Apap dla dzieci Forte

Apap dla dzieci Forte

Apap dla dzieci Forte to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, który zawiera paracetamol jako substancję czynną. Jest stosowany do krótkotrwałego, objawowego leczenia bólu o małym i umiarkowanym nasileniu oraz gorączki. Może być stosowany u dzieci o masie ciała do 40 kg (w przybliżeniu od 0 miesięcy do 12 lat), dzieci powyżej 12 lat, młodzieży i dorosłych (włączając osoby w podeszłym wieku). Lek jest dostępny bez recepty.

Apap Junior

Apap Junior

Apap Junior to lek w formie granulatu o smaku truskawkowo-waniliowym, przeznaczony dla dzieci. Zawiera paracetamol, który działa przeciwbólowo oraz przeciwgorączkowo. Stosuje się go w objawowym leczeniu łagodnego i umiarkowanego bólu oraz gorączki u dzieci w wieku powyżej 4 lat. Jest dostępny bez recepty.

APAP przeziębienie junior

APAP Przeziębienie Junior to lek złożony, który zawiera paracetamol, fenylefrynę i kwas askorbowy (witaminę C). Paracetamol działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo, fenylefryna zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej. Lek jest przeznaczony do krótkotrwałego stosowania w leczeniu objawów przeziębienia i grypy u dzieci od 6 roku życia. Jest dostępny bez recepty.

Babyfen

Babyfen to lek, który zawiera ibuprofen – substancję czynną z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Dzięki temu, że zmniejsza ból, obrzęk i obniża temperaturę ciała podczas gorączki, jest stosowany u dzieci w wieku od 3. miesiąca życia (o masie ciała powyżej 5 kg) i starszych do krótkotrwałego leczenia objawowego. Lek jest dostępny bez recepty.

Bobodent

Bobodent

Bobodent to lek w formie żelu, który zawiera lidokainę. Działa miejscowo znieczulająco, przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Jest stosowany w stanach zapalnych dziąseł związanych z ząbkowaniem i wyrzynaniem się zębów mądrości, a także w stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i dziąseł. Lek jest dostępny bez recepty.

Calgel

Calgel to żel do stosowania na dziąsła, który działa znieczulająco i odkażająco. Jest przeznaczony do stosowania w stanach zapalnych podczas ząbkowania, co pomaga zmniejszyć ból wywołany ząbkowaniem i łagodzi podrażnienie dziąseł niemowlęcia, a także działa antyseptycznie. Preparat zawiera dwie substancje czynne: lidokainę oraz cetylpirydynę. Lidokaina jest lekiem miejscowo znieczulającym, który hamuje powstawanie i przewodzenie impulsów nerwowych. Cetylpirydyna ma działanie odkażające, przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Calgel jest dostępny bez recepty.

Camilia

Camilia to homeopatyczny produkt leczniczy stosowany w bolesnym ząbkowaniu u niemowląt. Substancjami czynnymi leku są: Chamomilla vulgaris 9 CH, Phytolacca decandra 5 CH, Rheum 5 CH. Lek jest dostępny bez recepty. Zalecane dawkowanie to 3-6 razy na dobę wkraplać doustnie zawartość całego pojemniczka (minimsa). Nie stosować więcej niż 6 pojemniczków (minimsów) na dobę. Leczenie kontynuować przez 3 do 8 dni.

Coldrex Junior C

Coldrex Junior C to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, który obkurcza naczynia krwionośne błony śluzowej nosa i zmniejsza jej przekrwienie, a w wyniku tego udrożnia nos i zatoki. Lek zawiera witaminę C. Coldrex Junior C stosuje się do krótkotrwałego, objawowego leczenia grypy lub przeziębienia, przebiegających z gorączką, dreszczami, bólem głowy, bólem gardła, nieżytem nosa (katarem) u dzieci w wieku 6-12 lat.

Dentinox N

Dentinox N to lek w formie żelu, który zawiera wyciąg z rumianku, lidokainę oraz eter laurylowy makrogolu. Jest to preparat tradycyjnie stosowany w łagodzeniu dolegliwości związanych z bolesnym wyrzynaniem się zębów mlecznych, takich jak podrażnienia dziąseł i dolegliwości bólowe. Lek jest dostępny bez recepty.

Efferalgan

Efferalgan to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, który zawiera paracetamol jako substancję czynną. Jest dostępny bez recepty i jest stosowany w bólach różnego pochodzenia, takich jak bóle głowy, zębów, stawów, mięśni, bóle miesiączkowe, nerwobóle i inne. Efferalgan jest dostępny w różnych formach, w tym tabletki musujące i czopki doodbytnicze.

Fervex Junior

Fervex Junior to lek w postaci granulatu do sporządzania roztworu doustnego dla dzieci od 6 roku życia. Ma działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, udrażnia przewody nosowe, hamuje odruch kichania i łzawienie oczu, uzupełnia niedobory witaminy C. Jest dostępny bez recepty. Wskazany jest do doraźnego leczenia objawów grypy, przeziębienia i stanów grypopodobnych (ból głowy, gorączka, zapalenie błony śluzowej nosa i gardła).

Feverinex

Feverinex to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, którego substancją czynną jest paracetamol. Jest on stosowany w leczeniu bólu i gorączki, które mogą pojawić się po szczepieniach, w czasie ząbkowania, a także w przebiegu przeziębienia lub stanów grypopodobnych. Lek Feverinex jest przeznaczony dla dzieci o masie ciała do 32 kg (w wieku od 0 miesięcy do 10 lat). U dzieci w wieku poniżej 3 miesiąca życia lek stosuje się tylko po zaleceniu lekarza.

Ibufen Baby

Ibufen Baby

Ibufen Baby to lek w postaci czopków, który zawiera ibuprofen, substancję z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Jest przeznaczony do stosowania u dzieci w celu łagodzenia gorączki i bólów różnego pochodzenia. Lek jest dostępny bez recepty.

Ibufen dla dzieci FORTE o smaku malinowym

Ibufen-dla-dzieci-FORTE-o-smaku-malinowym

Ibufen dla dzieci FORTE o smaku malinowym to lek dostępny bez recepty, który zawiera ibuprofen – niesteroidowy lek przeciwzapalny. Działa on przeciwzapalnie, przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Jest zalecany do stosowania u dzieci powyżej 12 miesięcy życia (o masie ciała większej niż 10 kg) w przypadku objawów infekcji górnych dróg oddechowych, takich jak gorączka oraz bólów o różnej etiologii. Produkt ma postać zawiesiny o przyjemnym malinowym smaku, co ułatwia podawanie go dzieciom.

Ibufen dla dzieci FORTE o smaku truskawkowym

Ibufen-dla-dzieci-FORTE-o-smaku-truskawkowym

Ibufen dla dzieci FORTE o smaku truskawkowym to lek dostępny bez recepty, który zawiera jako substancję czynną ibuprofen. Jest to lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. Stosowany jest w leczeniu gorączki różnego pochodzenia, w tym również w łagodzeniu objawów przeziębienia i grypy, a także bólów różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego. Produkt jest przeznaczony do stosowania u dzieci powyżej 3 miesiąca życia, młodzieży i osób dorosłych.

Ibufen dla dzieci o smaku malinowym

Ibufen dla dzieci o smaku malinowym to lek w postaci zawiesiny doustnej, który zawiera ibuprofen, substancję z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Lek jest dostępny bez recepty. Stosowany jest u dzieci w przypadku bólów różnego pochodzenia oraz gorączki z towarzyszącym im stanem zapalnym. Produkt ma przyjemny malinowy smak, co ułatwia podawanie go dzieciom.

Ibufen dla dzieci o smaku pomarańczowym

Ibufen dla dzieci o smaku pomarańczowym to lek zawierający substancję czynną ibuprofen, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Lek ten ma działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Stosowany jest w celu złagodzenia objawów takich jak gorączka i bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego. Lek jest dostępny bez recepty.

Ibufen dla dzieci o smaku truskawkowym

Ibufen dla dzieci o smaku truskawkowym to lek dostępny bez recepty, który zawiera substancję czynną ibuprofen. Jest to niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ), który działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Lek ten jest przeznaczony do stosowania u dzieci i niemowląt w leczeniu gorączki o różnej etiologii, bólów o różnej etiologii o słabym i umiarkowanym natężeniu. Produkt ten jest dostępny w formie zawiesiny doustnej o smaku truskawkowym.

Ibufen Junior

Ibufen- unior

Ibufen Junior to lek dostępny bez recepty, który zawiera substancję czynną ibuprofen. Jest to miękkie, żelowe kapsułki o działaniu przeciwgorączkowym, przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Jest przeznaczony do stosowania u dzieci i dorosłych w przypadku bólu o różnym pochodzeniu o nasileniu słabym do umiarkowanego, takim jak bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bóle po urazach, nerwobóle, bóle towarzyszące przeziębieniu i grypie, bolesne miesiączkowanie oraz bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego.

Ibufen mini Junior

Ibufen-mini-Junior

Ibufen Mini Junior to lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), który wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Jest przeznaczony dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat o wadze od 16 do 40 kilogramów. Lek jest stosowany w leczeniu bólu różnego pochodzenia (np. głowy, zębów, mięśni, kostno-stawowe, towarzyszące przeziębieniu i grypie) oraz stanach gorączkowych. Ibufen Mini Junior jest dostępny bez recepty.

Ibum Forte smak bananowy

IBUM FORTE zawiesina-banan

Ibum Forte o smaku bananowym to lek dostępny bez recepty, który zawiera substancję czynną ibuprofen. Jest to niesteroidowy lek przeciwzapalny o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. Lek jest przeznaczony do krótkotrwałego objawowego leczenia gorączki różnego pochodzenia, między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia, a także w przebiegu odczynu poszczepiennego. Ponadto, jest wskazany do stosowania przy bólach różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego.

Ibuprofen Mercapharm

Ibuprofen Mercapharm to lek, który zawiera ibuprofen – substancję czynną z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Działanie tego leku polega na zmniejszeniu bólu, obrzęku i obniżeniu temperatury ciała podczas gorączki, co czyni go skutecznym w leczeniu wielu dolegliwości. Lek ten jest przeznaczony dla dzieci w wieku od 3 miesięcy (o wadze powyżej 5 kg) i starszych, którzy cierpią na łagodny lub umiarkowany ból, takie jak ból głowy i zębów, gorączkę oraz ostre bóle i gorączkę związane z przeziębieniem. Ibuprofen Mercapharm to skuteczny i bezpieczny lek, który pomaga w łagodzeniu bólu i innych dolegliwości.

Ibuprom dla Dzieci

Ibuprom dla Dzieci

Ibuprom dla Dzieci to lek zawierający substancję czynną ibuprofen, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo oraz przeciwzapalnie. Jest przeznaczony do stosowania u niemowląt powyżej 3. miesiąca życia i u osób dorosłych w leczeniu gorączki oraz bólu różnego rodzaju. Lek jest dostępny bez recepty.

Ibuprom dla Dzieci Forte

Ibuprom dla Dzieci Forte

Ibuprom dla Dzieci Forte to lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym, który zawiera substancję czynną ibuprofen. Jest przeznaczony do stosowania u dzieci od 3 miesiąca życia w celu złagodzenia objawów takich jak gorączka różnego pochodzenia (także w przebiegu zakażeń wirusowych, w przebiegu odczynu poszczepiennego) oraz bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego. Lek jest dostępny bez recepty.

Ibuxal Forte Dla Dzieci

Ibuxal Forte Dla Dzieci to lek zawierający ibuprofen, który jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NLPZ). Lek ten działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Jest przeznaczony do stosowania u dzieci, młodzieży i dorosłych w przypadku wystąpienia gorączki oraz bólów różnego pochodzenia. Ibuxal Forte Dla Dzieci jest dostępny bez recepty.

Infacetamol

Infacetamol to lek zawierający paracetamol, substancję czynną o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Jest dostępny bez recepty i powszechnie stosowany do łagodzenia objawów takich jak ból głowy, ból zębów, ból mięśni i stawów, a także gorączka związana z przeziębieniem lub grypą. Infacetamol nie wykazuje działania przeciwzapalnego.

Infacol

Infacol to lek w postaci białej, jednorodnej zawiesiny o zapachu pomarańczowym, który pomaga w usuwaniu gazów z przewodu pokarmowego. Substancją czynną leku jest symetykon, który obniża napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu, ułatwiając ich pękanie. Lek stosuje się w celu łagodzenia dolegliwości związanych z nadmiernym gromadzeniem się gazów w przewodzie pokarmowym, takich jak wzdęcia i bóle kolkowe. Infacol jest dostępny bez recepty i jest wskazany do stosowania u niemowląt od 1 do 6 miesiąca życia.

Lipomal

Lipomal

Lipomal to preparat ziołowy w postaci syropu o działaniu napotnym. Substancją czynną preparatu jest suchy wyciąg z kwiatostanu lipy. Tradycyjnie stosowany jest jako łagodny środek napotny w stanach gorączkowych. Pomocniczo, można go stosować w przeziębieniach, stanach zapalnych gardła oraz w kaszlu. Lek dostępny jest bez recepty.

MIG dla dzieci

MIG dla dzieci to niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ) o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Jest przeznaczony do krótkotrwałego leczenia objawowego, takiego jak gorączka oraz ból o łagodnym i umiarkowanym nasileniu. Lek ten jest odpowiedni dla dzieci w wieku od 1 roku, o masie ciała powyżej 10 kg, młodzieży oraz dorosłych. MIG dla dzieci jest dostępny bez recepty.

MIG Forte dla dzieci o smaku truskawkowym

MIG Forte dla dzieci to lek w postaci zawiesiny doustnej o smaku truskawkowym. Zawiera ibuprofen i jest przeznaczony do krótkotrwałego leczenia objawowego gorączki oraz bólu o nasileniu od łagodnego do umiarkowanego. Lek jest wskazany do stosowania u dzieci od 1 roku życia (o masie ciała od 10 kg), młodzieży i dorosłych. MIG Forte dla dzieci jest dostępny na receptę.

Nurofen dla dzieci

Nurofen dla dzieci to lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym, którego głównym składnikiem jest ibuprofen. Jest on przeznaczony do stosowania u dzieci już od 3. miesiąca życia. Lek ten jest dostępny bez recepty i może być stosowany w przypadku gorączki oraz dolegliwości bólowych różnego pochodzenia o umiarkowanym nasileniu, takich jak bóle głowy, gardła, mięśni, stawów i kości, bóle związane z urazami narządów ruchu, bólach pooperacyjnych, bólach zębów, bólach związanych z ząbkowaniem i bólach uszu w stanach zapalnych ucha środkowego.

Nurofen dla dzieci Forte

Nurofen dla dzieci Forte to lek w postaci zawiesiny doustnej, który zawiera substancję czynną ibuprofen. Jest to niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ), który wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Lek jest przeznaczony do krótkotrwałego, objawowego leczenia gorączki i bólu o nasileniu małym do umiarkowanego. Jest dostępny bez recepty.

Nurofen dla dzieci Junior

Nurofen dla dzieci Junior to lek przeciwbólowy, przeciwgorączkowy oraz przeciwzapalny, przeznaczony dla dzieci o wadze od 20 kg do 40 kg (około 6 do 12 lat). Lek zawiera ibuprofen i występuje w różnych formach, takich jak zawiesina doustna czy kapsułki do żucia. Stosowany jest w krótkotrwałym i objawowym leczeniu małego do umiarkowanego bólu oraz gorączki. Nurofen dla dzieci Junior jest dostępny bez recepty.

Panadol dla dzieci

Panadol dla dzieci to lek dostępny bez recepty, który zawiera paracetamol jako substancję czynną. Wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Jest wskazany do stosowania u dzieci powyżej 3. miesiąca życia w leczeniu gorączki i bólu różnego pochodzenia, takiego jak bolesne ząbkowanie, ból zębów, ból głowy, ból gardła, ból ucha, a także w przypadku gorączki i bólu towarzyszących przeziębieniu i grypie oraz po szczepieniach.

Paracetamol Aflofarm

Paracetamol Aflofarm

Paracetamol Aflofarm to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Jest dostępny w postaci zawiesiny doustnej o smaku truskawkowym. Dawkowanie zależy od wieku i masy ciała pacjenta. Lek jest dostępny bez recepty. Wskazania do stosowania to bóle różnego pochodzenia oraz gorączka.

Paracetamol Farmina

Paracetamol Farmina

Paracetamol Farmina to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Jest dostępny w postaci czopków, co jest szczególnie rekomendowane dla niemowląt poniżej 1 roku życia. Wskazaniem do stosowania leku jest leczenie bólu i gorączki różnego pochodzenia, na przykład podczas ząbkowania oraz po szczepieniach, a także w leczeniu objawowym stanów grypopodobnych i przeziębienia. Lek jest dostępny bez recepty.

Paracetamol Hasco

Paracetamol Hasco

Paracetamol Hasco to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Jest dostępny bez recepty. Wskazany jest do stosowania w celu łagodzenia bólu i gorączki, np. w przebiegu przeziębienia i grypy, a także w przypadku bólu zęba, bólów mięśniowych i bólu głowy. Dawkowanie dla dorosłych to 1 tabletka co 3-4 godziny, nie więcej niż 8 tabletek na dobę.

Paracetamol Hasco Forte

Paracetamol Hasco Forte to lek w postaci zawiesiny doustnej o działaniu przeciwgorączkowym i przeciwbólowym dla niemowląt i dzieci. Zawiera paracetamol w stężeniu 240 mg/ 5 ml. Stosuje się go w gorączce i bólach różnego pochodzenia oraz dolegliwościach po szczepieniu. Jeśli po 3 dniach nie ma poprawy lub pacjent czuje się gorzej, należy skonsultować się z lekarzem. Lek jest dostępny bez recepty.

PARAMIG Fast Junior

Paramig Fast Junior to lek zawierający paracetamol jako substancję czynną. Paracetamol należy do grupy leków przeciwbólowych, które równocześnie działają jako leki przeciwgorączkowe o słabym działaniu przeciwzapalnym. Lek Paramig Fast Junior stosuje się w objawowym leczeniu łagodnego do umiarkowanego bólu oraz gorączki. Produkt jest dostępny bez recepty.

Pedicetamol

Pedicetamol to lek zawierający paracetamol, który jest popularnym lekiem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Jest stosowany w celu obniżenia gorączki trwającej nie dłużej niż 3 dni oraz uśmierzenia bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanym. Pedicetamol jest przeznaczony do stosowania u dzieci o masie ciała do 32 kg, co w przybliżeniu odpowiada wiekowi od 0 miesięcy do 10 lat. Lek jest dostępny bez recepty.

Leki przeciwbólowe i na gorączkę dla niemowląt i dzieci

Lista leków na ból i gorączkę u dziecka.

Zobacz także:

Biegunka i wymioty u dziecka
Choroba lokomocyjna
Witaminy i minerały dla dzieci
Ząbkowanie
Wszystkie leki dla dzieci

Możliwe przyczyny występowania bólu i gorączki u dziecka

Dzieci odczuwają ból tak samo silnie, jak dorośli. Już od pierwszych dni życia może im towarzyszyć ból w postaci kolki, który manifestowany jest głośnym płaczem. W kolejnych etapach życia maluszka ból może być spowodowany ząbkowaniem, urazami, stanami zapalnymi. Często objawom bólowym towarzyszy gorączka, która jest reakcją obronną organizmu. Gorączka występuje najczęściej przy zakażeniach wirusowych i bakteryjnych. Dopóki nie przekracza 38 stopni, mamy do czynienia jedynie ze stanem podgorączkowym.

Leczenie bólu u dziecka

W celu zniwelowania nieprzyjemnych objawów bólowych u dzieci należy stosować preparaty, których forma zależna jest od pochodzenia bólu. Przy kolkach i bólach brzucha polecane są kropelki z symetykonem. Podczas ząbkowania można smarować dzieciom obrzmiałe dziąsła żelami bądź maściami, które działają chłodząco. Ból gardła zwalczany powinien być pastylkami do ssania. W przypadku większych dolegliwości niemowlętom i starszym dzieciom podawać można paracetamol, który ma działanie przeciwbólowe.

Leczenie gorączkiu dziecka

Gorączkę można zbijać na własną rękę w przypadku, gdy temperatura nie ma tendencji do szybkiego wzrostu w krótkim czasie oraz utrzymuje się stosunkowo krótko. Pomocne w leczeniu gorączki u dzieci są leki oparte na paracetamolu, które podawać można już od pierwszych dni życia. Lekiem, który wykazuje również działanie przeciwzapalne będzie każdy, w którym substancją czynną jest ibuprofen. Należy jednak pamiętać, że ibuprofen może być podawany niemowlętom po 3 miesięcy życia.

Substancje przeciwbólowe stosowane u dzieci:

Ibuprofen
Paracetamol
Lidokaina