczonym do stosowania miejscowego na skórę. Lek zawiera substancję czynną benzoilu nadtlenek. Benzoilu nadtlenek po zastosowaniu na skórą łatwo przenika do warstwy rogowej naskórka i hamuje rozwój bakterii beztlenowych Propionobacterim acne, będących jedną z przyczyn trądziku pospolitego. Działa on także złuszczająco na naskórek, zmniejsza liczbę zaskórników.

Benzocaine + Chlorhexidine Renantos

Benzocaine + Chlorhexidine Renantos to lek, który zawiera dwie substancje czynne: benzokainę i chlorheksydynę. Benzokaina jest miejscowym znieczuleniem stosowanym do łagodzenia bólu i swędzenia spowodowanego stanami takimi jak oparzenia słoneczne, ukąszenia owadów, drobne skaleczenia, siniaki, otarcia. Chlorheksydyna jest antyseptykiem stosowanym do zwalczania bakterii i grzybów na skórze i błonach śluzowych. Lek jest dostępny bez recepty. Wskazania do stosowania obejmują łagodzenie bólu i swędzenia oraz zapobieganie infekcjom w przypadku drobnych uszkodzeń skóry.

Benzydamine Mylan

Benzydamine Mylan to lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwobrzękowe, a także miejscowo znieczulające. Jest stosowany w łagodzeniu stanów zapalnych jamy ustnej i gardła, a także w leczeniu zapalenia szyjki macicy, sromu i pochwy różnego pochodzenia. Większość preparatów z benzydaminą można kupić w aptece bez recepty.

Benzydamine neo-angin

Benzydamine neo-angin to lek dostępny bez recepty, który jest przeznaczony do miejscowego leczenia ostrego bólu gardła z towarzyszącymi typowymi objawami stanu zapalnego, takimi jak ból, zaczerwienienie lub obrzęk w jamie ustnej i gardle. Substancją czynną leku jest benzydaminy chlorowodorek. Lek jest dostępny w formie aerozolu do stosowania w jamie ustnej i gardle. Benzydamine neo-angin jest przeznaczony do stosowania u dorosłych i dzieci powyżej 6. roku życia.

Benzydamine neo-angin forte

Benzydamine neo-angin forte to lek dostępny bez recepty, przeznaczony do miejscowego leczenia ostrego bólu gardła z towarzyszącymi typowymi objawami stanu zapalnego, takimi jak ból, zaczerwienienie lub obrzęk w jamie ustnej i gardle. Substancją czynną leku jest chlorowodorek benzydaminy, który należy do niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwobrzękowe. Lek jest przeznaczony do stosowania u osób dorosłych.

Bepanthen

Bepanthen

Bepanthen to lek dostępny bez recepty, który zawiera dekspantenol, znaną również jako prowitaminę B5. Jest stosowany do leczenia i zapobiegania odparzeniom u niemowląt, a także do leczenia podrażnień brodawek sutkowych u matek karmiących piersią. Ponadto, Bepanthen jest polecany do codziennej pielęgnacji skóry narażonej na wysychanie i pękanie, takiej jak skóra twarzy, dłoni, łokci i pięt. Dekspantenol w preparacie jest szybko absorbowany przez skórę i przekształcany w kwas pantotenowy, który odgrywa ważną rolę w budowie skóry oraz jej regeneracji w trakcie gojenia się ran.

Bepanthen Plus

Bepanthen Plus

Bepanthen Plus to krem antyseptyczny przeznaczony do miejscowego stosowania na skórę. Zawiera dwie substancje czynne: dekspantenol i chlorheksydynę. Dekspantenol po przeniknięciu przez skórę szybko przekształca się w kwas pantotenowy, który odgrywa ważną rolę w budowie skóry oraz regeneracji skóry w trakcie gojenia się ran. Chlorheksydyna jest substancją odkażającą, działającą na bakterie Gram dodatnie. Lek jest stosowany w leczeniu i odkażaniu powierzchniowych ran różnego rodzaju, gdy istnieje ryzyko ich zakażenia oraz w leczeniu ran po małych zabiegach chirurgicznych. Bepanthen Plus jest dostępny bez recepty.

Leki, których nazwa zaczyna się na literę B, to grupa leków, która obejmuje wiele różnych preparatów. Na stronie baza-lekow.com.pl znajduje się kategoria leków, których nazwa zaczyna się na literę B. W tej kategorii można znaleźć opisy i informacje o lekach, takie jak skład, dawkowanie, wskazania do stosowania, przeciwwskazania i działania niepożądane. Strona ta zawiera również encyklopedię leków, w której można znaleźć treści ulotek wybranych spośród tysięcy haseł uporządkowanych alfabetycznie.

Leki na literę B to grupa produktów medycznych, które mają na celu leczenie lub zapobieganie różnym chorobom i dolegliwościom. W tej kategorii znajdują się między innymi:

 • leki na choroby bakteryjne, które zwalczają zakażenia wywołane przez różne rodzaje bakterii, np. w zapaleniu płuc, anginie, błonicy, gruźlicy lub boreliozie.
 • leki na choroby wirusowe, które hamują namnażanie się wirusów, np. w grypie, opryszczce, ospie wietrznej, AIDS lub żółtaczce.
 • leki na choroby grzybicze, które niszczą grzyby chorobotwórcze, np. w grzybicy skóry, paznokci, jamy ustnej lub pochwy .
 • leki na choroby pasożytnicze, które eliminują pasożyty z organizmu, np. w owsicy, świerzbowcu, toksoplazmozie, lambliozie lub malarii .
 • leki na choroby alergiczne, które łagodzą objawy alergii, np. w katarze siennym, pokrzywce, alergicznym zapaleniu spojówek lub astmie .
 • leki na choroby bólowe, które łagodzą ból o różnym nasileniu i pochodzeniu, np. w bólu głowy, zęba, menstruacyjnym, mięśniowym, stawowym lub nowotworowym .
 • leki na choroby układu krążenia, które poprawiają pracę serca, obniżają ciśnienie tętnicze, zapobiegają zakrzepom i zawałom, np. w nadciśnieniu, niewydolności serca, chorobie wieńcowej lub migotaniu przedsionków .
 • leki na choroby układu pokarmowego, które łagodzą objawy związane z układem trawiennym, np. w zgadze, refluksie, wrzodach, zaparciach, biegunce lub zapaleniu trzustki .
 • leki na choroby układu oddechowego, które ułatwiają oddychanie, rozszerzają oskrzela, zwalczają zakażenia i alergie, np. w astmie, przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc, zapaleniu oskrzeli, zapaleniu płuc lub katarze siennym .
 • leki na choroby układu nerwowego, które wpływają na funkcje poznawcze, pamięć, nastrój, sen, ból lub drgawki, np. w chorobie Alzheimera, depresji, padaczce, migrenie lub chorobie Parkinsona .
 • leki na choroby układu moczowo-płciowego, które leczą lub zapobiegają problemom związanych z układem moczowym lub narządami płciowymi, np. w zakażeniach dróg moczowych, nietrzymaniu moczu, zaburzeniach erekcji, antykoncepcji lub chorobach przenoszonych drogą płciową .
 • leki na choroby układu kostno-stawowego, które wzmacniają kości, stawy i mięśnie, łagodzą ból i stan zapalny, np. w osteoporozie, chorobie zwyrodnieniowej stawów, reumatoidalnym zapaleniu stawów lub dna moczanowa .
 • leki na choroby układu hormonalnego, które regulują poziom hormonów w organizmie, np. w niedoczynności tarczycy, cukrzycy, nadczynności przytarczyc lub chorobach nadnerczy .
 • leki na choroby skóry, które leczą lub zapobiegają różnym schorzeniom skóry, np. w trądziku, łuszczycy, egzemie, grzybicy, liszaju lub łupieżu .
 • leki na choroby oczu, które leczą lub zapobiegają różnym schorzeniom oczu, np. w zapaleniu spojówek, jaskrze, zaćmie, zwyrodnieniu plamki lub zespole suchego oka .
 • leki na choroby nowotworowe, które hamują wzrost i rozprzestrzenianie się komórek rakowych, np. w raku piersi, prostaty, jelita grubego, płuc lub skóry .

Niektóre z leków, których nazwa zaczyna się na literę B, to:

 • Bactrim: antybiotyk stosowany w leczeniu zakażeń bakteryjnych.
 • Bactroban: maść stosowana w leczeniu zakażeń skóry.
 • Bilastyna: lek stosowany w leczeniu objawów alergii.
 • Bimatoprost: lek stosowany w leczeniu jaskry i nadmiernego wypadania rzęs.
 • Bisoprolol: lek stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego i chorób serca.