Konsultacja merytoryczna:

Beriate

Co to jest Beriate?
Beriate składa się z proszku i rozpuszczalnika. Przygotowany roztwór służy do podawania dożylnego w postaci wstrzykiwań lub infuzji.

Beriate jest produkowany z ludzkiego osocza (płynna część krwi) i zawiera ludzki VIII czynnik krzepnięcia. Jest stosowany do profilaktyki i leczenia krwawień spowodowanych brakiem VIII czynnika (hemofilia typu A) we krwi. Może być także stosowany w leczeniu nabytego niedoboru VIII czynnika krzepnięcia.

W jakim celu stosuje się Beriate?
Czynnik VIII jest związany z procesem krzepnięcia krwi. Brak VIII czynnika powoduje, iż krew nie krzepnie tak szybko jak powinna i w związku z tym występuje zwiększona tendencja do krwawień. Uzupełnienie VIII czynnika za pomocą leku Beriate czasowo usprawnia mechanizmy krzepnięcia krwi.

Jaki jest skład Beriate, jakie substancje zawiera?

Beriate jest dostępny w postaci proszku (zawierającego nominalnie 250 j.m., 500 j.m., 1000 j.m. lub 2000 j.m. ludzkiego VIII czynnika krzepnięcia na fiolkę) oraz części płynnej (rozpuszczalnika). Roztwór po rekonstytucji służy do wstrzykiwań lub infuzji.

Beriate 250/500/1000 zrekonstytuowany przy pomocy 2,5 ml, 5 ml i 10 ml wody do wstrzykiwań, odpowiednio, zawiera około 100 j.m./ml ludzkiego VIII czynnika krzepnięcia. Beriate 2000 należy odtworzyć 10 ml wody do wstrzykiwań, a powstały w ten sposób roztwór zawiera około 200 j.m./ml ludzkiego VIII czynnika krzepnięcia.

Pozostałe składniki to:
Glicyna, wapnia chlorek, sodu wodorotlenek (w niewielkich ilościach) do ustalenia pH, sacharoza, sodu chlorek. Rozpuszczalnik: woda do wstrzykiwań 2,5 ml, 5 ml i 10 ml, odpowiednio.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Beriate – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Leczenie hemofilii A należy rozpocząć i prowadzić pod nadzorem lekarza mającego doświadczenie w leczeniu tego typu schorzeń.

Zalecana dawka
Potrzebna ilość czynnika VIII oraz czas trwania leczenia zależą od kilku czynników, takich jak masa ciała, nasilenie choroby, miejsce i intensywność krwawienia lub konieczność zapobieżenia krwawieniu podczas zabiegu operacyjnego lub badania.
Jeżeli zalecone zostało stosowanie leku Beriate w domu, lekarz powinien poinformować pacjenta o tym, w jaki sposób należy wstrzykiwać lek i jaką jego ilość stosować.

Należy przestrzegać zaleceń otrzymanych od lekarza lub pielęgniarki z ośrodka leczenia hemofilii.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Dawkę określa się na podstawie masy ciała, stosując tę samą zasadę jak dla dorosłych.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie odnotowano żadnych objawów przedawkowania FVIII.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Beriate – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Beriate w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Lek Beriate należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią tylko w uzasadnionych wskazaniach.

Dane dotyczące wpływu na płodność nie są dostępne.

Ulotka Beriate – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

BERIATE 250, 250 j.m.; BERIATE 500, 500 j.m., BERIATE 1000, 1000 j.m.; BERIATE 2000, 2000 j.m.; Proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań / do infuzji

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 5 razy

Rozmiar plku 284.04 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Beriate m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

BERIATE 250, 250 j.m.; BERIATE 500, 500 j.m., BERIATE 1000, 1000 j.m.; BERIATE 2000, 2000 j.m.; Proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań / do infuzji

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 9 razy

Rozmiar plku 211.77 KB

Cena - ile kosztuje Beriate?

Cena Beriate i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Beriate.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Beriate? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Olfen Patch plaster (Opakowanie: 2 )Olfen Patch plaster (Opakowanie: 2 ) to plastry lecznicze stosowane w przypadku bólu mięśni i stawów, nadwyrężeń czy kontuzji. Mają działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Przynoszą ulgę na wiele godzin, zmniejszając obrzęk oraz zwiększając zakres ruchu bolących miejsc.
Efekt działania Olfen Patch plaster (Opakowanie: 2 )Olfen Patch plaster (Opakowanie: 2 ) to plastry zawierające diklofenak – substancję należącą…

12.76 

Zastosowanie Momme zimowy krem do zadań specjalnych (Opakowanie: 50 ml)Momme zimowy krem do zadań specjalnych (Opakowanie: 50 ml) zapewnia skuteczną ochronę skóry przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych dla całej rodziny. Stworzona na bazie naturalnych surowców formuła kremu pozwala stosować go nawet przy bardzo niskich temperaturach.

Kosmetyk może być stosowany u niemowląt już od pierwszego dnia życia, a także u osób z…

29.99 

Zastosowanie Apap 500 mg tabletki (Opakowanie: 24 )Apap 500 mg tabletki (Opakowanie: 24 ) jest lekiem przeciwbólowym w formie tabletek, przynoszącym ulgę w bólach gardła, głowy, kostno-stawowych czy mięśniowych. Substancją czynną w leku jest paracetamol.

Produkt może być przyjmowany przez kobiety doświadczających dyskomfortu spowodowanego bolesnym miesiączkowaniem.

Apap 500 mg może być stosowany w przypadku pojawienia się bólu związanego z przeziębieniem czy stanem…

12.52 

MOmMe Delikatne Mlecz.pielęgnacyjne d/dzieci (Opakowanie: 150 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

29.99 

Zastosowanie Olej rycynowy (Opakowanie: 100 g)Olej rycynowy (Opakowanie: 100 g) to naturalny lek stosowany u osób dorosłych i dzieci powyżej 12 lat jako środek przeczyszczający. Do stosowania w przypadku zaparć. Olej rycynowy wykazuje działanie przeczyszczające, a wypróżnienie z reguły następuje po ok. 2-3 godzinach od zastosowania leku.
Skład1 g płynu doustnego zawiera 1 g oleju rycynowego.
Środki ostrożnościNie stosować w…

8.63 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief