Begsan

Lek Begsan stosowany jest w celu miejscowego leczenia bólu w przypadku bolesności i zapalenia tkanek miękkich.

Substancją czynną leku jest ketoprofen, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) stosowanych miejscowo w bólach stawów i mięśni.

Jaki jest skład Begsan, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest ketoprofen. 1 g żelu zawiera 25 mg ketoprofenu.

Ponadto lek zawiera: etanol 96%, karbomer, dietanoloamina, olejek lawendowy, metylu parahydroksybenzoesan (E 218), olejek neroli (z kwiatu gorzkiej pomarańczy), propylu parahydroksybenzoesan (E 216), woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancję: .

Dawkowanie preparatu Begsan – jak stosować ten lek?

Żel do stosowania miejscowego, na skórę.

Uwaga! Nie należy zwiększać zalecanej dawki leku Begsan bez porozumienia się z lekarzem.
W przypadku wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

W przypadku pierwszego użycia leku w celu otwarcia tuby, należy wcisnąć folię zamykającą otwór tuby przy pomocy odwróconej zakrętki.

Dorośli i dzieci powyżej 15 lat:
Żel należy nanosić na bolące miejsca na ciele 1-2 razy na dobę i delikatnie wmasowywać w skórę.
Skóra w miejscu nanoszenia żelu powinna być nieuszkodzona.

Ilość użytego żelu zależy od powierzchni bolącego miejsca. Dobowa dawka nie powinna przekraczać 15 g (7,5 g odpowiada około 14 cm żelu).

Nie należy zakładać opatrunku na leczoną powierzchnię ciała. Można zakładać ubranie na skórę poddawaną działaniu leku.
Po każdym użyciu leku, należy dokładnie zamknąć tubę i umyć ręce, chyba że to właśnie ręce są miejscem leczonym.

Lek należy stosować krótkotrwale. Czas leczenia może się różnić u każdego pacjenta i zależy od nasilenia objawów.
Leczenie nie powinno trwać dłużej niż 1 tydzień.

W przypadku wrażenia, że działanie leku Begsan jest za mocne lub za słabe, neleży skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Lek Begsan przeznaczony jest do stosowania zewnętrznego. Nie wolno połykać leku.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie należy zwiększać zalecanej dawki leku Begsan bez porozumienia się z lekarzem.

Ogólnoustrojowe wchłanianie substancji czynnej, ketoprofenu, jest nieznaczne, dlatego przedawkowanie leku jest mało prawdopodobne, o ile stosowany jest miejscowo.
Ogólne działania niepożądane mogą wystąpić w przypadku niewłaściwego zastosowania leku bądź przypadkowego przedawkowania.

W przypadku omyłkowego spożycia żelu mogą wystąpić: senność, nudności, wymioty. Spożycie dużych dawek może spowodować zatrzymanie oddechu, śpiączkę, drgawki, krwawienie z przewodu pokarmowego, zwiększenie lub zmniejszenie ciśnienia krwi, zaburzenia czynności nerek.

Jeśli lek został omyłkowo spożyty, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Begsan – czy mogę spożywać alkohol?

Brak informacji na temat związku stosowania leku Begsan z jedzeniem i piciem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Begsan w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

W trakcie pierwszych sześciu miesięcy ciąży, lek Begsan może być stosowany jedynie w przypadku dokładnej oceny stosunku korzyści do ryzyka.
Stosowanie leku Begsan w czasie trzech ostatnich miesięcy ciąży jest przeciwwskazane.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Begsan i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź cenę i dostępność produktu.

Ulotka Begsan – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Begsan 25 mg/g, żel (Ketoprofenum)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Begsan m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Begsan 25 mg/g, żel (Ketoprofenum)

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Begsan? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.